Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

dzink:
já normálně jedu svoji E55, což je modifikovaný konglomerát tunelů :), ale ten poslední netrendující měsíc mi dal pořádně na frak (klopím uši - nedodržování obchodního plánu... :S), takže jsem nemohl držet větší stopky a jel jsem buď na data s malými SL, nebo velmi opatrně Vegas Daily - ten má obrovskou výhodu, že když se ti povede chytit vrchol, jako mně včera na japoncovi, tak dáváš nádherně malý stopky nad nebo pod S/R. Mít na kontě 10K, tak jsem byl včera v 11 i v cable a v usdcad. Jenže kde nic není... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja mam ted 2/3 pozice uzavrene a posledni limit je na 7514 (cable). Na franku je posledni limit 2967. Je to dane fibo cisly, na kterych z trhu vystupuju. Docela bych se divil, kdyby trh na ty posledni profittargety dojel jeste dneska. Mozna v noci. Kazdopadne jsem spokojeny, dopadlo to dneska velmi slusne :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Dovolil jsem si zde na závěr předložit summary dnešního obchodního dne jedné fx banky (volně přeloženo):

" Měnový pár EUR/USD začal úterni seanci ve velmi dobré formě a v dohledu 1.2000. Po překvapivě špatném
ZEW indexu padl však až na 1,1940. Pád podpořen prodejními zájmy jedné nizozemské banky, byl za pomoci
centrálních bank (evropských) na úrovni 1,1940-50 zastaven.
Obrat nastal poté, co začali prosakovat zvěsti o jednom reportu US vědeckého institutu, ve kterém je zdů-
zněna potřeba dalšího růstu US úrokových sazeb. Tato zpráva nachytala účastníky na tzv. falešné noze což
vedlo k překročení 1,2000 a posléze BUY Stops na 1,12010 a následném vzestupu kurzu až na 1,12026.
Naproti tomu špatné US výsledky(Current ac. a retail s.) měly jen velmi omezenou účinnost na vzestup kurzu."

Z tohoto pohledu byl dnešní, pro mnohé tak úspěšný den, založen na né přesné interpretaci těch né správných fundamentálních dat. A nebo je to všechno jinak, hlavně, že směr byl správně určen.

:S :)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Holoubek:
mám pocit, že ten úspěšný den možná ani nebyl založen na interpretaci jakýchkoli fundamentálních dat. U někoho to bylo založeno na tom, že ta data prostě jsou a předpokládá se u nich pohyb; u jiného ta data vlastně jen "pomohla" při plnění obchodního plánu založeného ne na datech ale na TA...
Mám pocit, že každý profesionální finanční analytik má daleko větší šanci na získání a interpretaci maxima podstatných dat, než my malí obchodníčci v kuchyni u notebooku - a když si člověk denně pár analýz přečte, zjistí, že se ti dobře placení a informovaní profesionálové mýlí možná častěji, než než naše primitivní (a neinformované) klouzavé průměry... :)
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Holoubek: mas urcite pravdu minimalne z casti, ja si osobne nedelam iluze, ze moje informovanost je nejak extremne vysoka. Obchdouju na zaklade technicke analyzy a data jsou pro me takovym vykricnikem - pozor, bude se neco dit. Podle vysledku dat se pak orientuju v tom, jestli jsem na spravne strane trhu - tj trochu volnejsi SL, aby to melo prostor, nebo jestli jsem spatne - a pak je lepsi uzavrit pozice nebo aspon cast a pritahnout stopky. To je muj osobni pristup k veci. Nejsem nijak zkuseny obchodnik, tohle v tuto chvili povazuju za optimalni cestu.
Forex je hodne slozity organizmus a kazdy z ucastniku ma i trochu jine duvody pro participaci. My, mali spekulanti, se jen snazime vozit po pohybech, ktere vyvolal nekdo jiny a navic vetsinou s uplne jinym motivem. Me je v podstate jedno proc a kam se trh hybe. Pro mne je dulezite, ze se to hybe. Pak se na tom da vydelat ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...