Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

KDO JSME A CO DELAME


tomnes

Doporučené příspěvky

Rovněž já Vás zdravím!
S "Finančníkem" jsem se seznámil čistě náhodou při brouzdání po netu asi před 2 měsíci. Je mi "teprve" 53, do důchodu v 85 je ještě daleko, a tak se snažím hledat stále nové a nové možnosti dosažení finanční nezávislosti. Na cestě ke komoditám jsem prošel dlouhou cestu přes studium fyziky a 13-ti letou praxi v polovodičích, přes 5 let práce pro různé finanční společnosti, která byla sice velmi zisková, ale která po krachu těchto společností kolem roku 1995 přinesla první velká zklamání v porevolučním enthusiasmu. Následovalo 10-ti leté období obchodního podnikání s jeho lepšími i horšími etapami, v celkovém součtu však nikam nevedoucími. Finanční nezávislost je pro mne zatím jen vzdálená Mekka ale jak říkají angličané ... "NEVER GIVE UP". Komodity mi nebyly zcela neznámé, již před několika léty jsem byl kontaktován a přesvědčován k investicím, ale tehdy jsem přešel tuto nabídku bez povšimnutí. Díky Finančníku jsem ale zjistil, že svět komodit je fantastický svými možnostmi a zcela jsem jim propadl. A tak jsem pořídil TNT a nějaké knihy z Amazonu a studuji jen se mi od hlavy kouří. Čím více do problematiky pronikám, tím více mne komodity pohlcují. Stále více si uvědomuji, že je přede mnou ještě obrovský kus cesty k vysněnému cíli. Plánuji ještě minimálne řadu měsíců teorie, testování a přípravy zdrojů k otevření účtu než se dostanu k ostrému startu. Ten den ale zcela jistě příjde. Důležité je vytrvat.
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 372
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Cavte!
volam sa Juraj som z okolia Piestan(cize mate "fanusikov" aj v SR), je mi 27 rokov.
Vystiudoval som VS elektrotechnicu v BA.
Pracujem ako Servisny Inzinier v "bajecnej" americkej firme, uz davno viem ze to nie je nieco comu by som sa chcel venovat cely zivot. :-)
Ku komoditam som sa dsotal asi pred rokom, po tom co som stale pocuval spravy ze cena benzinu rastie preto lebo spekulanti umelo dvihaju cenu ropy, zacal som hladat na internete co to vlastne ti spekulanti su a ako mozu dvihat cenu ropy. Samozrejme ze som narazil na Toma Repika a jeho manual(asi ako ostatne vecsina z nas), jeho manual mi ukazal carovny svet komodit, za co by som mu chcel touto cestou podakovat. Aj ked mnohi z Vas, nim na tychto strankach pohrdaju. Ukazal mi cestu, ako si naplnit svoje sny a tie 4 tisicky Sk su za to smiesna cena.
Po troch mesiacoch papieroveho treningu s velmi slusnymi vysledkami zisik vyse 10 000 $ som plny nedockavosti a ocakavania vhupol do realnych trhov s 3 k $ po par zaciatocnickych chybach(proste som sa ucil obchodovat real) som stratil polovicu uctu, potom som zacal robit konecen prve uspesne obchody dostal som sa tesne pod hranicu svojho vstupu, ale urcite nejaka psychicka zabrana mi nedovolila dostat sa do kladnych cisel.(kladol som si prilis vysoke PT pripadne vela riskoval) a tak som sa niekolko mesiacov pohyboval okolo 2300$. potom som spravil obrovsku zaciatocnicku chybu a v jedinom obchode som prisiel o priblizne 950$ aj s komisiou. potom sa mi podarili este 2-3 neuspesne obchody a dostal som sa na 600$, takze som prestal obchodovat. S obrovskou skusenostou(asi 8 mesiacov realneho obchodovania) sa pripravujem na novy start, sporim peniaze a testujem strategie.
A pripravujem sa hlavne psychicky, nikdto kto neskusil realne obchodovanie neuveri ze toto je najdolezitejsia cast celeho obchodovania.
Teraz uz viem co mozem cakat a co si mozem dovolit.
moje povodne ocakavania boli ze sa behom roka naucim obchodovat tak ze budem moct uvazovat o ukonceni prace.
teraz su uz moje odhady realnejsie, ale raz by som nechcel robit nic ine iba to co ma bavi a to zarabat peniaze komoditami a minat na konicky a cestovanie.
Svojim clankom chcem upozornit hlavne novacikov na prehnany optimizmus.
Petrovi a Tomasovi dakujem za perfektnu stranku.
Vsetkym zelam vela uspechov v obchode a zivote.

