Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To namodro
Dnešek bude trochu slabší na FA a asi budeme jen sledovat, jak se euro "popere" s udržením nebo posílením včera nabytých pozic. Dnešní data v Británii librou zahýbou jen v případě velkých odchylek od normálu a USA data nic moc neovlivní...Vyznavači TA oproti FA si dnes příjdou na své...
Zítřek to je už jiné kafe - v 10,30 maloobchodní prodej na ostrovech a o půl hodiny později inflace EU. To už bude výraznější pohyb. Trochu mám obavy ze čtvrtečních USA dat. To je kumulace a směsice inflačních indexů, do toho vývoj výstavby, pracovní místa a jako třešnička na závěr v 16,00 Philadelphia Fed...Inflace má optimistický výhled, výstavba spíše pesimistický a pracovní místa tak šul-nul, Phil.F. - mírný pesimismus...Vidím to v počátku na menší kardiokřivku...
Takže dnes spustím systém, ať se synek ukáže, a budu studovat rady "expertů", co by mohl přinést zítřek. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To SID:

Myslim, ze nebudu mluvit jen za sebe, ale chtel bych Ti SIDe podekovat za prispevky v tomto vlakne. Protoze nemam nejake zvlastni ekonomicke vzdelani, pouze to vseobecne, byla pro me TA zasadnim rozhodujicim prvkem v tradu. Diky tobe, se mi otevrel i jiny pohled na FX a pomohl mi vysvetlit nektere z TA nepochopitelne udalosti. Prispevky Tve i par dalsich pravidelnych "dopisovatelu" tohoto vlakna, mi pomohly vydelat par dolaru a zase me o kousek posunuly v mem zacinajicim obchodovani.
Takze jeste jednou diky.

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid: myslíš, že ani TIC data zvřejněná dnes v 15 00 GMT dolar neovlivní? Co jsem tak koukal, tak tento index byl ve vývoji dolaru vždy docela důležitý a pokud dopadne špatně, eur by mělo prorazit 1,2050 a jít konečně vzhůru.
Taky se blíží 20. březen, kdy by Irán měl otevřít tu svou ropnou burzu v EUR, což by mělo Euru taky pomoci.
Co ty na to?
Díky Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro
Nevím co jsou u tebe "TIC data", pokud máš na mysli data o přílivu zahraničních investic, které by měly "pokrýt" schodek zahraničního obchodu (cca 68,5 miliard) ty jsou ve tři odpoledne našeho času (14,00 GMT).. Pokud myslíš tyto data, máš pravdu, to mi z paměti vypadlo...a s dolarem to může dost zahýbat..

USD Net Foreign Security Purchases (JAN) 14:00 9:00 $56.6B

Odhady přílivu investic neznám, jen minulé období, budu se muset na to kouknout.

To Dzink
Nerad bych se uchlastal a ukouřil k smrti.. :), ještě je potřeba vydělat nějaké penízky. Komentáře se nám celkem dobře rozjely a to taky díky zásluze více přispivatelů a různým názorům - čtenář má jednu úžasnou možnost - vybrat si to podstatné a nebýt odkázán jen na jeden zdroj.. :)

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To jano
Díky tomu, že je libra potažmo i součástí EU, (ale má i blízky historický vztah k dolaru), existuje zde souvztažnost. To se ale mění průměrem za určitá období - říká se tomu jinak korelace. Negativní korelace EUR/USD a USD/CHF je všeobecně známá, u GBP/USD a EUR/USD existuje pozitivní korelace. Níže jsou průměry korelace EUR/USD v posledních dnech.

5 denní

USD/JPY GBP/USD USD/CHF USD/CAD AUS/USD
60- 76+ 92- 76- 90+

20 denní

15- 47+ 92- 32- 47+

100 denní

71- 78+ 87- 49- 69+

Z toho vypývá, že v průměru je jasná negativní korelace mezi EUR/USD a USD/CHF, ale ta pozitivní mezi euro a cable je často proměnná, i když v krátkodobém horizontu (a dlouhodobém) se asi vyplatí při nákupu eura kupovat i cable (a opačně). Ale taky např. krátkodobě australský dolar..
Alespoň malý live účet stojí určitě za úvahu. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To dzink
u EUR/JPY jsou někdy zajímavé (a často dlouhé) pohyby, ale několikrát mne to i pěkně nas.... Ten pár pořád jen vyrovnává rozdíly mezi EUR/USD a USD/JPY a vlastní "myšlenka" mu často chybí. :) Když jsme u té korelace jsou tam aktuální průměrné hodnoty k EUR/USD - 5 denní 24+, 20 denní 33+, 100 denní 21+ a z toho tedy moc chytrý nejsem..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...