Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Americké indexy pro intradenní obchodování


Doporučené příspěvky

E-mini Dow ($5) Futures
Opening Date 4/5/2002
Ticker Symbol YM
YM= Clearing
View product and vendor codes

Contract Size $5 x E-mini Dow ($5) futures price
Tick Size (minimum fluctuation)
1.00 index points=$5.00
Trading Hours
All times listed are Central Time (CT) CME Globex (Electronic Platform)MON-THURS: 5:00 p.m.-3:15 p.m. & 3:30 p.m.-4:30 p.m.
(Daily maintenance shutdown 4:30 p.m.-5:00 p.m.)
SUN: 5:00 p.m.-3:15 p.m
Contract Months Four months in the March Quarterly Cycle
(Mar, Jun, Sep, Dec)
Last Trade Date/Time
View Calendar CME GlobexTrading can occur up to 8:30 a.m. on the 3rd Friday of the contract month.
Final Settlement Procedure Cash Settlement. All open positions at close of last day of trading are settled in cash to the Special Opening Quotation (SOQ) on Friday a.m. of the Dow Jones Industrial Average Index. See SOQ FAQ.

Daily Price Limits RTH: Successive 10%, 20%, 30% limits (downside only)
ETH (overnight): 5% up or down
View price limits details
Position Limits The aggregate position limit in BIG Dow ($25) futures, E-mini Dow ($5) futures and options, and DJIA ($10) futures and options is 50,000 DJIA ($10) futures-equivalent contracts, net long or short in all contract months combined.
Rulebook Chapter CBOT 27

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 64
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Karel Skrobanek:

trh YM lze elektronicky obchodovat cely den (krom svatku a vikendu). Hlavni obchodni hodiny jsou ale od 15.30 - 22.15 naseho casu..cast obchodniku pak v tomto obdobi neobchoduje jeste mezi 18.00-20.00, protoze je v USA cas obeda a trhy byvaji zpravidla mene zive..

posun casu: v USA je momentalne uz letni cas-dokud neprejdeme na letni cas i my, budou hlavni obchodni hodiny posunute o hodinu zpet nseho casu, tj. od 14.30..) vice info o posunech napr. na www.webexhibits.org/daylightsaving/b.html

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Už po prvním semináři se mi nejvíce zalíbil právě ER2(TF), takže sleduji víceméně jenom tento trh. Popřípadě DAX nebo ES. TF a DAX nejsou nejvhodnější trhy pro začátečníky jako já, ale zvykl jsem si také na VOL grafy a navíc z nakoukaných grafů získávám částečný pocit, že trh lépe poznávám a vím co zhruba čekat. Jinak můj poznatek zatím je, že v běžné obchodní seanci v době od 15:30 do 18:00 se mi na grafu Vol 1200(vykreslování cca 3minuty) objeví ne moc patternů a platný ziskový obchod je pouze 1-2. Toto mě nutí se soustředit a odfiltrovávat špatné obchody, protože jak říkám - podle základního FinWinu moc příležitostí není. Třeba je, nevím, ale já to vidím takhle =)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja som dnes zacal obchodovat v inom case, uz nie 17:00-19:00, ale 20:00-22:00 nasho casu. Od 20:00 do 21:00 bola omnoo vacsia likvidita, na aku som bol zvyknuty.O cca20:05 som dostal na TF signal k vstupu, no len skoda ze som rozbehol Ninju az okolo 22:10,mal by som zisk cca 1000USD na kontrakt, no ,ale netrapi ma to, ved este sa naobchodujem toho az az. Len som bol prekvapeny, ako sa trh krasne likvidoval. No pri case 21:15 sa zasekol, najprv som bol prekvapeny, a myslel som ze je to skrz korekciu, ktora vznikla, ze sa ludia nevedia rozhonut, no ked sa nehybal niejako vyrazne 15minut, zacalo mi to byt podozrive, lebo som vedel, ze by to malo ist az do 22:15, no ale potom ma to napadlo, ze v USA sa uz asi posunul cas, respektive ze sa tam asi neposuva. No a potom som kukol tu, a moja domnienka sa potvrdila, Dakujem vsetkym, paci sa mi pristup ludi na tomto fore, ako zradostou a bez zbytocnych poznamok poradia. Chodim na viacero diskusnych for(nie tradingovych, toto nema konkurenciu), a tam ked sa clovek nieco opyta, co je kazdemu jasne, tak by ho najradsej ukamenovaly. Este raz Dakujem a zdravim vsetkych ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím všechny,

především děkuji za skvělý článek,který urychluje uvažování v začátcích a moc pomáhá .
Zajímal by mě názor kdo má podobný problém co dělat když máte natestováno na starších datech /třeba 2007 er2/ a hodlali jste pokračovat dále na TF, a teď se dozvíte,že je do začátku ještě težší obchodovat. Tak jestli to nechat být a začínat na NQ a k tomu příslušný Timeframe hledat a příslušné PT a SL a nebo pokračovat ve studii TF a na něm najít timeframe a pt. Váhám teď co dál a věřím, že nejsem jediný komu článek otevřel oči.

Prosím o názor druhých v podobné situaci,

díky

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím a předně děkuji Petrovi za velmi hodnotný článek, který je pro začátečníka mojí úrovně velmi cenný.

