Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

FOREX


tomnes

Doporučené příspěvky

To Dzink
Začnu od konce. Někdo možná dává u Forexu přednost TA, ale mne se to vůbec neosvědčilo. Z TA používám jen Support a Resistance před ohlášením výsledků klíčových dat ( i když občas mrknu i na RSI a na MA). S/R je snad jediný nástroj TA, který alespoň trochu forex trh akceptuje. Dříve jsem pečlivě studoval různé nástroje TA, ale až později jsem pochopil, že v případě Forexu je to jen ztráta času. TA směle tlučou nejrůznější ekonomická data a údaje, úrokové sazby, cena zlata a ropy atp. A při ohlášení např. schodku obchodní bilance, stavu zaměstnanosti, úrokové míry, maloobchodních tržeb aj. nebo po vystoupení Greenspena jsou nějaká data z TA forexovému trhu zcela ukradená...TA se snad dá aplikovat na trhu v době klidu s absencí klíčových dat, ale to osobně eliminuji a pozice neotvírám. Příležitostí na data je více než dost. Zkrátka u Forexu platí, že ekonomická data tlučou TA a ekonomická data tlučou události politické (viz vámi zmiňované referendum). Proto pracuji nejraději s ekonomickým kalendářem na daný týden, sleduji prognostiku (nejčastěji Reuters, dobrá je i analýza na Yahoo, odkazy na USA nebo EU statistický úřad, Economist atd. zdrojů je více) a podle toho umisťuji enter na danou pozici. TA na Forexu halt hodnotí jen minulost a přítomnost z různých úhlů pohledu, ale budoucnost vývoje té které měny mají v rukou výše popsané ekonomické ukazatele a politikové...Zadávám tedy pokyn na základě fundamentální analýzy s využitím entru (maximálně minimalizovat riziko). Enter umisťuji různě, podle analýzy nejčastěji tak 30-40 bodů nad/pod. a vždy k němu přidám SL (existují i falešné průrazy v okamžitém výprodeji/nákupu měny). Enter má výhodu i v tom, že ne vždy vám musí broker půl hodiny před ohlášením výsledků objednávku přijmout. Pokud data vyjdou, nejčastěji v 14,30 našeho času, zadávám enter kolem 13,30-14 hod. ale sleduji vývin trhu od rána, protože pohyb trhu už nějaké signály, vzhledem k očekávání výsledků, vydává a občas toho při nějakém markantu využiji. Viz nedávné zvýšení USA úrokové míry na 2,5%. Dva dny před zveřejněním dat už se to dalo jasně předpokládat...K bodu a) stabilně nyní držím účet na hranici kolem 18-20 tis. USD a začal jsem po pauze s 8 tis. USD.
Tolik ve zkratce k vašemu dotazu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 32
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Zdravím,

předně díky za dva výborné příspěvky. Zaujalo mě jak uvádíš, že broker nemusí objednávku příjmout. Byl jsem přesvědčen o téměř absolutní likviditě FOREXu, tedy i o okamžitém příjmání objednávek. Stává se tedy, že při rychlé změně kurzu (třeba po zveřejnění dat) není plnění pár sek. jak se všude uvádí?

Já zatím testuji "systém" ( na demu TradeStation) kt. je aktivní právě jen v okamžicích zveřejnění fund. dat. Pokud není reálné plnění příkazu v int. sekund znamená to pro mne dost zásadní změnu.

Jinak musím souhlasit: tech. analýza na Forex moc neplatí, je to hlavně o fundamentech

