Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

Ja jsem taky cekal, ze se to trochu proti dolaru rozjede :) Jenze - my vnimame predevsim meny jako takovy, velci hraci maji meny jako jeden z mnoha nastroju a navic narozdil od nas premysli predevism dlouhodobe (pokud se mylim, opravte me prosim ;))
Existujou i akciovy indexy, zlato, ropa atd. K poradnymu pohybu je treba, aby vznikla na techto provazanych trzich nerovnovaha. Pak zacnou veky hraci menit pomer, v jakym drzi aktiva. A to je ten velky impulz pro trhy.
Je to nazor k diskusi, zajima me, co si o tom myslite.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Pauli
trochu taky zalezi na brokerovi. Nakup jsem udelal v 14:52 SEC. Muj graf mi ukazuje minimum dokonce na 1,1906 (Oanda). Metatrader graf mi ukazuje 05 jako minimum. Je celkem bezne, ze minima/maxima se takhle lisi.
EUR uz jsem polovinu prodal ma 1.1925, zbytek drzim, nez me to stopne kolem 1.1910 anebo to budu drzet pekne nahoru a vyse, a budu posouvat stop.

czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To czaussie
Můžeš tady trochu vysvětlit svou strategii obchodování na data? Předpokládám, že jsi asi po zprávach čekal na výsledek, který byl negativní pro dolar a potom čekal, až dojde ke korekci a kurz se odrazí od supportu? Nebo jsi už měl enter zadaný předem. Tam zase, ale hrozí riziko, že kurz vyrazí nahoru a enter nezachytí. Díky.
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pauli
Moje strategie spociva ve fuzi fundamentalni makroekonomiky a technickych barier. Entry nezadavam pred klicovymi daty, zejmena proto, ze mi Oanda casto tyto entry ignoruje (proste je proleti), zvlaste kdyz se jedna o dynamicky trh. Dokud jednou nebudu na spot siti typu Currenex, tak holt musim akceptovat manyry mensich brokeru.
Vetsinou cekam nez se trh uklidni a vychladne, a pak udelam rozhodnuti. SID ma tusim podobnou strategii, v blede modrem.
Jedina vyjimka je, kdyz se vypusti data, ktera jsou velkym prekvapenim. To pak vstupuji do trhu okamzite.
Technicke bariery hraji roli po fundamentalnich zpravach ve smyslu, ze kdyz padaji, tak ma trh asi padny duvod je prolomit a statisticky se uz da oduvodnit vstoupit v takovem pripade do pozice. Urcite nemusim opakovat, ze mit stop prikazy je kriticke, trh ma caste tendece "jakoby" prolomit barieru a pak se pod ni zase vratit (takzvany plivanec, "spit").

Paralelni strategii kterou provozuji je studium fundamentu ktere ovlivnuji meny v ramci dni a tydnu, ne-li mesicu. To me pak az tak nezajimaji kratkodobe trendiky a uz vubec ne plivance. Sice jeste koukam na technickou analyzu, ale uz v mensi mire. Z techto duvodu jsem mel short yen od vcerejska, uz asi tyden a pul drzim short pozici NDZ a AUD a jsem long na uz tri dny na USDCAD.

Plan do budoucna je omezit moje kratkodobe obchody a venovat se pouze tem dlouhodobym abych mel vice casu na jine investicni eskapady.

czaussie


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ctu pravidelne Bloomberg, IBD, Forbes, BBC, noviny typu The Times ci The Australian, proste se zameruji na ekonomicke sekce. Jsem dost systematicka osoba a tudiz by mi nevyhovoval styl nahodne cetby. Hodina az dve denne tomu urcite padne. Take jsem aktivni na ruznych vlaknech typu tohoto, proste nekonecny kolobeh studia a potazmo aplikaci v realu. Znam hrstku hodne moudrych obchodniku, clovek se ma porad co ucit od "rady starsich". Jsem castecne investor v oblasti realit, takze se taky "vrtam" ve fundamentech onoho oboru a jak mnozi vi, realitni trh je neprehlednutelnou soucasti ekonomiky. To mi rozhodne napomaha chapat souvislosti ve financnich trzich. Nepohrdnu ani dobrou makroekonomickou knihou, ale zase nejsem zadny knihomol co jen sedi a studuje non-stop. Jak rikal SID, je treba si udelat take cas na zeny, vino, zpev a jine dulezitosti.
Nic moc v tom proste nehledam, proste je treba mit ve vecech hlavu a patu, zdravy usudek a netrhat si vlasy kdyz to sem tam nevyjde ci kdyz trh nedava smysl a "schvalne" jde proti Vam.
I kdyz mam nekolik let zkusenosti na financnich trzich, na forexu jsem relativne nova tvar a tudiz mi nezbyva nez se soustavne ucit a aplikovat. Jsem rad, ze je tady na kanale nekolik kapacit, urcite nam to kolektivne pomaha ke svetlejsim zitrkum.
czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnešek by měl trochu poodhalit, jak na tom ekonomika USA (v globálním měřítku zaměstnanosti), vlastně je. Všeobecný přepoklad se pohybuje mezi 200-210 tis. nově vytvořenými pracovními místy. Někteří experti předvídají mírně optimistická čísla kolem 220tis., jiní naopak (Yahoo) jsou umírněnější a dávají v šanc předpoklad 190 K. Vzhledem k datům ze včerejška (počet nových požadavků na podporu), které se od předpokladu negativně lišily o cca 8 tis. (303 - 295), bych se přikláněl spíše k Yahoo (mírně pod 200 tisíc nových míst). Američané dnešním datům přikládají (někdy až přehnaně) vysoký význam, který současné stojaté vody na trhu dost rozhýbe. každý údaj výrazně nad/pod 200 K bude v první půlhodině na trhu moc pěkny kardiogram... Pokud bude výsledek hodně špatný (180 K a méně) vrhnul bych se spíše na cable (to má co dohánět) než na euro (ale abych pak z toho nevrhnul sám..). Dobré vstupy všem !
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid
Nerad by som oponoval ale podla mojho nazoru a skuseností je dnes dôležitejší udaj o nezamestnanosti ktory už viac krat po inych ako predpokladanych udajoch pohol trhom aj napriek horším udajom o novovytvorenych prac. miestach !

