Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Recenze knihy Victor Niederhoffer: Průvodce spekulanta


Doporučené příspěvky

Knihu nemam este celu precitanu, ale zatial z mojho pohladu velmi zbytocna investicia, absolutne mi nesedi styl akym je pisana, t.j. zbytocne sa rozkecava a opisuje veci ktore niesu potrebne, mam rad proste knihy kde sa ide k veci, t.j. aj zazitky a skusenosti sa daju opisat aj v short verzii. Knihu som rozhodne nekupoval za ucelom naucit sa nejaky novy zazracny system, take knihy uz ani nekupujem, ked mam svoj system. Takze moj tip je kniha The Zurich Axioms, kniha tenka ale bohata na informacie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO: guzma
Škoda,že ji od Vás nemohu dostat darem! :D
Rád si tuto knihu koupím a přečtu celou do posledního písmene.
Hledám myšlenky,které mi potvrzují,že jdu správným směrem v hledání své vlastní výhody v trhu,který obchoduji.
Nepotřebuji slyšet kdo,nebo co je nejlepší.Chci znát cestu myšlenek,která vedla zkušenější k jejich vítězství.
Potřebuji inspiraci na své cestě tradera.
V životopise Napoleona nehledám jak vítězil,ale proč vítězil a proč prohrával.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro nováčky je absolutně nevhodná. Jsou zde mnohem poučnější knihy od Eldera, Rosse. Mě osobně moc nenadchla a ani nevím jestli ji vůbec dočtu. Americká sportovní liga mě vůbec nezajímá. A obchodování s milionovými kontrakty je ještě moc a moc vzdálené než abych se o něj zajímal. Tato kniha je zajímavá hlavně pro jejího autora, protože je zde ztělesněn jeho život, jeho emoce, pracovní vypětí, sportovní aktivity, apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

guzma + MNovak

ked budete citat knihy ako pise Elder a ostatni podobni jemu, tak sa nikdy nenaucite pozriet sa na vec aj inak. vecsina obchodnikov taketo knihy necita a potom su prekvapeni ked nevedia pouzivat inak schopny obchodny system a to len pre to ze nevedia si uvedomit a neakceptuju rozne veci ktore sa im zdaju pre obchodovanie podstatne. novacikovia vzdy hladaju len sposoby ako kedy preco a proste sposoby ako zarobit. ale tie sposoby su im nafigu ked nepoznaju svet financii.

MNovak,
novacik v e-tradingu neznamena clovek ktory vychodil strednu skolu. niekedy treba ist presne z opacnej strany.

guzma,
prave to ze si nenajde clovek na detaily a podrobnosti pri zakladnych veciach vas ochudobnuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No konečne!!!! ufff už som si myslel, že si knihu nevšimnete :-)))), ináč mal som prichystanú recenziu na polku knihy knihu :-)), ale musím dočítať celú... u nás stojí cca 1 100 SKK a je to super investícia... Čo sa týka štýlu článok to presne vystihuje. nie je tá kniha na ktorý sme zvyknutí tu na financnikovi... a je dosť cítiť aj to, že spomínaný autor pôsobil na univerzite.. tie korelačné tabuľky.. ktoré sú v knihe mám aj ja u seba pre trhy, ktoré obchodujem...

Neviem, či ste tu niekto čítali knihy od Sorosa .. Tak táto kniha je niečo medzi Sorosom a Elderom... Oplatí sa prečítať rozhodne!!! Podľa mňa nejde o to čo ktorá kniha obsahuje. .ale skôr o to - vedieť akým smerom vyvíjajú-vyvíjali úsilie jednotlivý úspešný traderi.... A tak potvrdiť svôj smer akým ste sa práve vydali ku tradingu... Napríklad mňa by v živote nenapadli také veci o ktorých písal napr. Williams a dnes mám tony excelovských zošitov, ktoré mi hľadajú patterny a počítajú pravdepodobnosť atď... Je to určitá dobrá pomôcka.. vedieť ako sú na tom moje šance..... Grada plánuje vydať aj "Žhavé komodity" od Jima Rogersa.. možno už aj vyšla ale zatiaľ som ju nezbadal... som na ňu zvedavý

