Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jaká je optimální frekvence obchodů intradenního obchodníka?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 53
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Ano děkuji uctivě to dělám poslední měsíce se vším a je to napínavé i ůnavné.Myslí,že někdo tady přece musí vlastnit nějaký software?(ředitel Komerční banky kterého znám na mě koukal jak jelen a žádné jejich analytiky jsem nezískal) Já si ted kupuji scalping system..Samozřejmě se v něm budu"hrabat,ale nevěřím mu jen k němu budu přihlížet jestli je tedy vůbec něčeho schopen :S ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

U otázky, zda obchodvat více nebo méně obchodů za seanci je asi nejlepší hledat odpověď testem. Dle mě je velmi nebezpečné jet live potom vyhodnotit MFE/MAE, upravit hodnoty a jet opět hned live s upravenými hodnotami. Takový zásah do obchdního plánu - úprava PT/SL je velmi psychicky náročná alespoň pro mě byla, když jsem přepisoval některé defaultní hodnoty Finwinu. Moje zkušenost je taková, že jsem si musel na hodnoty zvyknout a zpočátku mi byly některé zvýšené hodnoty profit targetu nepříjemné. Časem jsem si zvyknul a teď jsem jenom rád...
Dle mě je důležité dle testu se rozhodnout - zeptat se sám sebe, jakou frekvenci chci obchodovat, a potom si zvyknout a zažít - zžít se tím a pilovat. Backtest je neuvěřitelná, úžasná aktivita a její vyhodnocování dává opravdu zajímavé plody, které mají alespoň pro mě ohromnou hodnotu:)
Ať se daří přeje Lukas:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


To MerQury,

Puvodne jsem testoval FinWin (trendove i protitrendove patterny) na 3min grafech(od 06/08 kontaktu prakticky do dnes, tedy skoro rok), coz mi dovedlo k velmi zajimavym profitum napriklad 3 mesice v rade, ale pote k dalsim 3 mesicum kdy jsem byl priblizne "na svych". Tak jsem zacal testovat 5min grafy s podobnym finalnim vysledkem. Ovsem rozlozeno do mesicu, zjistil jsem ze, kde 3min graf fungoval "perfektne" 5min graf mnohdy "pokulhaval" a naopak...

Tak jsem udelal mozna banalni nicmene jak se ukazalo ucinne reseni a sel jsem zlatou stredni cestou... 4min graf.

Ovsem uz davno pred tim jsem mnel doslova vypilovany system obchodovani paternu 0/v na kombinaci 3min grafu pro cekani na pattern, 1min graf pro cekani na "jemnejsi" vstup a ve chvily kdy uz jsem byl v obchodu jsem prepinal na 5min graf a podle meho systemu vystupu cekal na vystup... timto jsem si v pripade uspechu dosel i pro par set $ zisku na obchod.

Abych to shrnul, muze se to zdat trochu zmatene, ale podle celkove nalady trhu se rozhoduji zda obchodovat pouze do smeru trendu, ci i protitrendove... nejsem-li si jist neobchoduji budto vubec, nebo jen trendove. Pote sleduji 3min graf pro pattern 0/v a 4min graf pro vsechny ostatni... a pote uz nasleduje samotny vstup za pomoci dalsich filtru jako je EMA 34, PIVOTY a S/R urovne z predchozich dnu...

Nepochybuji, ze prave tyto dalsi filtry rozhoduji o tom zda ten ci onen graf je "ten pravy", tedy verim tomu, ze se mnou spoustu lidi nemusi v dusledku souhlasit, protoze jim lepe vyhovuje jine nastaveni, nicmene ja mam predevsim trendove obchodovani vypilovano na 70% uspechu, pri prumerne ztrate $125 a prumernem zisku $170 na obchod. Ikdyz jak jsem jiz psal v predchozim prispevku, realita je vlivem psychyky trosku jina od papertradingu a backtestovani...

PETABIL

Success is never coincidence
Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ALL:
Přiznám se, že mi tady hodně příspěvků připadá zcestných, a to o to více po přednášce MPLAYe, který neustále háže mincí a je doslova vysmátý....Tím chci říct, že nechápu, jak může někdo obchodovat jinak než dle svého papertradingu a backtestu(samozřejmě pak LIVE počítejte s úspěšností 50 procent max. např.) a celý klíč je jen v jediné věci, jak už tady zaznělo, a to je RRR. A pak dodržovat-neporušit - ztráta/zisk nehraje roli / obchoduduji přesně svého plánu. Pak tedy, když nevychází LIVE dle nějákého limitu- propad účtu např. LIMIT DD a znovu na paper trading....Hezký den....

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...