Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: O čem je trading (3)


Doporučené příspěvky

DavidValmont:

:) Nie.

Ale sú písané normálnou, zrozumiteľnou angličtinou. Stačí zvládnuť základy anglického jazyka, a mať po ruke slovník na neznáme slovíčka a ide to. Will Power and Self Discipline obsahuje jednoduchšiu angličtinu, avšak The Power of Concentration považujem za prínosnejšiu knihu.

Obe by mali byť povinnou literatúrou pre každého na svete, najlepšie ešte na ZŠ.

Pavel K

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 35
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Este jedna vec ohladom discipliny , ktoru som si vsimol, predsalen som sa ponril do sveta futures e mini a prisiel som na jednu vec

ako uplne nestranny clovek co sa tyka obchodovania e mini, nemam ziadny system ktory by som preferoval, Na FX pouzivam nieco ako Price action , ale kedze su trhy totalne ale uplne odlisne, da sa povedat ze som nestranny.
presiel som si dve vlakna komoditakov. jedno je Price action a jedno Woodie-sticke potom som oba systemi sbacktestoval, (len jednoduchy backtest s par pravidlami a prisiel som na toto)

Woodie CCI system na trhu Nasdaq mi daval velmi pekne konzistentne vysledky, dokonca sa mi zdalo ze DD nieje vobec velky, max 5 obchodov po sebe, ale vynos 2300 USD na jeden kontrakt sa mi videl trosku nizky

Price action, s inym MM a inymi pravidlami mi ale prisiel o hoodne silnejsi co sa tykalo zisku aj % uspesnosti . v pocte dolarov to bolo ovela viac . mal ale jednu nevyhodu. Pri price action sa preferuje, mat cisty graf ale predsalen koli backtestu nejake pravidla mat musite, a tak som zvolil definiciu trendu EMA 34 a Swing indikator.

a na co som prisiel: pri Woodie CCI mate 1 indikator, a pri patterne ZLR proste presne cakate na signal, CCI vam hovori aky trend je a preto vas to ani nahodou nelaka robit obchod do protitrendu.

pri price action, sa sformuje krasne Dvojite dno alebo Rosove 1-2-3 a chtiac ci nechtiac vam to proste neda a signal vezmete aj do protitrendu, proti MAcke, dalej mate pochybnosti ci chop je , alebo nieje , alebo je MA v dobrok uhle. proste analyzujete najprv trend, potom silu, nakoniec este signal a kopec rusivych vplyvou

hoci je obchodovanie na zaklade Price action pre mna jednoduchsie a je aj pre mna na papiery vynosnejsie, pojdem asi do woodieho, ten by mi mal zabranit vo vseliakych protitrendovych uletoch :)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
opět velmi zajímavý článek,díky za něho.Mám taky napsanou takovou "kuchařku",kterou ale pořád doplnuji aktuálně dle mého chování nebo spíše slabin,které zjištuji.Mám ji vedle monitoru,daří se mě ji docela dodržovat.Já tedy zase až tak velký problém s disciplínou nemám(chyby samozřejmě jsou),ted mám spíše docela velkou krizi,že mě přestal vycházet obchodní systém a bojuju s tím.

Takže tady je :


Pokud jsem ve ztrátě nesmím se snažit za každou cenu ztrátu co nejdříve smazat,to vede vždy k ještě větší ztrátě.Musím čekat na opravdu dobrou příležitost.Tady je moc důležitá VELKÁ TRPĚLIVOST!!!!!!!!!!!!!!!!

Maximální ztráta za den může být 210 USD (max.2x plný SL),protože u takové ztráty už ztrácím opatrnost,respekt,jsem zcela zaslepen tím,že chci ztrátu zpět,je to pak velké gamblerství a ne trading

Pokud trh nejde mým požadovaným směrem,pokud něco u vstupu opomenu,přehlídnu,pokud se strategie rychlovka třeba zpomalí,pokud nastane změna dle volume,vytvoří se bar proti mě a jiné věci z kterých nebudu mít dobrý pocit tak se nebát použít CA a vše ukončit.Někdy se může stát,že trh půjde mým směrem a můžu výstupu litovat,ale daleko vícekrát budu litovat že jsem NEDOKÁZAL VYSTOUPIT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Když jsem v obchodě,tak sledovat graf,a ne počítat případné USD v BT, hledat lepší místo pro SL, PT, CA,prostě být v totálním klidu a jít na vše logicky dle vývoje ceny a nálady na trhu,dodržovat pravidla.