Mcwoj:
přesně tento problém nyní řeším. Nacházím se v situaci, kdy paperuji cca dva měsíce TFko, s úspěšností "střídavě oblačno". Co mne zatím velmi silně vadí a podrývá moji psychiku je nutnost relativně vyššího SL. Mom. používám na TFku SL 160 USD bez komisí, což je dle mě odpovídající velikost vzhledem k volatilitě tohoto trhu, ale na můj vkus je to bohužel až příliš velký risk ( i když pokud jde o MM, tak je vše v pohodě... ) - což zjišťuji až nyní, v době papertradingu. Resp. o dravosti TFka jsem samozřejmě věděl mnohem dříve, ale nějak jsem si to asi nechtěl připouštět...
Nevím, zda-li je to správná cesta, ale můj plán je nyní dále paperovat TFko, vedle toho si ale zbacktestnout delší historii NQ kde budu pracovat s mnohem menšími SL (a PT) a poté přejdu i na paper tohoto trhu. Volba timeframu bude také předmětem dalšího bádání :-) Až po tomto kroku se zřejmě na základě výsledků rozhodnu, který trh mi bude více vyhovovat... Sice se tím opět protahuje čas, kdy jsem do toho chtěl vletět, ale myslím, že je to pořád lepší cesta, než se jakkoliv unáhlit a začít live s trhem, se kterým se necítím na 100% dobře...

Zdeněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mcwoj, rammon:

russell neni obecne nejvhodnejsim trhem pro zacatecniky..to ale neznamena, ze je tato volba uplne spatne...zalezi na vysi vaseho uctu, risku na obchod a samozrejme na tom, jak vam trh "sedi" a dokazete jeho pohyby psychicky snaset...vzdy ale asi bude ze zacatku snadnejsi chytat mensi ztraty v radu nekolika malo desitek dolaru, nez zazivat nekolik 150dolarovych ztrat v rade za sebou...zalezi tedy na vas, jak se k tomu postavite a co jste schopni "unest"...
pokud vas to ale po precteni clanku vyrazne tahne k "levnejsim" trhu a pripada vam to logicke, urcite bych se nezabyval tim, ze jsem ztratil s russellem cas zbytecne...tak to neni...nabyle zkusenosti urcite nezmizi po prechodu na jiny trh...a co se tyce dalsiho potrebneho casu ke studiu noveho trhu, neni kam spechat..pokud chcete tradovat seriozne, pak se na vse musite divat trosku z nadhledu (ne z pohledu par "ztracenych" mesicu)

co se tyce zmen na russellu, pak bych to osobne nevidel jako uplne nejzasadnejsi problem..po prechodu na jinou burzu se ztratilo volume, ale v poslednich mesicich opet slusne nabyva a obchodnici se k nemu zacinaji vracet..takze pokud jde jen o strach, ze se trh totalne zmenil a dela uplne jine pohyby nez pred rokem, pak bych se tak moc nebal..navic vsechny akciove indexy se stale hybou velmi podobne..to ostatne petr zminuje ve clanku..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Mcwoj,
to že máte natestovánu historii ER2 se neztratí, koukání do grafů neni nikdy dost (tu) ... jde o vás a váš účet ... záleží s jak velkým účtem chcete začít, jakou máte strategii, jak velký SL jste schopen unést a ne jeden, ale i z pohledu drawdown (tedy největší propad)

osobně si myslím, že pro člověka, který nemá z živého intradenního obchodování zkušenosti neni TF vhodný vůbec (o Daxu ani nemluvě (td)) ... jsou pomalejší trhy, které sice nabízí menší profity, ale současně a to je pro mne klíčové, i možnost nižšího rizika .. z počátku by nemělo jít o to, kolik mohu vydělat, ale "přežít", naučit se jednat a plnit plán při stresu z živého obchodování .. upgrade na vyšší level, je možný kdykoli, ale na nižší, bez účtu už těžko ...

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím,

souhlasím že TF není úplně nejvhodnější pro začátek a otevřít své první live obchody je lepší ne něčem pomalejším,ale jinak si myslím že se TF obchodovat dá i s relativně malým SL,je to hlavně o psychice a ne o velikosti SL,to není rozhodující,při špatném vstupu může být SL obrovský a stejně to nepomůže.

lukinluki:

poslední dobou tady pořád nabízíš alternativu pozičního obchodování,a snažíš se naznačit že obchodovat pozičně nějaké futures je levnější než intradenně.Nic proti Tobě ale denní range i těch nejlevnějších futures jde většinou do stovek někde i tísíc dolarů denně(o YM ani nemluvím),tak mě řekni z jakým SL to mají někteří obchodovat,co je na tom lepší obchodovat třeba YM pozičně,než TF intradenně???A co takhle gapy,které dokáží být někdy brutální.Většina lidí jede se SL okolo 100 USD,i Ramonn vzpomíná,že se mu SL 160 USD zdá hodně a Ty nabízíš pozičně komodity.To mě přijde smysluplnější zkusit raději intradenně TF.Na komodity pozičně(snad někdy kromě cukru),je potřeba hodně velký SL v řádu stovek dolaru,aby Tě sebemenší korekce na denní pohybu nevyhodila.Pokud jsem Tě špatně pochopil,tak se omlouvám.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím borax,
jenže si právě myslím, že velikost SL a psychika spolu velmi úzce souvisí, zejména v začátku, nedělám si iluze, že existuje nějaké statisticky významné množství obchodníků, co nezaplatili školné a udělat stejné chyby díky psychice bude na účtu znát jinak při obchodování NQ, TF nebo Daxu .. byť všude mohu mít ve finále stejnou úspěšnost nebo stejný počet ztrát, tak DD bude podstatně rozdílný

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...