Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

To namodro, galant
Nejaky ten kapital (cca $1.000) som dal dokopy, odladil som money-management, takze system myslim, ze funguje dobre, aj ked teraz dost casto idem podla fundamentov. Bojim sa ale toho, ze urobim nieco co nebolo v plane (neplanovane zatvaranie a otvaranie).
Ale tieto veci ale patria do inej diskusie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to SID,
diki za reakciu, suhlaasim ,... jasne, ze vkratkodobom obdobi bude +koleracia u vsetkych paroch, ktore obsahuju jenu spolocnu menu rozptylena, chcel som len poukzat na zasadne dlhodobe vplyvy pre nasich milych "zaciatocnikov" v tomto obchode...., mam k otazke koleracie parov FX este dalsie postrehy, v pripade zaujmu mozem dolozit.... :)

gogo :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a ještě Jano:
nevím jakou máš obchodní strategii, ale třeba při datech je v poslední době čím dál větší pomocí ta live diskuze v tomhle vlákně. A myslím, že leckdy pomůže i čistě technicky obchodujícím traderům už jenom tím, že třeba povzbudí psychiku, a nebo že si můžou společně zanadávat. Vypadá to jako zbytečné zaplňování vlákna nesmysly, ale jako bývalý profesionální sociální a humanitární pracovník moc dobře vím, o čem mluvím. Těsně po válce v Kosovu jsem tam byl na humanitární misi, a lidem, kterým vyvraždili rodiny, kolikrát pomohlo daleko víc to, že se mohli někomu "na rameni" vybrečet, než to, že jim někdo postavil dům. Psychika je mrcha... :)
V té souvislosti si myslím, že je třeba poděkovat Sidovi i všem ostatním, kteří sem dávají své tipy a názory: Díky chlapi! Jen dál a houšť a nakonec tady tu českou Dubaj třeba fakt zbudujem... :D
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Galant
osobně nemám nic proti mikrolotům, a ani nevím, jaké jsou nutné pvopočáteční investice..ale řekněme, ať se to dobře počítá, že mám hodnotu bodu u lotu 200,- Kč, u minilotu 20,- Kč a u mikro 2,- Kč. Pokud mám dobře zmáknutý systém na demu (myšleno nejen AOS, ale i FA a MM) a budu schopen udělat týdně v globále na více párech tak 500 pips, zdá se mi výdělek 1000,- Kč neadekvátní strávenému času, studiu a případným nervům. Navíc mi příjde, že mnoho traderů bere mikroloty při ztrátě jen mávnutím ruky: No a co přišel jsem o jen 50-100 dolarů". Miniloty jsou už o něčem jiném, případný výdělek je adekvátní námaze a taky nutí tradera k "nemávání rukou". Spíše bych pro nováčky tedy preferoval miniloty..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Side,
teď ti musím trochu oponovat. Už se pohybuješ v takových cifrách, že se těžko vžiješ do kůže člověka, který má měsíčně dejme tomu 10 000 korun hrubého. To nemyslím nijak zle, prostě to tak je. Ty mikroloty můžou mít kromě té relativní výše ztráty i tu výhodu, že jedou na live nezkreslených datech, takže je i bohatší tradeři můžou používat místo dema...
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To namodro
Toto vlakno bolo myslim ze ako prve ktore som zacal citat a myslim, ze ma vedie cim dalej k lepsim vysledkom.

To Sid
Na zaciatok planujem obchodovat miniloty ale obchodujem iba jeden par, takze zatial 500 pips tyzdenne je len pekny sen, aj ked snad nie az tak vzdialeny. Tyzdenne zvladnem max. tak 150 - 200.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To namodro
taky to nemyslím zle...vidíš, výhoda nezkreslených dat s mikroloty mne nenapadla. smiling smiley..no možná máš v něčem pravdu, ale opravdu mi přijde u těchto setinových obchodů míra odpovědnosti k vlastnímu kontu ( z hlediska psychologie obchodu) daleko, daleko menší než u minilotů a posloupnost námaha-úspěch-zisk dost neadekvátní....Ale 10 lidí - 10 názorů.. smiling smiley
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To SID:
ťažko mi plnohodnotne posúdiť plusy a mínusy obchodovania mikrolotov, keďže s tým nemám osobné skúsenosti, keďže na VTčku takáto možnosť nie je. Možno máš pravdu Ty, možno Peter a možno je pravda niekde uprostred :). Každý sme iný, každý je v inej finančnej aj životnej etape a situácii, každý má inú odolnosť voči riziku, každý má iné očakávania od obchodovania.
Osobne si myslím, že to môže byť do určitého štádia výhoda, keď v podstate "za pár drobných" môžeš naživo otestovať, ako sa Tvoja stratégia chová v praxi a do akej miery si ju schopný aplikovať v live podmienkach, keď ako namodro poznamenal, dáta na deme a live sa predsa len líšia, hlavne pri veľkých pohyboch. Ale súhlasím, že všetko s mierou a treba si dať pozor, aby človek nezamrzol na mikrolotoch a po čase (ak mu to účet dovolí :)) sa presunul na miniloty a odtiaľ na loty. Ale zamrznúť sa dá aj na deme a to môže byť niekedy väčší problém, ako prejsť z mikro na mini loty resp. na loty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

zacal jsem obchodovat live pred tydnem a souhlasim se SIDem - mikroloty by me nedonutily venovat tomu takove usili. Prekvapilo me, ze nemam vubec zadne problemy s psychikou, jak popisuje spousta lidi - zade buseni srdce, nekontrolovane vstupy a tak :) Asi tomu pomaha, ze jsem vklad vnitrne odepsal hned na zacatku. Ted se budu snazit zvetsovat ucet a postupne zvysovat pocet (mini)lotu. Zatim se dari, ale nedelam si iluze a pripisuju to priznivym okamzikum po fundamentech.

V.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja bych urcite doporucil obchodovani s miniloty. Pokud je vybudovana strategie, pak nema cenu ji donekonecna testovat na demu, protoze tim stejne nic nezachranim. Nejdulezitejsi cast tradingu je psychika. Ta funguje naplno jen kdyz jde o penize. Takze je treba vzit funkcni strategii a zacit testovat sam sebe sebe v ramci treningu :)) Bohuzel to obcas neco stoji, ale aspon se vybuduje postupne pocit odpovednosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...