Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Proč budu vždy upřednostňovat vlastní správu peněz před investičními fondy


Doporučené příspěvky

Já jen dodán, že z podstaty věci jsou naše články na tomto webu ryze subjektivní a jinak to ani nejde - vyjadřují naše osobní myšlenky a postoje. Živíme se tradingem a z principu věci tak píšeme z tohoto pohledu. Je to naše osobní cesta, jiní lidé mohou mít zcela pochopitelně jiné pohledy, mít zcela jiné životní priority, používat jiné nástroje atd.. Pokud budu úspěšný pekař a budu se chtít živit tímto svým oborem a nikoliv se aktivně starat o své peníze, potom patrně budu hledat jiné cesty, než aktivní trading. V tom případě, asi nebudu sledovat naše kroky a myšlenky a číst tento server, protože my jsme se vydali jinou cestou, firmy prodali a aktivně se věnujeme vyděláváním peněz tím, že se o ně aktivně staráme a o tom jsou zde publikované informace.

Občas mi příjde, že někteří diskutující po nás žádají službu jak od nějakého veřejněprávního média…

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 63
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

MiroslavCZ Napsal:
-------------------------------------------------------
> Spíš si myslim, že timhle webem vzbuzujete takovou
> pozornost a informovanost, že se fond manažeři
> začínají bát o své klienty :o)) bral bych to jako
> pozitivní věc :D


Dobry humor :) Skoro ako vystrihnuty z IT Crowd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

easyreader Napsal:
-------------------------------------------------------
na poziadanie poslem adresu na personalne odd.
btw. ako sa dari vasim priatelom v poslednych mesiacoch? ak su naozaj dobri tak zvysena volatilita by mala hrat v ich prospech a nemal by ich zaskocit ani fakt ze sezonalita ako tradicne silny nastroj traderov nefungovala a tohtorocny januar bol najhorsi za poslednych osemdesiat rokov.


Sem s tou adresou.
Mas pravdu, zvysena volatilita nadeluje v poslednom obdobi velmi slusne zisky a rovnako i straty. Tohtorocny januar bola bieda pre investorov to je fakt.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
taky napíšu pohled na věc, a celou tuto diskusi.

1) Důležitost peněz. Peníze jsou důležité, a drtivá většina republiky jich má nedostatek. To je vpořádku a vyplývá to z podstaty kapitalismu. Každý nemůže mít vše a společnost tímto způsobem přerozděluje důležitějším jedincům (z určitého pohledu) své zdroje. Pokud má někdo málo peněz, pak nemá ani na jídlo. Proč to píšu. Problém je v tom, že většina lidí věnuje celý svůj čas vydělávání peněz, a pak je hned utratí. Kdyby se začali o své peníze aktivněji starat a dali jim jen dejme tomu 5 procent svého času stráveného "prací za účelem zajištění příjmů" zjistili by, že jim peněz zůstane více, že peníze můžou vydělávat další peníze a oni můžou o 30 procent třeba méně pracovat a čas věnovat jinam. To je myslím stěžejní myšlenka toho všeho.

2) Etika vydělávání čistě z peněz. Z toho nejnižšího úhlu pohledu jsme prostě pijavice, které nemají žádný produkt. Vždy si to uvědomím, když nakupuji potraviny a základní životní potřeby a jsem těm lidem neskonale vděčný (bez ironie), že za kolikrát malý plat zabezpečují mé základní potřeby. Ale to je prostě evoluce. K životu potřebuji jídlo, teplo, ošacení a to je tak vše, jinak jsou paraziti všichni. Stát je neskonalý parazit. Prodejce, který prodává bundu s 80 procentní marží je parazit, atd. Co lidé v bankách, co lidé ve vládě. Prostě není tady jen parazit a zemědělec ale celá škála, která vznikla vyspělostí našeho systému, a otázka je, jestli já který dělám adult, tedy škatulka služby, jsem už šílený parazit. Asi ne, ale lidi co manipulují s penězi a mají zisk čistě z toho, už asi ano. Druhý úhel pohledu je ten, že manipulujeme penězi jen proto, že jsme odložili svou momentální potřebu, našetřili peníze a s nimi něco děláme, a tím, že přelíváme peníze, regulujeme samotný trh, takže nejsme čistí parazito, ale máme svůj smysl.

