Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - V.


Sid

Doporučené příspěvky

pozicny trader niesom, skor denny 3-4 obchody za den ak mam dost trpezlivosti drzim aj 2-3 dni, ale povedal by som ze tadial cesta pre mna nepovedie,zatial len hladam co by pre mna bolo najlepsie, na deme som testoval %R williamsa a 50 MA , to som nahradil tradeLines a teraz skusim mensie timeframe 5-15 minut, zbacktestujem to a uvidim

najviac ma na 5-15 mnutovkach bavi to ze mozem vyuzit obrovsky potencial trendu, kdesto pri 1h grafoch som sa musel trafit do trendu a ist s nim po cely cas aby som nejaky dolar ziskal, budem sledovat len dva trhy a uvidim buduci tyzden co to uroby

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Sid
rád bych se zeptal na jednu věc ohledně věty, kterou jsi napsal "po včerejším projevu Tricheta byly předpoklady, že se euro k dolaru pošine k 1,3380". Jak se prosím vytvářejí předpoklady k tomu, aby se v budoucnu kurz nějakého páru dostal právě na tuto hodnotu. Ptám se hlavně proto, že to tam v tuto chvíli už je. Děkuji za vysvětlení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trigor
trochu složitější věc...:-)....
1. analytici bank a velkých investorů mají většinou k dispozici matematické modely, kde se dají simulovat hranice S/R konkrétního páru v závislosti na konkrétní situaci, dále např. dluhopisech, Libor a fundamentech - ale je to spíše teorie než praxe a sestavit takový model není moc složité
2. jsou ustálené přehledy S/R (u těch velkých) kam až jsou/nejsou ochotni ti velcí jít....a to je to "ořechovější"
Trichetův projev vyzněl asi dost optimisticky pro euro a mezi 1,33 a 1,3380 bylo dost volného prostoru pro růst...u eurojenu to bylo asi obdobné (164), i když křížové kurzy pak vyznívaly pro eurojen v této situaci ještě více optimisticky.. (pokud by šlo euro k 1,338 a dolar by stále atakoval hranici 123, byl by kurz eurojenu někde kolem 164,6 - což taky hladce překonal)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wendelin34
otázka pivotů už tady byla diskutována x-krát, někde jsem do indikátorů dával i indikátor pro 4 druhy pivotů - VT. Nikde "komerční" S/R nesleduji, vytvářím si svoje...Na fxstreet jsou S/R od více zdrojů...každý si to počítá holt jinak a moc se klasickou formulí neřídí...www.fxstreet.com/rates-charts/currencies-glance/technical-table/
Průběžná klasika je pak taky na fxstreet - www.fxstreet.com/rates-charts/

fxatd..
a jaký zdroj využíváš ?
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

díky za odpověď, teď už by mě jen zajímalo, jestli pan Trichet nebo někdo z jeho rodiny obchoduje forex. Vidím to tak, že potřebuji novou jachtu, nakoupím pár desítek(možná stovek) lotíků EUR/USD, sdělím optimistický projev vůči EUR a pak již jen den, dva, počkám až velcí zareagují. V pátek odpoledne zavřu pozice a víkend relaxuji na své nové jachtě.Jak prosté. Když se totiž podívám na výsledky zpráv za celý týden, týkající se EUR a USD, řekl bych, zas tak velký důvod k posílení EUR nevidím. Je to pochopitelně velice zjednodušené a určitě jde o laický pohled, ale snažím se teprve (jako začátečník) zprávy nějak chápat ve vztahu k trhu a upřímně, zatím mi to moc nejde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trigor
je to blbé říkat, ale pár desítek vyvolených lidí určitě ví, kde a jak se trhy pohnou, ale nám to samozřejmě neřeknou...:-). Na zákulisních zprávách (s náskokem znalostí výsledku) odjakživa těžili nejen akciové, později komoditní a jiné trhy..a FX není výjimkou...O tom už bylo natočeno dost filmů..včetně známý komoditní juice s E.Murphym..:-). Možnou výhodou na FX je to, že vlastně obchoduješ syntetiku tvořenou dílčí měnou a leccos se dá odvodit...:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid
používám Alpari

all
www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601068&sid=aGS_TADYtQNM&refer=economy
CBI snížilo předpověd růstu pro rok 2008 z 2,6% na 2,4% a navíc předpokládá že BoE zvýší pouze na 5,75%, ale potom sníží na 5,5% v druhé půlce 2008. Jelikož to bylo zveřejněno po zavření v pátek, libra by mohla trošinku oslabit, ale nevím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid:
Ja si myslel ze si spis takovej dopo-odpoledni obchodnik ,ale kdyz te tu vidim v tenhle cas tak si rikam ten chlap ten trh fakt hlida dost casto ,nekde si se u zminoval ze mas rodinu ,ale nikde jsem se nedocet jestli jeste v soucasnosti delas nejakou praci na HPP(kdyz to tak vezmu tak mi prijde nemozny aby si krom rodiny a forexu se mel venovat jeste "normalni" praci). A tudiz se dostavam ke svy podstate otazky jestli to vubec jde skloubit byt uz jen pouze s praci(respektive jestli ty ze svy vlastni zkusenosti jsi si vedomej toho ,ze zacatku si urcite chodil do nejaky normalni prace(paklize dnes uz tomu tak neni) tak te to dost omezelo nebo naopak driv to bylo lepsi(jistej prijem,vyrovnanost,mene=vice))...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Blackstorm
HPP je pro mne burzovní prostředí...:-)...trhy nehlídám - ty se ohlídají samy..:-). No v pravěku jsem měl nějaká zaměstnání....Dříve jsem si uhnal z podřízených málem vředy a infarkt - a stejně nikdy se nikomu nezavděčíš...Takže sólo noha a neměnil bych (ani za zlaté prase o váze 200 kg - a že nám Au stojí kolem 650 za unci...:-)). Souhlasím, kumulovat zaměstnání, nejčastěji od 7 do 15, je na měnových trzích dost těžké. Musí se holt volit jiná taktika, než u tradera na "plný úvazek"...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...