Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

How to use Support and Resistance Effectively


frantacech

Doporučené příspěvky

TSRaci, prave som dokoncil preklad 2hej casti (po krasnej burka a niekolkych padoch elektriny to bolo o drzku). Ak si najde Frantacech cas a spracuje to, dopracujeme sa k stoplosu v metode a paternom na neobchodovanie.

to swen:
ak si najdes cas pozriet 2ku v preklade, mozes si ciastocne vylepsit tvoju metodu (ktoru poznam). Je tam par fajn vychytavok, ktore ti mozno pichnu. Farebnost je pre NAS mladych a veselych traderov, ktory sa snazime nezaspat z nudy na cakanie signalov-:))).(nintendo ma nebavy).

TSRaci, dajte vediet, kto ma zaujem a ci vobec niekto, ci to ma cenu vobec prekladat. Ak ma zaujem iba Dude, da sa to riesit na priamo a nemusime tu s Frantacechom otravovat. -:)))

Marko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 434
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Marko, zitra, az se vratim s rodinneho vyletu to predelam. Koukam na ten divergence indikator...zajimave. Akorat mu zatim nerozumim, ktere signaly brat a ktere ne. Co se tyce barvicek, no je to tak...pred rokem kdyz jsem to videl prvne jsem mel stejny pocit a pokracoval jsem v hledani holy grail dale, ale je to o zvyk. A znovu se mi potvrzuje to co jsem uz slysel tolikrat... mene znamena vice, INDIKATOR NUMBER ONE je CENA! Celkem pekny template je toto http://www.forex-tsd.com/suggestions-trading-systems/5136-forex-trading-simple-setup.html a zase je to skoro totez jako TSR , jen z jine strany...nastup na prvni korekci. Je to na M5 a na jednom grafu mate sma50 pro M15,M30, H1 a H4 jako dynamicke S/R.

3932

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim TSRaci. Skusim najprv tym indikatorom. Tu je link: codebase.mql4.com/1040 . Tam si stiahnite v2.0 a v2.1. Sami o sebe maju rozdielne signaly, no jeden s 2hym sa pekne doplnaju ak sedia oba, je to (aspon dosial) fajn signal. Ako som uz skor napisal, jeho pouzitie skor vydim ako pomocku pri vstupe do obchodu na zaklade TSR systemu. Ak cena dokonci ROTACIU - otocenie trendu, cakame na vratenie sa ceny k megatrend linkam, no obcas to dojde iba do pol cesty a to mi nezoberieme, lebo co ak uroby este vatsi reverz. No FX5 indik. nam vlastne potvrdi, ze ano, tento reverz - navratenie ceny k trend linkam na 5min grafe je ok, mozem ho zobrat. Vlastne pomaha v rozhodovani sa zobrat, ci nie a ci to nieje prilis skoro. Na forexe iste nieje nic, no aspon mame pocit, ze sme spravili maximum pre to aby to nebol fals, alebo priskoro-prineskoro. V podstate pri dodrzani pravidiel vrcholov, dna ceny a paternov (v 2ke su tie paterny) sa nam rizoko este aj s tou pomockou (iba podla mna) znova len znizi a ''tradersky stres'' taktiez. Neviem, treba to popozorovat, poskusat. No myslim, ze to netreba prehanat s dalsimi filtrami, lebo potom sa clovek dopracuje akurat tak k .... Igorad ma este na grafe aj dalsie indikatory zalozene na nejakych matematickych pomeroch, ku ktorym nemame zatial pristup, tak som skusal prist na nieco, co nam ich aspon trochu nahradi, a myslim, ze to nieje zla pomoc (FX5 diver. indik.)
Dufam, ze to pomoze. (a ak mi moji bobani daju chvilu pokoj tak urobim i 3ku)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pozdravujem priaznivcov TSR ( mam pocit ze toto vlakno je tak pol na pol pre TSR a efektivne S/R) tak pisem tu.
ak ma niekto chut poprosim o trosku blizsie vysvetlenie jednej nejasnosti v TSR

