Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodování 21. století: supporty a resistance


Doporučené příspěvky

monique napsala:
-------------------------------------------------------
Jen studuju grafy a rucne zaznacuju s/r.
> Pro mne je velky pokrok kdyz se mi podari do grafu
> videt, umet ho precist a jsem rada,ze se mi to
> dari cim dal casteji. Taky jsem clovek,ktery spis
> pochopi vse vizualne a proto to rucni
> zakreslovani. Mam rada jednoduchost ve vsem .

Z toho, co píšete, mám pocit, že by Vás mohl oslovit Joe Ross se svým důrazem na cenové grafy. S/R u něho mají na rozdíl od různých indikátorů taky velkou důležitost a staví rovněž na jednoduchosti. Dvě jeho knížky už vyšly česky, vřele doporučuji, dost se k němu diskutovalo i zde na fóru. Já jsem si z něho a z poznatků z Finančníka poskládal systém, který mi začíná docela fungovat (doufám, že tomu tak bude časem i naostro).

Zdraví
Jarozima

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdarec všem
jsem právě jeden nováček v diskuzi a zatím při backtestingu si vždy po měsíci, který si pouštím jako na živo, zakreslím linky do grafu na silné, slabší a blízké a vzdálené s/r, abych měl vodítko jak daleko posouvat SL a PT, obchoduji CCI a tak i kombinace některých paternů s těmito "čárami v trhu" mě pomáhá jít vpřed bez velkých či četných ztrát. Ale beru to jako v životě, vždycky se jednou něco prolomí a jde jen o to zda se umíme na to zrdcadlo podívat bez zášti a nezkresleně... asi trochu filozofické že? ale i já mám ve svém životě určité supporty a resistance přez které se mě nechce..ať se daří. Gordon

"dívám se na trh pod úhlem 361°"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911:

Dostal jsem možnost nahlédnout do VIP sekce a prolistovat několik Daytrading vláken, kde ukazuješ své obchody přelomu roku. Musím říct, že mě to velmi zaujalo - ani ne tak těmi dolarovými výsledky (i když trochu taky :) ), jako spíš tou jednoduchostí, konzistencí a celkem velkým množstvím obchodů, díky kterému se např. dá snadno obchodovat jen dopolední seance v USA.

Já v současnosti už asi dva měsíce dělám velké backtesty Woodieho a jeho různých variací a i když se k něčemu dopracovávám, stále se mi zdá, že nejsem na tom správném. Musím hodně obchodů filtrovat, díky čemuž systém nabývá na složitosti a úplně se děsím, jaké to dá výsledky, až ho zkusím zobchodovat na ER2 (tu optimalizaci dělám na YM). Prostě čím víc to testuji, tím víc se cítím být příliš daleko od reality trhu. Také jsem postupem času zjistil, že je na můj vkus příliš moc skalpovací - hledat rozjetý trend, vstupovat do něj, a doufat že je tak silný, že popoleze ještě o kousek a dá mi PT 10 ticků.

Tak jsem se chtěl zeptat, jestli ke své Price Action nemáš nějaké doporučení ohledně literatury a dalších zdrojů - na fóru jsem si všimnul akorát Johna L. Persona.
Také by mě zajímalo, jakým způsobem obchoduješ proražení pivotů - filtruješ to podle něčeho? Podle mě je to hodně častý jev a proto to dává šíleně falešných signálů...
Je nějaký pattern, na který doporučuješ se za začátku zaměřit? Vím, že je toho tam řada (pennanty, DT, DB, S/R, pivoty, odražení, proražení, volume, divergence ...) a že je na každém, jak si to nakombinuje, ale kdyby jsi měl nějaké doporučení, určitě by to pomohlo :)
Jak moc používáš Volume? Máš nějaké zkušenosti s Volume-Spread Analysis?

Woodieho neopouštím, ale Price Action bych si taky rád zkusil, i když vím, že je za tím i hodně screen time. Díky za případné info

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Teda ten opity namornik ma zase sokoval:) aj ja som dostal presne ten isty napad kratko potom, co som zacal obchodovat forex. Zhodou okolnosti ten isty napad (opity namornik) dostal moj znamy v momente, ked som mu pri pive vysvetloval ako funguju trhy. Obaja sme fyzici. Mimochodom prekvapilo ma, kolko znamych ludi z Wall Streetu studovalo fyziku. Pojem "opity namornik" totiz pochadza od fyzikov v case, ked budovali statistiku molekul. Je zaujimave, ze nezavisle na sebe mame rovnaky pohlad na trhy.
P.S. Uz aj si idem stiahnut tu knihu:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: ymladris

u indikátoru CCI fungují linky +/- 100 a nulová linka jako ukazatele S/R úrovní. Nulová linka je považována za hlavní S/R úroveň, tj. když je překonána dochází k otočení trendu.
Linky +/-100 jsou vedlejší S/R úrovně a po jejich proražení trh velice často jde daným směrem.

Nic samozřejmě není 100%, ale zde fungují velice dobře. Navíc mají zabudovánu tu vlastnost, jak se v čase pohybuje trh, tak vznikají nové S/R úrovně různé intenzity a linky CCI na ně velmi dobře reaguje. Bližší info viz WCCI.

