Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Interactive Brokers a účet v různých měnách


Doporučené příspěvky

Malá oprava: Ani na poplatky nemá změna base currency vliv a účtují/strhávají se pořád ve stejné měně. Ověřil jsem to dnes na opcích a předpokládám, že i jinde (u futures) to bude na stejné. Jediné na co ma base currency vliv jsou opravdu jen výkazy account balance, marginu a reporty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neviem ako to funguje u IB. U RCG (clearingova banka) to funguje tak, ze moze byt ucet vedeny napr. v USD a ked obchodujem EUREX tak si stiahne broker poplatok v USD, tak isto aj margin. Strata je prepocitana z EUR na USD a stiahnuta z uctu. Zisk zostava na ucte v EUR. Kurz prepoctu USD/EUR urcuje samotna clearingova banka - t.j. RCG a asi nebude najvyhodnejsi. Zdroj info: moj broker.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No neviem či vlastne je možné mať na jednom účte dve meny. Podľa mňa je to o tom, že máte otvorenú fx pozíciu bez páky a tvári sa vám, to že máte tam aj eurá. Pokiaľ by ste skutočne mali aj USD aj EUR-á na jednom účte ,čo podľa mňa je absolútne nemožné, tak by určite vám neúčtovali žiaden úrok za požičané USD. Proč by ho museli požičiavať pre váš margin, když máte aj USD na účte? je to čudné.

Pokiaľ chcete mať účet v dvoch menách alebo vo viacerých tak jedine cez subaccounts. Pokiaľ máte subaccounts v dvoch rovnakých menách, tak sa zvyknú brokeri pýtať, že prečo. Mnoho ľudí takto manažuje iným ľudom ich peniaze čo samozrejme je ilegálne. Treba im povedať, že robíte aj shorterm aj longterm obchody.

Ďalej ešte jedna vec pokiaľ vy máte možnosť previesť USD na EURá za spotový kurz so spreadom dva-tri body bez poplatku, tak určite sa nejedná o fyzický prevod ale skôr o nejaký typ hedgu. Pretože ak by ste vy prevádzali USD na EUR-á fyzicky-reálne tak tu spread je cca okolo 35 bodov tuším. Presne takto sa zamieňajú devíza aj v našich bankách sú to štandardné retailové spready pre prevod reálných peňazí malých klientov. Forex s pákou – náš trading samozrejme nie je fyzický prevod peňazí z jedného účtu na druhý - je to skôr stávka, kde vám váš market maker nájde u seba protistranu a pokiaľ nie tak používa nato svoje kontakty s inými contribútormi Fx pre zahedgovanie retailových pozícií.

Najčistejšia vec je mať viacero podúčtov-subaccounts v rôznych alebo aj v rovnakých menách. Pokiaľ to broker nepodporuje riadne-fyzické prevody, tak to robí takýmto trikom, vy vlastne hedgujete, podľa mňa teda. Lebo nikde som v článku nevidel slovko subbaccounts a bez toho podľa mňa nie je žiadny fyzický prevod a ani sa z účtovného hľadiska urobiť sa nedá na jeden účet dve meny.

s pozdravom nickirout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nickirout:

na moj vkus mas v prispevku prilis "podla mna" - hod nejaky zdroj Tvojich info.
Info ktore je v mojom prispevku, je info od brokera. Preco je podla Teba nemozne mat ucet v 2 menach? Bez urazky, ale nemam rad vselijake spekulacne "podla mna" prispevky. Ak s tym mas skusenosti, tak sa podel. Ak nie, tak tym iba pomotas hlavy ostatnym ludom...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pepe2000
ahoj
no co som pochodil brokerov tak pokiaľ chceš mať dve meny alebo viac pre trading, tak tvôj broker musí to urobiť cez subaccounts - podúčet. Pokiaľ to nie je podúčet, tak to nie je fyzické držanie dvoch mien.

Poviem pravdu je nepoznám IB a ani ho poznať nebudem. Som tam kde som, lebo si myslím že je to O.K. byť u môjho brokera.

Príspevok je skôr iba úvaha, ja všetko spochybňujem, chápeš? A preto som ešte trader. Ale keď už som trader, tak nech to čo zarobím je v takej mene, aby to čo najlepšie zachovalo svoju hodnotu. A aby to zachovalo najlepšie svoju hodnotu, tak spochybňujem praktiky tochto brokera. Prečo vám jednoducho nedá vaše EUR a USD zvlášť na podúčty?

Je to zvláštna praktika u IB iba toľko. Ja by som sa držal spátky od tohoto brokera. Má fajn poplatky to hej a aj dovolí nakúpiť nejaké tresauries a brať interest a mať to ako margin, ale určite by som si tam neukladal svoje peniaze. Chápeš všetko čo je americké je podľa mňa choré alebo začína chorlavieť.

Viem iba jedno. Keď 3000 USD je na účte XZY 7848/1 a 2500 EUR na účte XZY 7848/2, tak je to ok. Ale pokiaľ je to iba na jednom účte tak je to nejaký typ hedgu.

treba sa spýtať na IB livechat alebo na supporte.

nickirout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za článek, přimlouvám se za tutorial a zároveň bych se rád zeptal na velikost úroku pokud budu mít na účtu např EUR a budu obchodovat na USA trhu - jak bylo popsáno v článku - na marginy si budu půjčovat USD. Obchod trvá pár minut a pokud by měl úrok vyskočit na vyšší částku, bylo by to nepříjemné navýšení komisí.
Ať se daří přeje Lukas:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lll: Na marginy si nebudes pujcovat USD, ale budou se _blokovat_ i z tech EUR - v odpovidajici hodnote podle smenneho kursu. Jedine kdy bys platil uroky by bylo kdyz budes ztracet - ta ztrata se bude realizovat v dolarech. Nebo pokud bys drzel pres noc, tak overnight vyporadani futures se bude taky delat v dolarech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... jen jednu poznámku k úrokům, denně to dělá od cca 2$ po 5-7$. Je to vázané na kurzové pohyby USD/EUR a mění se to po 3 min, a nakoci dne se to vyúčtuje. Pokud mohu doporučit, z vlastní zkušenosti, raději nechat účet v USD a pro euro-obchodování (DAX, ESTX atd.) si otevřít účet jiný.

Taky bych se chtěl přimluvit za článek - tutoriál ale opačně, tedy jak převézt € na $ a zrušit vedení účtu v různých měnách.

Tatanka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Tak teď opravdu nevím. Jeden diskutující píše úroky jsou 2$ denně, další diskutující píše úroky jsou pouze ze ztrát. Kdy se odečtou úroky??? Po uzavření forexového obchodu??? V současné době mám u IB už pár týdnů otevřenou forexovou pozici (přes IDEAL) a jediné co se mění je cena měnového páru, žádné stržené úroky na účtu zatím nevidím. Chcete tím říct, že až forexovou pozici uavřu, tak budu mít odečteno 2 USD za každý den otevřené forexové pozice?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...
×
×
  • Vytvořit...