Povedzme ze som identifikoval jasny trend UP na 5 min.grafe.Na 1 min mi nastala pozitivna market rotacia uz podstatne skor .Nastal uz aj "first bottom" Co v tomto okamihu ?? ...kedze trend na 5 min ma byt "skor" ako na 1 min

1 .. cakam na dalsiu pozitivnu market rotaciu a po jej vytvoreni okamzite vstupujem ???
..pokial ano musi dalsej pozitivnej market rotacii (na ktoru cakam) predchadzat negativna market rotacia s tym ze ale trend na 5 min sa nezmeni ??....alebo proste staci ze len znovu vznikne pozitivne market rotacia ..

Dotaz som posielal aj na mail FXIgora ale bez odpovede ...
Dik za ochotu ??









Link to comment
Sdílet pomocí služby

Idealni stav je, napred MR na M5 a teprve pote na M1 - viz. obrazek eurusd. Zde je to jasne, prvni top po MR na M1 8:44 a jedes az po korekci po ktere vzniknul Fish pattern - cistich 70pips behem 3h. Obdobna situace..vzorova byla den drive na usdchf. Pokud nastane MR drive na M1, ale je dost blizko MR na M5 nebo dokonce spolecne, hraje se to stejne, ale chces vic vzorovou korekci...first top or bottom...svicky by meli mit close nad/pod megatrend lines. Duvod... pokud je prvni MR na M1, a M5 az po delsi dobe, mas uz za sebou cnacnou cast trendu. Ale nejde to brat dogmaticky, jaky vzdy to chce trochu selskeho rozumu a hlavni pravidlo...kdyz se ti neco nelibi, ser na to a neobchoduj. V zasade tedy obchodujes S JASNYM TRENDEM a nastupujes na PRVNI solidni KOREKCI. Kdyz do toho zapojis Bubble S/R a asia High/Low, ziskas dost robusni system. Igor obchoduje 6 major pair na tf M1 a M5, mesicne dela v prumeru cistych 400 pips a hlavne diky velmi tesnych SL s minimalnimi ztratami.

3943

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Franto
diky moc za plnohodnotnu odpoved ....ale stale mi to nie je celkom jasne
POPROSIM TA
PRIKLAD
----10.00 hod som rozoznal clear trend UP na 5 min--t.j.bigtrendlines a direction lines maju spravnu farbu a aj vizualne je OK
--pozriem na 1 min. a vidim ze pozitivna MR vznikla už o 9,30 hod.

A TERAZ MOZU VZNIKNUT SITUACIE (vo vsetkych pripadoch predpokladam ze linky na 5 min su stale v spravnej farbe cize trend sa nezmenil)
1.
cena retracne k megatrend lines ,vsetkych 6 liniek v 1 min je stale v spravnej farbe ,dostanem pattern na vstup ...pokial cena v danom okamihu je dost blizko k cene ktora bola o 9,30 hod v case ked vznikla pozitivna MR --- VSTUPIM (teraz ma napadlo ze to je asi blbost lebo minimalne.direction lines musia stale zmenit farbu...)
2
to iste ako v prvom pripade ale trebars obidve direction lines uz nie su v spravnej farbe (proste uz niektora z 6 liniek nema spravnu farbu) ( cize inymi slovami pri vstupe hraju farby liniek v prvom pripade niejaku rolu ...???) --- VSTUPIM
3
situacia c.2 s tym ze cena je ale daleko oproti cene o 9,30 hod (trebars viac ako 10 pipsov pri eure v dnesnej dobe ked je relativne male ATR) --NEVSTUPUJEM
4.
pokial vznikne situacia 3 tak cakam na dalsiu pozitivnu market rotation
ak pride tak nasledne zase cakam na retracement k megatrend lines na 1 min a pokial dostanem pattern (first bottom)tak ---VSTUPIM

SU tieto moje uvahy spravne ???
Samozrejme stale davam pozor aby mi sedeli ostatne podmienky (korelacia,ATR RRR...)ktore ma Igor vo videach.