Díky za případné info

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dost často se stává ( a není to jen má zkušenost, vím to od více brokeru a hráčů), že se ti v době zveřejnění údajů objeví hlášení typu: server zaneprázdněn, přeplněn příkazy, odmítnutí pokynu, různé errory atp. Ale neber to jako dogma, jen se to často stává...Tou půlhodinou jsem měl na mysli to, že někteři brokeři mají stopku 15-30 minut před zveřejněním klíčové události na příkazy typu Enter. Klíčové události jsou totiž pro provozovatele největší hrozba, protože přesně odhadnout vývoj různých měnových párů, bezprostředně po zveřejnění klíčových dat nedokáže téměř nikdo...
TradeStation neznám, kouknu co je to za brokera a jaké má podmínky či software. Teď v pátek ve 14,30 (8,30 N.Y.) budou zveřejněná data o schodku obchodní bilance v USA. Schválně si zkus zadat nějaký enter příkaz pět minut před a přímý pokyn minutu před půl třetí... :)..třeba jsou tak dobří, že tomu nechávají volný průběh a mají kvalitní server... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Side,
Už rok se snažím obchodovat Forex,půl roku demo a půl roku live.Zatím se mi horko těžko podařilo udržet účet na nule.Co se týče tech. analýzy tak jsem také získal pocit že na Forex moc nefunguje.Používám S/R a MA,ale stejně mám pocit že je to spíš sázka do loterie.Ve fundamentální analýze jsem absolutní laik a proto bych se chtěl zeptat jakým způsobem do ní proniknout,kde začít,od čeho se odpíchnout abych se v tom neztratil,kerá data jsou důležitá kerá ne,kde je najít a jak je vyhodnotit,no vydalo by to pomalu na seminář.Také bych se chtěl zeptat jestli by jste byl ochoten udělat kurz o obchodování za pomoci fundamentů,určitě by to hodně začínajícím obchodníkům velmi pomohlo.

S pozdravem

Radek


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Asi bych měl předeslat, že jsem se nikdy takto o své zkušenosti s nikým nedělil, je to vlastně know how. Ale ti dva kluci, co tady tento server provozují to dělají dost dobře, tak proč nakonec ne...
K technické analýze (TA) u Forexu. Forex je jeden z nejmladších (mimo trhu dělených indexů, které vznikly po útoku na dvojčata v N.Y.) burzovních trhů. TA převzal z akciových a komoditních trhů a vlastní nástroje analýzy mu při startu chyběly - a v tom je dle mne ten hlavní problém a "jádro pudla". Základní nástroje TA (MA, RSI, CCI, Stochastic atd.) se jen přenesly do Forex trhu, který ale funguje na úplně jiném principu. Když odbočím, je to asi stejné, jako když člověk sází na nějaké sportovní utkání a vychází jen ze vzájemných zápasů soupeřů v posledních letech a z tabulky. Nebere na vědomí fakt, že týmy za poslední roky podstatně obměnily kádr a vzájemné zápasy mají mizivou vypovídající schopnost. Navíc v daném zápase nenastoupí třeba na straně favorita (dle vzájemných zápasů a postavení v tabulce) pět zraněných hráčů a další tři stojí pro karty, hráči mají spory s trenérem atd. Tabulka a historie mluví pro favorita mužstvo A (to je TA). Ale jejich zranění, karty, jiný kádr aj. okolnosti (to je fundament) mluví pro tým B. A stejně je to i s Forexem...Proto preferuji osobně fundament před TA
Základem pro úspěch na Forexu přes fundament je vědět, jaké ekonomické události se očekávají. Ekonomické kalendáře s dělením na týdny jsou na každém serveru brokera forexu, včetně hodnot prognózy a hodnot minulých.
Pak si musíš vyhledat nějakou další prognózu k dílčí události. Dobré je třeba yahoo, kde si klikneš i na dílčí událost (statistic), otevře se ti okno, co a jaký význam tato událost ovlivní a dalším klikem se dostaneš na USA statistický úřad, kde je to dále rozebráno. Adresa je: biz.yahoo.com/c/e.html. Nebo dalším jednoduchým krokem je zadat třeba do Google: Fundament analysis Forex a vyjedou ti stovky odkazů. Pak už si to jen musíš sám přebrat a vyhodnotit.
Dobré je taky občas přeletět zprávy Reuters, nebo i na českých serverech co tam přebírají fundament analýzy od jiných. Fundament se skládá samozřejmě z více dat, ale pro start a základní orientaci by ti to mělo stačit.

