Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

FOREX


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 32
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Zdravím,

Obchoduji ted FOREX nanečisto, a zajímalo by mě, jakou platformu používají ostatní, at už obchodují na ostro, či ne.
Ja používám [bold] FX Solutions' Global Trading System (GTS)[/bold] . Není špatný, ale pár věcí mě vadí...
V nejblizsi dobe bych chtel otestovat Meta Tradera...
Co se tyce mych vysledku, zatim jsem zrusil 2 demo konta :D ale to jsem zkousel vsechno mozne (obchodovani bez SL) ... ted bych se tomu chtel venovat zodpovedneji... :)
Doufám, že se tu najde více lidí, kteří obchodují FOREX...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja jsem FOREX zkousel, obchoduji simulacne (demo) na platforme VTrader.
Vadi mi na Forexu obecne spread a umistovani SL - u nej nevim jestli to je vec platformy nebo charakteristika trhu jako takoveho.
Zkousel jsem EUR/USD a USD/JPY intradenne. Pouzivam 5min grafy. Jako problem vidim to, ze napr. dam prikaz Sell na 107,43, pricemz SL mi to umozni umistit nejblize na BUY 107,52 (spread je 0,03 a SL se da nejbliz umistit o dalsich 0,06 bodu nize/vyse podle druhu pozice). To znamena, ze realne mate 0,09 bodu SL.
Zatim jsem pro vstupy pouzival MA s periodou 34 a MA s periodou 16, pri vypoctech na papire vypadaly pomerne tak nejak ziskove pri vystupu pri gainu 15 bodu. Ale - zatim to nemam poradne otestovane a navic myslim, ze MA nejsou uplne oprimalni vstupni indikatory na 5min Forexu. (o to lepe mi ale funguji v pozicnim obchodovani cukru, kukurice a LiveCattle :))
Na druhe strane platforma VTrader je velmi prijemna, uz se tu o ni nekdo bavil v diskusi. Bohuzel - nic jineho nez FOREX neumi.
Obecne se mi FOREX zda pomerne slozity trh. Zajimalo by me, jak ho obchoduji ostatni. Pripadne srovnani s intradennimi trhy nekterych komodit, co se slozitosti tyka.
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mili kolegove,

obchoduji na platformě FXCM. Na "pokusy a trening" pouzivam i VT Trader, protoze jsem primo na grafu a zmeny casoveho meritka ci paru jsou jednoduche.

Platforma FXCM je jednoducha a s p o l e h l i v a. Demo obchod je mozny rovnez.
Ja jedu na ostro od podzimu lonskeho roku. Zprvu jsem jel na uctu REFCO ( tam je i moznost cesky mluviciho brokera)
tam jsem mel normalni ucet, ted mam otevreny na FXCM mini pro testovani FX Engines, zatim live provoz stale odkladany, tak aspon "rucne" obchoduji a proveruji nektere strategie naostro.

D o p o r u c u j i zacit s mini accountem, vyvarujete se pocatecnim prilis rychlym ztratam equity. P/L na mini jsou co pip to USD 1, to se da unest lepe nez s mensim plnym uctem, kdy u 5 tis USD lze rozumne obchodovat jen s jednim lotem.

Nekolik mesicu studuji Joe Rosse (Day trading)-www.tradingeducators.com. Podle jeho Forex daytrading spocivajici u eurodolaru v"breakouts of consolidated 10+ bar clusters(1 hod graf), buy/sell a 5 pip breakout of a 10+ bar cluster, trade in 2 sets or more contracts". Pritom je treba u grafu s bid cenami pridat u buy k 5 jesti +3 pipy. U sell jen - 5pips pod break clustru.Stop loss vzdy 1 pip pod/nad extremem casove carky (bar) predchazejici prulomu clastru.
Clustrem rozumej vodorovnou linku v bode nejvyssi H clustru a nejnizsi L. V poslednich dvou tydnech se to obchodovalo cca 2x denne. (Zacinam v 9:00 naseho casu a koncim odpoledne kolem 17:00, prestavka obvykle 12-14:00). V dobe cisel (opet naseho casu obvykle US 14:30) jsem flat, protoze to dosud obchodovat neumim a rozumni lide se radeji zdrzi.

Links: www.fxcm.com,
www.eFutures.de (broker vecera) a zastupuji REFCO
www. fxengines.com (zajimave materialy v "reports").

Ke studiu, diskusi i precteni je toho mnoho, proto radeji ke konkretnim dotazum, pokud budu vedet ci snad i umet.

Preji dobre obchody
Slavek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radku:

www.fxcm.com po otevreni stranky kliknete na Practice Account, vyplnte jen pozadovane info (jmeno, prijmeni,email a stat Czech Rep.).
Budete emailem info o stazeni platformy a rovnez i grafu. Vse zdarma. Po 30 dnech automaticky vyprsi a je nutno znova.

