Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Je FED podvod???


Pyton

Doporučené příspěvky

jop, cital som jeden clanok o tom. Teda, konkretne o tom, ako vyuziva USA tusim psenicu na tento ucel.... Tam boli aj rozne zaujimave cisla, ze energeticky zisk z toho je tusim asi 0,3. Teda, že na vyrobu bio paliva viac energie minieme ako z nej vobec ziskame... Zaraba na tom kade kto, od statnych uradnikov, co rozdeluju financie az po pestovatelov tej plodiny. Minula sa na to vsetka zasoba danej suroviny a blizi sa dalsie zvysovanie cien potravin :-/ Hura na cesty s biopalivom :P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 34
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

to Everest:
ano v extremnim pripade risk managementu by bylo potreba zvazit i to, ze penize mohou svoji hodnotu pozbyt. to by pravdepodobne mohlo byt spojene i s nejakou tou katastrofou/sociokatastrofou (rozpad systemu, anarchie). zde pak ani puda neobstoji, pudu pak bude vlastnit ten, kdo si ji uhaji - jako rozumna se pak jevi investice typu hrad/podzemni kryt, zasoby zlata a zbrani..:) to jedine by asi pomohlo kdyby penize ztratili hodnotu....:) a pak pekne sup o par stoleti zpatky, razit mince, platit zoldaky...:) a postavit se do cela, kdyz se pujde "udelat investice":) no zajimalo by me, jestli uz nejaky takovy risk manager na svete existuje a je pripraven i na tuto variantu..... pro nas ostatni je potreba: si verit, prizpusobit se a prezit. neprecenujme penize, ale dokud je za ne nabizeno pokud mozno vse co je mozne, tak je pojdme efektivne vydelavat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravim,

FED neni podvod, FED je banka vlastnena soukromym kapitalem (z toho pravdepodobne cca 30% vlastni v papirech federalni vlada,resp. vlastnila pri zalozeni). O zbytku vlastniku muzeme vsichni jen spekulovat, protoze tyto informace nejsou k dipozici. Osobne bych tipoval, ze alespon cast vlastni rodina USA mogulu - Morgani a cast jiste pratele z Evropy (Sachs,Lehman apod.) se "skvelou minulosti" a jiste neco i rody s "jeste lepsi minulosti" aka Rockefellers, Rothschilds apod. :-)

Soukroma banka tedy stanovuje monetary policy pro x milionu Amiku, z nichz stale velka vetsina zije v predstave, ze FED je federalni ( aka statni ) banka, ktera ma sejfy plne jakychsi "rezerv"... :-D pritom jedine co FED dela v pripade nedostatku likvidity na trhu je, ze rekne federalni vlade: "Potrebuju vytisknout 100mld dolaru...", Dep. of Treasury vytiskne papiry preda FEDu, a ten velmi zjednodusene receno "naleje" do trhu. Tj. FED aka soukroma spolecnost vydelava na urocich ze 100mld dolaru pro sve akcionare, zatimco obycejni Amici maji na krku ke splaceni dalsich 100mld dluhu...Celkem fajn byznys pro FED nemyslite ?

Pokud se chcete pobavit, mohu doporucit cetbu o pokusech vyse zminenych rodin,financniku uz od 19stol. zalozit v do te doby prosperujici Americe takovouto "centralni" banku ( jednoduse se opicili po Evrope ) - aka 1st Bank of America, 2nd Bank of America... nakonec se jim to uspesne povedlo po velke hospodarske krizi s FEDem...

Nicmene FED je - podle me - jen "mala ryba" v dnesnim globalnim bankovnictvi - pro otrlejsi doporucuji prostudovat BIS aka Bank for International Settlement - www.bis.org ! Tato neviditelna "centralni banka centralnich bank" existuje a pusobi v tichosti jiz od roku 1930 ...