S CCI je možné i kreslení dodatečných S/R v podobě trendline a to vždy z vrcholu CCI přes nižší vrchol. Opět fungují velice dobře.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě přidám hezkou ukázku S/R úrovní a TL na cenovém grafu a CCI z dnešního dne. Je zde vidět, že se support může změnit v rezistenci a naopak. Případně, že tyto úrovně můžou působit i jako akcelerátory pohybu cen, neboť řada obchodníků si nad/pod tyto úrovně dává SL nebo příkazy ke vstupu. Jestliže dojde k dosažení těchto míst a jejich proražení, cena se často utrhne (během pár sekund může skočit o jednotky i desítky tiků) a nadělí velice slušný profit. Při pozorném studiu uvidíte i vlastnosti linek +/- 100 a nulové linky a příležitost se těchto rychlý a výživných pohybů zúčasnit. Jakub

4126

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Malcik,

co se tyka zdroju, tak te asi zklamu, ale moc toho neni. je potreba se pro googlit. ja vetsinu postahoval pres kolegy z privatnich skupin, chatu. kniha se mi libila od Persona, toho manika mam moc rad. Jeste doporucim Nisona kvuli svicim. jedna rada. nenech se znechutit nekteryma mistrama tady, co tvrdi ze candlesticky ani fibonacci nefunguji. pokud se se svicema pude zachazet tak jak je to popsano na kadzym webu, tak ne. price action je prave o tom, sledovat co se deje pred a nekdy i po urcitem signalu, kde se vyskytne. je to o nakoukani.

prehled jak vypada a jak se obchoduje dt, db, flag a dalsi bys mel mit, ale ja se vetsinou soustredim na ty "okometricky" jasne viditelne. protoze intradady, techto veci najdes desitky a vlastne bys nevedel co delat driv. to samy se svicovyma vzorama. jsou jich desitky mozna stovka. staci ti jen uplne par tech zakladnich. volume je taky dulezity, ale tady zalezi co mas za brokera.

prorazeni pivotu? to je na dlouho a uz se mi to tu nechce rozebirat muj system, protoze pak zas prijde nejaky blbecek a cely do toho budere rejpat a provokovat a to nemam zapotrebi. doporucil bych ti na zacatek se soustredit na candle a S/R. s tim by sis mel vystacit na profitabilni obchodovani. pokrocile veci jako VSA si nech na potom. volume je jeden z hlavnich indikatoru scalperu, ale na to je jeste dost casu. je to celkem narocne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

(Tak příspěvek neprošel, takže druhý pokus:)

911, díky za info.

Persona jsem shodou okolností dneska prolistoval a zdá se mi, že konečně nacházím to, co už rok hledám. Cena a volume opravdu řeknou vše, a není nic lepšího, než když se sejdou dva nebo více signálů najednou, třeba i na různých TF jako cofluence, a pak to jede jak lavina... ale chce to hodně nakoukat no. Proto jsem se taky ptal, čím začít, protože když se člověk může soustředit pro začátek na jednu, dvě věci, tak jde hned líp. OK, takže se budu soustředit na S/R a candlesticks, a také ještě jednoduché kombinace TL, protože mě k nim motivoval swen, viz Forex fórum :)

Jinak tím VSA jsem nemyslel přímo skalpování. Nedávno jsem dočetl Master the Markets, publikaci k TradeGuideru - psal to člověk, který prý byl insider na burze v Londýně. Myslím, že k TradeGuideru jsi už zde taky něco psal. Ta kniha je fakt super. Možná trochu chaotická, ale když si člověk udělá poznámky a pak si je nějak logicky seřadí, tak z toho vyleze docela dobrá kostra systému založeného na nabídce/poptávce v trhu a na následování smart money. Není to jednoduché, ale když jsem si to letmo zkoušel, tak bylo evidentní, že nacvičit se to určitě dá - jako ostatně všechny ostatní systémy. Minimálně několik základních nuancí se dá dát do kombinace s klasickými candlesticks, protože to má IMHO hodně společného.

No nic, ještě jednou díky, já se jdu zase přehrabovat v grafech :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

malcikk,

pokud vydrzis tak se ti to vrati. kazdy si tim musi projit sam, ale jsem rad, ze jsi uz dospel do faze, ze tuna indikatoru je zbytecnost. rikam to tady od zacatku, cena, cena, cena a volume. jeste k woodiemu. ona tam totiz ta cena je taky, proto woodie nepotrebuje price graf. on je trosku dal, rostak :-) jinak kdyz bych mohl radit sam za sebe, tak jako nejaky filtracni indikator si vem prave cci. ja cast veci co vymyslel woodie, tak sem na ne po roce prisel taky. no kdybych ho nastudoval, tak bych si usetril cas. ale kazdy na to jdeme jinak. myslim ze tahle kombinace je , pro me, vyborna.

tak preji vydrz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Njn, je spousta věcí, které se tady říkají pořád dokola už od začátku, ale člověk je prostě nechce přijmout a nedá si poradit... a dospěje k nim, tak jako já, po tři čtvrtě roku studia - v době, kdy už možná mohl živě obchodovat. Ale aspoň že tak, mohl jsem dopadnout hůř :)

Jinak na CCI mám stejný názor, pro mě je to naprosto nejopodstatněnější a nejvíc vypovídající a realistický indikátor, který jsem kdy viděl, a pokud bych měl nějaký indikátor používat (nejraději bych nepoužíval, ale uvidíme), tak to bude CCI s periodou 14.

Díky za pomoc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 10 months later...
×
×
  • Vytvořit...