Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Pokročilé tipy pro intradenní obchodování - praktický pohled na minulé dny


Doporučené příspěvky

Technická poznámka:

Vážení Finančníci, všimněte si, že ve Vašich grafech nesedí SideWinder.

Sierra dává čáru o 1/2 candle doleva při DrawStyle=Line, což máte Vy, ale správně by mělo být DrawStyle=Dash kdy čára bude sedět v ose candle správně.

Protože jsem se patlal s tím jak dostat "Interactive Data" do Sierry (Datafeed z "Interactive Data" pro Sierru bohužel není shodný s Datafeed z "Interactive Data pobočka eSignal") tak jsem si ji pro ověření v level-4 musel pořídit a potrápit se s ní a s její technickou podporou, přičemž jsem našel jen rozumnou cestu z eSignalu do Medved Quote Tracker (realtime akcie Praha jen 15$+4$) a při trénování porovnání nastavení indikátorů abych dostal na oko shodné Woodies čáry máry jsem si toho všiml.

Protože mi již skončil měsíční pronájem, tak jsem se Sierrou již rozloučil, protože ji nemám možnost přehodit do PC bez internetu na offline provoz. Medved Quote Tracker intraday data po 10 dnech zahazuje, ale na válčení mi to stačí. Zatím ho mám 1,5 měsíce.

Mimochodem nastavení SideWinderu a Chop Zone Indikátoru je trochu alchymie pro různě veliké ceny pokud je vstupní parametr tik a ne procento.

+------------------------------
Ještě pro upřesnění pro všechny:
[nikde jsem to nenašel, ale nic složitého v tom není]

Chop Zone Indikátor jednoduše ukazuje úhel EMA34;

SideWinder ukazuje též úhel EMA34 ale blokovaný úhlem LSMA25 kdy oba musejí být dostatečně velké a na stejnou stranu, aby byla zelená.
-------------------------------

Ten můj příspěvek "Test" tam samozřejmě nepatří - to vzniklo při pokusech odeslat ten první příspěvek s obrázkem kdy mi to stále hlásilo že se nezdařilo, ale když už to tam je tak je to jako ukázka rezistencí taky dobrý ne? Funguje to. (Čekal jsem možnost náhledu před odesláním příspěvku, jenže ono to tak nefunguje.)

To: danek Richard, TH28, avatar :
na těch grafech žádný složitosti nejsou - MACD snad zná každý, volume taky, na Woodie čárymáry taky nic nepřebývá snad jen že první indikátor od vrchu je Chop Zone počítaný procenty a je o jeden rozsah jemnější, v cenovém grafu je kromě barů a Parabolic též LSMA25; EMA34; EMA13 a rozvrsvení Bid-Ask do cen a k tomu jsem tam dočmáral kanál a Elliottovy úrovně předchozího rozpětí dne pro supporty a signální šipky hlásí nepřiměřenou vzdálenost ceny od LSMA a to mám na tom grafu "Test" trvale kresleno jako souběžnou čáru abych byl stále v obraze a ten navíc vznikl v době kdy jsem trénoval Medveda na SnapShots a dostalo se to až sem, no.

To: guzma :
Ty zřejmě vůbec nevíš o čem je řeč.

Jedu v tom live intra teprve rok a mám jen mizernejch +130% původního účtu a z toho mám teď díky eSignálu a Medvedovi od 1.10.07 dalších 40% z těch původních jenže už válčím jen se zajatými vojáky a je jich 2x více než původně těch mých takže se dá ku předu postupovat rychleji.
Začínal jsem s "1000$" přesně před rokem pak jsem k nim kvůli komisi (25$) "2000$" přisypal a polovina mi hned 2x utekla a já je musel dolovat zpět, takže mohu prohlásit, že jsem ve skutečnosti 2x začínal s 1500$ a potřetí s "2000$" už jen pro otestování zda to zvládnu (ti, do té doby vyhraní vojáci, jsem poslal na frontu do ČEZ Call Warrantu a už jich je také o 50% více a za měsíc nemusím berního úředníka zvát na oslavu).

Rád bych se ale dočkal abych se už nemusel vrhat do každé bitvy a mohl si jen vyzobávat to nejlepší.

Zdar všem. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 35
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

JiříS,

přimlouvám se za to, aby jsi příspěvky adresoval do příslušných vláken, tady to opravdu moc nesedí a většina lidí absolutně neví o co go. V grafu opravdu žáné složitosti nejsou, ale když se to dá dohromady, tak je to mazec. Ten výpočet financí nakonec tomu dal korunu :), ale pokud ti to funguje, tak je dobře. Jo jenom vyzobávat to by chtěl každý.

S pozdravem Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: danek Richard :

Proč Ty jsi tedy psal nesmyslnou poznámku k mému grafu a kterou jsi právě popřel? Ten graf je přesně dle duchu téma článku.

Ti znalí to v tom vidí - je to pohled z několika dalších stran na S/R než je popsáno autorem článku. Ti poučení to v tom najdou a poučí se dál a ti ostatní holt nevidí nic nebo zmatek.