Co tedy BIS dela ? Zkracene pere svetove penize. Co vejde dovnitr jednemi dvermi - vyjde na druhem konci jinymi :D
Je to splneny sen pro vsechny, kteri kdy chteli prevadet penize a jina aktiva pekne v tichosti z jednoho konce sveta na druhy a zpet, aniz by jakakoliv svetska verejne odpovedna autorita mela moznost kontrolovat kdo, kdy a kolik kam prevedl ... Takova mala cerna skrinka :-) Ted si asi budete rikat co jsem to za demagoga :-) Nene, nebojte - vse co vam zde rikam jsou verejne dostupna fakta ... staci si prostudovat jejich volne pristupne stanovy a pravomoce a zjistite, ze v pripade BIS, jejich transakci a jejich pracovniku mate co docineni s malym/velkym "statem ve state" :-) Nikdy se asi neprestanu divit, jak mohla takovato soukroma spolecnost vzniknout - manipulovat s objemy penez z celeho sveta - mit az nehorazne pravomoce a pritom nemit v podstate zadnou verejnou legitimitu a zodpovednost ... nad tim mi opravdu zustaval a zustava rozum stat ... :-)

Mimochodem zkuste se zeptat vasich znamych, kdo zna FED ? Kdo zna World Bank (mimochodem hadejte kdo ji zalozil a ma veto a majoritu hlasu)? Kdo zna IMF(totez)? a pak komu neco rika Bank for International Settlement ? :-)

Nazor necht si udela kazdy sam (info je dostupne).

Preju vsem fajn pocteni a at se dari obchody !! ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bubi:

Proc nezacit online ?

1. google
2. napr. en.wikipedia.org/wiki/History_of_central_banking_in_the_United_States

ohledne BIS

1. stanovy www.bis.org/about/statutes-en.pdf
2. pravomoce www.bis.org/about/headquart-en.pdf

... ++


aqw3r:

konspirace o new world order jsem NEMEL ZROVNA NA MYSLI :-) Informace, ktere jsem uvedl se daji ziskat z legitimnich a duveryhodnych zdroju.

At se dari !! ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PS.
Je FED podvod? je NBS podvod? je CNB podvod? mozno... :-) ale koho to zaujima? kto mi povie co na tomto svete z ineho pohladu na danu vec nieje podvod?
Aky je rozdiel medzi sukromnou bankou a statnou? je lepsie ak sa meni v narodnej banke "prostredie" po 4 rokoch (volebne obdobie) alebo je lepsie ak ma "staleho" majitela?
Su peniaze bez hodnoty? urcite nie ludia ich vzdy budu akceptovat (mozno v buducnosti len virtualne) neviem si predstavit vymenu sluzieb alebo tovaru bez penazi peniaze ako ich pozname casom mozno skoncia ale nikdy neskonci ich podstata! Preto je pre mna smiesne ze sa ludia zaoberaju tym ci maju peniaze hodnotu alebo nie :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vzdy bude NIECO, co bude mat relativne STALU hodnotu a bude sa pouzivat ako platidlo. Podla mna, je ale dolezity fakt, co je v danom case to NIECO. Ci je to papier na ktorom je napiasne USD, alebo EUR, alebo je to zlata tehlicka. A je podla mna dolezite, aby som mal to konkretne NIECO a nie ine, ktore svoju hodnotu rapidne straca...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co je hodnota? hodnota je nieco o co ludia prejavia zaujem ak o nieco momentalne zaujem nieje straca to hodnotu.
Co moze mat stalu hodnotu? nic! ani ludsky zivot nema hodnotu stalu a pre kazdeho rovnaku! Vzdy tu bude nieco co hodnotu momentalne ma a po case ju zase straca a znova dookola.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

M.F, nebudem sa hadat, pravdepodobne by sme nikdy nedosiahli zhodu v nazoroch a ich vyjadreniach.

l00ser:
"konspirace o new world order jsem NEMEL ZROVNA NA MYSLI :-) "
Nehovoril som o new world order a ani v clankoch na danych url sa o tom nehovori (teda minimalne nie priamo), aj ked je v url pojem "iluminati". Minimalne 90% informacii v tych clankoch tvoria fakty, ktore dal dokopy autor clanku. Nikto ti nebrani dokazat, ze tie informacie nie su pravdive pouzitim "legitimnich a duveryhodnych zdroju".
Myslim, ze nie len ja si myslim, ze zdroje typu wikipedia nie je prave ten vhodny adept na legitimny a doveryhodny zdroj. Potom takto mozem oznacit aj samotne stranky, na ktore som dal vyssie linku.

