Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF vs ES


dario46

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 62
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Břonda:

Děkuji za odpověď........... je fakt, že teď to jde na TF kolem 100 - 120 tisíc/den. Měl jsem nějaké skluzy (1-2 ticky a jednou dokonce 5 ticků) a to obchoduji nejraději večer.


Lucínek:

Smím se zeptat proč uvažuješ o návratu na TF. Je na ES nějaký problém?




Předchvílí jsem se koukal na:

www.financnik.cz/forum/read.php?4,99000,120498#msg-120498

doporučuji se také na to podívat, já jsem nic o 12% nenašel ve smlouvě.

Tak zatím a předem díky za reakce.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Atlas: No TF dělá větší pohyby při menší hodnotě ticku. Také se tolik se nevrací, mě vyhovuje, když to nabere směr a udělá pohyb, nejedu na swingy ani pevné PT, ale posunuju SL na RB svíčkách a na ES mi to často vykopne moc brzo, i když směr mám dobře. Na TF to vychází většinou lépe. No a kromě toho nejsem moc trpělivý a TF se hýbe rychleji, nenechává mi většinou moc dlouho v nejistotě, co vlastně bude. Slip 1 tick mi výše uvedené vynahradí, větší je málokdy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Lucínek:

ahoj, tak jsem dneska zkusmo obchodoval na simu trh FESX - indikátory jsem přestavěl a měl jsem tři úspěšné obchody z pěti (zatím FESX moc neznám).
Ale z čeho jsem hotovej - to jest frekvence pohybu. Jsem z toho fakt zmatenej :) - úpřímně - moc se to vleče a tím u mě vznikají podivné pocity, že je něco v nepořádku. TFko lítá nahoru - dolu a je takový akční - to se mi líbí.

Takže zatím zůstávám na TF i za cenu večerního obchodování a ES + FESX odsouvám na neurčito.

Taky to vnímáš podobně?

J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Mám jednu otázku ohľadom TF 1,5 RB. Sledujem tento trh a zaujímalo by ma, aké hodnoty Volume na candel 1,5 sú priateľné na obchodovanie. Som začiatočník a chcel by som si zakresliť čiaru do grafu Volume na určitej hodnote, aby som mal prehľad, kedy tento trh radšej neobchodovať. Ak máte niekto skúsenosti vopred ďakujem za radu.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

komin,goldengym:

Obchodovat jde určitě všechno,ale volume na RB je zvláštní záležitost.Já sám volume používám,ale je podle mě vhodné jen na klasické časové TF.Na RB jsem ho měl ze začátku taky,ale nemělo pro mě žádnou hodnotu.
Volume na RB podle mě nejde objektivně sledovat a udělat z něho nějaký závěr který by dal nebo naopak nedal hlavní nebo podpůrný signál ke vstupu/výstupu.Někdy se může stát třeba toto:trend je rychlý,trh nemá problém s tím aby lehce vykreslil bary daným směrem,stačí na to relativně malé volume.Jak takovou situaci vyhodnotit?Podle volume zdánlivě klid v trhu,ale je to třeba pravý opak převaha např.býků je obrovská medvědí jsou zcela bez šance je potrápit,stáčí torchu volume a bar je dokončen.Naopak v trhu je čop volume bude obrovské,medvědi a býci se budou přetahovat delší čas v jednom baru,pak jeden z nich o nějaký tick zvítězí a dokreslí se bar při velkém volume,ale nedá se to považot za nějaký signál k nějaké akci na vstup/výstup,konec/začátek trendu atd.Těch možností chování volume může být na RB určitě více,toto jsou mé postřehy z volume když jsem ho sledoval.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...