Juraj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
je mi 28 let, vyučil jsem se automechanikem + nástavba, prostřídal jsem pár zaměstnání a nyní pracuji jako referent řízení výroby v kdysi české, teď německé firmě. Jsem ženatý a čekáme první dítě. Od puberty mě lákalo investování na burze, protože jsem chtěl vydělávat velké peníze jen tak od stolu, u počítače bez nutnosti vlastnit a vést nějakou firmu, být nezávislý a svobodný. Můj zájem se automaticky zaměřil na akcie, ale nedostal jsem se dál, než ke samostudiu teorie. Nedávno jsem objevil finančníka, když jsem ve fulltextu vyhledával opce. Okamžitě mě komodity nadchly a začal jsem zde vše studovat. Jsem autorům skutečně za tento server vděčný, a nejen proto, že jsou zde informace zdarma, ale také proto jakou formou je to napsáno. Vše je srozumitelně a jednoduše napsáno, aby to pochopil opravdu každý, a to si myslím, že je nejůžasnější. Kdyby se to tady hemžilo složitými definicemi, vzorci a výpočty, nejspíš (řekl bych, že 100%) bych zde nebyl. Brzy bych chtěl začít s paper tradingem a pořídit si TNT, a to bude můj první větší krok do světa komodit.

Martin

:D :D :D (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Prispeju taky troskou k vseobecnemu poznavani... je mi 40, jsem vyuceny automechanik, nastavbu s maturitou jsem nedodelal, nejak se to tak zamotalo tenkrat, ze bylo hodne jinych podstatnejsich veci, nez dochodit skolu ;) mozna nekoho zklamu, to je zivot, mozna nekoho nadchnu, ze i „trubka“ dela do komodit, ale je to tak :-) o komoditach jsem prvne slysel nekdy kolem roku 98, coz muze pro nekoho bejt hluboka minulost ;) jako vetsine, na prvni poslech mi to pripadalo jako z filmu a tim padem nerealny...ale, pac jsem neuveritelne zvedavej a nebranici se pokroku, mel sem uz v dinosaurich dobach pripojku na net, neuveritelny v ty dobe!
hodne lidi z toho mela legraci, je ani nevim jak, jsem tomu veril, ze to je budoucnost komunikaci :D z ty doby je i muj zlozvyk psat bez diakritiky, omlouvam se, sem konzervativec v necem, ale tenkrat meil neumel prenaset ˇ a ´ :-)
tak sem hledal a hledal, nasel dost informaci, ale certe div se, vsechno anglicky! a damy a panove, dalsi exotika, neumim skoro slovo anglicky, ano, ctete dobre, je to tak :D takze preklady vod kamosu, teda spis kamosek ;) zase inspirace pro ty, co zustali u cestiny :-)
no a s rozvojem techniky, prekladace, mobily, mail, to slo, neco se taky clovek prece jen za ty leta naucil, nerikam ze to je bomba, ale dys se chce, vsechno de ;)
pokrocim dal, po ziskani prvni informaci sem si prosel klasicky kolecko, warex, nebo jak se to jmenovalo, csob az sem skoncil u refca....hodne mi pomohl zde nejmenovany manual jednoho pana za severnich cech, hlavne ten o opcich a to tak, ze se tim zivim uz par let :-)
nerikam ze to slo samo, samo, papertrading byl, ale znate to, je to jen papir a ten hodne snese ;-) takze sem zacal velice hbite „navostro“, brzy sem byl „bez“ (financi na uctu) :-( nevzdal sem to, klasickej pripad tvrdy palice, znovu sem do toho sel, uz s realnou zkusenosti, neni nad ni, at si rika kdo chce co chce! a najednou to slo, relativne lehce, jakoby samo, delam opce, vypisy a dys je nejaka joo levna, kupuju :-)
zaver...nedelam jinou cinnost, obchoduju na plnej uvazek, vypisuju, obcas kupuju, mesicu a trhu je dost na to, aby se nasel kseft skoro denne..pro nekoho malo zazivny, intraday trading to neni, ale zas muzu v klidu se jezdit valet k vode :D
jedina spatna zprava, aby to fungovalo jak to funguje, je potreba mit ucet aspon 15.000$ :-(
ale neveste se, taky sem ho nemel, zacal sem se 3.000$, ano, ctete dobre! sice to byl nervak, ale casem se to srovnalo, $ pribejvaly a postupne byla mala domu, pak vetsi a ejhle, k zivotu to stacilo ;)
finale - jsou ruzny zivotni pribehy, vesely i smutny, ale vase vlastni, jak si to zaridite, takovy to mate :-)
tolik bear

