Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jaká je optimální frekvence obchodů intradenního obchodníka?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 53
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Dobrý den
Zaujal ma príspevok od Ruda. Predpokladám že Ste teraz začal s live alebo nedávno. No je to 100% pravda čo píšete. Ja som mal podobné nutkania a aj podobný postup straty, ale trochu menší (12%). Pracujem live dlhšie tak ak máte záujem vymením si s Vami priamy kontakt a pokúsime sa trochu dať psychiku dokopy. Robím len FX .
Pre ilustráciu a pre možnú inšpiráciu dodržiavam základné pravidlo, ktoré sa mi oscedčilo pri práci a to je - lepší vrabec v hrsti ako holub na streche.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Backtestujem FinWin s 12-20 obchodmi denne, timeframe 150 tick, trhy sa hýbu rýchlo, drawdowny značné, ale zatiaľ som v slušnom profite. Tento štýl obchodovania vyhovuje mojej povahe.

Neviem si predstaviť stopnutie obchodovania v nejaký deň po prvom ziskovom obchode. Zastávam názor, že je treba vziať každý signál - po sérii strát zákonite prijde séria ziskov. Niekoľko krát sa mi stalo, že po 6-8 losing trades prišiel 2x 800 USD signál, daný deň som teda končil v profite.

"... přiměřená frekvence obchodů má podle mých zkušeností přímý vliv na to, zda-li začínající trader uspěje či nikoliv"

Začínajúcim traderom je teda odporúčané znížiť frekvenciu obchodovania. Podľa článku a príspevkov o frekvenciách obchodovania, mám sa teda pripraviť na odovzdanie svojho prvého live účtu tu diskutujúcim? :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gandalf33:

backtest je papertradingu velmi vzdaleny..o live tradingu pak asi netreba mluvit (potvrdi druzi)..
klidne postavte system na 20 obchodech denne..musite se ale pripravit na to, ze muze prijit den, kdy chytnete ve vsech 20 obchodech jen SL, popripade nekolik BE..verim, ze to uz muze psychikou zacinajiciho obchodnika hodne otrast...v tradingu je podle meho potreba hlavne odhadnout svoje moznosti a zustavat minimalne ze zacatku pri zemi..

PS. nekoukejte jen na to, kolik tisic dolaru vam system "hodi" a drawdown neberte jako detail, ktery v klidu prekousnete..primarne je dobre se zamerit na ochranu kapitalu..vzdy to ale bude jen na vas a vasem uvazeni..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pekny clanek, diky moc, myslim, ze se vetsina z nas zacinajicich v nem poznava, a je zvlastni, jak tahle vec funguje - kdyz naberu ztraty, primo ty usecky ocima tlacim do toho, aby mi to vratily ... a prijdu jeste o vic penez.
Myslim, ze ma dost "pruseciku" s tim, co zaznelo nedavno - zejmena treba "chamtivost". U mne se projevovala potrebou "chytit" rychle se rozbihajici usecky, zejmena pokud se "zdalo", ze ten pohyb je velky. Pomohlo mi tenkrat nastaveni fixniho meritka - protoze jinak se treba v MT4 v rychlych timeframe stane, ze i male pohyby vypadaji velke a clovek ma potrebu reagovat i mimo vsechny plany. Je mi jasne, ze to asi je z hlediska zkusenych jasna vec, ale mne tohle "docvaklo" s trestuhodnym zpozdenim.
Ahoj vsem,
CW

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gandalf33,

teoretická příprava je jedna věc, praktické přežití věc jiná.

Ano, mohou vám v paper vycházet úžasné výsledky, které mohou být i realizovatelné. Ale prostě moje osobní zkušenost jak s vlastními začátky, tak s několika sty lidmi se kterými jsem průběžně v kontaktu je taková, že obchodovat 20 obchodů denně pokud člověk začíná se za pár dnů, či týdnů rovná KONEC. Člověk se musí k podobné frekvenci obchodů dopracovat, pokud tedy chce (podle mého odhadu je to pak záležitost na nejméně roky).

Naložte si prosím s danou informací jak chcete, jenom mějte na paměti, že na začátku je každý hrozně vysmátý, má své silné názory a nakonci je zde nepatrné procento lidí, které uspějou. Proto je ZDRŽENLIVOST a OPATRNOST myslím vždy na místě :)

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

petr, majkll - "vďaka" za vaše odpovede :) Tie úvodzovky nie sú na mieste, viem že ste do dobre mysleli a cením si to.

