Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 5 důvodů, proč se nebát začít obchodovat


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 32
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Dakujem za clanok, ktory mi prisiel prave vhod. Posledne tyzdne som rozmyslal nad tym, kedy je ten spravny cas zacat s live tradingom. Ten posledny krok je asi najtazsi - po backteste a paper-tradingu sa pustit obchodovat nazivo. Stale hladam dovod pockat este chvilu, nieco vylepsit na systeme, a pod. Prave som pochopil, ze uz nie je naco cakat. Treba sa posunut dalej...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obcas mam pocit z diskusi ze nekteri to berou tak ze cim dele budou backtestovat tim uspesnejsim obchodnikem se pak automaticky stanou :) (a mozna to tak i je)
Puvodne jsem chtel zacit obchodovat nekdy ke konci tohoto roku, ale po dvou mesicich papertradingu spreadu jsem usoudil ze uz neni treba to zbytecne odkladat a v cervenci jsem nastoupil do velmi nizkorizikoveho spreadu. Predstava byla ze krom tohoto spreadu pojedu jeste tak mesic na simulovanem uctu, ale i to vzalo za sve a rovnou uz obchoduji dle obchodniho planu.
Toto nedodrzeni harmonogramu povazuji za spravny krok jelikoz live obchodovani opravdu posune cloveka v uceni o velky krok vpred. Navic presun od teorie k praxi cloveka dost pozitivne nakopne na ceste k cili. Psychologii obchodovani stejne clovek nemuze nijak natrenovat a jelikoz ji povazuji v obchodovani za nejdulezitejsi nezbyva nez svym zpusobem zacit live obchodovani co nejdrive. Samozrejme to clovek musi uzpusobit tomu co a jak obchoduje :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

isteze suhlasim s clankom - vskutku to takhle funguje a je to najlepsia cesta pokial si to mozeme dovolit ale doplnil by som este ten fakt ze ked uz mame OS o ktorom si myslime ze je dobry, neni naskodu otestovat si ho na demu do polroka napriklad. mat neco otestovane len mesiac alebo dva je dost malo na to aby sme sli na real. vsetky zadrhele ako sa pise v clanku sa objavia aj po tom polroku ale v tom polroku sa nam odhalia aj zaklady chybne mnohokrat, nie len zadrhele. takze kto zacina at si nemysli ze zacat co najskor znamena: podme to skusit uz po par mesiacoch. lebo je riaden rozdiel nieco len skusat a nieco naozaj na urovni obchodovat. skoda prichadzat o prachy. obchodovaniu tiez treba dat cas, aj ked najlepsie sa to naucime tak ako je to v prvej casti clanku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja som zacinal obchodovat ako blazon:) Ziadne demo, ziadne testovanie, ziaden vlastny kapital, ziadne vedomie o riziku. Pozical som si najvyssi mozny uver z banky a sup do toho hlava-nehlava. Myslel som, ze na tom mozem len zarobit. Ale az ked som vsetko prerobil, googlil som a precital som si, ze vacsina v trhoch preraba a pochopil som, ze sa k tomu musim postavit inak. Napriek tomu som si ziadne demo neotvoril a vzdy obchodoval len naostro, lebo virtualne peniaze ma nemotivuju ani zapnut pocitac. To bolo 2 roky dozadu. Ktovie ako by to dopadlo, keby som o riziku a principe fungovania trhov vedel skorej. Mozno by som dodnes ani nezacal. Mozno to bolo na nieco dobre:)

Inak pocul som, ze vo svete tradingu existuju skveli spickovi "papertraderi", ktori s realnymi peniazmi vzdy zlyhavaju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K článku nie je čo viac dodať, raz sa začať naozaj musí ak sa človek chce posunúť ďalej a hlavne ak sa chce tradingom i živiť. Pre všetkých ktorí začínajú(tak ako ja) by som však zdôraznil poslednú vetu v tomto článku, odporúčam si ju prečítať viac krát. Ja som začal obchodovať naživo trochu unáhlene, spravil som si svoj OS i jeho backtest so super výsledkami, všetko mi to pripadalo tak jednoduché. Až keď som však začal naživo, tak som zbadal čo všetko som odflágol pri backtestoch a čo dokáže psichyka. Hold zaplatil som veľké školné za svoju blbosť. Teraz znovu backtestujem, ale už poriadne lebo len tak získavam istotu vo svoj OS.
A ak človek má tú istotu v to čo má naozaj poriadne otestované, tak treba ísť dotoho naživo, nikto druhý to za nás totiž nespraví.

Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chci se zeptat Tomase...
v clanku uvadite ze kdyz jste zacinali obchodovat tak dolar stal 40USD. Pochopitelne pro zacatek je vyhodnejsi kdyz za dolar zaplatite co nejmene, ale napadlo me, jak je to, kdyz uz obchodujete normalne live? Je pro obchodovani spise na zavadu, kdyz dolar neustale oslabuje, nebo je to jedno?

Diky Josef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martinek...tohle si jeste dokazu spocitat :) ale spatne jsem polozil tu otazku. Puvodni myslenka byla takova jestli zustane trading v budoucnosti stale tak atraktivnim vydelkem, pokud dolar bude klesat timto tempem. Muselo by se asi obchodovat jedine ve velkem objemu. (treba50 kontraktu)
Priklad: Dolar bude za 5Kc, vydelate 5000 dolaru a mate jenom 25000kc.
Pokud je trading atraktivni pro americany proc by nemel byt i pro nas ze..?
:)
Je to jenom takova uvaha, zrejme zatim zbytecne daleko do budoucnosti, ale proc neprihodit nazor do diskuze ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Josee: :-) Moznosti, jak si trading udrzet nadale atraktivnim, je cela rada... Nekdo voli evropske trhy a vydelava v Eurech, nekdo voli vetsi trhy s vyssi hodnotou bodu a nekdo obchoduje vyssi objemy kontraktu. At tak ci onak, vsechny tyto cesty vedou k zachovani atraktivnosti tradingu na velmi vysoke urovni (tedy alespon pro mne ;-)).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...