Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Interactive Brokers a účet v různých měnách


Doporučené příspěvky

Zdravím,
má niekto skúsenosti s obchodovaním Amerických trhoch s EURo účtom (u IB)?
Môžete mi poradiť akú variantu pri obchodovaní volíte, resp. ktorá je pre Vás výhodnejšia?

Podľa mňa existujú 3možnosti::
1.Previesť na USD (časť EUR sa prevedie podľa aktuálne kurzu do USD na margin a poplatky) - ak som tomu správne pochopil, pri skonvertovaní ste ako keby v otvorenej pozicii SELL EUR/USD, a teda účet Vám ako keby plával...pri pozičnom obchodovaní to môže značne ovplyvniť hodnotu zisku, ale aj straty.
Neviem či existuje možnosť previesť určitú časť dlhodobo za aktuálnu konverznú hodnotu..?

2.Nepreviesť na USD – broker Vám na USD margin + poplatky peniaze požičia, s tým, že si uplatní nejaký úrok a poplatky za prevod z EUR na USD a opačne..o tejto možnosti moc neviem, vie mi to niekto vratkosti objasniť?

3.Vytvorenie ďalšieho $ účtu – je výhodnejšie otvoriť 2účty, jeden EUR a druhy v USD?

Vďaka za akekolvek informacie a skusenosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám to opačně. Účet mám v americe v dolarech a obchoduji v evropě v eurech. Na konci dne se mi ztráta přepočítává dle aktuálního kurzu (vidím následující den na výpisu), jen zisk se mi zobrazuje jako plusová položka v eurech a každý den se mění dle aktuálního kurzu dolar k euru. Chvíli tam je víc a chvíli míň.
Plavání jak jsi to nazval v tuto dobu neřeším. Zisk je opravdu malý a v tuto chvíli mám prioritu přežít na trzích a problémy s výdělkem a přepočtem co nejvýhodnější kurzu atd. si nechám až to bude aktuální.
Co se týče rady asi bych řešil fundování účtu v měně v které budu obchodovat. I když jak vidíš z mého příkladu původně jsem obchodoval ameriku večer a nyní po změně zaměstnání obchoduji dopoledne evropu. Kdo ví kam nás osud zavane:-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Ta Jardat,
dik za skusenosťi, takže máš USD účet v IB, keď ideš obchodovať v EUR,tak si prevedieš prostredníctvom forexu dostačný kapital na margin a poplatky,ano..? Píšeš, že sa "na konci dňa sa mení"...máš to nejako automaticky nastavené? Ak sa smiem spýtať máš nejaký prehlad koľko si takto získal/stratíl(myslim len na konverzii)?

Ma niekto účet v EUR a obchoduje intradenne/pozične s EUR aj USD tituly...čo je podla Vás najlepšie riešenie,používate hedging?

Vďaka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čo sa týka vyššie zmienenej alternatívy č.2, na stránkach IB (www.interactivebrokers.com/en/p.php?f=commission) som našiel výpočet poplatkov...

Príklad z IB:
"
Collateral Amount = $50,000; Borrow Fee Rate = 100%; Borrow Fee(2) = $138.90.

Minimum Fee Calculation = 0.001 x $50,000 / 360 = $0.14
Maximum Fee Calculation = 0.01 x $50,000 / 360 = $1.39
IB Carry Charge Calculation = 10% x $138.90 = $13.89.
Total Initial Commissions = $1.39 + $5.00 = $6.39
Daily Cost = $1.39
"

Príklad(ak to chápem ja):
"
Účet: 10000€; Požičanych: 10%(1000€=približne 1250$); Neuhradené poplatky: 1000/360=[bold]2,77€[/bold]
Min poplatok = = 0.001 x 1000€ / 360 = [bold]0,00277€[/bold]
Max poplatok = 0.01 x 1000€ / 360 = [bold]0,0277€[/bold]
"IB Carry Charge Calculation" = 10% x 2,77€ = [bold]0,277€[/bold]
Fixny jednorazovy poplatok za obchod = [bold]5$[/bold]
Denny poplatok za požičanie = ak "IB Carry Charge Calculation"Max poplatok=Max poplatok => 0,277€>0,0277€= [bold]0,0277€ [/bold]

