Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Proč budu vždy upřednostňovat vlastní správu peněz před investičními fondy


Doporučené příspěvky

jaromir,

jaka pijavice? spekulant je nezbytny pro fungovani trhu. jen v cechcach to slovo ma bohuzel negativni konotace. je nesmyslne se prebirat tim,ktera profese je dulezitejsi a ktera ne. to bychom se pak vratili nekam hooodne zpatky. uspesnych fondu je velmi mnoho. to ze je neznas, je tvuj problem, to neznamena, ze neexistuiji. priklady, ktere to jsou jsem psal i matejovi. nicmene, je fakt ze jich kazdorocne hodne zanikne. tak to proste chodi. nikdy to nebude tak, ze vsichni budou uspesni. kadzdy trader nebude uspesny. je to opet a pouze clevek co rozhoduje a ten bude vzdy chybovat.

fyzik: jeste ze jsi tam dal ten smajlik, nic mene moc vtipny to neni. je dost blbejch lidi, co by to mohlo vice nez inspirovat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 63
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

> jaka pijavice? spekulant je nezbytny pro fungovani
> trhu. jen v cechcach to slovo ma bohuzel negativni
> konotace. je nesmyslne se prebirat tim,ktera
> profese je dulezitejsi a ktera ne. to bychom se
> pak vratili nekam hooodne zpatky. uspesnych fondu
> je velmi mnoho. to ze je neznas, je tvuj problem,
> to neznamena, ze neexistuiji. priklady, ktere to
> jsou jsem psal i matejovi. nicmene, je fakt ze
> jich kazdorocne hodne zanikne. tak to proste
> chodi. nikdy to nebude tak, ze vsichni budou
> uspesni. kadzdy trader nebude uspesny. je to opet
> a pouze clevek co rozhoduje a ten bude vzdy
> chybovat.

Jsem to taky napsal, tuším že dvakrát, že máme regulační funkci. Šlo mi jen o to, aby si všichni ve službách, v bankách, spekulanti atd. nehráli na nic a uvědomili si, kdo jim dodává základní životní potřeby. Jistě každý je ve společnosti užitečný, jinak by tam nebyl (spekulanti potřebuji velké vzdělání, jsou ve stresu a to kompenzuje výdělek a kratší "pracovní doba"), ale není nic horšího, než úředník, a nebo spekulant, který si neuvědomuje, že bez chleba by pošel hlady :(..., proto jsem to napsal. Uznávám, že jsem to napsal až příliš tvrdě, ale z mého pohledu jsme takové malé, chytré, vysoce výkonné a užitečné piavice :).

Ohledně fondů, na mých názorech se nic nemění. Podle mě průměrné zhodnocení (po odečtení všech poplatků atd.) rozhodně neodpovídá riziku z krachu, či jen poklesu. Nevidím to v průměru, jako dobrou investici, to ovšem nevylučuje, že minorita fondů nemůže být vedena dobře... Já jen mluvím o tom, s čím jsem se zatím setkal. Ty tvé fondy, které jsi tu napsal, mi bohužel nic neříkají.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no muzes si je zjistit a zainvestovat. ja se tu nebavim o podilovych fondech. to je samozrejme imho k nicemu. to si ty penize radsi uziju nez to cpat do nich.

aby si lidi ve sluzbach uvedomili, kdo jim dava potreby? ja si ty brambory klidne vypestuju. moje babicka s dedou meli pole, kravy a byli sobestacni. co takovy veterinari? bez nich by dobytek pochcipal. takze jsou taky duleziti. co treba piloti. ti jsou taky ve sluzbach, takze taky by meli mit pokoru? pestitel mi da brambory ja jemu penize. neni o nic lepsi nebo horsi nez ja. to si pak tady muzem polozit otazku, obejdeme se bez pestitelu? ano. bez spekulatnu? ano. to se pak vratime do praveku. je to nesmysl takhle uvazovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> no muzes si je zjistit a zainvestovat. ja se tu
> nebavim o podilovych fondech. to je samozrejme
> imho k nicemu. to si ty penize radsi uziju nez to
> cpat do nich.

Tak já jsem měl právě na mysli ten hlavní proud, do kterého investuje většina lidí. Ten jsem kritizoval... Je jasné, že fondy pro "bohaté" budou mít snad lepší vedení

> aby si lidi ve sluzbach uvedomili, kdo jim dava
> potreby? ja si ty brambory klidne vypestuju. moje
> babicka s dedou meli pole, kravy a byli
> sobestacni. co takovy veterinari? bez nich by
> dobytek pochcipal. takze jsou taky duleziti. co
> treba piloti. ti jsou taky ve sluzbach, takze taky
> by meli mit pokoru? pestitel mi da brambory ja
> jemu penize. neni o nic lepsi nebo horsi nez ja.
> to si pak tady muzem polozit otazku, obejdeme se
> bez pestitelu? ano. bez spekulatnu? ano. to se pak
> vratime do praveku. je to nesmysl takhle uvazovat.

Ono jde o riziko. My jsme investoři, a tak musíme počítat se vším a zakalkulovat i malé riziko typu pád burzy, měnu, či válku. Jednak to nejsou až tak mizivé pravděpodobnosti. Neříkám, že na to člověk má pořád myslet, ale počítat by s tím měl.

Má rodina má taky nějaké pozomky, kde se normálně pěstují plodiny, takže v krizové situaci není problém porýt, pohnojit a sázet :), sám jsem to dělal :).

Já to píšu jen proto, že jsem v poslední době potkal hodně "nafrněných" lidí, kteří si neuvědomují, kde je podstata a nezapočítávají výše uvedená rizika do svého spořícího plánu, to pak člověk může špatně zkončit...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...