Takže dnes by som sledoval minimalne tieto dva udaje aj keď už si pamätam reakcie aj na revidované predchadzajuce mesiace. Samozrejme zaleží na tom ktory viac prekvapí ! :S

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To all:

dneska rano jsem premyslel jestli vzit GBP/USD na 1.7355 (long) a TP dat R1 cili 1.7394 a SL 1.7345 ....
coz by hodilo +39pips, ale jelikoz my muj system nedal signal tak jsem to neobchodoval.

Otazka tedy na vas zni, jestli obchodujeta takovyto pattern (pokud se tomu tak da rict :) ), bez ohledu na vas system? tzn cena blizko silnemu supportu a resistance je okolo R1 (TP)... date v tomto pripade na pocit?
Me se to stava docela casto ale radeji to neobchoduji.

dik Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SID, rbitter:
pokud tomu dobře rozumím, tak to o co se dohadujete je zahrnuto obojí (plus Average Workweek & Hourly Earnings) v jednom reportu The Employment Report:

Importance (A-F): This release merits an A.
Source: Bureau of Labor Statistics, U.S. Department of Labor.
Release Time: First Friday of the month at 8:30 ET for the prior month
Raw Data Available At: stats.bls.gov/news.release/empsit.toc.htm.
The employment report is actually two separate reports which are the results of two separate surveys. The household survey is a survey of roughly 60,000 households. This survey produces the unemployment rate. The establishment survey is a survey of 375,000 businesses. This survey produces the nonfarm payrolls, average workweek, and average hourly earnings figures, to name a few. Both surveys cover the payroll period which includes the 12th of each month.

The reports both measure employment levels, just from different angles. Due to the vastly different size of the survey samples (the establishment survey not only surveys more businesses, but each business employs many individuals), the measures of employment may differ markedly from month to month. The household survey is used only for the unemployment measure - the market focusses primarily on the more comprehensive establishment survey. Together, these two surveys make up the employment report, the most timely and broad indicator of economic activity released each month.

Total payrolls are broken down into sectors such as manufacturing, mining, construction, services, and government. The markets follows these components closely as indicators of the trends in sectors of the economy; the manufacturing sector is watched the most closely as it often leads the business cycle. The data also include breakdowns of hours worked, overtime, and average hourly earnings.

The average workweek (also known as hours worked) is important for two reasons. First, it is a critical determinant of such monthly indicators as industrial production and personal income. Second, it is considered a useful indicator of labor market conditions: a rising workweek early in the business cycle may be the first indication that employers are preparing to boost their payrolls, while late in the cycle a rising workweek may indicate that employers are having difficulty finding qualified applicants for open positions. Average earnings are closely followed as an indicator of potential inflation. Like the price of any good or service, the price of labor reacts to an overly accommodative monetary policy. If the price of labor is rising sharply, it may be an indication that too much money is chasing too few goods, or in this case employees.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Namodro
To co máš copy z Yahoo je sice globál popis jednoho reportu, ale ten se ještě dělí na dvě klíčové zprávy a to je nezaměstnanost (Unemployment Rate) vyjádřená indexem a počet nově vytvořených prac.míst (Change in Nonfarm Payrolls). Ještě vychází další dva indexy, ale ty jsou celkem irelevantní. Nezaměstnanost je nyní v USA cca 4,7-4,8% a index je celkem už půl roku celkem stabilní, kdy klesla nezaměstnanost na přelomu roku pod 5%...(nyní očekávání 4,8%) Jediným překvapením by bylo, kdyby stoupla nad 4,8% anebo dokonce nad 5%. (ten index je zpravidla ještě navíc "čištěn" sezónností). Ale tomu moc nevěřím...spíše to bude oněch 4,8%..Proto tvrdím, že se mi zdá NYNÍ důležitější spíše ona tvorba prac.míst a její výsledky. Níže je globál tabulka...I černoši (sorry USA-afro) už začínají makat..