Ak by som si požičal 1000$ a obchod držal 10dni,tak by som zaplatil jednorazovy poplatok 5$+10*0,0277€=[bold]5,277€ [/bold]
"
Ak máte niekto skusenosti s požičiavaním penazi u IB,napište svoje skusenosti..resp. či kalkulácia je spravna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prispevok som sa snažil editovať viac krat a to zdôvodu,že sa nezobrazil cely...tak doplnim,vypočet Denneho poplatku.
"
Denny poplatok za požičanie = ak "IB Carry Charge Calculation" Max poplatok = Max poplatok => 0,277€>0,0277€= [bold]0,0277€[/bold]
"

Ešte som si všimol,že som nesprávne uviedol poslednu vetu výpočtu,tak poopravím...
"
Ak by som si požičal 1000€=približne 1250$ a obchod držal 10dni,tak by som zaplatil jednorazovy poplatok 5$+10*0,0277€ = [bold]5$+0,277€[/bold]
"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lll,
tym pádom je to 50/50 či pojde kurz dole/hore či získaš,alebo stratíš na kurze.Máš prehlad o tom kolko si prostredníctvom tohto nákupu v + alebo v -?
Neviem ako by sa dalo obchodovať v EUR a USD,vzhladom na dlhodoby výkyv...ti to môže značne naburať system.
Myslíš,že je lepšie nakupiť menu v ktorej sa ide dlhodobo obchodovať a nechať pozíciu stále otvorenu ako to riešiť aktuálnym kurzom a zaplatit za požičanie?
Dik
luo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím,
vzhledem k vývoji USD mne zaujala myšlenka vedení rozložení USD částky na účtu např. na EUR, jsem u IB.
Nechci spekulovat na EUR/USD pohyby, ale pouze si ochránit hodnotu na účtu.
Moje myšlenka je takováto: koupit EUR za polovinu současného kapitálu na účtu nyní v USD normálním forex obchodem. Tím bych dle mého názoru měl být chráněn proti výkyvům těchto měn. Při změně velikosti účtu, jednou za určité období pouze přikoupit (prodat) EUR nebo USD dle výkonosti účtu a upravit tak FX portfolio k aktuální hodnotě na účtu.

Nějaký nápad, kritika či cokoliv jiného?? o:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

luo, Ondrejhop:
Jak psal luo výše, je důležité mít přehled, jak si jednotlivé pozice vedou - prostě k těmto FX obchodům přistupovat jako ke každým jiným pozicím (velikost pozice, risk, trade management a cíl pozice). Přístup za půlku účtu nakoupím jinou měnu a děj se vůle boží není moc ok:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

zdar traderi,

mam ucet vedeny v EUR (u MF), a vzhladom k aktualnemu nelichotivemu vyvoju v europe sa mi dolarova hodnota uctu zacina neprijemne scvrkavat. Kedze nejaku fundamentalnu zmenu v blizkej buducnosti neocakavam a nechcem tocit EUR do USD (hodne by som tratil, a tocit hore dole sa neda, pretoze tomu sa brani clearinghouse), takze zvazujem hedging kurzu EUR/USD. Neviete mi poradit nejaky nastroj, na ktorom by sa dal hedgovat maly ucet (cca. 3tis. dolarov)? Nastroje ktore som ja videl maju privelku paku a su pouzitelne len na desattisicove ucty :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Ahojte,
chápem to správne že ak mám na účte eurá a tieto chcem zmeniť na USD tak to nejde ako jednorázová trvalá zmena ale musím vstúpiť do pozice menového páru EUR/USD? Takže budem mať otvorený kontrakt po celú dobu po ktorú budem potrebovať USD? Alebo je možné proste jednorázovo a trvali zmeniť na USD?

Ide o to že by som zbytočne nemenil všetky peniaze z EUR na USD ale povedzme že v rámci otvorenia účtu by som zaslal 7000 EUR + 3000 USD a obchodoval s USD a ak príde potreba čerpať viac tak by som si zmenil časť EUR na USD, dáva to takto zmysel ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...