Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Aktuální data trhů v obchodním deníku v MS Excelu


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 36
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Chci se pozeptat, resim obdobnou a asi i trosku trivialnejsi vec. Chci si udelat nejakou funkci ktera mi bude automaticky zobrazovat PT a SL na zaklade aktualni ceny jejiho nasobku pomoci indikatoru ATR. Premyslel jsem ze by mohla existovat aplikace, ktera by propojovala realtime excel se sierou.Mozna Idealne si to naprogramovat jako indikator primo do siery, ale na to jsem zatim levak, proto me napadl ten excel, jenom jak dostat realtime close ze siery do excelu... Nevite nekdo jak na to?
Predem moc dekuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cau, ja resim podobnej problem. Zatim jsem prisel na to vyuzit Worksheet v Sierre misto excelu. Sierra muze dodavat do svyho worksheetu aktualni data a vzorecky v tom worksheetu si clovek muze spocitat, co potrebuje, ale jeste to nemam moc osahany.
A nebo pomoci API sosat data do Excelu pres rozhrani s IB. Ale to jsem zatim nerozchodil neb mam asi starsi verzi excelu, kterou IB nepodporuje. (viz www.financnik.cz/forum/read.php?10,54484,page=1)
Tak to vidim ja, ale rad bych, kdyby poradil nekdo zkusenejsi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mna by zaujimalo, ci taketo dake podobne programy exzistuju aj na forex. Tam mam tiez moznost obchodovat viac menovych parov naraz a aktualne data, trebarz pri Fundamntoch, ci sa to da, alebo....???? A trebarz aj historicke data stiahnut do excelu na FX. A Petra aj Tomasa sa vlastne spitat, kolko tych programov aktualne pouzivate na obchodovanie komodit a opci? Postupne ste nam tu predstavili vela programov, ci uz backtesting, alebo realne data a ine veci. Pisali ste, ze treba si to spravit jednoduche, ale mne sa to teraz vidi dost zlozite. Tak kolko toho aktualne na obchodovanie pouzivate a stihate sledovat? Mam pocit, ze toho musite pocas sledovania trhu rozhodovania sa a samotneho obchodovania, stihnut vela.

Aby ste si rozumeli:

Ja mam u FX jednu spolocnost, u ktorej obchodujem na demo/live ucte, cize ma odnich platformu, ucet unich aj cez nich obchodujem a to sa mi vidi jednoduche.

U komodit co vidim a citam otom, tak ucet u jedneho, platforma u druheho, data od tretieho a plno dalsich programov a vidi sa mi to velmi zlozite. Mozno ze je to len moj pocit, tak neviem. Naozaj toho potrebujete tolko? :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ICE – pres TOS lze obchodovat i forex, tj. pravděpodobně by mohly jít exportovat i živá forexová data (stejně tak skrz IB). Ale forex neobchoduji a toto jsem nikdy nezkoušel.
Programů používám asi 5 – některé hodně často, jiné méně. Trading může být jednoduchý a zároveň dost komplexní – záleží jak často se mu věnujete, co od něj požadujete atd. Na každý obchodní styl používám většinou několik programů, protože hodně univerzální řešení mi většinou nevyhovují a navíc ne každý program je třeba používat každý den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To jenaL

Jde to udělat úplně jednoduše, tak jak píše žito, pomocí worksheet study v Sieře. Chová se to jako takový zjednodušený Excel a má to přístup k datům a indikátorům v grafu. Mám s tím docela zkušenosti. To co chceš je tak na max 2 minutky. Jestli chceš, můžeš sem napsat, co a jak by to mělo vypočítat a já ti pak přesně vysvětlím, jak na to. Vysvětlit to bude asi 10 x těžší, než to naprogramovat ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paveln:
parada, moc dekuji! Jde o jednoduchou vec. vystupuji s jednou casti na fixnich targetech a s druhou na dynamickych targetech (nasobek ATR). S/L je take nasobek avsak ma urcitou hranici...worksheet study zatim moc nechapu, ale v excelu si zacinam hrat uz i s VBA, takze me jde jen o to jak dostanu dynamickou close a hodnotu atr do excelu, o nic slozitejsiho mi v teto fazi nejde...v excelu vim jak vse udelat, staci tam mit ty ziva policka, ve worksheet study vubec nevim jak se edituji jina policka a jak ji lze generovat do jednoducheho formatu(aby treba zobrazovala jenom aktualni "zivou" close a hodnotu ATR).Vim jak se treba exportuje worksheet study do JA testeru, ale ted nejakym zahadnym zpusobem se mi automaticky neotvira excel, i kdyz to tam zadam...verim ze je vse jednoduche a jeste jednou dekuji za pomoc(verim ze nejen me)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jenaL Jak to dostat do Excelu to netuším, to asi nejde. V tom worksheet se dá normálně pracovat s různými vzorci, stejně jako v Excelu. Ty živý políčka jsou normálně v tom worksheetu, jsou tam všechny hodnoty OHLC a ATR a z toho si můžeš vypočítat, co potřebuješ a buď vypsat číslem anebo zobrazit do grafu. Ve worksheet jsou poslední data v řádku číslo 3. V řádku 2 je jejich popis. Napříkla E3 je hodnota last poslední svíčky. V grafu se pak standartně zobrzují hodnoty ze sloupců K, L, M a N, dají se však zobrazit i jiný sloupce. Tato data se dají zobrazit buď graficky anebo jen číslem - zadá se u nich v zobrazení Do Not Draw. Takže jak na to. Zobrazíš si graf, přidáš do něj ATR - pokud ho nechceš mít zobrazený - zadáš F6 - Draw Style - Ignore. Pak přidáš F6 - worksheet study, pak klikneš Settings a zadáš Workbook Name např. ATR PT SL a OK a OK. Ve Workshhet najdeš sloupeček s ATR , já to mám CO. Do K2, L2, M2 a N2 si dáš názvy toho co chceš vypočítat. Do K3, L3, M3 a N3 se zadají vzorečky - stejně jako v Excelu. Klikne se do okýnka K3 a ve vrchním řádku toho worksheetu se zadá vzorec, například, chceš Last + ATR * 3, tak se zadá =E3+CO3*3 (ty místo CO3 zadáš název sloupce, v kterým je to ATR, případně jiný indikátor, který potřebuješ pro výpočty) a Enter, to stejný v dalších třech okýnkách. Můžou se používat samozřejmě i složitější vzorce, třeba jako IF apod. Pak se klikne na graf a pomocí tlačítka Insert se refreshují data v grafu. Nyní se vypočítaný hodnoty zobrazí pod cenovým grafem. Pokud nechceš mít zobrazený gafy a potřebuješ jen ty poslední čísla, stačí zadat F6 - Subgraphs a u všech 4 hodnot zadat Draw Style Do Not Draw. Ještě si můžeš nastavit barvy u každýho a je to hotovo. Jsem ještě zapoměl, jestli potřebuješ jen hodnoty pro posledních pár svíček, je dobré nastavit po F6 u toho Workshhetu Number of rows jen nějaký malý číslo, například 10, aby se nemuselo přepočítávat třeba několik tisíc hodnot, dost se s tím zpomaluje PC. Musím už končit, zbytek, můžu doplnit zítra v noci.

4600

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...