Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Studujeme intradenní systémy - breakout první korekce


Doporučené příspěvky

Tento článok ma podnietil k podrobnému preštudovaniu momentálne cca 120-tich stránok spomínaného vlákna "Diskuze k aktuálnímu dění na trzích" a bola to pre mňa ako začiatočníka vynikajúca škola. Zabralo to síce nejakú tú hodinu prelúskať sa tým, ale odniesol som si odtiaľ množstvo informácii v hodnote zlata. Zároveň ďakujem ľuďom ako focus, Pavel K., yax, MNovak, MERKUR1 a mnohým ďalším, ktorých prístup k tradingu a životu ma nesmierne posúva dopredu (preto pravidelne sledujem toto fórum).

Myšlienka breakout-u prvej korekcie ma zaujala a bolo (je) napínavé sledovať jej live obchodovanie za posledné dva mesiace v spomínanom vlákne. Petr ju stručne reflektoval v tomto článku a pochopil som to tak, že sa nám snažil ukázať jednu z ciest, ktorou je možné sa v tradingu vydať. Preto sa jednoznačne prihováram za prípadné pokračovanie, je to dobrá škola.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 50
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pavel K. Napsal:
-------------------------------------------------------
> Petre, super clanek. Pokracovani by bylo fajn.
> Take premyslim nad moznym zlepsenim robustnosti
> systemu pomoci volatilnich vystupu. Ja to zatim na
> NQ delam tak, ze jsem si dal PT300, ktery je sice
> opravdu vysoky, ale zaroven posouvam SL pod
> swingy. Zajimalo by me, jak by se system choval,
> pokud by se v predchozich letech menily parametry
> pro PT a SL podle MAE, MFE. Napr. po kazdych 100
> obchodech optimalizovat na dalsich 100 atd.


ahoj

já taky zkouším demo ,ale jen podle citu jde to nahoru koupím jakmile jsem v +su končím.

takhle jsem od 17.11 přišel k 2300usd,ale co se nestalo zlato se vydalo nahoru a čekám jesti t pujde dolů.
asi jo, protože na demu je to co snad už proběhlo.jinak se v těch výrazech plácám.
ahoj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jardys: Zapomeňte, že byste dokázal něco vydělat podle citu. Mnohokrát tady na finančníkovi bylo napsané, že bez řádně vyzkoušeného obchodního plánu nelze konzistentně vydělávat. Tedy, upřímně řečeno, ten obchodní plán není proto, aby vám vydělával, ale proto, aby ochránil vaši duševní pohodu. Jakmile začnete obchodovat s penězi, budete mít takový strach, že uděláte cokoli, abyste se ho zbavil. Vezmete zisk jediný dolar, abyste byl aspoň trochu v plusu. Budete držet ztrátový obchod tak dlouho, až vám zmizí polovina účtu, jenom kvůli naději, že se to obrátí a vy nepřijdete o své peníze.

S obchodním plánem si stanovíte hranice - bude vědět, kdy už máte vyděláno dost, budete vědět, kdy je ztráta natolik veliká, že už nemá smysl v obchodu pokračovat. Budete vědět, kdy vstoupit do obchodu, budete vědět, kdy nevstupovat. Tíha zodpovědnosti je v obchodování strašná - a obchodní plán je jediná věc, která vám umožní část této tíživé zodpovědnosti přenést na někoho (něco) jiného. Bude se vám lépe spát, nebudete si vyčítat, že jste něco udělal blbě, své ztrátové obchody (odmítám jim říkat nezdary) budete mít na co svést a nebudete se jimi muset trápit vy sám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jardys:

jen kratce ....... podle citu obchoduji zkuseni traderi s nekolikaletou praxi. Sam musite vedet jestli tam patrite nebo ne.
Vas cit vam ukaze jak se da obchodovat 10 vstupu denne a take Vam ukaze jak rychle prijit o 1000usd za den. Neni to nic vyjimecneho ..... Neberte tuto oznamku jako vysmech ale jako radu ktera Vam snad zachrani nejake penize ....
Na demu muzete vydelavat docela pravidelne - - je to vetsinou bez EMOCI.

