Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Stavíme byznys jménem trading V.


Doporučené příspěvky

Ouklend,

a to mas samozrejme vcelku pravdu, ja tiez s diverzifikaciou suhlasim, aj ked inym sposobom........
zakladna chyba obchodnikov vseobecne je taka ze ked im nefunguje urcite obdobie obchodny system tak hladaju iny alebo skusaju iny trh, lenze casom sa im tam stane presne to iste a takto prerobia miesto zarobenie.
diverzifikacia ma byt na vylepsenie byznysu ked nieco stagnuje urcitu dobu alebo na vyhedgovanie rizika v inom trhu alebo rozsirenie portfolia, ano to je fajn. ale ked uz niekto rozmysla takto, tak neocakava ze niekde bude zarabat ako na hlavnom a inde stracat len aby bolo rozdeleny risk. delenie ma pomoct k vecsiemu profitovaniu v celkovom sucte. a to uz treba viac obchodnych systemov, viac skusenosti, viac casu, viac kapitalu (teda pokial to myslime vazne a nebavime sa len) a to uz ako som velakrat spomenul je skor pre obchodnikov co uz nieco zazili a daju sa nazvat profi. lebo keby to bolo take jednoduche ze by niekto robil ID a k tomu casovo nenarocne opcie a tie by zarabali bez problemov, alebo iny variant skombinovany, tak by sme boli vsetci velmi lahko miliardari casom, ale take jednoduche to zas nie je.

vypada to cele tak lakavo a kazdy si hned mysli ze z neho bude Mr. Buffet ale treba sa na to aj triezvo pozerat, najprv treba zarobit na jednom trhu a daketo nieco ma prist az ked ma clovek dlhodobejsie uspechy v jednom trhu, skusat to ked sa pohybujeme v celku okolo nuly to nie je moc stasten riesenie, to len klameme svoju hlavu aj ked niekedy to mozno pomoct moze. este tie opcie mozno...... mozno....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 38
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

NLA:

Ano. Pokud podnikatel investuje veškeré své peníze, veškerý svůj čas a energii k otevření pekárny, těžko mu čehokoliv zmiňovaného zbude na současné otevření restaurace, vedle své pekárny. Jiná situace nastává, pokud např. po roce od otevření pekárny zjistí, že mu tato bezproblémů funguje, a že vydělala tolik , že si může dovolit počáteční, jak finanční, tak osobní investici zopakovat a otevřít vedle své pekárny, vytouženou restauraci.... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ouklend,

ved ja viem o com to je, tiez by som sa nebranil keby mi forex hadzal praxy bezproblemov, k tomu by som si obcas nakupil akcie a a ked by mi nejake drobaky hodili aj tie tak by som este investoval aj do opcii, obcas pri rozlietanom forexe dat ruky prec a kupit zlato alebo ropu. (asi by ku mne vzdhliadali oci beznych obchodnikov co by som bol taky profik, alebo by som na nicom poriadne nezarobil a bol by som rad keby bol celkovy primer aky taky v pluse)

ked si otvoris obchod ako pekaren tak na otvorenie restauracie tiez ta pekaren bude musiet slusne zarabat viac rokov. a aby zarobila na restauraciu, bude musiet prosperovat najprv pekaren, a konkurencia bude na kazdom rohu takze sa tomu budes musiet venovat, nie len nechat pekaren nech pecie chlieb a rohliky a tym to hasne, lebo ludia budu chodit tam kde dostanu aj chutne kroisanty, fornety rozneho typu, pecivo v tvare aky prave leti, dalej chut peciva, farba a 100 dalsich veci aby ludom ostala v hlave tvoja pekaren a tam aby chceli nakupovat tie chutne veci co pecies. a razom zistis ze samotna pekaren neni az taka sranda a ze najprv sa zorientovat musis tam a potom aj reagovat na poziadavky ako sa budu menit prave tam a pri konkurencii stale budes mat co robit aby si prosperoval viac aby si mal meno a aby si mohol rozsirit vyrobu na tolko aby ti zostaval zisk navyse ktory mozes investovat do restauracie, ak sa ti to podari za rok a nebude to stvrta cenova skupina tak to klobuk dole. to ze na e-tradingu budes mat percentualne ovela vecsie ciste zisky za rovnaky cas vobec neznamena ze sa to da tak rychlo rozbehnut na viacero stran.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NLA:

