Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu 4: jdeme tam, kam hledíme


Doporučené příspěvky

Mě osobně připadne že např. tzv.snílci jsou dnešnímu světu zcela odcizeni.Ale kde by byla dnešní kultura bez těchto snílků co vzhlíží ke hvězdám.Ti největší mužové světa byly za své sny upalováni a přesto jejich vize změnily svět.Praktičtí lidé přiznávají cenu schopnosti imaginační u umělců,básníků ale domnívají se však že pro velký svět skutečnosti nemá valné ceny.A přece byli všichni velcí mužové světa snílky.
Velcí umělci jsou vždy idealisty a vydí jen samé sny.Sochař je snílek,který vydí už v syrovém balvanu budoucí své dílo ještě dříve než uchopil kladivo a nasadil první ránu.Žádné utrpení nás dnes netísní, sníme li o lepším zítřku.Žádný lék nepůsobí tak jako naděje na něco lepšího.
Toto snění je zvlástě příznačnou vlastností Američanů.Přes chudobu a nezdar neztrácí nikdy zcela sebedůvěry a nedbá nehody.Jelikož je stále přesvědčen že směřuje k lepším časům.I nejchudobnější dělnice v továrně sní o krásném domě v němž bude bydliti.
Nekdy si neodpírám snů ale sním pilně a věřím ve uskutečnění snů ruku v ruce s vůlí vytrvalostí a skutkem.
Sny jsou ukazatelem toho čím můj život může být a má býti.Ztělesnění našich snů je doslova pramenem nadšení pro nové a další podniky.
Přítomnost je pouze souhrnem všech snů minulosti a jejich uskutečněním..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bez plánování to myslím nejde, ale plánovat v příliš velíkém horizontu mi přijde zbytečný protože věci často dopadnou jinak než dlouhodobě plánujeme.Já nyní plánuji na cca půl roku.Třeba na příštý půlrok mám plán složit konečně všechny peníze, jít na kurz e-mini, založit účet a poctivě den po dni backtestovat.Co bude potom nyní nevím(samozdřejmě doufám v úspěšný začátek tradeingu).
Stejně tak to dělám i ve sportu, doufat že za 2 roky budu mistr republiky je hezký ale nyní pracuji,často 5x týdně, na tom abych se dostal tak za cca půl roku na bednu(tj.mezi první 3).

mějte se

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

tak jsem si článek dopoledne přečetl, a večer jsem se k němu ještě jednou vrátil. No já nevím.....Nepochybuji, že psychika hraje významou roli v živote tradera, ale proč tolik povyku.
Jak říká J. Ross....je potřeba být zrelaxovaný, dobře najedený, uvolněný, mít život tak trochu v cajku, dokázat se dané věci věnovat, dokázat se od ní taky občas úplně odprostit a věnovat se i jiným věcem v životě., bo život určitě nejsou jen trhy...a hlavně nemagořit a vědět, že nic nejde tak rychle, jak bychom si zpočátku přáli....a that's it asi.
Já osobně jsem si při čtení článku spíše vzpoměl na film "Jsem nesmělý ale léčím", jak si P. Richard pouští "hypno" kazetu a do zblbnutí opakuje cítím jsem silný a uvolněný :D :D :D
Ale možná je to jen můj problém, já mám při čtění článků o psychice vždy pocit určitého "sekterářství" (myšleno v uvozovkách!!!!!)

Sorry jen můj názor. 100% nemíním někoho urážet, a i když mám k tomuto serveru výhrady, tak plně respektuji práci, která za ním je, a určitě nejednomu člověku pomohla.

Respect to all

Cave

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opravdu povedeny clanek. Diky za nej :)
Slysel jsem jednoho uznavaneho soucasneho filosofa uspechu rikat, ze nase mysl je jako zahradka...kdyz neco zasadite a dobre o to pecujete, vetsinou vyroste co ocekavate...nevyroste mrkev, kdyz zasadite rajcata...kdyz ale nazasadite nic, vyroste plevel.
Mam kolem sebe par lidi, kteri potvrzuji to, o cem bylo v clanku psano. Samozrejme plati i lidove rceni, ze jen blbec se dvakrat spali o jedny kamna...takze poucit se z minulosti ano, ale pohled dopredu chapu spise jako schopnost koncentovat se na svuj cil, coz je myslim hodne dulezite, pokud je clovek odhodlany neceho fakt dosahnout.

*Uspesny den vsem :)*

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím jestli mám špatné informace ale domníval jsem se že koupit sierru jde pouze když máš účet u IB, nebo možná u někoho jiného, ale teď když o tom tak přemýšlím tak mi to přijde nesmyslné.Jsem volaňáký změťený.
Asi mi unikla docela důležitá informace, každopádně teď už udělám vše najednou.Stejně mám v plánu založit si účet někdy v září a nyní mám sakra málo práce na to den po dni sedět nad PC a backtestovat, pokud teda nebudu tak "šikovný" jako před 4 týdny a nezlomím si znovu palec na noze :((

Jinak díky za info a měj se.

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ramir001:
pro backtesting nemusíš mít otevřený účet u IB...na to Ti stačí pouze koupit historická data a testovat. Až budeš chtít dělat papertrading,tak si otevři účet u brokera a bude Ti za nějaký malý poplatek poskytovat reálná data....pokud do září budeš denně věnovat aspoň hodinu backtestingu,tak v září budeš lépe připraven a je škoda "promrhat" 4 měsíce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Jenom malinka poznamka. Tisknu si tedkom vybrane clanky z financnika a zjistil jsem ze tento trosku nesedi v rade psychoogie uspechu. Omylem neni zarazen do serialu a tak jsou "Psychologie úspěchu 4: jdeme tam, kam hledíme" a "Psychologie úspěchu 4: zodpovědnost" dvakrat pod poradovym cislem #4

www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/psychologie-uspechu-zodpovednost.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...