Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Funkcni system ?


Doporučené příspěvky

Provedl sem back test asi 500 obchodu, po te zredukoval a vysly mi vysledky viz. obr. Strizlive predpokladam , ze v realu budou vysledky asi o 50 % nizsi nez z back testu. Muj dotaz je , zda-li 30% ztratovych dnu neni prilis na slusny obchodni system. Toto je jiz nekolikaty back test, vzdy to vyjde , ze system funguje dobre mimo 1 ci dvou mesicu v rade, kdy nadeli pekne ztraty a pak zase jde vse dobre. Je toto normalni, nebo jsem na spatne ceste. Diky za jakykoliv postreh.

11656

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

marrty
Není až tak důležité kolik času jsi ve ztrátě, ale spíše jak vysoké ty ztráty jsou. Záleží hodně na RRR.
Já sám jsem našel několik systémů s úspěšností 90%, přesto jsou tyto systémy ztrátové. Naopak systém, který má úspěšnost ani ne 30%, ale velice příznivé RRR je ziskový. Samozřejmě, že z psychologického hlediska je lepší systém s 90% úspěšností, nicméně z dlouhodobého hlediska vás může připravit o hodně peněz. Vřele doporučuji si ještě otestovat position sizing na tento pattern např. na MSA. Výsledky mohou být co se týče zisku mnohem lepší. Vliv měsíců v roce popisoval ve své knize "Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů" Larry Williams.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...