Když to vezmu konkrétně - v pátek (10.6.) je hafu klíčových událostí. Předložím svůj názor. Začíná to v 8 ráno (uvádím náš čas) v Německu a jejich květnovými idexy (euro dle mne trochu posílí). V 8,45-8,50 se zveřejní dubnová data z Francie (dle mne nic moc a euro trochu oslabí). O hodinu později se objeví data z Itálie, ale ty jsou irelevantní. Pak ale v 11 hod. se zveřejní bilance Eurozóny za I. kvartál (tam předpokládám dost dobré výsledky a nárust eura). V 13 hod. se objeví data z Kanady (myslím, že kanadský dolar vůči USD posílí). A máme tady obligátních 14,30 hod. kdy se objeví data o obchodní bilanci USA. Předpokládaný schodek je mínus 55 bilionu, ale někteří experti uvádí až - 57,5 bilionu.
Dolar tedy asi řádně oslabí, jak vůči euru, tak vůči JPY. A další fundament - v pátek je v GB konference ministrů zemí G7 a sem tam problesknou dílčí zprávy, kterou budou mít vliv na forex trhy. Můj tip všeobecně: US dolar v pátek zaznamená ztráty a jdu proti němu. Teď je kurz EUR/USD 1,2230, dle mne v pátek bude zavírat možná i dost přes 1,24. A na to navazuje i oslabení vůči CHF a snad i k JPY. A když se mýlím odstraním liché enter pokyny, po neděli je kurňa taky den....Chce to halt zkoušet a zkoušet a vytvořit si vlastní systém a nedbat na nějakou TA...
Máš pravdu, že by to vše vydalo možná na seminář, ale zatím o tom nijak neuvažuji. Třeba mne časem ukecáš - piju irskou whisku a kouřím Marllbora...
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky Side za srozumitelný úvod do fundamentální analýzy,moc si vážím tebou publikovaných informací které tě určitě stály pot a krev,protože jsi jeden z mála lidí na Forexových forech který má co říct.Většina lidí řeší jak mají správně nastavit nejrůznější kombinace křivek a grafů aby jim to hodilo co nejlepší výsledek bez ohledu na to co se vůbec na týhle planetě děje,což jsem si už dříve myslel , že nebude ta správná cesta.Tys mi můj pocit potvrdil,za což ti ještě jednou dík:)

PS : Teď se na to pořádně podívám,abych tě příště neotravoval s blbostma.
PS2 : Jakou značku?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No, neni to spatny napad s tim kurzem. Side, kdyby kazdy ucastnik prinesl karton marlbor a lahev whisky, mel bys na nejakej cas vystarano :)))
Me by nejake skoleni fundamentu take neuskodilo a moc rad bych se zucastnil - i kdyz technicka analyza mi prijde ze mi funguje. Respektive - nepouzivam indikatory, sleduji spis S/R urovne a MA a pro tento konkreni trh si nastavuji urcita pravidla, nedelam do toho ID Corn ani nic jineho :)) Prijde mi, ze kazdy konkretni trh jakekoli komodity funguje trochu jinak. Uvidime, co budu rikat za 2-3 mesice, ted je to zatim jen cerstva zalezitost.
Kazdopadne diky za tipy, mam co studovat ;)
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsem rád, že tě mých pár řádků o Forexu a fundamentu nějak obohatilo. Máš pravdu, trochu potu to stálo, krve zatím naštěstí ne. Popsal jsi to přesně (lidi co řeší různá nastavení indikátorů), většina lidí se nechalo zlákat "zaručenými" TA a když nefunguje analýza A přeběhnou k B, později k C a ještě později k D a nakonec k E - a utápějí se v mnohdy nesmyslné kombinaci pěti, šesti signálů, které (a to se opakuji) řeší vždy minulost a nemusí vždy nutně znamenat vydělek. Logicky vzato, pokud někdo prezentuje "zaručené" postupy, kopírovalo by to více lidí a trh by se de facto zhroutil. A to má přímou souvislost s tím, kdo a jak vydělává na Forexu. Podle mne na přímých obchodech na Forexu vydělává tak 5-10% hráčů. Vydělávají samozřejmě brokeři a poslední dobou i u nás různé skupiny, které se živí různými semináři, ebooky, prezentaci různých "zaručených" systémů a signálů. Obvykle jsou to jen teoretikové, kteří o reálném Forexu vědí pramálo a prezentují jen nějaké "vyčteninky" z netu a mnohdy ještě za pomoci překladače. Zkrátka přišli na to, že je mnohem jednodušší o tom "kecat" a nechat si platit od neználků, kteří touží rychle zbohatnout... Když se člověk podívá na různé firmy, které si nechají platit 3-4 tisíce za školení je mi z toho špatně...Připadá mi to, jako nějaký prodej multilevlu a Forex je pak v očích veřejnosti dost degradován. Normální zájemce pak kouká na to vše, jako pyroman na seník a vystřízlíví až tehdy, až má v reálu markantní ztráty a na účtě nulu...A ti "experti" jsou v pohodě...Kolega mi líčil, jak šel spíše ze zvědavosti na nějaký seminář v Praze, který pořádal nějaký p.Koza a nějací Rusové. Dobrá prezentace, zahlcení fakty, jak je to jednoduché a člověk měl prý pocit, když odcházel, že hned druhý den sekne s prací a bude se věnovat Forexu...Ale vše co se tam dozvěděl si prý mohl zjistit na netu a za ušetřené peníze raději pozvat holku na večeři...
Fundament tě navíc obohatí v tom, že víš co se ve světě ekonomiky a financí vlastně děje a člověk neutápí svůj čas v mnohdy zbytečných (pro Forex) kombinování různých "zaručených" signálů a nástrojů TA. Ideálem zkrátka je najít si svůj vlastní systém a spoléhat na vlastní hlavu. Nejsme v české kotlině a na Moravě či ve Slezsku o nic blbější než Amíci nebo Rusové - spíše naopak...
Z Irska preferuji Jameson.. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím pánové,
protože jsem se aktivně o forex nikdy nezajímal, po přečtení Vašich příspěvků bych měl otázku. V čem se liší obchod na forexu (euro/dolar - pokud takový trh existuje) od kontraktu v euru EC na globexu? Pořád je to snad spekulace na změnu kurzu eura vůči dolaru.... nebo ne? A protože v euru dost dlouho testuju tak vím, že tam technická analýza hraje velmi významnou roli a to včetně indikátorů.
Zkuste mi lehce nastínit rozdíl.