tak nemám úplně pocit, že by mi ID nešlo. Do opcí se nikterak neženu, ale pomalu ale jistě pronikám. Největší díl času (cca 8 hodin denně mi zabere ID, hlavně testování a obchodování, zbytek je rodina a EN, a zhruba 1/2hodinka opcí denně) Na druhou stranu nejsem ve fázi, že bych si byl jistý, že mě ID uživí, ale dnes už vím, a to je pro mě nové, že se tradingu budu věnovat, i kdybych se vrátil do pracovního procesu. A to je pro mě uklidňující pocit. Pro mě se ID s prací jinde skloubit nedá, to už vím, ale opce rozhodně ano, a to mi paradoxně hodně pomáhá při ID :)

Nevím, zda je to k pochopení, popisuji POCITY, a ty jsou pro dobré ID zásadní - klidná hlava, málo stresu.....atp

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

phynek,

je to k pochopeni, ja mam tiez z ID bobky :) a pravdaze drzim palce, len upozornujem aj na druhu stranku veci aby sa to tu nevidelo tak jednoducho, lebo na tych veciach co vypadaju lahko sa obchodnik vzdy najviac popali.

ja osobne tiez planujem predret sa trhom s odretymi usami ako sa vravi a casom mozno rozvinut trading a rozlozit riziko a tiez zefektivnit zisky. ale to je vo hviezdach este - doslova.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike,

napis kniku, kupim si ju a podpises mi ju, ale nech to netrva dlho lebo ked velmi zbhatnes tak ma k tebe nepustia, povedia ze luza na ulicu a ze na chudobnych prispievas pravidelne aby som prisiel ked bude strankovy den.

tipujem ze ked sa takto stavias k trhom tak asi systemy ktore funguju ako eliotove vlny povazujes za funkce ci nie? to je len dotaz, nehladaj v tom nic ine. totiz neprisiel som este na to ako sa toto da sfunkcnit na forexe, preto ta otazka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ouklend

[ital]Souhlasím s NLA, že více trhů (např. 10) se současně obchodovat nedá [/ital]

to vsetko je fakt len uhol pohladu, na obchodovani 10 trhov ID ti moze postacit, povedzme 15 minut casu v nedelu vecer pred otvorenim trhov.

su aj ludia co obchoduju 400 titulov denne :)

NLA

eliottove vlny som nikdy neskusal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Airmike:

Tu tvou rovnici jsem bohužel nepochopil.

Pouze můj názor. Jestli někdo obchoduje současně 10 a více trhů elektronicky a intradenně, např. jak píšeš dokonce "400", a obchoduje tyto trhy např. na 3min TF grafech, a nepoužívá k tomu nějaký sofistikovaný automatický software, který za něj udělá všechnu práci a řídí si tak sám vstupy a výstupy, tak je to dle mého názoru nadčlověk. A to z toho důvodu, a teď doufám, že alespoň na tomto se všichni shodneme, že k takovému způsobu obchodování (např. zmíněný ID 3min TF) je potřeba cíleně zaměřená pozornost - neboli aktivní, jinými slovy to znamená, že při takovém obchodování nemůžeš asi koukat kde co kolem tebe lítá, ale sleduješ vývoj ceny.

A teď trochu obecné psychologie, cituji:
"Pozornost je mentální proces, jehož funkcí je vpouštět do vědomí omezený počet informací, a tak ho chránit před zahlcením velkým množstvím podnětů ..."
Všeobecně se pak udává, že maximální počet takových podnětů, které je člověk schopen v jeden okamžik "pobrat" je 7+- 2.