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj

všem,děkuji za názory a plně souhlasím. já na tom demu dělám věci které by vás ani nenapadli .
popisovat to nebudu ,ale je to hrůza. a je to fakt ,že za živý bych to nedělal. jen bych šel po dolárku nahoru to jde mám to odskoušené.jen se kolikrát nepovede denni obchod uzavřít tak musím čekat až se to otčí.zatím se to hodně krát povedlo.jen nyní to zlato se otočilo proti.a to jsem věděl ,že půjde nahoru .no nic.
na tom demu není poznat kolik mně stojí to držení kontraktu. to tam být tak si dám pozor.

díky a přeji hezký den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DeLucky

Máš backtest, máš odpověď, jestli to má cenu, zkus paper, pokud stíháš vstupovat tam kam chceš a vystupuješ tam kde chceš, výsledky backtestu jsou podobné paperu = gratuluji máš systém na začátek. Dále ho budeš jen vylepšovat.

Profesoři ti k tomu těžko vyloženě něco napíšou, neboť každý v trhu vidí něco jiného něco jiného mu sedí.

Nic víc jsem tím nechtěl říct, ani se tě nějak dotknout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Z.L. Napsal:
-------------------------------------------------------
> DeLucky
>
> Máš backtest, máš odpověď, jestli to má cenu, zkus
> paper, pokud stíháš vstupovat tam kam chceš a
> vystupuješ tam kde chceš, výsledky backtestu jsou
> podobné paperu = gratuluji máš systém na začátek.
> Dále ho budeš jen vylepšovat.
>
> Profesoři ti k tomu těžko vyloženě něco napíšou,
> neboť každý v trhu vidí něco jiného něco jiného mu
> sedí.
>
> Nic víc jsem tím nechtěl říct, ani se tě nějak
> dotknout.


ahoj
díky za odpověď,fakt se v tom motám ,ale už to prubuji přes rok .
za14 dní si otevřu nové demo a budu obchodovat jen jednu měnu a jednu komoditu.
nebudu se cpát do zlata ,stříbra,a indexů.
ahoj jardys
dobrou noc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petre,

clanek mi mluvi z duse! Kdyz jsem pred lety cetl "vse" na Financnikovi, abych si zvolil to spravne pro me, prosel jsem nekolik vlaken, kde se vedla zhava diskuze o testech daneho systemu, ale kdyz jsem se "procetl" nekolika mesici, nicky traderu/testeru se menili a menili az diskuze de facto utichla. Nechapal jsem tehdy proc system opustili, kdyz to pred par tydny meli za skvelou vec; nemohl jsem pochopit, ze by neco, co vypada tak skvele najednou nestalo ani za zminku..

I kvuli tomu jsem stravil pomerne dost casu vyberem smeru, kterym bych se dal, protoze jsem u toho potom chtel vydrzet a dostat se k zivemu obchodovani (narozdil od drtive vetsiny uvedenych traderu/testeru).

Nyni, po cca 3-4 letech, se k tomuto fenomenu vracim z jineho uhlu, a to, ze mi obcas prijde, ze jsem v tradingu - co se uctu tyce - vyrostl "moc rychle" (tj. ucet vyrostl rychleji nez moje zkusenosti). Kdyz se ale podivam na celkem pocetnou skupinu lidi, kteri stale testuji neco noveho a do niceho se skutecne nepusti, zda se mi to v teto souvislosti nakonec vcelku pochopitelne, protoze se clovek nesrovnava jen s temi, kdo zustali u sve veci, ale i s pocetnou skupinou lidi, kteri porad meni a hledaji.

Diky za dobry clane a odvahu a stesti vsem, kdo se v tom nasli a rozhodli se to zmenit.

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jardys,
pokud to co popisuješ výše je reálně tvuj styl obchodování, tak na live zapomeň a klidně ještě zůstaň u dema nebo se vrať k backtestu, ušetříš si dost prostředků ... tvrzení, že "tohle bych živě neudělal" apod. . je hodně mimo .. živě uděláš věci, o kterých se ti při demu ani nezdá a to i když máš najetý demo na 100% podle plánu

věř, že neni kam pospíchat .. to že na to ted nemáš, je tvoje ochrana :)

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jardys:

hledal jsem včera něco ve starších diskuzích a mimochodem jsem našel tvoje příspěvky z července, které byly v hodně podobném duchu. Chápu to pokud si chceš pořád hrát a zakládat stále nová dema a na nich čekat, až se to otočí. Ale pokud chceš v budoucnu reálně obchodovat, tak jsi zbytečně přišel o 4 měsíce, kdy ses mohl něco naučit.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...