______________________________________________________________________________
| Quarterly | |
| averages | Monthly data |
|_________________|__________________________| Dec.-
Category | 2005 | 2005 | 2006 | Jan.
|_________________|_________________|________|change
| III | IV | Nov. | Dec. | Jan. |
________________________|________|________|________|________|________|_______
HOUSEHOLD DATA | Labor force status
|____________________________________________________
Civilian labor force.....| 149,827| 150,126| 150,183| 150,153| 150,114| (1)
Employment.............| 142,324| 142,671| 142,611| 142,779| 143,074| (1)
Unemployment...........| 7,503| 7,455| 7,572| 7,375| 7,040| (1)
Not in labor force.......| 76,595| 77,070| 77,021| 77,271| 77,439| (1)
|________|________|________|________|________|_______
| Unemployment rates
|____________________________________________________
All workers..............| 5.0| 5.0| 5.0| 4.9| 4.7| -0.2
Adult men..............| 4.4| 4.3| 4.3| 4.3| 4.0| -.3
Adult women............| 4.6| 4.5| 4.6| 4.5| 4.3| -.2
Teenagers..............| 16.1| 16.1| 17.1| 15.2| 15.3| .1
White..................| 4.3| 4.3| 4.2| 4.3| 4.1| -.2
Black or African | | | | | |
American.............| 9.5| 9.7| 10.6| 9.3| 8.9| -.4
Hispanic or Latino | | | | | |
ethnicity............| 6.0| 6.0| 6.1| 6.0| 5.8| -.2
|________|________|________|________|________|_______
ESTABLISHMENT DATA(2) | Employment
|____________________________________________________
Nonfarm employment.......| 133,750|p134,160| 134,231|p134,371|p134,564| p193
Goods-producing(3).....| 22,140| p22,239| 22,264| p22,273| p22,331| p58
Construction.........| 7,305| p7,390| 7,409| p7,414| p7,460| p46
Manufacturing........| 14,208| p14,208| 14,214| p14,213| p14,220| p7
Service-providing(3)...| 111,610|p111,921| 111,967|p112,098|p112,233| p135
Retail trade(4)......| 15,297| p15,285| 15,293| p15,302| p15,301| p-2
Professional and | | | | | |
business services..| 16,942| p17,060| 17,061| p17,129| p17,153| p24
Education and health | | | | | |
services...........| 17,411| p17,475| 17,481| p17,503| p17,542| p39
Leisure and | | | | | |
hospitality........| 12,840| p12,872| 12,881| p12,896| p12,922| p26
Government.......... | 21,843| p21,869| 21,880| p21,875| p21,874| p-1
|________|________|________|________|________|_______
| Hours of work(5)
|____________________________________________________
Total private............| 33.8| p33.8| 33.8| p33.8| p33.8| p0.0
Manufacturing..........| 40.6| p40.9| 40.8| p40.8| p40.8| p.0
Overtime.............| 4.5| p4.6| 4.6| p4.5| p4.5| p.0
|________|________|________|________|________|_______
| Indexes of aggregate weekly hours (2002=100)(5)
|____________________________________________________
Total private............| 102.9| p103.4| 103.5| p103.7| p103.9| p0.2
|________|________|________|________|________|_______
| Earnings(5)
|____________________________________________________
Avg. hourly earnings, | | | | | |
total private..........| $16.16| p$16.30| $16.28| p$16.34| p$16.41| p$0.07
Avg. weekly earnings, | | | | | |
total private..........| 545.78| p550.94| 550.26| p552.29| p554.66| p2.37
_________________________|________|________|________|________|________|_______

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zde je to celkem přehledně :

fidweek.econoday.com/reports/US/EN/New_York/employment_situation/year/2006/yearly/03/index.html

lámu si však hlavu s tím, že čas uveřejnění je "první pátek v měsíci za předcházející měsíc", opravte mě, když si myslím, že první pátek měsíce března byl 3.3.06.
Děkuji za vysvětlení, asi jsem natvrdlej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iste je , ze Unemployment Rate /% hodnota nezamestnanosti/ je v usa dlhodobo a teda stabilne nizka,...naproti tomu Nonfarm Employment Change /novovytvorene pracovne miesta/ vykazuje podstatne vacsie vykyvy a tuto hdnotu mozno chapat ako akesi momentum, ktore moze naznacovat zmenu trendu, cize ma vysoky vplyv na aktualny nahlad na klimu ekonomiky a teda i silu kurzu meny daneho statu, a i preto je v roznych kalendaroch uvadzana v skupine najdolezitejsich makroekonomickych ukazovatelov,...cize mozem len suhlasit so SIDovym nahladom..., uvidime ako sa to potvrdi i dnes... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...