Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Problém dvojitých klouzavých průměrů


xmms

Doporučené příspěvky

radim2 Napsal:
-------------------------------------------------------
> to martinschon2000:
> taky se snažím obchodovat se zlatem a to pozičně,
> zatím bohužel ztrátově,
> pár dnů se teď zlato plácá v bočním trendu a s tím
> si můj systém testovaný na 6 měsících neví rady,
>
> jaký nastavujete SL při pozičním obchodování na
> zlatě pokud to není tajné?
>
> --------------------------------------------------
> ----
> Je třeba vidět souvislosti tam, kde je jiní
> nevidí.

to radim2:
Pri pozičnom obchodovaní pri zlate používam 2000-3000 tick , záleží od toho s akým objemom chcem do obchodu vstúpiť a aký mám silný signál pre tento obchod. Používam to preto, aby som vedel kam sa trh rozbehne a v prípade že ide proti mne, tak ho uzavriem, prípadne sledujem ešte Volume a ak má tendenciu naberať na sile, tak ho nechám otvorený. NIKDY neposúvam SL od stanovenej hranice nižšie. Buď obchod uzavriem sám, alebo nechám exekuovať SL automaticky.
Pri intradennom obchodovaní používam pri zlate SL na úrovni najnižšieho LOW pri poslednom otočení trendu pri LONG vstupe, alebo na úrovni najvyššieho HIGH pri poslednom otočení trendu pri SHORT vstupe. Nieje to pravidlo ale mne sa tento systém osvedčil.
Na akékoľvek dotazy odpoviem. Stačí sa spýtať :)

P.S. Pri zadaní SL sa musí stať táto funkcia TABU a NIKDY ju nesmiete posunúť na vyššiu stratu pre akú ste boli rozhodnutý !!!! Pretože sa to stane pre vás pravidlom, ktoré vás ZNIČÍ!!!!!

Prajem všetkým veľa úspechov v tradingu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 47
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

K těm tickům - mrkni tady na definici. Záleží samozřejmě na tom které futures obchoduješ.

www2.barchart.com/profile.asp?sym=GCZ8&code=BSTK


Na sílu signálu by se hodil nějaký indikátor ve stylu například stochastic (na barchartu je také k dispozici).

Chce to určitě udělat backtest delšího období a porovnat si vstupy a signály s úspěšností obchodu. Držím palce !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radim2 Napsal:
-------------------------------------------------------
> díky, už jsem v obraze,
> nejmenší cenový pohyb jestli tomu rozumím,
> 2000 ticků je teda 200$, to jsou v mém žargonu 2
> body, to je na full goldu docela těsný SL
>
> --------------------------------------------------
> ----
> Je třeba vidět souvislosti tam, kde je jiní
> nevidí.


to radim2:
Zdravím. Ano pochopili ste to správne. je to 200$-300$. Osobne si myslím, že to stačí na stratu, v prípade, že sa nechytíte trendu, resp. sa netrafíte v jeho smere. Samozrejme že ešte používam na zistenie smeru trendu viac TF.Všetko si to musíte sám otestovať a len tréningom zistíte a uvidíte čo Vám najviac vyhovuje a kde vidíte správne príležitosti pre vstupy. V predchodzích príspevkoch som napísal, že používam Volume a Sochastic na určenie sily trendu .

Prajem všetkým veľa úspechov v tradingu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to radim2:
osobne som skúšal v začiatkoch obchodovať s Line grafom, ale nakoľko som sa stal čisto technickým obchodníkom, potreboval som niečo podľa čoho sa budem môcť lepšie orientovať v pohybe ceny. Prešiel som Candlestick grafmi u ktorých som skúšal rôzne patterny a niektoré používam dodnes a skončil som u Bar grafoch, ktoré mi vyhovujú najviac, pretože sa mi v nich najlepšie orientuje :)
ROC som nikdy neskúšal. Nejako ma neoslovil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...