3) Ohledně fondu. Fondu nevěřím, protože do něho nevidím a nemám nad ním kontrolu, tedy absolutní kontrolu. Zveřejňování zpráv a možnost vystoupit mi jistoty moc nedodá. Před tím, než jsem začal obchodovat s akciemi jsem se na fondy díval, a došel jsem k tomu, že kromě velice rizikových fondů investujících do BRICu a nabízejících zhodnocení několik desítek procent za rok, to za to riziko nestojí. Zhodnocení českých fondů (cizí jsem nezkoumal, stačilo mi prozkoumat základní "myšlenku" a dále jsem uš nešel) se pohybovalo pod deset procent. Když člověk vezme, že platí pár procent za vstup, pár procent za výstup a pár procent každý rok za správu (i když je fond v mínusu :) ), nepříjde to nikomu, kdo se umí o své investice sám starat asi jako dobrý nápad. Chápu, že fondy jsou velké a tím mají problémy při vstupu a výstupu do investice, tak ať obchodují jinak. Ale nechápu, jak mohou akciové fondy dosahovat v průměru ani ne poloviny výkonnosti indexu. To není o poplatcích, to je o neschopnosti, a já nebudu investovat do neschopných lidí. Jistě jsou jistě úspěšné fondy, ale já jsem je neviděl. Kdyby bylo rozložení výnosu takové, že čtvrtina fondů bude nad indexem, třetina na něm a čtvrtina pod ním, myslím že poplatky se vzhledem k velikosti investic dají zanedbat, pak má smysl investovat do fondů, člověk si řekne, že chlapci to umí, že berou peníze malým lidem, ale za stávající situace mi to moc smyslu nedává. Podle mě tam prostě neobchodují ti nejlepší, ani průměrní, ale podprůměrní tradeři. Však to člověk vidí dnes a denně, když makléři od Francouzské banky, a nebo od českého brokera popisují své životy, že se učili fundamentální analýzu celý měsíc a podobně, či že všichni obchodovali přes svůj rizikový rámec v bance, a on tedy nědělal nic jiného. Jednoduše řečeno, já bych fondy jako celek s radostí zavrhnul, protože podle mě ani desetina nebude vedena lidmi, kteří tam patří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

"ak jako doteď"

Já nepovažuji svoje dočasné působení v akciích, kde začínám, ani v adultu, který mě živí za neúspěšné, a prosím nehodnoť cizího člověka, nic o mě nevíš, ani nevíš, kde mám já osobně nastavené hranice úspěšnosti.

Ohledně psychiky, já neříkám, že jsou podle mě tyto činnosti vyloženě nesprávné, adult je služba, jako jakákoliv jiná a trading má i svou pozitivní stránku regulace a navíc si ho člověk musí zasloužit, jak už studiem, tak odepřením okamžité spotřeby, aby měl vůbec počáteční kapitál.

Jsem prostě kritický ke všemu (a i k sobě) a kritizuji, skoro vše včetně mé současné práce, to ale neznamená, že nevidím její přínosy pro společnost.

Taky jsem dostatečně sobecký člověk, abych dělal misionáře, či zemědělce a rozdával potraviny za ceny nákladů, takže nikdy nenajdu činnost, která by byla 100 procentně "čistá" :) a přitom bych ji chtěl dělat.

S psychikou nesouhlasím, nejsem věřící, nevěřím na psychiku atd., celý svůj život se snažím založit na pochopení věd tím, že je studuji, co je pro někoho víra a psychika, to je pro mě ekonomie, matematika a statistika.