Když píšu svůj názor na názor jiného k mému tak je to snad v pořádku, ne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlasím s Láďou,
každej má svůj pohled na věc a důležité jsou dlouhodobé výsledky. Ikdyž mi ty popsané výstupy příjdou trochu "rozpačité", tak já oceňuju příspěvek Jiřího, že se nebál jej uveřejnit. Já osobně jsem taky docela žasnul nad těmi grafy a následné reakce mě ani nepřekvapily:-) Já bych to nemohl obchodovat ani omylem.

Na diskuzním fóru ale nejde vždy jen o rady a odpovědi. Profesionální obchodník by si měl především všímat způsobu myšlení ostatních účastníků trhu. Každý většinou vidí věci jinak a ikdyž je vidí stejně, každý na ně reaguje odlišně. Nezdá se mi proto vhodné vykřikovat na někoho, že tady uveřejňuje svoje metody a nápady, které se vám můžou zdát nesmyslné a amatérské. Připouštím, že někdy jsou, ale přesně o to tu běží.

Až si příště budete číst nějaký příspěvek "amatéra", čtěte pozorně. Možná to budete právě vy, kdo bude příště stát na druhé straně jeho obchodu...

Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Páni,
mám len jeden dotaz na Vás, ktorí obchodujete i s pomocou S/R úrovní, sledujete S/R ktoré sú utvorené na denom či nočnom high/low, alebo i S/R vypočítané podľa pivotov? Ja si to zatiaľ linajkujem všetko, len to je občas neprehladné a niekedy to plete. A ako naschvál jeden den fungujú ako pevné S/R high/low a ďalší deň zasa pivoty. Je my jasné že backtest mi ukáže čoho sa držať viac, len som chcel vedieť aké s tým má kto skúsenosti.

Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak nevím, jak se Vám bude tento obrázek líbit, ale poslední válčení bylo přesně podle S/R mantinelů. Je to širokoúhlé, tak ať Vám nevypadnou oči z důlků. V grafu sice není mimoburzovní doba (jsem v tu dobu tedy částečně slepý), ale ta je alespoň právě vidět na vloženém grafu ceny Warrantu. Tlustá oranžová čára uprostřed je hodinová LSMA25 a od ní jsou odvozeny spodní modrá a 2x zelená a horní červená a růžová. Teď tedy k obchodování: ráno stačilo prověřit jak se vyspal warrantí program DB po 20. výročí burzovního krachu Ameriky - Černého pondělí z roku 1987 a hned bylo jasné že je vhodné na nic nečekat a nabrat plný ranec než otevře burza neboť cena warrantu odpovídala ověřené krajní mezi. Jako další je vidět, že cena po startu zastavila u Close z předchozího dne a vydala se prověřit Low z předchozího dne ev. to byla i cesta k Open. Pak se ustálila kolem své LSMA a zůstala až do 11-té hodiny kdy se vydala stíhat svůj horní mantinel, který vzápětí dostihla a tak jsem poslal první várku domů. Cena se pak udržela v růstu na své 10-ti minutové LSMA (bílá čára) které časem přestala stačit, ale přesto se k ní ve 14:20 vrátila po druhém přepálení minutové MFI a překročení druhého mantinelu a dosáhnutí kulaté ceny která tu už 3x byla a tudíž jasný signál k prodeji za současné situace. Trefil jsem to 2 čísla před maximem -warranty mají na hranicích kratší schody a medvědi skáčou velmi rychle, takže uzmi včas co můžeš. A doskákalo se zase až k Open, takže zase nabrat. Já nabral zase o trochu dřív. Cena se ke konci otevření burzy vydala úspěšně do kopce a po Close jsem čekal ještě cestu vzhůru po americku tak jsem držel. A také se jelo do kopce a dokonce až do jeho poloviny a protože před 20:00 už v US ztráceli sílu a byla tu ta polovina kopce tak měla jít polovina armády zase povinně domů. Jenže jsem to zrovna nehlídal a co to pak spadlo už jsem prodávat nechtěl, takže jsem si ohlídal jak zatočí v US, no a nepropadli se dál, a tak museli medvědi v US do kopce a já jsem mohl dvě minuty před koncem zavelet polovinu vojáků za 136 domů což se povedlo. Jedno číslo mi u poloviny vojáků dělá momentálně cca 750 Kč. Jednoduchý ne? :D Jen kdyby to bylo každý den.

4462

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže se samozřejmě letělo tvrdě k zemi, dokonce i o kousek níž než včerejší dno a tak jsem mohl kompletně přezbrojit celou armádu i zajatce. Warrant se na své mimoburzovní dno zatím nedostal a tak jsem zvědav na Zákon grafů od Joe Rosse. :D (tu)
(ten 4. smajlík zleva už 2x selhal, teď by to mohlo být potřetí?)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak teď mám k té jízdě ke spodnímu S/R graf kde je vidět jak se to úspěšně udrželo. A ten vydělanej a ušetřenej balík. Krom toho je tam vidět opět cesta k open a odraz pod hladinu s S/R. Ve 12:40 je čekatelný odraz medvědů a jejich návrat nad hladinu od 13:40 hod. Ten pád v 16:40 je opisování od US protože už 10 min. jeli dolů a je vidět jak se z rezistence stal support. Amerika to opět vyhnala před 22:00 nahoru, takže mít peníze přes noc ve svém trezoru a ráno jich tam najít opět víc - kdo by to nechtěl? Lepší než ruleta. Tak ať se daří. ;)

4468

4469

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...