Nasiel som niekde na tych stranka clanok z ktoreho je toto vynatok:

[ital]Bushův kabinet prezentuje virtuální "kdo je kdo" v ropné branži a řadu pohlavárů obranného a farmaceutického průmyslu [13]. Bushova rodina sama o sobě je úzce finančně vázána k bin Ladenovi [14, 15]. Obě rodiny jsou zapojeny do Carlyle Group [16], společnosti s majetkem 12 miliard, disponující ropnými holdingy a kontrakty na obranu [17]. V její správní radě sedí Bush senior. Dick Cheney je bývalým CEO z Halliburton Oil. Colin Powell patří u několika dodavatelů ministerstva obrany mezi hlavní akcionáře. Poradce pro bezpečnost státu Condoleeza Rice donedávna seděla ve správní radě společnosti Chevron a byla i ve správní radě Exxonu. Andrew Card, náčelník štábu přišel z General Motors. Ministr obrany Donald Rumsfeld byl CEO u Searle Pharmaceuticals. Dick Armitage, jeho náměstek, má vazby k ruské mafii a patří mezi členy výboru správní rady Carlyle. Robert Jordan, velvyslanec v Saúdské Arábii, byl členem Baker Botts, legální firmy specializované na ropu a prostředky pro obranu (ano, Baker v Baker Botts je právě tento James Baker). Ministr zahraničních věcí Tony Principi přišel od Lockheed Martin. Gordan England, ministr vojenského námořnictva, je svázán s General Dynamics. James Roche, ministr vojenského letectva (USAF), je z Northrop Grumman. Vysloužilý generál Thomas White, tajemník pro armádu, je z Enron Energy. Ministr obchodu Donald Evans je vlastníkem Colorado Oil Company. A v politické poradní radě pro Střední východ zasedá šéf Carlyle pan Carlucci [18].[/ital]

Myslis, ze tieto informacie nie su pravdive? Vies dokazat, ze aspon jedna informacia z tohto nie je pravdiva? Ja sa priznam ze neviem, nikdy som nehladal v "doveryhodnych zdrojoch" taketo informacie. Ale aj keby len polovica informacii z tohto vynatku bola pravda, tak si myslim, ze je na mieste sa zamysliet nad tym, ze tam asi nie je nieco v poriadku... A ked vidim, ze sa mi pod nosom deje nieco, co zjavne nie je v poriadku, myslim, ze sa neda hovorit o konspiracnych teoriach... Pripustil by som, ze som len velmi, velmi lahko ovplyvnitelna babika, s ktorou sa moze hocikto pohrat a vyuzit ako chce...
Otazka na zaver. Co potrebujes na to, aby si o niecom povedal, ze to nie je konspiracna teoria ale je realita, ktoru sa niekto snazi zakryt, zahmlit atd. ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

2 M.F.
Je FED podvod? je NBS podvod? je CNB podvod? mozno... :-) ale koho to zaujima? kto mi povie co na tomto svete z ineho pohladu na danu vec nieje podvod? [ital] [/ital]

Ja ti povim co je podvod. :) .... Podvod je, kdyz se nekdo (FED) snazi, aby verejnost nabyla dojmu ze vec slouzi k nejakemu verejnemu ucelu a pritom slouzi ku prospechu jinych nez tech verejnych. Podvod je rozdil mezi slovy a skutky.

Federal Reserve System napr. neni v zadnem pripade federalni a neni take reservni.
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...