Jinak podle mě každý má pochyby o přínosu své práce a žije s následky toho, co udělal. Že si uvědomuji, že zemědělec má větší hodnotu, pro přežití naší společnosti, než já, tak to je podle mě jen plus. Podle mě je v našem státě, až moc egoistických lidí, kteří si myslí, že bez nich by se to celé položilo. Člověk si má uvědomit důležitost, či nedůležitost, svého místa, ať si pak nehraje na zbytečného borce, který ve skutečnosti ani moc není třeba.

Ale zajímavá myšlenka :). Stejně není to věcí obchodního plánu? Otestovat, zapsat, dodržovat a nepřipouštět si emoce :). Tak budu mít třeba jeden bod typu "18. Vím, že jsem piavice, ale užitečná piavice." :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaromir666,

no ale zas ja niektorych ludi chapem, predstav si ze makas tvrdo za par korun a ked ti nieco zvysi mas to investovat a cakat niekolko rokov kym sa to zhodnoti. ludia si potrebuju aj relax urobit nie len cely zivot driet a potom umriet. asi preto minaju viac ako je potrebne, pomaha im to psychycky v pohode prezit.

k tym fondom: ked raz niekto nezvlada trading osobne tak taky zaisteny fond nie je zle riesenie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> no ale zas ja niektorych ludi chapem, predstav si
> ze makas tvrdo za par korun a ked ti nieco zvysi
> mas to investovat a cakat niekolko rokov kym sa to
> zhodnoti. ludia si potrebuju aj relax urobit nie
> len cely zivot driet a potom umriet. asi preto
> minaju viac ako je potrebne, pomaha im to
> psychycky v pohode prezit.

Nechci působit jako ta "čarodějnice z Wallstreetu" ale lidi utrácejí za děsné pitomosti (cigarety) a zbytečnosti. A nebo je jejich finanční gramotnost na pokraji zdravého rozumu (investiční životní pojištění atd.). Chápu, že peníze tady jsou jako zatím ideální směnné platidlo, a k čemu tady jsou, to ale nic nemění na tom, že na základní škole by se s ním už měly děcka naučit hospodařit. Každý do tebe jen cpe, uč se abys měl dobré zaměstnání, zaměstnej se abys uživil rodinu, pojisti se proti ztrátě nohy, atd. Prostě, lidi pracují celý život pro peníze (aby si za ně něco mohli koupit) a drtivá většina o penězích naprosto nic neví, a to se mi nelíbí. Kdyby se lidi o peníze více zajímali, tak by jim to usnadnilo život.

> k tym fondom: ked raz niekto nezvlada trading
> osobne tak taky zaisteny fond nie je zle riesenie.

Pro 90 procent národa je zajištěný fond rizikový a málo úročený, jediný vhodný produkt na spoření v podobném horizontu je snad stavební spoření, které dosahuje mnohem zajímavějších výnosů, je méně rizikové, na přibližně stejně let (fondy jsou na 3-5, stavebko 6) a člověk s průměrným platem stejně nedá více, než těch 20k za rok dohromady, když ano, tak si jich založí v rodině víc. To je myslím ještě, jakž takž dobrý produkt pro normálního člověka, který nechce nic vědět, ale "zaručený" fond s výnosem 12 procent za 3 roky :), to je výsměch. Je to jen zase ukázka, jak i při dostatečně dlouhém intervalu spoření se lidi bojí poklesu a neinvestují do rizikovějších věcí.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vychadza mi, ze najrychlejsia cesta ako sa dostat ku kapitalu je natiahnut na hlavu pancuchu a vybrat si z banky ;) V podstate je to rovnako rizikove ako trading a zaroven ziskam peniaze, ktore mi nebudu chybat, ak ich stratim. Zaroven je to eticke, moralne a spavodlive, lebo niet vacsieho zlodeja v krajine ako banka:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...