Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - V.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Airmike
FX nejsou komodity a to by bylo na obšírnější referát, jak získávat info typu, který asi myslíš.... Nejdůležitější je asi sledovat mezibankovní trhy, kteří patří tradičně k největším tvůrcům trhu (mimo různé finanční grupy a fond giganty)..máš tedy asi na mysli trh u ECN - to se dá sledovat na platformách Currenex, HotspotFXi, LavaFX nebo Baxter-FX. Špičkou je asi Reuters 3000 X, tam je možnost obchodovat asi s 175 měnovými páry..:-). S kolegy přes Londýn používáme Reuters 3000 X a Currenex a preferuji i HotspotFXi, tam všude se dá vidět jak, za kolik a kolik bank nakupuje a prodává...Ale ECN trhy jsou o něčem jiném a ani objemy mezibankovních výměn určité měny nemusí vždy "hovořit jasnou řečí" a navíc třetina obchodů se někdy odehrává mezi absolutní exotikou...:-). Platformy jsou buď placené nebo pokud jedeš přes určitého ECN i volné, ale vklady min. 30-50K USD, lépe ale tak 100K USD... Celkový průběžný a aktuální objem FX obchodů se na nějaké platformě vysledovat ale nedá, ty zmíněné mezibankovní tvoří odhadem (v objemu) tak 80% celkového trhu...Mohu ti garantovat, že na fundamenty ale reagují ECN i Retail FX stejně..:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem se právě dozvěděl, že nemám právo editovat svůj vlastní příspěvek, takže musím vložit nový...
Sid, lickout: Cable samozřejmě taky, ale tam jsem nebyl...;-)) ... skvělá práce Side !!

he, he najednou to editovat jde :

Jay: vídíš to tak, že s long jeníkama počkat do čtvrtku ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid:

vidis tie paradoxy. U Vas prsi a ty sa usmievas, lebo uz mas doma bubaky a u nas svieti slnko a ja truchlim nad tym,ze ma zavrelo stopkou...:) :) Do toho eurojenu som nesiel,lebo som tomu nerozumel a ten cable som dneska uplne otvoril ako najvacsi trulo... :( Vymietlo mi stopku presne na pip a otocilo sa to hore... Potom som to sice otvoril na 2,0176 a zatvoril na 2,0215 ale aj tak ma stve ta amaterska praca v mojom podani.. Mohol by si mi prosim ta aspon naznacit,kedy si vstupil do trhu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2l00ser:
jestli tě to potěší, mě do dopadlo velmi podobně a za celé dnešní odpoledne jsem vlastně jen mazal ztrátu. Ale ověřil jsem si, že když u toho člověk sedí, tak se to dělat dá ... kdybych tak nemusel do práce ... jednou se na to asi vybodnu :)
s tím USDJPY nevím, počkám na večer, co nám řekne Bernanke.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

brus:

No určitě bude dobré vědět co na to pan Fukui :-) Každopádně jeníci prostě potřebují dobré fundamenty a těch se nedostává, takže carry trade je pořád ve hře. Jestli se to ale dnes ještě doplazí k 167,10, tak asi neodolám:))

ALL:

Jste někdo na CADu? Já nasedl na USD/CAD, ale pořád se to nějak plácá.. Že já držgrešle nešel radši na EUR/CAD :)

Jay

Link to comment
Sdílet pomocí služby

blawson
cable jsem otevřel na 2,0160, dolarjen na 123,18...nicméně jsem preferoval tradiční vrabce..:-) a na 2,0270 3 loty z 5ti uzavřel...a před chvíli 2 loty z 5ti na 122 u dolarjenu

l00ser
časem zjistíš, pokud vydržíš, že to tak složité (analýza fundamentů) zase není...jen selský rozum a skládačka a la puzzle..:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To morg:

Ahoj, dik, podporu i tobě!! Jistil jsem si to včera long na EUR/USD 2loty za 1.3620 ( dnes 1.3718 ) takže moje dvě pozice v USD/JPY proti EUR/USD sem ca 200USD v plusu :-) jinac bych byl uz 2000USD minus :-)

Chtěl jsem se tě zeptat Side a moc tě poprosit, jestli bys neměl časek založit nový vlákno(kam bys přidával jen ty) a dát tam za týden, nebo měsíc vždy 1,2 obchody (samozřejmě zpětně), který jsi provedl, nebo chtěl provést a neprovedl s uvedením proč ses rozhodl pro nebo proti ? Mohlo by to nám začátečníkům hodně pomoct, mohli by jsme si pak sami rozebrat proč udělat to,a nedělat ono. Asi nebudeš mít čas, ale kdyby přeci jen, tak už předem MOOOC díky!

Ať se vám všem daří !!
l.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...