Ešte keď sme u kníh.. veľmi ma zaujala kniha od Jacka D. Schwager-a.. tu však vydavateľ je CPRESS.. a knihu Stock Market Wizards.. preložili ako Úspech na finančných trzích.. ... no povedzte aký je to názov.. že Úspech na finačných trzích.. tradičný financnik-ár by sa do nej možno ani nepozrel (kvôli názvu myslím).. ale je tam rozhovor aj so Stevenom Cohenom.. a ten ak dobre viem sa tiež spomína na financnikovi... v krátkosti knihu zhrniem: Tí najlepší z najlepších... makajú, pracujú, hľadajú, bádajú neustále... neustále robia aj cez víkendy, aj keď sú chorí.. aj keby neviem čo bolo... sú posadnutí trhom, tradingom.. väčšina z nich backtestuje ako my.. a svoje výhody si nechávajú pre seba.. a tie výhody.. ktoré už nepoužívajú.. tak tie zverejnili v knihe.. väčšina z nich.. však mlčí o svojich stratégiách.. nepublikujú ich... preto sa tak trocha čudujem Williamsovi.. že pri jeho knihách je cítiť, že on naozaj.. všetko vyklopí na stôl.... myslím svoje know-how.. (ináč v súčasnosti môj najobľúbenejší autor..) Kniha je písaná formou rozhovorov..

Osobne som sa poustil ešte do jednej knihy a tou je.. "Počet pravdepodobnosti v příkladech" ak bude stáť zato.. pevne verím že hej..(mrzeli by ma tie moje prehajdákané hodiny) tak napíšem obšírnejší príspevok na financnik.cz ohľadne pravdepodobnosti... no uvidíme..

Z praktického hľadiska... je najlepšia kniha Trading for Living a Long term secret to short term trading...
No musím už bežať môj daily plan nepustí....
s pozdravem nickirout..



Link to comment
Sdílet pomocí služby

I kdyz jsem tuto knihu neprecetl, domnivam se, ze preci jenom necim mohu prispet do teto diskuze.

Precetl jsem knihy od Taleba: Fooled by Randomness a The Black Swan spolu s popisem zivota pana Niederhoffera na NewYorker.com (link v clanku). Tyto dve casti skladacky do sebe krasne zapadaji.
Taleb v obou svych knizkach mimo jine rozebira pristup Niederhoffera a jim podobnych k trhum.

Domnivam se, ze rozhodne zaslouzi pozornost pristup obou panu. V podstate oba delaji na opcich, jeden hlavne kupuje, druhy hlavne prodava a jejich vysledky se lisi podle toho, jaka krize zrovna prijde ci neprijde. Taleb ceka na krizi podobnou te, co byla nedavno a jeste je v souvislosti se sub-prime problemy a Niederhoffer dela presny opak.

Kazdy by si mel udelat nazor sam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mam prectenu jen malou cast knihy .... tema knihy me zaujalo a posledni dobou ctu zivotopisy s velkou oblibou takze zivotopis tradera jsem privital .....ale musim rict ze styl autora me moc nezaujal a osobne me kniha zatim moc nechytla a pri te tlousce se budu asi muset snazit abych ji docetl. Na druhou stranu se tam najdou zajimave myslenky a clovek se dozvi mnoho informaci z ruznych oblasti. Jen by to mohlo byt dle me psano srozumitelnejsim jazykem (pokud to neni ovlivneno i prekladem) a nemuzu se zbavit dojmu ze by kniha mohla byt polovicni se stejnym sdelenim.
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tuto knihu jsem přečetl se zájmem a to hned dvakrát. Většina knih o tradingu má jeden problém, v podstatě se jedná o jinak převyprávěnou verzi klasiky - Reminiscences of the Stock Operator.

Victor Niederhoffer se z tohoto schématu vymyká. Jeho zvláštní, květnatý a přerývavý styl psaní je patrně dán tím, že autor je bývalý univerzitní profesor a taky hudebník. Pokud je mi známo, je to jediná kniha, ve které autor spojuje sex a spekulace.

