Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: WoodieCCI - aktualizovaný překlad systému v PDF


Doporučené příspěvky

Já tam problém nevidím...

Žlutě se zbarví každá 5. úsečka, pokud se všech 5 úseček za sebou vykresluje na druhé straně ZL než je stávající trend. Stačí aby se jedna vykreslila na stranu stávajícího trendu a počítá se znovu...

Pokud už je trend ustanoven, tak se úsečky na straně trendu po té, co třeba 1 až 5 úseček "uteklo" na druhou stranu znovu žlutě nevykresluje - pokračuje se v původním trendu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 46
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

PTomi:

ano, jednalo se tam o denní volume, podle kterého poznáte, jestli je daný trh obchodovatelný - dost likvidní..např. u dnes velmi populárních akciových mini indexů s likviditou problémy nebudete mít..denní volume je vysoko nad hranicí 10,000..pohybuje se např. kolem 150,000-250,000..u trhu extrémně likvidního trhu ES bývá denní volume v řádech milionů..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

PTomi !
To je špatný požadavek. Jakékoliv ujištění, nebo popření bude pro Vás kontraproduktivní.
To, jestli LSMA někdo sleduje, nebo nesleduje není vůbec podstatné.
Zeptejte se přímo "trhu". Ten jediný Vám dá odpověď, jestli je pro Vás použití LSMA
přínosem, či nikoliv. Jinak si zanesete do systému další prvek, kterému nebudete rozumnět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PTomi!
O to jde ve všech systémech. Je třeba pochopit jejich nosnou základní myšlenku, ale dodatečná pravidla a filtry používat s rozmyslem a po ověření funkčnosti. Jejich tvůrce je může používat na základě svých zkušeností a znalostí, které v popisu systému nevyčtete a pak je to o něčem úplně jiném. Navíc, pokud se něco nezměnilo, Woodie konkrétně u ZLR LSMA nepoužíval (když přešel na Chopzone a SW.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky.
Ještě bych se dovolil zeptat.
Jde mi o to že max.VOL je na cornu od 16.30 našeho času. V tuto dobu bych si představoval obchodovat. Pokud tedy sednu k počítači v 16.00., abych měl čas se zoriantovat, mohu vidět poslední úsečky z 13.00. Na těchto úsečkách může být etablovaný trend, nebo etablování nemusí být dokončeno, nebo dokonce múže být vykreslena část nějakého patternu, který však není dokončený protože se v 13:00 přestal vykreslovat. Najednou nastane 16:30 a vykreslí se úsečky které tento patern nebo popř. trend dokreslí a potvrdí.
Platí takový patern nebo trend, který je vlastně přetržený mezi 13:00 a 16:30 ?našeho času.
Když bych si projížděl grafy, tak to na sebe často dobře navazuje.
Ale v době mezi 13:00 a 16:30 se přece taky trošku obchoduje , akorát se to nevykresluje ne? Kdyby se po vykreslovalo, tak by vše bylo úplně jinak ne? A pattern, který teď vypadá třeba v pořádku, by vypadal úplně jinak.
Předem díky.
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Corn mi nepřipadá jako nejvhodnější pro intraday. Nikdy jsem ho nesledovat, takže nemohu posoudit co se děje mezi 13 a 16.30 hodinou. Myslím, že tu těžko najdeš někoho, kdo intradenně obchoduje corn. Já osobně čekám až se trh ustálí po otevření a trend se etabluje. Pattern, který je tvořen zčásti úsečkami z premarketu a zčásti z řádných obchodních hodin a navíc poznamenaný blázněním po otevření, neberu jako spolehlivý.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...