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bear,

paráda! :-) Jsem rád, že je tu další, kdo komoditní obchodování "pokořil" a nyní se již komoditami plnně živý! Dobrá práce, hodně zdarů do budoucna. Doufám, že Vám finančník dá i něco nového k dalšímu rozvoji.

Zdravím,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

P.S.
Domnívám se, že je na tomto serveru i pár jedinců, kteří se též zajímají o opce. Možná by stálo za úvahu, za-li by jste pro takové nechtěl v samostatně založeném vláknu blíže popsat jak sám vy opce vybíráte, v jakých trzích, zda-li děléte "nahé" výpisy, apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, za samostatné vláklo o opcích bych se taky móóc přimlouval. Plácám se v nich víc jak rok a rád bych pochytil pár informací jako nástavbu ke vzdělání. O opcích se nikde nediskutuje a přitom je to skvělá věc s omezeným rizikem při koupích a slušný pravidelný zdroj peněz s neomezeným :D rizikem při výpisech.
Takže Beare nebuď hamoun a pusť nějaká moudra do placu.
Dík PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji všem hezký den,
protože toto je můj první příspěvek do vašeho diskuzního fóra, myslím že by bylo slušné se nejdříve představit a napsat něco málo o sobě. Jmenuji se Petr a je mi 44. Nikdy jsem do žádného diskuzního fóra nepsal a číst jsem ho vydržel vždy jen pár příspěvků protože mi to připadalo jako ztráta tak drahocenného času. Diskuze se vždy zvrhla na vzájemné napadaní, nerespektování názoru druhých, ponižování a pomlouvání. Finančníka jsem objevil už na jeho začátku, dá se říci v plenkách a smekám před jeho zakladateli i před diskutujícími (jen tak dál), kteří se snaží nezištně pomáhat druhým a potažmo i sobě. I když i zde jsou někteří(ale opravdu jen vyjímečně), kteří se snaží diskuzi alespoň trošíčku znepříjemnit.
Obchodování mě nadchlo hned po revoluci a tak jsem začal s českými akciemi, ale to prostě není to pravé ořechové. Časem jsem objevil na internetu komodity, ale nemohl jsem uvěřit že je něco takového možné i v tomto státě. No zkrátím to, po shánění všech možných informací, objevení a prostudování Řepíkova manuálu, zamilování se do komodit, šetření na „první“ účet a PT (mimochodem 80% úspěšnosti) jsem na jaře 2004, opojen úspěchy z PT (vypadalo tak jednoduše, na co jsem šáhl všude zisk a $$$ se jen hrnuly), začal obchodovat naostro. Mým snem bylo, je a vždy bude se komoditami živit (zatím stále podnikám, ale už toho mám plný zuby), ale není to vůbec nic jednoduchého. Člověk prostě musí být optimista, ale realistický, hlavně při sestavování svého obchodního plánu. Já jsem třeba měl promyšlený každý krok na ziskové straně obchodu, ale na ztrátovou jsem příliš nemyslel, vždyť je to přece tak vysoko(historické H),že už to musí jít jenom dolů, tak na co SL zbytečně mě to vyhodí a pak to půjde mým směrem. Ale o tom jsem vlastně ani dnes psát nechtě. Začal jsem bilancovat a jelikož se mi tato diskuze a stránky finančníka moc líbí podělil bych se o své poznatky a začátečnické chyby. I když jsou to chyby stále všude dokola omílané myslím, že nebude naškodu si je připomenout. I kdyby pomohly jedinému z vás budu moc rád.
Až bude trochu času zkusím to sesmolit.
Ještě něco o malém traderovi. Malý trader, se podíval na hvězdu a rozplakal se. A hvězda řekla, chlapče, proč pláčeš? A chlapec řekl, jsi tak daleko, že si na tebe nikdy nebudu moct sáhnout a hvězda odpověděla, hochu, kdybych nebyla v tvém srdci nemohl bys mě nikdy vidět. To jsem se ale rozkecal co?
Přeji všem úspěch a držím palce těm co to nejde jak si mysleli. Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky přispěju svojí troškou do mlýna.

