Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: O čem je trading (3)


Doporučené příspěvky

no ja som len zaciatocnik (1 mesiac studia) :) ale povedal som si ze ked chcem byt uspesny trader musim byt disciplinovany, tak na selftest som prestal fajcit, uz je to 3 tyzdne a myslim ze uspesne :) dokonca som si prave preto teraz predplatil sierru lebo som na cigaretach usetril :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 35
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Mozno to sem nepatri,ale na margo uz napisenaeho sa chcem podelit o malu zivotnu skusenost. Pred pol rokom som uz takmer zacal obchodovat - nutne dodat ze po polrocnom backtestingu,atd, ALE, ako to v zivote mladeho cloveka byva, vietol ma zavial do malej obchodnej firmy, ktora sa zameriava vybavenim fabrik. Najprv som sice nerobil nijak zodpovednu pracu, az neskor som "postupil" na poziciu obchodnika - treba vsak povedat, ze niekolko mesiacov som nemal ani zakazku. Keby takto mal dopadnut moj trading,keby som zacal este predtym obchodovat,isiel by som na 100% ku dnu. Prisli vsak prve zakazky a musim povedat,ze dnes sa mi uz ludia ozyvaju sami, za co som velmi vdacny. To vsetko vsak nastalo v jednom zlomovom momente - musel som uverit ze to ide! Ja som totiz sam nebol velmi presveceny, ze to ide. A o to asi ide, nevzdat sa hned na zaciatku.
PS:Najlepsi liek na disciplinu - BEH! Beh je 1.liga.

Vela stastia

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Disciplína toť můj věčný problém už zpočátku. Jak už tady někdo psal přede mnou pořád se mi zdá,že všichni jsou dál a jsou lepší než já. Bojuju s tím abych s veškerým backtestem začal tak nějak naostro. Pořád čtu kvanta článků apod. prostě omáčku,ale pak mi už nezbývá čas na to dostat se k datům a backtestu. Pořád si jen namlouvám,že je lepší si to načíst a pak vědět víc,ale zdá se mi to nekonečné. Spíš se tím omlouvám sám sobě. Tudíž bojuju sám se sebou. Jak bylo napsáno už v seriálu psychologie...nejdůležitější je začít...tak jsem si dal sám pro sebe úkol,že vždy nejdřív sednu k backtestu a až poté se budu věnovat již zmíněné omáčce...a doufám,že už brzy budu mít před sebou jasné výsledky,které mě budou v mé činnosti podporovat a dále motivovat. A taky budou obrázkem mé zlepšující se disciplíny

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skúsenosti z tohoto článku 'přímo kapou'.

Fázou svojho života, keď som "vedel všetko lepšie než ostatní", som už prešiel. Skončila sa v momente keď som začal čítať veľké množstvo kníh o psychológii človeka, a aplikovať čo som sa z nich naučil (nie, neboli to knihy typu ""buďte dobrý ku všetkým" a pod., ale samé dno ľudského rozmýšľania a jeho holá podstata).

Teraz, o hodnú dobu neskôr, vidím všetko čo som kedysi robil zle a čosi naviac, u mnohých iných ľudí - a je to fantastický pocit. Výnimočných jedincov, lídrov tohoto sveta, dokážem rozlíšiť od plevelu po niekoľkých minútach rozhovoru (väčšinou
Disciplína v tomto prípade je presne tá entita, ktorá im zo života chýba (jedna z nich). Ak sa takíto ľudia dajú na trading, o to lepšie pre mňa a môj budúci trading - viac peňazí do mojich vrecák. Vďaka chlapci.

Čo sa týka disciplíny, ja sám pred sebou vidím ešte veľmi dlhú cestu... nedávno som o tom rozmýšľal keď som v rámci relaxu hral jednu pretekársku hru, a prvých niekoľko kôl som bol každé kolo lepší od najbližšieho pretekára za mnou. Za predpokladu, že každé kolo jazdím s rovnakým skillom, pretekára ovláda počítač, predpokladáme pravidelné zvyšovanie môjho náskoku. Ajhľa - v momente keď som si to uvedomil, sa náskok nielenže ďalej nezvyšoval, ale začal klesať! Nevyberal som dobre zákruty, snažil som sa jazdiť "lepším štýlom" aby som DOBEHOL ZAMEŠKANÚ STRATU ZVYŠOVANIA NÁSKOKU a vtedy som si uvedomil, ako je táto situácia IDENTICKÁ s tradingom a skoro každou oblasťou života.

