Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - V.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Čaute FXtraders, mám otázku, respektíve si chcem vypýtať váš názor, na korelačnú tabuľku, ktorú pripájam ako obrázok do diskusie. Stiahol som dáta z metatrader4-ALPARi (hodinové dáta od 22.2.2007 do 27.6.2007), následne importoval *.csv do EXCELU. Z OPEN,HIGN,LOW,CLOSE som vypočítal priemer. Pre každý menový pár v (Meta4-ALPARI) teda priemer bol počítaný pre každú hodinu takto: 4/(OPE+HIGH+LOW+CLOSE) z každej hodiny od 22.2.2007 do 27.6.2007. Potom som začal každý menový pár porovnávať s každým, a s excelovskou funkciu CORREL som počítal, korelačné hodnoty. Keď korelácia je veľmi blízko hodnoty 1, tak to znamená, že menové páry sa vyvíjajú veľmi,veľmi podobne. Keď jedna klesá, tak aj druhá klesá. ("Rozumejú si") Keď korelácia je veľmi blízko hodnoty -1 tak to znamená, že menové páry sa vyvjajú presne opačne. Keď jeden klesá, tak druhý stúpa. ("robia si napriek") Keď korelácia je blízko nuly, menové páry sa vyvíjajú totálne odlišne ("ignorujú sa ") Je možné údaje, ktoré som počítal zohnať niekde na webe??? A má vôbec zmysel ich sledovať??? Lebo podľa mňa má zmysel. Mám obchodný systém, ktorý dáva na menový pár č. 1 a na menový pár č. 2 signál. Avšak podľa mojej tabuľky vidím, že menový pár č.1 a č.2 majú korelačný koeficient 0,97. Takže radšej otvorím iba pozíciu bud na menovom páre č.1 alebo č.2, nikdy nie na oboch. Lebo keď sa signál nevyjde, nevyjde aj na menovom páre č.1 ale aj na č.2. Menových majoritných párov je niečo nad 14. Takže signály prichádzajú, ale ja však ich selektujem takouto formou. Má to podľa vás zmysel???? S pozdravom

3882

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nickirout
netuším co je tam za problém, ale ten odkaz mi funguje, stačí na něj kliknout a mám tam hodinové a denní korelační tabulky asi pro 20 párů a spoustu dalších věcí ohledně korelací ....... ,
pakliže to ale nejde, stačí zadat do google "mataf" a jseš na jejich stránkách (hned ta první ve franc.jaz.) a k té korelaci se proklikáš......., používám jen toto.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

airmike:

Tak tomu říkám nadílka, gratuluji!:) Mě bohužel librojen vykopnul na přitažené stopce a pak jsem si jen rval vlasy, že jsem mu nedal trochu víc volnosti, tekže jsem z něj vytěžil jen něco přes 60 bodů (jedu miniloty)...mám z něj asi moc velký respekt a moc ho neobchoduju. Vynahradil mi to ale eurojen ze kterého jsem vysedl na 168.18 a dolarojen, kterého pořád držím (vstup na 121.51). Euro a libra jsou na svých maximech ze začátku týdne, tam bych byl už opatrnější. U dolarojenu mám PT na 123 a stopku 122.18. Jdu spát a uvidím co ráno Fukui... člověk nikdy neví co ti japončíci plácnou:)


Jay

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Centrální filipínská banka snížila úrokové sazby z 7.5% na 6%. To jsou aspoň borci, ne jak ti břídilové v USA, Evropě a Japonsku :-))

Jinak dnes se to nějak zadrhlo, ale asi se není po posledních dnech co divit. Něco málo už jsem vydoloval z eur/usd, ale tomu se nahoru moc nechce, tak uvidím co ještě ukáže. US trade balance dnes podle mého názoru s trhem moc nepohne (jedině že by dopadla hodně blbě) a tak je mým černým koněm kanadská obchodní bilance. U té bych řekl, že když dopadne hůř, CAD má celkem dost místa k tomu aby zase oslabil. Toš asi tak:)

Jay

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...