Jsem právník, čímž se živím něco přes tři roky, ale pomalu mi ty paragrafy začínají lézt na nervy (zhusta nemají žádnou logiku a navíc se mi příčí hledat mezery v zákonech, když je úplně zřejmé, že zákonodárce to myslel tak a tak a jenom něco přehlídl - prostě nemám správnou právnickou povahu) . Na první zmínku o komoditách jsem narazila v jakési internetové diskuzi, kde někdo napsal cosi zhruba v tomto duchu: "Začal jsem před třemi měsíci obchodovat s komoditami podle rad na www.financnik.cz, měl jsem 3000 dolarů, teď mám 7000." Taková věta samozřejmě zaujme, že ano... tudíž jsem si našla tyhle stránky, chtivě si vytiskla manuál, během dvou dnů ho s nadšením dvakrát přečetla, pak jsem vlezla na jiné stránky, koupila si zde mnohokrát zmiňovaný jiný manuál - a zjistila, že v něm popisovaný systém asi není pro mě - nicméně nemohu říct, že by mi manuál nebyl k ničemu, našla jsem v něm i zajímavé věci, třeba opce, něco jsem z něho pochopila lépe než z finančníka a navíc já jsem ten typ, který potřebuje víc motivovat - a takový motiv je i to, aby to nebyly vyhozené peníze. (navíc myslím, že problém není v systému, ale ve mně - je to založené na S/R a já je prostě nevidím, ani s pomocí manuálu na finančníkovi - skoro si myslím, že bych mohla obchodovat systémem "posoudím další vývoj podle S/R úrovní, a pak udělám přesný opak toho, co mi vychází ;)

Po (poměrně) krátkých úvahách jsem se rozhodla vyzkoušet klouzavý průměr a po pár zmatených pokusech jsem si vytvořila jakýsi systém (pokusím se popsat v jiném tématu), který zatím vypadá docela nadějně (ale zatím jsem tak prošla jenom pár starších kontraktních měsíců, takže to ještě asi nemá tu správnou vypovídací hodnotu).

Momentálně trénuju na papíře, ale nemám příliš času, takže bude trvat asi dost dlouho, než se dostanu do trhu. No, nevadí, aspoň budu mít čas našetřit si nějaké peníze. V budoucnosti bych se chtěla obchodováním živit, abych si mohla splnit svůj sen a konečně v klidu vystudovat obor, po kterém toužím. Zatím je to ovšem hudba vzdálené budoucnosti, pro nejbližší roky mám v plánu vydělat peníze, abych vůbec mohla začít s obchodováním, a pak přežít aspoň první rok.

Jo, a jak tady někteří psali, že se setkávají s nepochopením okolí, tak já právě naopak - všichni mi fandí, už jsem do komodit zlanařila další dva lidi (šířím slávu těchto stránek, kde se dá) a nikdy se mi je nikdo nepokoušel rozmlouvat. Asi mám štěstí na lidi kolem sebe.

A musím říct, že jsem autorům zvláště a všem přispěvatelům obecně za tyhle stránky nesmírně vděčná, zatím jsem tady našla odpověď skoro na všechno, co mě ke komoditám napadlo. Pročítání finančníka mě baví skoro tak, jako pročítat sci-fi a fantasy knížky. :D

Vám všem hezký den.

Zuzka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,

rovněž přispěji troškou do mlýna. Je mi 26 let, pracuji v marketingu v nadnárodní společnosti. O komoditách jsem se dověděl poprvé někdy na střední z filmu Trading Places. Na VSE jsem zvažoval marketing-reklama nebo finance. Bohužel jsem nemohl studovat obojí tak jsem zvolil mktg. Nelituji. Dnes dělám co mě baví, dokonce mám pohodovýho šéfa ovšem chybí mi finanční nezávislost. Můj cíl je stát se "full time" traderem přesto bych se rád mému oboru dále věnoval třeba formou konzultanta.

Zatím jsem pročetl tunu zahraničního materiálu, mám v merku objednat nějakou literaturu, přihlásil jsem se na kurz intradenního obchodování a právě stahuju TNT. Zatím si třídim informace, protože jich je opravdu hodně, sepisuji si otázky a těšim se na vánoce kdy začnu naostro. Jinak vřele všem nováčkům doporučuji pročítat forum kde najdou spousty nápadu, otázek i odpovědí.

