Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Proč je risk jediný opravdu důležitý faktor každého byznysu (2/2)


Doporučené příspěvky

mantra napsal:
-------------------------------------------------------
> Kto chce byt z dlhodobeho hladiska ziskovy, musi
> vediet predpovedat buduce stavy trhu lepsie, ako
> ten kto tieto stavy len tipuje.
--------------------------------------
Asi takhle: Kdo zustane suchy? Ten kdo se bude venovat peclive predpovedi pocasi pred tim, nez pujde ven (ale s pouzivanim destniku se jeste neseznamil). Nebo ten, ktery si pokazde, kdyz jde ven, vezme destnik.
V tradingu je potreba venovat se primerene predpovedi, ale podstatne vice tomu, co budu delat, kdyz se pokazi pocasi (a jako ze se to stava na trzich casteji nez venku).
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO: pm.mail
Dovolím si odpovědět na Vaši otázku a přidávám svůj názor na problém z trochu jiného úhlu.
Suchý zůstane ten,kdo se věnoval předpovědi počasí a je si jist,že určite nezaprší.
Můj pohled je však trochu jiný.
Pokud předpověď hlásí,že bude sucho a žádný déšť nehrozí,nic neřeším a v klidu jdu ven.
Pokud předpověď hlásí,že možná zaprší,nic neřeším a jdu v klidu ven.
Kde je rozdíl? Když bude skutečně pršet,vím už dávno,kam se schovám,abych co nejméně byl mokrý.
Hlavně vím co mám dělat,když jsem mokrý a chci co nejlépe uschnout.
Jsem totiž rád v suchu a teple.Déšť mám také rád.Vím,že mi neublíží.
Krásné velikonoční svátky! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím.

lmiroslav Napsal:
-------------------------------------------------------
>
> ....., ale pokud jsi schopen tyto ztraty
> minimalizovat, tak jsi v plusu...


Ale o tom jsem psal. Je třeba poznat hranici mezi rizikem a ztrátou, a nedávat mezi ně rovnítko. Mám otázku : Jak minimalizovat tyto "ztráty"??

Já vnímám ztrátu v průběhu obchodování, jako důsledek hrubého porušení pravidel.

Hodně úspěšných obchodů
Johan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím
pm.mail Napsal:
-------------------------------------------------------
> V tradingu je potreba venovat se primerene
> predpovedi,

Co to je předpovědˇ? Jako že, si tedˇ přiměřeně tipnu, že to půjde nahoru a já si vsadím?? Nemyslím si, že to je dobrá cesta ke vstupům. V době když jsem předvídal, kam půjde trh, tak jsem několikrát vybílil konto. Dnes přistupuji jinak. Buď mám signál ke vstupu nebo nemám.

***
> ale podstatne vice tomu, co budu
> delat, kdyz se pokazi pocasi (a jako ze se to
> stava na trzich casteji nez venku).

Souhlasím, jenom bych upravil malý detail. "Co budu dělat" bych změnil z času budoucího na čas minulý. Dnes je pro mne nepřijatelné, abych při vstupu už nevěděl kolik riskuji proti pravděpodobnému výsledku.

Přeji hodně úspěšných obchodů
Johan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Johan:
Predpoved je, ze se pomoci TA (nebo na zaklade fundamentu,..) snazim odhadnout (predpovedet) budouci pohyb trhu (napr. pokracovani trendu) - pak zadavam prikaz pro smer, ktery povazuji za pravdepodobny.
Predpoved pocasi v televizi taky neni tipovani.
***
No jasne. Co budu delat musim vzdy vedet pred zahajenim obchodu.
***
Preju kvalitni predpoved
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nesouhlasím s autory článku, že risk je jediný opravdu důležitý faktor každého byznysu. Je jeden z nejdůležitějších, ale rozhodně ne jediný. Trhy prostě nejsou jako hod mincí-čili náhodné. V manuálu tady na financnikovi jsem cetl definici moneymanagementu: "Moneymanagement je schopnost vybírat a plánovat obchody a strategie s vyšším potenciálem zisku, než je výše předem stanoveného risku." S touto definicí naprosto souhlasím. LW obchoduje dlouhodobě systémy s 80% úspěšností. Má systém, kde dokáže v 80% případů ze 100 správně předpovědět pohyb trhu a uzavře je v zisku. Že by náhoda??? Asi těžko. V trzích prostě existují situace, které Vám dávají určitou výhodu. Najděte je a naučte se je obchodovat. Klidně můžete být úspěšní jen ve 40% případů. Když ale zisky převáží nad ztrátami, je vše OK. Musíte ale svůj systém dobře znát a být připraven na ztrátu.(Jako v tom příkladu o počasí od profesora-ze zkušenosti s předpovídáním počasí vím, že pravděpodobnost, že zmoknu, je velmi malá, ale přesto vím co budu dělat, když začne pršet a já zmoknu). Když svůj systém nebudete dobře znát, nebudete mít ponětí o tom, kdy je lepší zavřít pozici s minimální ztrátou a kdy naopak nechat trhu ještě čas a prostor, aby mohl vytvořit zisk. Systémy typu: "hodím si mincí, otevřu pozici, zadám SL 20 pips a PT 30 pips a dlouhodobě musím vydělat", jsou podle mne nesmysl a nefungují.
Obchodování na finančních trzích tedy dle mého je o předpovídání pravděpodobného směru trhu(předpovídání ve smyslu popsaném od Pavla-pm.mail). Toto předpovídání ale není nikdy 100% a právě proto musíte mít dobře "ošéfovaný" risk.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...