Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

KDO JSME A CO DELAME


tomnes

Doporučené příspěvky

Takže mě je čerstvých 19 let a k tradingu jsem se dostal před necelým 3/4 rokem, díky vyhledávači google a fulltextu. Měl jsem štětstí, že mě fulltext katapultoval přímo na tu motivační úvodní stránku (Naučte se vydělávat na své sny). Ten článek je hodně dobře sepsaný, protože udržel mojí pozornost na webu. Většinou fulltexty jen letmo prohlédnu, ale zde jsem zůstal a četl dál, stáhnul si manuál a už to bylo... :) Jinak studuji obor Hotelnictví a turismus a letos budu maturovat. Vyzkoušel jsem si práci jako číšník v hospodě i restauraci a poté v cestovní agentuře. Původně jsem šel na tuto školu s cílem pokračovat v oblasti cestovního ruchu, ale později jsem zjistil, že mě více zajímá ekonomika, management a celkově svět financí a můj zájem mě právě díky tomu fulltextu zavedl sem a je až neuvěřitelné jak jsem se dokázal z toho NIC co jsem předtím věděl dostat až na nynější úroveň, která se dá nazvat jako prvním krůčkem, do realného obchodování mám času dost. Ve volném čase věnuji především sportu, rád sleduji fotbal a aktivně trénuji thajský box, protože trénuji dvakrát týdně a na tréninky dojíždím, tak nemohu dva dny v týdnu věnovat plně papertradingu, je to trochu nevýhoda, ale již jsem se s tím smířil, naopak mám aspoň čas na odreagování, což takový tvrdý trénink thaiboxu zaručuje :) V komoditách bych chtěl dokázat hodně v dlouhodobém horizontu samozřejmě. Možnost obživy daytradingem v budoucnu mě velmi láká. Jednou bych chtěl vydělávat tolik, abych nemusel řešit dnešní starosti mých rodičů a určitě jim i pomáhat. Zajistit svojí rodinu je pro mě vůbec ta nejsilnější motivace. A určitě bych někdy chtěl pomoc s financování mého thaiboxového klubu, jako odměna za to, že tam můžu trénovat, protože zázemí není bůhví jaké.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • Odpovědí 372
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všetkých ktorí sa dostali na stránky Finančníka a chcú „myslieť a žiť inak“
Mám 37 rokov, skončenú SŠ strojársku a vždy ma desilo, že budem musieť chodiť do práce od – do a robiť prácu, ktorá ma vôbec nebaví. Preto som si pred 10 rokmi požičal peniaze a začal podnikať. Kto to skúsil, vie čo to obnáša za starosti. Ale robil som to rád, lebo som vedel, že mi nikto nešéfuje a som sám sebe pánom. Firma sa začala rozbiehať, začal som zamestnávať ľudí a aj peniaze postupne pribúdali. Ubehlo 10 rokov a firma stále beží, ale ten môj zápal už nie je taký ako na začiatku. Zabezpečovanie tovaru, naháňanie zákazníkov a neplatičov, naťahovanie sa s úradmi, 5 dní dovolenky v roku........Skrátka cítil som, že je čas na zmenu. Pred ¾ rokom som sa postupne cez rôzne stránky na nete prepracoval k Finančníkovi a otvoril sa predo mnou úplne nový svet. Každý deň venujem testom 3 – 4 hodiny a ak pôjde všetko OK, tak by som chcel tento rok začať naostro. A aký je môj ciel? Nebudem klamať, chcem samozrejme zarábať peniaze ako každý, ale druhá vec ktorá ma na tom láka, je tá sloboda a nezávislosť od druhých, od nejakých dodávateľov, odberateľov i zamestnancov. Skrátka chcem robiť niečo, čo ma zasa baví.
Ďakujem Tomášovi i Petrovi za Finančníka a i ostatným, ktorí prispievajú do diskusií a tak pomáhajú ďalším v ich začiatkoch.
Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravim vsechny,