Poslední věc je rychlý dík Tomásovi a Petrovi. Tenhle web je opravdu kvalitní a vy určitě sami moc dobře víte, že jste ve světě ojedinělý. Jen tak dál chlapy.

S pozdravem
Lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím také vespolek,

já se ke komoditám dostal přes server www.grafika.cz, kde mě zaujal příspěvek Petra Podhajského, ve kterém oznamoval svůj odchod. Zajímalo mě, co ho přimělo opustit tak úspěšný projekt. Teď už to vím a chápu :)

Jsem tu asi služebně jeden z nejmladších, pročítám si tenhle (výborný) server jen asi něco přes týden. Jinak je mi 28, momentálně žiju v Plzni (btw. kdyby byl někdo z PM a okolí....myslím, že není nad osobní setkání), vystudoval jsem Obch. akademii a pak pracoval 6 let v dopravě. Nyní pracuju jako fotograf. Tvůrčí fotografie je mým velkým hobby a zaměstnáním zároveň a tak, jako ona mě zatím nenadchlo nic. Až do teďka. V současné době si zatím hlavně ujasňuju pojmy a snažím se rovnat si v hlavě to obrovský množství informací. I přesto už začínám tak nějak v obrysech osnovat svůj budoucí obch. plán a strategii. Nikam nespěchám a pokud se mi osvědčí několika měsíční papertrading (a dám dohromady aspoň 4000$), zkusím to naostro.

Budu se teď už opakovat po ostatních, ale Tomovi a Petrovi patří velký dík za to, co tady dělají a jak to dělají.

Hodně štěstí a zdaru všem.

Ivan (messtor)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pozdravy vsem,
jsou tomu 3 tydny co jsem ciste nahodou narazil na tyto stranky a od te doby ziju novy zivot. Troska o me, momentalne je mi 23 let a vystudoval sem SS eletrotechnickou, pak sem se drzel 2 roky na VUT v Brne, ale neustali nedostatek financi a nechute dal pokracovat, jsem se rozhodl vyrazit do zivota a myslim, ze jsem udelal dobre, momentalne pracuju u jako programator u firmy s velice lukrativnima zakazkama, takze me vedomosti nestagnuji, ale naopak se rozvyjeji, navic delam v super kolektivu a co je hlavni financne na tom nejsem nijak spatne, ale clovek neni nikdy spokojeny s tim co ma a to je to hlavni co jej neusale zene kupredu.)
To je duvod proc bych rad pronikl hloubeji do komoditniho obchodovani, tento zpusob vydelavani $$$ je mi maximalne sympaticky a rad bych se timto zpusobem financne zajistil do budoucnosti i kdyz neplanuju mit komodity jako hlavni financni prijem. Jak jsem jiz predeslal moje prace me bavi a naplnuje me, v komoditach hledam pouze financni jistotu, ktera samozrejme neprijde hned, ale uz jsem se upnul k cili v budoucnosti jimz je byt zajisteny a pracovat pro naplneni zivota, mozna predstava naivni, ale jako kazdy se jiste i ja casem vyvinu:))

Chtel bych podekovat vsem lidem, kteri se rozhodli sdilet svuj know-how s dalsima lidma, rad bych se k nim v budoucnu pripojil a taky se podelil se svyma zkusenostma a vedomostma, jak uz rikal nekdo z autoru stranek, na komoditnim trhu je dost mista pro vsechny.)

Takze momentalne ctu ctu a ctu spoustu informaci, ale snazim se nijak neprehlcovat informacema, ucim se cist grafy a zacinam pomalu s papertradingem.

Drzte mi palce, protoze ja je drzim vam vsem.