Pokud je na TF/2 měřítko v grafu v půl bodech či méně velmi zvažovat vstup,vše se zdá rychlé a jasné,ale jedná se pouze o pár ticků pohybu tato situace býva často "čop" bez trendu.

Poslední obchod můžu otevřít nejpozději v 21,55 !!!!!!

Denně můžu otevřít maximálně 5 obchodů !!!!!!!!!!!!!!!


S pozdravem

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

ahoj !
obchodovani prilis - u me je to ZE UZ CHCI TY PENIZE MIT HNED TED, CO NEJDRIVE. mam sklony k netrpelivosti, nechci uz chodit do prace, chci ty penize rychle, vede me to k premysleni do ceho jeste vstoupit... bojuju proti tomu tim, ze si uvedomim jak ty penize mam rad a ze hazard prodelava (tak par set mesicne jen tak prosazim-pro vzruseni ze hry:) je to jasne prodelecne a vzdy mi to pripomene jak "sazky" dopadaji...
jinak muj pristup je pohrdani obchody, kdyz to necitim, ze je to perfektni, ze tu prilezitost proste musim koupit, ze to stoji za to, pohrdam tim obchodem, je to loser:) neberu! pche!:)

price action - nejhezci je double top s divergenci na indikatoru...:)

cteni omacek - zboznuju, az jsem si taky rikal, ze bych mel delat neco uzitecnejsiho, na druhou ustranu prinasi to uvedomeni si, o cem trading je a proc skutecne ty pravidla dodrzet. dobre je mit hodiny cteni a hodiny testovani, tohle se mi treba dodrzuje tezko...teda vubec jsem je nestanovil, takze vlastne OK:)

disciplina - dnesni uspech je objednavka zeleninoveho talire na zitra, misto kusu masa, zeleninu drzim od kvetna kazde UT a CT, dneska uz jsem nemoh (po dovolene) vydrzet, ale vydrzel:) jinak disciplina chaba, motivaci je mi ta zmena za posledni rok, bejvalo to o moc horsi.

inspirace - lide kolem, mam spousty pratel co neco dosahli nekam dostoupali a uz jsou spokojeni, mam jednoho, ktery nikde dlouho "nezustal" a stale jde nekam dal, je to uzasne videt ten rozdil, kolik lidi "nechal za sebou" a stale roste. pro nej jsou prekazky zabavou. mym motorem je nespokojenost, nikdy nebudu spokojen:)

znameni - beran, mam rad sneni, disciplinovany nejsem, pokud neco chci vzdy si to zaridim, ale motivovan neco skutecne chtit jsem jen obcas, to je to cemu se divim, jako bych to nekdy nechtel, byt uz milionarem....

status - cca 13 mesicu "on board", cteni, cteni, cteni, sledovani, testovani, nejvice me fascinuje ten fenomen uspech/neuspech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny nedisciplinované muže bojující sami se sebou. Neexistuje univerzální způsob, jak se disciplíně naučit. Jen se stačí podívat kolem sebe a ač nejsem feministka, radím učte se od své ženy,maminky či přítelkyně. Už v genetické výbavě mají ženy větší předpoklady k mechanizaci úkonů a striktnímu dodržování pravidel. Možná nudné, nicméně v tradingu velmi přínosné. Zkuste pravidelně každý večer připravovat dětem svačinu do školy, uklidit hračky a další drobné" naprosto příšerné úkony", které přece zvládne kdekdo. A vydržte i když budete mít pocit, že Vás každodenní rutina omezuje a vysiluje. Věřím, že tyhle mechanické úkony Vás právě posílí.
Doufám, že nebudu muset čelit atakům ze strany převažujícího mužského diskuzního fóra, myslím to doopravdy věcně.
Hodně úspěchů všem bojovníkům

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...