Velmi mne zaujal jeho postoj k médiím - nečte noviny, nemá doma televizi a knihy čte jen takové, které jsou starší než 100 let.

Mne osobně kniha velmi inspirovala i pobavila. Pokud umíte anglicky, přečtěte si ji v originále. Ušetříte asi polovinu peněz oproti české verzi a navíc nebudete muset přetrpět český překlad, který je dle mého názoru mizerný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NLA: praveze sa na trhy pozeram inac, a sam si overujem veci a robim na to vlastny nazor, a imho nic nehladam, ako som uz pisal vyssie mam svoj system, ktory mi zaraba peniaze. A radi tipu "citajte najprv tieto knihy ako tato a psychologie a az v tretom rade sa ucte obchodne systemy a knihy ktore sa zaoberaju priamo obchodovanim" si nechaj pre niekoho ineho. Mam pocit, ze si tu knihu ani necital. Mne na tej knihe nevadili myslienky toho tradera, ale s tym ako to tam rozmazava, Amokk to vystihol dobre ta kniha by mohla byt polovicna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomnes Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jen tak mimochodem - Victor Niederhoffer před
> zhruba dvěma měcíci již podruhé ve svém životě
> položil svůj investiční fond a ztratil všechny
> peníze... Bylo to jenom krátce po té, co téměř
> vykřikoval, že nalezl svatý král a je
> neporazitelný...
>
> Tomáš
> FINANCNIK.CZ
>
> "Chceš-li uspět, musíš myslet jinak."


Cize je to tiez len obycajny gambler. Mal by vo fonde zamestnat aspon jedneho risk-managera ....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nickirout Napsal:
-------------------------------------------------------

> Ešte keď sme u kníh.. veľmi ma zaujala kniha od
> Jacka D. Schwager-a.. tu však vydavateľ je
> CPRESS.. a knihu Stock Market Wizards.. preložili
> ako Úspech na finančných trzích.. ... no povedzte
> aký je to názov.. že Úspech na finačných trzích..
> tradičný financnik-ár by sa do nej možno ani
> nepozrel (kvôli názvu myslím)..

Mali to prelozit ako Carodejnici - bosoraci akciovych trhov?
O tejto myslienke by som s tebou vedel diskutovat aj pol dna.
Hlavne o teme na co by sa tradicny financnik-ar pozrel a nepozrel.
Nezabudaj priatelu, ze jedna z hlavnych reklam financnika je
"Milionarkou v 16ti letech" !

> v krátkosti knihu zhrniem: Tí najlepší z
> najlepších... makajú, pracujú, hľadajú, bádajú
> neustále... neustále robia aj cez víkendy, aj keď
> sú chorí.. aj keby neviem čo bolo... sú posadnutí
> trhom, tradingom.. väčšina z nich backtestuje ako
> my..

Toto je umelo vytvarana predstava. Vsetko je len otazka talentu a usilia. Niekto ma menej talentu tak bude makat aj ked je chory aby dobehol tych co maju viacej talentu ... !
Tvrdu pracu treba, ale odtial potial, inak sa zacyklis. Hlava potrebuje pravidelne vyvetrat. To mas ako so Schumacherom z F1. Rok nejazdil a nedavno zajazdil taky cas, ze pokoril mnohych co sa cely rok vkuse isli zodrat ....

> a svoje výhody si nechávajú pre seba.. a tie
> výhody.. ktoré už nepoužívajú.. tak tie zverejnili
> v knihe.. väčšina z nich.. však mlčí o svojich
> stratégiách.. nepublikujú ich... preto sa tak
> trocha čudujem Williamsovi.. že pri jeho knihách
> je cítiť, že on naozaj.. všetko vyklopí na
> stôl.... myslím svoje know-how.. (ináč v
> súčasnosti môj najobľúbenejší autor..) Kniha je
> písaná formou rozhovorov..

Williams tiez vyklopi len veci na ktorych uz zbohatol.
V niektorych aspektoch tiez moj oblubeny autor.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...