Díky PETr.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Side,

Nevíš prosím kde bych na netu našel nějakej interaktivní kalendář,kde by se výsledek události objevil v okamžiku vyhlášení? S předpovědí a minulým výsledkem jsem jich našel spoustu.
Založil jsem novou diskuzi pro fundamentální začátečníky,budu rád když tam občas taky přispěješ s troškou do mlýna,budu tam pravidelně zveřejňovat výsledky svého snažení.

S pozdravem
Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jedním ze zdrojů, který vydává výsledky ihned je Reuters (podle jeho zpráv vlastně trh reaguje). Reuters přebírá v češtině např. server www.finance.cz, ve formě výběru klíčových zpráv (musíš se jen registrovat). Platforma VT Trading má v reál verzi přímo Reuters v nabídce a je součásti programu VT a někteří další brokeři přebírají stejné zprávy i v demo verzích (Saxo, CMS,GCI). Jinak pátek 10.6. byl veleúspěšný, i když se spousta analytiků mýlila v odhadu schodku USA bilance...., včetně Economist, Yahoo atd...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,
Chtel bych se jen zeptat lidí, co uz obchoduji forex, jak je to z poplatkama...
chtel bych obchodovat miniucet, a zajimalo by mne, jak je to v tomto pripade, nasel jsem jednu spolecnost
www.fibogroup.com/pages/88
a nenasel jsem tam nikde kolik jsou poplatky za obchod, ci % ze zisku,... tak jsem jim napsal email, ze bych chtel u nich obchodovat pres metatrader, zacit s 300 usd a kolik ze me to bude stat, a oni mi odepsali... :
-----------------
If you open an account you will pay 300 USD.
We do not have any monthly fees as well as fees for trade or % of
trade.
MetaTrader is free of charge for our clients.

And then you will pay only when you need to replenish your account.
------------------
no, a to se mi nejak nezda, nejsou tam nejaky zkryte poplatky? a obecne ve forexu? jak to funguje? u komodit je RT, a tady ty firmy ziji z ceho:S?

diky
kalich

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Obchoduju přes VT už chvilku a vždy mě nabízí aktuální cenu popři entrylimit nákup či prodej.... záleží na umístění kurzoru v grafu....
Pouzivam 5min grafy. Jako problem vidim to, ze napr. dam prikaz Sell na 107,43, pricemz SL mi to umozni umistit nejblize na BUY 107,52 (spread je 0,03 a SL se da nejbliz umistit o dalsich 0,06 bodu nize/vyse podle druhu pozice). To znamena, ze realne mate 0,09 bodu SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...