Petr, vaše štatistiky sú pre mňa alarmujúce. Ja som už rok v tzv. vysmáté fáze, pôjdem však ďalej tak ako som začal. Po dokončení zhruba 800 obchodov ma čaká obrovské množstvo analýz, atď, sám som zvedavý čo bude ich výsledkom - pretože zatiaľ to vyzerá, že 80% profitov chytám od 20:00 do 22:00. Ak by som teda paper & live tradoval v tomto čase, robil by som 0 - 3 obchody denne, presne v súlade s vašimi skúsenosťami, dávajúc mi šancu uspieť v reáli.

Ako to bude ďalej - uvidím, som veľmi zvedavý na dokončenie backtestov, paperu a následnému live. Určite dám vedieť - ak bude niekto zvedavý. Jedno je isté - trading ma tak chytil, že na sebe neprestanem pracovať kým nebudem profitabilný, aj keby moje veľké množstvo obchodov by v začiatkoch malo na môj prvý účet charitatívny efekt.

Ak teda dodržím frekvenciu obchodov v live a prvý účet pôjde k rybám vďaka mojej psychike, vďaka vám petr, majkll a diskutujúcim tu, budem vedieť čo robím zle a kam sa pohnúť ďalej. Ešte raz dík.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pekny clanek Petre,

sam jsem se s Financnikem seznamil priblizne pred rokem a od te doby prosel radou testovani ruznich technickych analiz na nekolika trzich abych zakotvil se systemem FINWIN na NQ (zacinal jsem s Ropou :)).

Od poloviny Unora jsem zacal s aktivnim tradingem - v unoru jsem exekuoval jediny obchod, zisk: $175 za par minut
a zbytek jsem stravil vice - mene pozorovanim a pilovanim sveho ega a psychiky... pochopitelne me presne v duchu clanku uteklo nemalo ziskovych obchodu.

Od Brezna jsem se do toho oprel uz na "100%" abych pochopil, ze vse co je na FINANCNIKU o ceste k uspechu napsano je proste pravda (alespon v mem pripade). Technicka analiza je jedna vec, ale to jedine co opravdu stoji mezi ziskovym a ztratovym obchodovanin jsem jen ja sam...

Za prvni dva Breznove dny jsem presne podle obchodniho planu (obchodovat pouze do prvniho ziskoveho obchodu, maximalne vsak dva obchody denne) vydelal $250, abych o ne ve stredu po serii PETI obchodu prisel... ve ctvrtek jsem se oklepan z predchoziho "uletu" vratil do obchodnoho planu a onach $250 vydelal zpatky...

Dalsi tyden byl podobny, stim rozdilem, ze jsem ctvrtecni seanci koncil s $400 plus, v patek jsem po serii DEVITI obchodu opet o cely zisk prisel...

Vlivem problemu s internetovym providerem jsem minuly tyden neobchodoval, abych se toto utery vratil a za dva dny vydelal $200, i o ty jsem vsak vcera v serii PETI obchodu prisel...

nejhorsi na tom vsem je, ze v pripade, ze bych presne dodrzoval svuj obchodni plan, dva ze zminenych tri "HARAKIRI" dnu bych skoncil v malem zisku a cely mesic (tri tydny) potom na priblizne $1000 plus . Mimochodem i vynechany tyden by mne podle OP dovedl k par set dolarum zisku...

Plne se stotoznuji se vsim co Petr v tomto clanku zminil a po te co jsem si udelal bedlivou analizu svych realnych obchodu uz neslevim ze sveho obchodniho planu ani o pid... vzdyt $1000 za par hodin prace je vic nez motivujici odmena.

Dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vdaka Petrovi za skvely clanok, a pripajam sa s mojou skusenostou.....

