Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Recenze knihy Victor Niederhoffer: Průvodce spekulanta


Doporučené příspěvky

NLA já zde interpretuji jen svůj názor na tuto knihu, protože v obchodníém světě se pohybuji již devět let a zhruba poznám, která kniha je vhodná a která ne. Pokud píšete, že vám přinesla lepší pohled na trhy tak je to vaše plus. Jak vlastně víte, že většina obchodníků má špatný obchodní systém a neumějí ho obchodovat? Není to jen odraz vašeho vnitřního světa? Mimochodem jaký máte letos obchodní profit vy?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
kdo se rozhodujete o koupi knihy, za sebe Vám ji doporučuji.

Koupil jsem ji náhodou, zašel jsem do oblíbeného knihkupectví na Václaváku, našel ji v regálu, začetl se.... a po půl hodině mi bylo jasné, že bude v knihovně zaujímat významnější místo....
Po detailech o Niderhofferovi jsem později zapátral na Wikipedii.
Doufám, že napíše ještě něco z pozdějšího období svého života.

Příjemný den,
Pavel


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já osobně knihu koupil asi tak před měsíce. S přestávkama ji čtu a podle mě je dost zajímavá. Je to v podstatě kniha o strategii uvažování a to hodně vychází z toho odkud člověk vzešel. Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale ve skutečnosti nedokáží uvažovat mimo rámec vlastních názorů utvořených rodinou a okolím. Tranding je dle mě jenom o tom jaký jsem já sám a proto autor rozepisuje tak obšírně svůj osobní život. Myslím že to je kniha na mim.dvojí přečtení. A zvláště je zajímavá v kontextu autorových výsledků, na které zde upozornil Tomáš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Moc knih jsem zatím jako začátečník nepřečetl. Na tuto knihu jsem narazil, když jsem si půjčoval všechno co v MSVK mají :) Něco na té knize je, ale odložím ji a vrátím se k ní tak po 2 až 3 letech aktivního tradingu. Ostřílený ochodník v ní určitě najde kus sebe a taky možné inspiraci. Určitě je zajímavá a není to jen suchý "technický výklad". Je to pěkný popis života velkého obchodníka od kterého se může řada lidí lecos naučit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...