Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zkusim proniknout trosku do dat a jelikoz nemam zadny ekonomicky vzdelani tak bych rad s vami diskutoval situace jak trh reagoval na data. Muzete mi prosim nekdo potvrdit nebo vyvratit dnesni reakci:

08:30ET Trade Balance -$68.5 bln vs -$66.5 bln consensus: obchodní bilance dopadla o 2 bil. huř (pro dolar) než se očekávalo

08:30ET U.S. initial jobless claims rise 8,000 to 303,000 bylo vytvořeno o 8,000 prac. míst více očekávalo se 290,000 takže celkem rozdil tedy plus pro dolar

08:30ET *DJ Jan Exports $114.37 Bln, +2.5%; Imports $182.88B, +3.5%
zvedl se export i import, predpokladam že když je export menší než import je to huř pro USD.

Takže díky tomu že trade balance dopadla o 2bil huř (je to hodně?) dolar oslabí a vzhledem dobrym výsledkum zaměstnanosti a poklesu ropy tak to nebude asi tak horky.

Jsou moje uvahy spravne? Klidne se do me puste, at se neco naucim diky

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak dnes jsem z toho jelen, daněk a muflon dohromady. Data z USA o dost horší než se čekalo, ale stále asi převládá silný dolarový Uptrend s vizí dalšího zvyšování úrokových sazeb. Dnešek bych se bál po datech vůbec odhadovat, euro (i cable) se může na chvíli klidně zvetit a překvapit růstem a pak to zase pošle někdo dolů... Holt Lotery...:)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to DarkMan
Ohledne Trade Balance mas pravdu. Dopadlo to pro USD hure, i kdyz momentalne to vyvoj na trhu vidi jinak, ale podle me to je jen otazka casu nez trhu vychladne makovice. Z dlouhodobeho hlediska roustouci obchodni deficit ubira na rustu, to jest snizuje HDP. Vzdy jsem mel za sve, ze posilujici mena na zaklade zvysujicich se urokovych sazeb, ktere byly zvyseny na zaklade svizne fungujici ekonomiky, tvorbe pracovnich mist a obecneho rozvoje dane zeme je pozitivni vec. Na druhe strane, zvysuji-li se sazby na zaklade umeleho podporovani potapejici se lodi, hned se na posilovani dane meny divam o dost opatrneji. SID by urcite mohl na toto tema nahodit svuj nahled, urcite je vice fundovany.

Initial Jobless Claims neni ukazatel poctu nove vytvorenych mist. Naopak, je to statistika z ktere se da vyvodit kolik novacku pribylo na pracovnim urade. Toto cislo se uverejnuje kazdy tyden a proto muze byt znacne volatilni. Napriklad, je-li v USA tyden kde je rekneme treba v patek nejaky svatek (dokonce se to rymuje), je pracovni urad pekne zavreny a hned je potencialne o 20% mensi cislo na IJC. Kousek vyse na vlakne jsme tady se SIDem rozebirali IJC minuly tyden tusim.

czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to SID
Jsem rad, ze jeste nekdo kdo ma makroekonomiku jako konicek, je z dnesni situace mutant parohatych zvirat.
Prave jsem to probiral v dalsim prispevku, bohapusta spekulace zvysovani sazeb na zaklade potapejici se lodi je podle me kratkozraka vize. Opravdu si nemohu racionalne vysvetlit, co z toho vseho muze byt pozitivni pro USD. Jsem tvrdohlave v EURu od 1.1908, prave na zaklade meho presvedceni, ze si trh tak trochu popletl dnesni situaci. Prave jsem si odlehcil polovinu pozice a zbytek drzim, kdyz uz nic tak z tvrdohlaveho principialniho hlediska.
Zacinam si vytvaret privatni teorii, ze se castecne drzi nahore diky kupni sile americkych patriotu, kteri si nechteji pripustit pribyvajici pukliny v hrazi americke ekonomiky. Uvidime, co to udela dlouhodobe...
Ale jak jsi trefne podotknul, je to dneska castecna loterie a docela to dovede cloveka frustrovat. Jeste neni vsem obchodum konec...

czaussie


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pietro
Jeden z hlavnich aspektu uspesneho obchodnika je disciplinovane vyckavat. Jak tady nekdo trefne nedavno rikal, pokud vstupuje nekdo do trhu jen na zaklade nutkaveho pocitu, ze bez jeho ucasti se to neobejde, tak to je recept na katastrofu.
Ja mam pred sebou porad kus papiru, kde mam vyvojovy diagram, ktery si vzdy proletim nez otevru pozici. Hned prvni otazka je "Mas OPRAVDU padny duvod jit do tohoto obchodu?" Ano/Ne.
Dalsi zajimavou strategii kterou jsem kdysi provozoval je v pripade nezvladnutelneho abstinencniho zachvatu otevrit mini-pozici, to jest spise symbolicky obchod, kde ztrata (ci zisk) bude naprosto zanedbatelna castka. Tim se uhasi zizen po nutnosti "byt v tom" a cloveka to nezruinuje. Tuto strategii bych ale nedoporucoval z dlouhodobeho hlediska, prinosnejsi je trenovat si trpelivost. Nehlede na to, ze mnoho brokeru nedovoli otevrit mini loty, potazmo pidiloty.

czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...