Hawk :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky jsem se rozhodl přispět. Je mi 24 let, pracuji jako nezávislý majetkový poradce a investiční zprostředkovatel. Finanční trhy mně už několik let živý, je to stále lepší a lepší. Svým klientům jsem zainvestoval dost milionů do CP, ale sám ještě pořád hledám "to pravé ořechové".
Už asi před rokem jsem narazil na komodity, ale protože jsem hledal trochu jinou informaci, pustil jsem je z hlavy. Nedávno, asi před 14 dny, jsem se náhodou proklikal na Finančníka, přidal do oblíbených a začal se čtením. Protože veškerý čas věnuji rozvoji podnikání, tak zatím pouze pročítám opakovaně základy jako manuál ap. a říkám si "díky autorům za ty informace". Dneska, kdy kvalitní informace stojí velké peníze, je to super ukázat i bažantům jako jsem já, co v sobě komodity skrývají za potenciál.
Na podzim mám v plánu si vytvořit v diáři pravidelný čas, který bude patřit komoditnímu byznysu a začnu
s paper-tradem. Na jaře příštího roku plánuji uvolnit 4000 dolarů na "zkoušku nervů".
Takže to je moje vize začátku, samozřejmě bych si rád "šáhnul" na komoditní dolary, ale chci si být jistý v kranflecích,
tak jak to okolnosti dovolí. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

dobry den vsem preji,
vidim,ze posledni datum prispevku je ponekud postarsiho data v tomto vlakne,avsak jsem se to zde rozhodl rozpumpovat svym prispevkem,uz jen proto,ze vyse zminovane pribehy jsou velmi zajimave, motivujici a mohly by tak prijmout i dalsi cleny financnik.cz k psani.
Je mi 20 let, letos jsem ukoncil SS elektrotechnickou, byl jsem prijat i na VS,ale zacatkem leta jsem pocitoval velkou financni tisen, rodice jsou zadluzeni az az,nemel jsem v kapse skoro zadny peniz. Zkousel jsem proto ruzne prace v zahranici, nakonec jedna klapla a ted Vam pisu z Islandu. Makam tady na farme, prace je vic nez dost,presto jsem schopny se venovat i dalsim zajmum, ano, poslednich par tydnu komodity patri mezi ty hlavni. Drive jsem se zajimal hlavne o akcie a diky nim jsem se dostal i k tomuto byznysu,ktery se mi zacal velmi libit. V akciich jsem minuly tyden konecne rozjel prvni obchod, zatim si na nich zkousim trenovat predevsim psychiku, vzdy jsem se povazoval za docela klidneho,postupem casu vsak poznavam,ze v obchodovani,kdy jde o tezce vydelane penize,uz to tak jednoduche neni,ale drzim se :) . V komoditach se mi libi predevsim ta rozdilnost vyse investovane sumy do kontraktu,oproti akciim,aby to aspon neco vynaselo,v akciich,je opravdu potreba velky balik,aby se to hybalo. Pak je tady samozrejme dalsi aspekt a tim je cas.
Za par tydnu to tady balim,v kapse uz mam o par drobaku vic,nez pred odjezdem. Zatim jsem ve stadiu studia,ale jsem si jisty,ze brzy skocim na papertrading a pak se uvidi,co dal..diky,ze jste se objevili na internetu,velmi si cenim kazdeho clanku,prispevku ve foru,nalezl jsem velkou chut necemu se ucit,poznavat.

S pozdravem

Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím ,
keď že pridávám par prípevkov tak napíšem aj o sebe niečo . Mám 33 rokov vyučený som mechanik .
O obchodovaní s komoditami som sa dopočul prvý krát v 1998 od môjho šefa ,ale vtedy ma to nezaujalo nakoľko som to považoval ako aj ostaný že toje len pre milionárov. Po pri práci som sa venoval mojej vášni včeláreniu a tak je tomu aj do dnes a ktomu pribudly v roku 2002 komodity. V roku 2002 som rozširoval obchodné aktivity zo včelím medom a potreboval som informáciu o cenách medu vo svete a tak som žačal hladať kde asi by som získal túto informáciu.
Natrafil som na brokeskú spoločnosť z Prahy C.....
Dalej následoval CSKM od T.R. ktorý mi na tú dobu trochu pomohol ale bol som stále hladný po informáciach,tak nasledovaly TNT, knihy všetko vo francúštine od ELDERA,Murphyho,Barona atď.

Za ten čas som sa naučil ako pracujú indikátory , Money M , ako sa obchoduje len podľa formácii a objemu, spoznal som systémy ktoré používajú parketový obchodníci atď.Po tom celom čas hladania keď opadla euforia zo zbohatnutia mám komodity ako koníček a velmi rád zasadam k počítacu i keď som niekedy unavený z toho . Teraz mám otvorený učet ale obchody robím len ID popri praci a iný starostiam.
To je všetko
Marián

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...