Jina platforma je VT Trader www.visualtradingsystems.com. Tam kliknout na Free training account, vyplnit udaje a dalsi informace prijdou mailem. Tento ucet neni casove omezeny, ja na nem trenuji uz vice nez rok.

Nazdar

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja pouzivam SaxoTrader, kterej je pomerne dobrej a zadny vetsi vyhrady k nemu nemam. Co se tyce obchodovani bez stoplossu, tak to neni tak hrozny, jak se o tom rika, ale musis na to mit velkej ucet, abys mohl prikupovat, kdyz to jde proti Tobe, myslim, ze by to melo byt minimalne 30000 USD, ale optimalne bych to videl tak kolem 50.
Cau Standa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Na Forexu obchoduji asi pět let (od září 2000). Začínal jsem s demo VT Trading a za rok přešel do reálu přes USA brokera. Popisovat moje zkušenosti s Forexem by vydalo na román. První dva roky v reálu jsem ztratil asi 5000 USD, dal si roční pauzu a hledal a hledal "jak na to". Na podzim 2004 jsem se do Forexu pustil znovu, vyzbrojen zkušenostmi z předchozí ztráty, pilovaním strategie na demo a studiem nespočetných odkazů na netu. Nyní zavládla spokojenost, měsíčně jsem schopen v úplné pohodě "udělat" v zisku 350-400 bodů (týdně tak 80-100 pipsů).
Moje forex-strategie má tři základní body:
1. Nikdy bezhlavě nevstupovat na trh, pokud člověk nemá alespoň dva, tři signály z různých zdrojů
2. Vstupuji na trh převážně před ohlášením klíčových událostí (na data) pokynem Enter nákup/prodej ve třech párech.
(pokud se zmýlím a data jdou opačným směrem, nic se neděje, zadaný enter zůstává neproražen a ihned ho ruším)
3. Využívám maximálně (i u entru) předem danou matematickou nastavenost EUR/USD, EUR/JPY a USD/JPY v %.
(o konkrétním využití "zaspání" a následné korekci v % jednoho z páru křížových kurzů snad někdy příště)

Pro nováčky desítka užitečných rad, jak hlavně neprodělat, před vstupem do reálného obchodu na Forexu.
1. Trend určitého měnového páru má na Forexu ohromnou sílu - nikdy nejít proti trendu.
2. Obchodovat raději krátce (tak do zisku 50-70 bodů) a nedržet pozice příliš dlouho - Forex je horská dráha..
3. VŽDY a VŽDY ! po vstupu každou pozici IHNED krýt SL (i přes enter vstupy) a v ziskových pozicích posouvat SL s vývojem trendu, tak dlouho, jak to jen jde. Nic neroste do nebe...SL zadávám tak cca 20 bodů pod/nad vstup.
4. Dolar a USA ekonomika vládne světu, pokud nám stoupá zlato (a mnohdy i ropa), dolar klesá. Je značná provázanost mezi EUR a CHF (menší mezi GBP a EUR). Pokud je trend v EUR/USD, reaguje USD/CHF přesně opačně.
5. Stanovte si denní limity ztrát u SL a nikdy ho nepřekračujte. Kurňa, zítra je taky den...
6. Filozofie JPY je pro mne stále záhadou. S JPY obchoduji jen jako s korektorem v % vazbě na EUR a USD.
7. NIKDY neobchodovat (pokud nejsou očekávána klíčová data) v neděli v noci a v pondělí ráno. Trh se probouzí ovládá jej Tokio a nikdy nevíte jakým směrem. To samé platí o pátečním odpoledni. Většinou se realizují jen výběry zisku a to je matoucí "trend". Nikdy nedržte pozice přes noc (pokud nejsou jištěny SL) a už vůbec ne přes víkend (ani s SL) !!
8. Pokud se daří, přesouvejte zisky nad 20% ze základu vkladu ihned zpět do kapsy. Čert nikdy nespí..
9. Při ztrátě proražením SL se nesnažte ihned otvírat opačnou pozici. V 80-90% případů se to o5 obrátí...
10. Výběr brokera: Páka alespoň 200:1 (lépe 400:1), spready 3 pipsy u hlavních měn a žádné další poplatky
Obchodujte raději s více páry (2-4) a méně loty, než vsadit více lotů jen na jeden jediný pár.

Uff, něco dalšího snad někdy příště.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky za zkusenosti, mam zase nad cim premyslet. Provazanost men mi sice neunikla, ale ze bych na ni mohl postavit cast strategie, to me nenapadlo :)
Mel bych par doplnujicich otazek, jestli Sid bude chtit jeste trochu poradit.
1/ s jakym zakladnim vkladem obchoduje
2/ jaky timeframe pouziva
3/ pochopil jsem spravne, ze pouzivate hodne fundamentalni data? Je pravda, ze na oslabeni eura po francouzskem referendu jsem vstupoval vetsinou do kratkych pozic, na jednotlivych korekcich jsem se spis vstupu snazil vyhnout, coz mam pocit ze se mi vyplatilo :)
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...