Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Skvělý učitel tradingu? Vaše vlastní ztráty.


Doporučené příspěvky

Martin1986: To je blbost, "dát si pozor, aby nebyly často". Záleží jen na systému, u OS s vysokým RRR a nízkou pravděpodobností máš třeba 2 ztráty na 3 obchody a je to _naprosto_ OK, jakékoli vyhýbání se těmto ztrátám by bylo porušování plánu a tedy nabourání systému. Takže ztráty systémové jsou zcela OK. A je potřeba přijímat je tak, jak jsou. Něco jiného jsou ztráty způsobené chybami .... těch je třeba se vyvarovat, klidně se kvůli nim i nějak symbolicky potrestat (jako třeba 50 kliků, pokud udělám ztrátu kvůli své blbosti), aby se tomu člověk vyvaroval (nebo si alespoň zacvičil a ne jen seděl u mašiny).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Nikdy jsem se neztotoznil s Larryho psychologickym procesem a po stoji ke ztratam. Rikam to naprosto otevrene, ze jit do obchodu s tim,ze to bube ztrata je naprosta ( prosim Vas dle meho nazoru) hovadina. Vychazi to z me zkusenosti coby profesionalni sportovec po dobu 11 let, cili muj cil byl vzdy spickova obrana, chytrej utok, ale nakonci, VITEZSTVI. Cili s fylozofii ztrat pana Williamse jsem se nikdy neztotoznil, a po dvou letech obchodovani jsem si dokazal, ze to jde i bez teto jeho pasaze.

Co se tyce ztrat jako tady zminovanych "nakladu", to uz mi zni daleko prijatelneji a lidsky, a v podstate je to nejlepsi mozny zpusob jak to brat, kazdy zisk na sebe logicky vaze riziko ztraty, v kazdem podnikani, v kazde lidske cinnosti. Jak tady mnohokrat padlo, je to naprosto logicky proces. Ale kazdy uspesny podnikatel se snazi sve naklady minimalizovat, nikoliv vsak vyloucit,protoze to nejde. Ale radovat se nad naklady asi taky nikdo normalni nebude :) . Ale kazdy ma ten svuj proces nastaveny podle sve osobnosti a dokud to funguje a VYDELAVA,tak je myslim vse v poradku...

Nejvetsim prinosem techto clanku je prave potom fakt, ze si tady dokazeme takhle poklabosit :) . Je to dulezity.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

rolex:

myslím, že nejdůležitější (a tak se to podle mě má správně uchopit) je v téhle problematice myšlenka Marka Douglase [bold] "jít do každého obchodu s tím, že to bude buď ztráta, nebo zisk" [/bold] ...tj. nemusím se dopředu odepisovat, ale musím být smířený a připravený na to, že to ztráta může být...tj. stejně tak nevstupovat s dopředu vítězným pocitem "tohle musí vyjít!!!"

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...