Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní příkazy


beginner

Doporučené příspěvky

  • 5 years later...

Zdravím všechny.
Můj broker mi poslal zprávu, že FINRA (Financial Industry Regulatory Authority) bude měnit pravidla pro STOP příkazy. Předpokládám, že podobnou zprávu dostanete taky, viz např.:
www.finra.org/web/groups/industry/@ip/@reg/@notice/documents/notices/p196493.pdf

Když už jsem se tím prokousal, tak to sem dávám, třeba někomu ušetřím praci.

Jednak se tam píše, že se mění číslo pravidla z 6140(h) na 5350. Vlastní Stop příkazy zůstávají tak, jak je známe tzn. STOP se mění na MARKET jakmile dojde k obchodu za uvedenou cenu nebo horší, obdobně STOP LIMIT se mění na LIMIT.

Podstatná změna je, že bude možné poskytovat příkazy podobné STOP příkazu, které nebudou aktivovány uskutečněným obchodem za danou cenu ale i jinak - například nabíkou nebo poptávkou za danou cenu. Na webu se liší údaje od kdy bude možné výše popsaný typ příkazu zavést, narazil jsem na hodnoty 14.1., 21.1. nebo 4.3. 2013. Nové příkazy se musí jmenovat jinak než stávající například STOP QUOTE a ten, kdo je bude poskytovat o tom musí nejprve obchodníky prokazatelně informovat písemně nebo elektronicky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Ahoj tak po večeru projíždím nějaký informace a narazil jsem na toto.

Ta první varianta Icebergu je celkem jasná a pochopitelná.
Ale ta druhá ne. Je možný že se takto párujou příkazy, který nejsou vidět v TS?? to je asi blbost ne?

Nebo jsem to pochopil ještě jinak, že objednávku dám na burzu limitem ale, vlastně tam nesedí za bid např těch 5000, ale je to skryto a naskakuje jako marketem, když se za tu cenu obchoduje? Jakože je "hidden" na priceladderu? Ten limit se jako simuluje v TWSku? Tím by ale asi negarantovali cenu kterou mě vyplní, ne?

ibkb.interactivebrokers.com/article/1307

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím všetkých,

Na backtest mám sierru a je tam 6 základných príkazov. BUY MKT, BUY ASK, BUY BID a SELL MKT, SELL ASK, SELL BID. Popis k sierre som si naštudoval z vašeho pdf ale nie je mi to celkom jasné. Anglicky samozrejme rozumiem, čo jednotlivé príkazy znamenajú ale na lepšie pochopenie by som potreboval konkrétny príklad obchodu v krátkej alebo dlhej pozícii aké príkazy používate. Vstupujete market resp. limit a čím sa z obchodu vystúpi? Čo je správne použiť? A aký je v tom rozdiel? Ja som používal na vstup do LONG pozície príkaz BUY MKT, Občas BUY ASK, čiže limit aby som zistil cenu a čo znamená buy bid? Tiež je to limi príkaz? Aký je rozdiel medzi ASK a BID? Čím z tejto LONG pozície vystúpim? Ktorý príkaz SELL použiť ASK alebo BID? :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...