Prosim ta pod MR na 5 min myslime v podstate "clear trend" t.j. direction line aj big trend line su v spravnej farbe ??
Tie dva indikatory co mas na obrazku su tie co si daval do original fora TSR ???
Fish pattern bol niekde vo videach spominany ????--nic mi to nehovori ta formacia.....( bolo tam nieco o fish net patterne kedy neobchodovat)

Asi trosku vela otazok naraz ale pokial budes mat chut odpovedz mi prosim Ta --pomoze mi to . Inak vo videu som vsetkemu ostatnemu viacmenej rozumel.

Velky dik vopred

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja myslim ze se na to divas moc vedecky..exaktne. Ja to neumim tak matematicky popsat, podle me to ani nejde, proste hledas idealni obraz, pokud se ti to nelibi pockas. Mej na pameti ze to neni uplne o tech klouzacich, to je jen pomucka, hlavni je cena a jeji patterny, cena je hlavni indikator a ty klouzaky ti jen vizualne pomahani urcit zda je to graficky ok.

Vzdycky v tom bude muset zustat kus citu, zkusenosti.

Fish byl popsan v part2.

Ty 2 indikatory jsou ty z fora, jen to jen pomucka, pokud vis co mas videt, nepotrebujes je, ale mi to pomaha, nemusim preklikavat mezi M1 a M5, je to okamzite jasne a prehledne. ukazuji ti vlastne jen bod, od ktereho to ma cenu sledovat a byt v blocich pro First Top or Bottom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano ,pokial to po sebe teraz citam tak je to napisane velmi" mudro"....v podstate otazka bola pokial mam definovany trend na 5 min a na 1 min uz MR bola davnejsie ,cena je uz daleko od nej ,tak cakam na dalsu MR a po nej nasledne retracment k megatrend lines ??.
OK ...dik za odpovede aj na ostatne podotazky ...musim cez vikend poriadne detailne prejst 2 part videa.
Peter :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim chlapci. Dnes som sa konecne prerubal cez cele vlakno o suporte a rezistencii na tds a som velmi milo prekvapeny. V podstate som si myslel, ze mam paru o sup/res, no zistil som ze asi nie. No co je podstatne, ze zhodou nahod sme tu nejak vtlacili 2 systemi, ktore na prvy pohlad su uuuuuplne odlisne, no ak som do grafov na spatnych datach povkladal suporty a resistencie, zistil som, ze maju extremne blizko jeden k druhemu. Ina metodika, no co je uplne zhodne, su vstupy. Vstupy vo vyzname povodny suport sa stal resistenciou alebo resit. suportom. Priam uchvatne. Uplne som z toho puf. Je pravda, ze obcas TSR zobral obchod skor a naopak, alebo jeden neobchod. a druhy tiez. Privela zhod. Mam pocit, ze prave sme kapli na nieco, na 2 systemy, ktore prechadzaju vsetkymi TF, menami, komoditami. KONECNE nieco zivota schopne. Teraz to len dostat do krvi.-:))

Vdaka Frantacech, Swen.

Marko.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Marko:
Vdaka za preklady moze to byt dobry sposob obchodovania len treba sa to naucit a ako si povedal dostat to do kr
vi.Vdaka aj frantacechovi....asi spolupracujete.
Rad by som ta poprosil ci by si mi nepovedal ake megatrend linky su v tom obrazku od fantacecha z 25 jula?Ja som si ich stiahol z netu ....ale je tam le 80.....a na grafu su viac.....a dole ma TSR M1 MR a TSR M5 MR.....co to znamena MR ....ja som ich do platformy nedostal ....Mozno by som potreboval podrobnejsie vysvetlit to nastavenie toho tsr.....neviem ci by ste boli to ochotni urobit ...zatial vdaka (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...