Také by mě zajímala praktická stránka věci při obchodování více titulů, a to např. zobrazování grafů. To si takový člověk na ty grafy pronajímá kinosál? Já mám 2 monitory a více než 2 trhy tam nenarvu, protože jeden monitor si nechávám na platformu, zadávání příkazů, a sledování zajímavých diskuzí, jako je třeba tahle :). A co zadávání příkazů? Jak dlouho asi může trvat vstoupit, např. zadáním příkazu Buy do 10 trhů současně a poté z nich zase vystoupit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ouklend

mas 100% pravdu, kto obchoduje intradenne (diskrecne) 400 titulov musi byt nadclovek. videl som v telke jedneho takeho.

vsetko je len uhol pohladu: obchodovat 10 trhov sucasne samozrejme ide, dokonca aj viac, ono je v konecnom dosledku uplne jedno, ze ak strategiu zautomatizujes, tak algoritmus urobi vsetko za teba rovnako na 1 ako aj na 100 trhoch.
co sa tyka sofistikovaneho softu, ano je potrebny, ale tak isto je aj dostupny.

a teraz podstata,na chvilocku zabudni na vsetko co si sa dozvedel o tradingu doteraz a zamysli sa nad cislami
aky je rozdiel medyi traderom ktory sa sustredi na povedzme 1 trh a je schopny extremne dobre vstupit do obchodu a aj s neho vystupit, taky trader je povedzme schopny urobit 2000 bodov za mesiac a je schopny obchodovat povedzme 1 lot
2000 x 1 = 10000 USD to je predpokladam dobry zarobok
namiesto toho "nedokonaly" algoritmus ti dokaze urobit 200 bodov mesacne na 1 trhu, je mu ale uplne jedno kolko grafou si natiahnes a taktiez mu je uplne jedno kolko trhov s nim budes obchodovat a tak najdes 10 trhov a zacnes obchodovat
10 x 200 _ 2000 pips
a tu je prva vec ktora stoji na zamyslenie a tou je objem, masine je jedno aky objem obchoduje 0,1 , 0,5 1 je to proste jedno, zacat sa da uplne od minimalneho uctu pomocou mikrolotou, a prejst postupnym PS az k lotom ci desiatkam lotov. podstata je nechat obchodovat stroj, ktory vsetko zrealizuje podla toho ako si mu to dopredu naplanoval.

klady a zapori
clovek : podlieha emociam, nedokaze presne reagovat, nedokaze sledovat viac veci naraz, nesustredenostou robi chyby. je schoppny obchodovat len kratky cas, su to vsetko same negativa
pozitivom je ze ma jedinecnu schopnost rozmyslat .
komp: 100% sustredenost, neobmedzeny cas, schopnost sustredit sa trebars na 1000 veci naraz. nepodlieha citom a preto je mozne obchodovat akykolvek objem akokolvek dlho. dokaze prepocitat miliony matematickych operacii v minute.

a teraz si predstav ze pomocou teoretickych a praktickych znalosti dokazes navrhnut system, ktory ti da povedzme 100 pips tyzdenne, s mesacnym DD povedzme taktiez 100 pips, mesacne to mas 400 pips, na 10 trhoch to mas 4000,
je len na tebe aky dokonaly system dokazes urobit pretoze si clovek a je to tvoja praca, naprogramovat a zrealizovat sa da vsetko, vymysliet to ale musis ty. je to proste tvrda robota bez pocitou a emocii.

kazdy si moze otom mysliet co chce, toto je moj nazor na to ako pracuju profesionali,
inteligencia a technologie pracuju v tvoj prospech, psychyka a pocity proti tebe

Link to comment
Sdílet pomocí služby

minule ma napadlo velmi dobre prirovnanie tradingu k deju filmu. ide o film posledny samuraj

samuraji boli silni bojovnici a kazdi k nim prechovaval uctu, dokazali prcizne narabat s mecom a v boji muza proti muzovi boli neporazitelny. ked prislo na posledny boj, padli do jedneho, pretoze proti nim stal rotacny gulomet.

samuraji nemali najmensiu sancu, hoci to boli skveli bojovnici, podla mna si je treba uvedomit v akej dobe zijeme, ci samurajov, alebo rotacnych gulometov

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...