Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Začínáme s opcemi (9): od teorie k praktickému obchodování – výpisy opcí


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 44
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý deň,

super článok. Môže mi niekto napísať, čo sa stane, ak trh dosiahne ešte pred expiráciou opcie 153, ale potom klesne a v deň expirácie bude cena pod 152?
Aká je výška zablokovaného marginu pri výpisoch? Ja viem, že u každého brokera je iná, ale nejaké konkrétne príklady by mi fakt pomohly. Napríklad ako je to u IB. Alebo mi napíšte, ako si to môžem zistiť sám.

Ďakujem
Ondro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

falco:
odpovim aspon na prvni cast otazky: existuji dva zakladni druhy opci - americke a evropske. Americke se muzou uplatnit kdykoliv, evropske pouze v den expirace. Takze pokud u americke cena vyskoci lehce nad 152, muze byt teoreticky uplatnena, ale v praxi se to moc nedeje, protoze opce ma jeste nejakou casovou hodnotu (takze bys dostal v podstate penize zadarmo)...

Jelda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši,
koukám na ten výhodný spraed co máte v článku a potřeboval bych si potvrdit správnost Vašich údajů. Mě vychází VŽDY tenhle typ krytých výpisů s negativním RRR. Podotýkám že se koukám na komoditní SP500 (dec.07)a jeho mini variantu a předpokládám, že by to mělo být hodně podobné s Vámi uváděným SPY.
Historická data SPY a opcí na tento trh nemám.
Můžete mě to co píšete v článku o prémiích Vámi zvolených opcí potvrdit???
Díky a z Brna zdraví

PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hermane,
nemám historická data opcí SPY, ale mám hist. data komoditních indexů.

Příklad dnes uvažovaný vert. speadv trhu "E-MINI S&P 500 December 2007 Options":
Data z Bachart.com:

výpis CALL 1480 za 1537,50$ (pomíjím rozpětí ASK/BID)
nákup CALL 1500 za 1050,- $ (pomíjím rozpětí ASK/BID)

Přiteče na účet 487,5 $ s rizikem 1000$ -487,5 = 512.5 (1 bodík = 50$)

RRR hodně přibližně 1:1 .

Můžete někdo sem šupnout podobný spead v SPY? Ať v tom mám jasno?

Díky PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PET

nejak to neviem zeditovat,tak doplnim.U ATM opcii je ten rozdiel v cenach opcii zvlast u takych pohybov podkladu ako bol vcera dost velky,ak nie su zaznamenane v rovnakom case.Najlepsie by bolo keby si si stiahol demo TOS,kde vidis uz cenu vertikalneho spredu. Podla neho napr. tebou udavny vertikal 148/150 by bolo na SPY mozne zrealizovat za cca 110 USD

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...