Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Marginy – shrnutí základních informací


Doporučené příspěvky

  • 2 years later...

Dobrý den,

chápu tedy dobře, že při velikosti účtu 5 000 $ a např.

initial margin - 2400 $

Maintenance margin - 1950 $

Se mi při vstupu do pozice s jedním kontraktem zablokuje částka 2400 dolarů. Zbývá mi tedy 2600 a kdyby šla pozice proti mně a najednou se účet ocitl na hodnotě cca. 1950 a méně, pozici mi broker uzavře?

Popř. kdyby IM byl 3400 dolarů a čistě teoreticky mi po otevření zbývalo na účtu menší částka než je hodnota MM, půjde mi pozice vůbec otevřít?

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

luk. popelka: hezky popsano je to v tomto prispevku: www.financnik.cz/forum/read.php?2,206,206#msg-206

jinymi slovy: mas ucet $5000. Koupis kontrakt s initial margin $2.400 (=abys vubec mohl kontrakt koupit, musis mit na ucte alepson tech $2.400), maintenance margin tohoto kontraktu je $1.950. Prubezne vysledky obchodu (zisk ci ztrata) se Ti zapocitavaji do vyse uctu, takze kazdou chvilku vidis, ze mas na ucte $5220 (Tvuj nakoupeny kontrakt je v prubeznem zisku $220) nebo taky $4.500 (=Tvuj nakoupeny kontrakt je v prubezne ztrate $500). Pokud se tedy Tvuj nakoupeny kontrakt dostane do takove prubezne ztraty, ze na uctu budes mit aktualni zustatek $1.950 (=prubezna ztrata z tohoto kontraktu je 5000-1950=$3.050), dostanes margin call=broker Ti zavola, abys doplnil prostredky na ucet, protoze nebudes mit dostatek penez na udrzeni kontraktu+Ti pozice uzavre (pokud mas jednu pozici, uzavre Ti tuhle, pokud mas vic pozic=kontraktu v ruznych trzich-napr 1xzlato, 1xkukurici, 1xTF, vybere se kontrakt, ktery uzavre dle sve libosti).

Maintenance margin je vzdycky mensi nez initial margin a pokud budes na ucte mit na initial margin, pozice Ti pujde otevrit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To garax:

díky za navedení a vysvětlení. Takže v podstatě broker mi zablokuje initial margin ale já mohu "prošustrovat $3 050 než nastane maintenance margin $1950 a skončím. Což je v podstatě nereálné, když dodržuji pravidla MM. Nejprve jsem si myslel, že bloknutá část se nezúčastní obchodování a tudíž se mi zisk/ztráta počítá od $2600. Rozpětí k maint.marg. by tedy bylo jen $650. Tuto neznalost jste mi tedy osvětlil, děkuji za to.

Moje snažení směřuje k danému cíli. Již mám nějaké prvotní a cca. roční zkušenosti s pozičním live obchodováním /ale ne z burzovních trhů/ a dospěl jsem k tomu, že burza je business se vším všudy.

Tedy kapitál $10 000, poziční obchodování /jednoznačně moje poklona Larrymu W/ a k tomu odpovídající trhy. Plánované konzistentí zhodnocení 30% p.a. Zatím můj předvýběr je

Corn /C/
Eurodollar /ED/
Emini DJ /YM/
Zlato /GC/
Emini Nasdaq /NQ/

Docela mě zarazil margin $6 500 u YM, který je mi vnitřně bližší. Pokud se mám držet mantry cca. 30% bloknutého kapitálu v marginech, je to tedy o dost více.





Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak tak - v podstatě nereálné, i když... když jedeš pouze futures kontrakt, může se stát, že Tě trh uzamkne v limitním pohybu a nebudeš moct vystoupit (namátkou třeba kukuřice/bavlna poslední dobou mají tyto věci v oblibě). Proto preferuji spready:
- www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/komoditni-spready.html
- www.financnik.cz/forum/read.php?2,1649,page=110
g.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, spready u mě budou následovat. Bohužel tento rok nebyl vypsán kurz. ID mě vnitřně netáhne, vyhovuje mi se připravovat na zhodnocení v řádech desítek procent ročně pozičním typem obchodování a spolu s přitékáním peněz na účet z druhého podnikání a tohoto zhodnocování a akumulací se dostáváme na velmi slušné částky, které vyhovují mému stylu života, potřeby finančního obnosu k tomuto stylu a volného času, který v tomto životě chci mít.
To už ale nepatří do tohoto vlákna. Děkuji za osvětlení další malinké částečky kterou potřebuji na mé cestě k dosažení cíle... ať se daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobry den,

maly dotaz od zacatecnika. Jaky je vztah mezi initial, maintenance and intraday margin?

Predpokladal jsem, ze initial margin pro intradenni obchodovani bude intraday margin a bude nizsi.

Zkousim demo TradeStation a dostanu vzdy initial margin $3500 pro TF a pocital jsem s intraday margin $500.

Diky
mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...