Vymyslel som si system, ktory som backtestoval a pri dodrziavani vsetkych podmienok mal tento system profit cca $5000. Presiel som na paper a naraz system zacal nadelovat uz len cca $2500. Tieto profity boli testovane pri 0-4 obchodoch za den. Ked sa tak clovek nad tym zamysli tak to nie je spatne na jeden kontrakt. Po otvoreni live uctu mi moj system po 2 tyzdnoch nadeluje -$1000 a to je -5% mojho uctu. Backtest a paper su krasne veci, len nezohladnuju tu asi najpodstatnejsiu vec a to svoje vlastne pocity v realnych obchodoch. Pokial idem presne podla planu, tak den je ziskovy a to pri obchodoch o pocte 0-3. Akonahle do toho dam aj vlastnu kreativitu a to uplne spontanne tak je to potom obchodov viac, ale co je horsie vsetky presne naopak ako idu ciarky. A to je skusenost zo vcera. Raz nedodrzany OP a strata bola celkom "slusna".

Vzdy musim mat na pamati svoju myslienku:

"Trhy nadeluju denne vela penazi, akurat ty si z nich zober len to co je tvoje a hlavne ich nechci vsetky."

Prajem krasny den.....
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Po absolvování kurzu jsem začal backtestovat, měl jsem maximálně 5 vstupů za seanci 2,5 hodiny. Po určité době jsem provedl analýzu MFE a MAE a změnil timeframe. V podstatě jsem zvýšil ptofit targety, jak mi vyšlo v analýze, ale měl jsem dilema. Jít si pro více obchodů s malými PT nebo jít pro PT, ketré mi vyšly v analýze - jít tak pro někdy výrazně vyšší profit targety, ale s menší frekvencí. Se SL jsem moc nehýbal mám money management nastaven na max $150/kontrakt. Rozhodl jsem se jet tak, jak mi vyšla analýza - vyšší PT. Bylo to náročné, PT jsem nedosáhnul vždy. Začal jsem si zpětně obchody projíždět, vyhodnocovat, psát poznámky. Vytvořil jsem tak dodatečné nuance(filtry), ke každému patternu. No stalo se to, že nyní neberu každý čitelný signál, ale ten, který projde i dodatečnými nuancemi.
Výsledkem je, že dělám 10 až 15 obchodů za měsíc během 2,5 hodinové obchodní seance. Nedává mi to $2000 - $3000 na kontrakt, ale cca $1500. To mě frustrovalo, protože toto je, co jsem na školeni slyšel, silně podprůměrný výsledek:(. Ale na druhou stranu se mně osobně jeví takový výsledek jako velmi reálný a dál je co zlepšovat.
Takto málo obchodů za měsíc skrývá následující emoce:
1. po několika dnech nečinnosti, chuť si zaobchodovat
2. drawdown, který může trvat několik dní - frustrace
3. promarněná šance - nutkání jít do čehokoliv dalšího
4. ztráta - nutkání dostat peníze zpět
...
Čím kratší interval mezi exekucí obchodů, tím je emoce slabší - rychleji na zapomene. S rostoucím intervalem rostou i emoce. Na druhou stranu u nižších počtech obchodů si tu či onu emoci dokážu lépe uvědomit, najít její příčinu a zasmát se jí a hlavně dát si na ni bacha. Když budu pálit jeden obchod za druhým, může mě, aniž bych si to uvědomil, první obchod rozhodit a neštěstí je na světě. Vše má své a každý se s tím musí poprat.
Příspěvek jsem psal minulém čase, ale bojuji každý den:)
Ať se daří přeje Lukas:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to lll

S temi targety uplne chapu.. ale pro zacatek bych urcite doporucil brat ty mensi a castejsi ( uz jenom kvuli psychice) a jakmile pridate kontrakt tak napr 1 na mensim a druhy na vetsim PT anebo uz zkusenosti napovi ale pro zacatek urcite lepsi vetsi uspesnost, Jinak vysledek 1500 je mozna podprumerny ale na zacatek je vyborny a muze se jenom zlepsovat. Je to jenom boj v hlave... v nekterem clanku tu bylo napsane ze lide casto delaji za 15 tis mesicne a pak prijdou na trading a vydelava jim to "pouhych" 1000 usd za 2 hodiny prace denne a pripada jim to malo.... ale od toho clanky jsou a diskuze taky....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

;) ;) chytré...přiznám,že jsem testoval nový systém a to jako vždy natvrdo a bez plánu,ale nyní kombinuji 2 systémy což mi připomíná nevíte NĚKDO o kvalitním drahém profi softwaru nebo systému?Nemyslím systému "FinWin ani woodie,ale něco extra profi třeba až z Japonska atd...Díky za odpověd. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...