Osobne si myslím, že jedinec, ktorý sa patrične neštuduje, nemá šancu si tieto veci čo i len uvedomiť, nieto ešte ich rozpoznať a níjsť spôsob ako ich korigovať! Toto je podľa mňa obrovským dôvodom, prečo ľudia v tradingu strácajú - čiže tento článok potvrdil moju myšlienku spred pár dní. A je to úžasný pocit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

grand.davis


Tvoje desatero se mi moc libi. Sam sice zatim neobchoduji, pouze backtestuji a min. tyden jsem dodelal domaci ukol od Tomase, ktery jsme dostali na workshopu v backtestovani, a sice zbacktestovat FinWin na vzorku dat, ktery jsme dostali k dispozici. Ted jdu backtestovat na vlastnich datech a ceka me tech min 600 - 1000 obchodu jako dostatecny vzorek.

Co bych chtel ale rict je, ze veci jako je treba toto desatero, ktere si clovek muze rikat nahlas a vryvat si ho do podvedomi, nebo cviceni discipliny kupovanim 2 kroasantu k snidani, pravidelne behani, ci jako u me ukonceni kuracke kariery jednou provzdy, jsou dle meho ty male krucky, ktere clovek musi delat na ceste kupredu. Ja mel taky neustale pocit, ze jsou ostatni napred a vi vsechno lip nez ja, ale posledni dobou jsem se tento pocit naucil zvladat, kdyz si prave opakuji to, ze kazdy mame svou vizi a svoji cestu a nema cenu bilancovat ted, kdyz jsme uprostred zavodu (zivota), jsem ve znameni byka a bezec na dlouhe trate a kdyz zacnu obchodovat az za rok, protoze to budu tak akorat pripraveny i financne, tak to je moje cesta. Samozrejme jsem si vedom, ze mit plan je dulezite, bez cile clovek nikam nedojde.

Moc zde neprispivam, ale clanky o motivaci, discipline a vubec psychologii sleduji a velmi mi pomahaji, stejne tak jako prispevky zdejsich traderu. Takze diky vam a hodne zdaru a vydrze vsem.

D.
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mne sa paci c.5, to si skopirujem, a vtlciem do hlavy, zato vyrok "STRACH A CHAMTIVOST JSOU ŠPATNÉ EMOCE" mi vobec nesedi - podla mna tymto tvrdenim nic nevyriesis, pretoze co negujes ostava negativne, ale ty to potrebujes pochopit a prijat, len potom sa to moze stratit...takze ja by som si skor napisal nieco v zmysle STRACH A CHAMTIVOST MI UKAZUJU ZE BY SOM SA MAL UKLUDNIT, ODIST Z TRHU, ATD.
Proste STRACH A CHAMTIVOST Ti len neico ukazuju, zato este nemusie byt vobec zle... :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vážení finančníci, jenom mě zaráží, že zde je velice málo článků a témat o disciplíně. Víme, že disciplína je 60% úspěchu v tradingu. Bez ní to prostě nejde. Můžete mít skvělé obchodní strategie, ale bez dodržování disciplíny je vám všechno k ničemu. Podle příspěvků soudím, že je tu dost lidí, kteří umí obchodovat, resp. znají způsob jak řídit trhy, ale nemají dostatek disciplíny. Možná by se hodilo, kdyby zde byly uvedeny nějaké články na toto téma. Ukázat způsob jakým se dá disciplíně naučit, ukázat jakým způsobem je vhodné postupovat. Cokoliv kdo máte, jakýkoliv poznatek, skuste se zde rozepsat na toto téma.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radim2

Máte pravdu, články tady jsou, ale je to všeobecné. Chybí zde konkrétní věci, jak postupovat. K obchodním systémům je tu článků mraky i s postupy, ale právě nejdůležitější disciplína je nejvíce opomíjená. Možná si to ještě neuvědomujete, ale mnoho lidí tady ví co tím myslím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslím že konkrétní postup jak zlepšit disciplínu bude u každé z nás trochu jiný. V tom bude problém konkrétních článků, spíše by to mohl být seznam zkušeností.
U mě to bude bič v podobě vědomí, že pokud poruším svůj plán tak prodělám peníze které jsem si vydělával 8,5 hodiny v práci a to je sakra důvod jak být disciplinovaný (tu)
Nicméně u někoho jiného tohle platit nebude.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak:

Ohľadom disciplíny odporúčam 2 absolútne geniálne knihy, ktoré sa vymykajú priemeru - najmä do hĺbky vysvetleným princípom disciplíny a presným návodom ako postupovať smerom k jej dosiahnutiu (exercises, ktoré treba vykonávať v danom poradí). Absolútne odporúčam - tieto knihy menia život naruby, samozrejme na tie lepšie ruby :)

Theron Q Dumont - The Power of Concentraion
Remez Sasson - Will Power and Self Discipline (ebook only)

Pavel K

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...