nedavno mi bylo 30 let. Financnik.cz procitam asi rok a pul a musim hluboce smeknout pred tvurci a take pred lidmi kteri se tu sdruzuji. Uz ani nevim jakou nahodou jsem tyto stranky objevil.
Po padu komunismu jsem jako mladik s kamarady v hospode probiral jak je mozne, ze lidi, kteri jsou "grazlove" bohatnou vice nez ti co jsou svedomiti a rozumni. To me zaujalo natolik, ze jsem doma (prestoze jsem do te doby nesnasel knihy) prosel celou knihovnu a snazil se najit neco co by mi dalo odpoved. Tehdy jsem nasel knizku Myslenim k bohatstvi ( myslim ze vetsina z vas ji zna), ktera me poznamenala na cely muj zivot:))) Precetl jsem ji nekolikrat a pochopil jsem, ze grazlove tehdy bohatli z jedineho prosteho duvodu... nebali se! Take jsem pochopil, ze uspech neni dilo nahody a ze stesti clovek musi nahanet, aby na nej sedlo. Od te doby jsem zacal vyhledavat literaturu o bohatych lidech a zpusobu jejich mysleni. V devatenacti jsem odmaturoval a zkousel vydelat penize v Rusku. Chtel jsem navazat na kontakty meho otce, ktery tam v te dobe jiz nepusobil, ale jeho jmeno tam znamenalo hodne. Bohuzel asi po roce a pul snazeni jsem pochopil proc otec Rusko opustil. Byl jsem rad, ze jsem se dostal domu. Co si budeme povidat - Rusi jsou Rusi a obchodovat s nimi neni jednoduche.
V te dobe jsem bydlel u sveho dedy ve statnim byte a potreboval jsem vydelat penize na vykoupeni. V rodine se tehdy nenasel nikdo, kdo by penize mel a pujcil mi. Po vzoru knihy Myslenim k bohatstvi jsem vedel, ze je vydelam. Vydelal jsem je. Behem tri dnu. Neptajte se jak. Nebylo to zrovna legalni. Takze byt jsem si koupil. Vydelane penize mi zvedly nos hodne nahoru a ja najednou citil, jak je snadne vydelat penize a jak se budu mit dobre. Dal jsem se bohuzel dohromady s nespravnyma lidma. No jo, on dvacetilety naivni kluk s vlastnim 3+1 byla prilis lakava obet pro tehdejsi tzv.podnikatele. Takze do pul roku byl muj byt zastaveny a ja se tesil na vynosny obchod s naftou s tehdejsimi bohatymi podnikateli. Obchod se bohuzel nekonal. Pochopil jsem to hooodne pozde. Vzhledem k tomu, ze akce byla opet nelegalni, tak jsem ani nemel moznost obratit se na policii. Byt jsem zkousel lichvarum vyplatit. Drzel jsem se statecne. Neverili by ste co vsechno clovek dokaze kdyz je v tisni. Vyzkousel jsem vsechny mozne ksefty, prace, zamestnani, podnikani. Byt jsem nezachranil. Trvalo to osm let.
Byl jsem zadluzeny kde se podivam. Socialni, zdravotni, najem za byvale prostory z podnikani, exekutori, soudy, financni urad, rodina. S nekterymi se dalo dohodnout a nektere moje situace vubec nezajimala. Proc by mela? Byli jsme v Cesku a mohl jsem si za to sam. Vzhledem k tomu, ze penale narustali rychleji nez jsem byl schopen splacet, nevidel jsem jine vychodisko nez odejit pracovat do zahranici. Znami sice pochybovali a rikali, ze na me neni v zahranici nikdo zvedavy, ale to by me museli neznat! Uz mesic pred vstupem do EU jsem drzel v ruce seznam vsech oficialne registrovanych zprostredkovatelu prace. Internet, telefon, UP, noviny...Trvalo to pul roku.
Takze dnes je to pres dva roky co jsem v Severnim Irsku. Dluhy mam davno splacene, neco jsem pujcil rodine, zainvestoval jsem nemale castky do nekolika akciovych fondu, koupil jsem dva mensi bytecky v Praze. Pracuji manualne tri dny v tydnu. Vyrabim prolozky na vajicka. Plat i na mistni pomery hodne vysoky. Proc vysoky? Pry je ta prace hodne stresova. Nevi co je stres :)) Zadna zodpovednost, zadne starosti. Ucim se anglicky, ucim se trading.
Kamaradi se me casto ptaji jestli toho co jsem zazil nelituju. Spoustu ztraceneho casu v mladi, neprijemna zkusenost s lidma. Jen tezko jim budu vysvetlovat, ze clovek ktery cetl knizku od Napoleona Hilla bude neceho litovat. Jen ztezi budou chapat, ze to jsou zkusenosti. Vim, hodne tvrde. Jsem rad, ze se mi tohle prihodilo. Kdybych o penize neprisel tehdy - prisel bych o ne dnes, kdyz jsem si je poctive, tvrde a dlouze stradal. To vim urcite.
Na zaver bych chtel rici jenom tolik. Clovek opravdu dokaze premenit myslenky ve skutecnost. Cokoliv si lidska mysl dokaze predstavit, to je mozne. Jestli v neco verite, splni se vam to. Nejsilnejsi zbrani cloveka je snaha a trpelivost podlozena silnou virou. Virou v sebe a ostatni. Ja, prestoze mam spatnou zkusenost s lidma, lidem verim. Jenom jsem se naucil rozeznavat komu verit a s kym spolupracovat. Take jsem se naucil dodrzovat zakony. Neni nic horsiho, nez kdyz clovek musi bojovat s konkurenci a navic jeste se zakonem. Nekdo ma rozum od narozeni a nekdo se hold potrebuje spalit, aby se poucil. Ale co by ste po me chteli. Otec kseftar s bonama a matka s prisne vazene rodiny. Tak si vyberte.
Preju vsem hodne snahy a trpelivosti ve vytvareni systemu a hodne vysoke zisky at uz v soucasnosti nebo budoucnosti.
Je to jen na vas !


Ne vzdy v boji zvitezil
kdo silnejsi nebo snad rychlejsi byl
ale vzdy v boji vyhraje ten
kdo vuli svou o vitezstvi presvedcil.

Robert







Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

Nechcem narusat kontinuitu prispevkov. Zaujal ma posledny od roberta. Ake poucenie clovek ziska pocas zivota na ktore potom zabudne:). Robert, trhy ta mozu aj o tie peniaze znova obrat. Nie kazde usilie je ocenene. Nie su len stastne konce. Toto treba mat pred ocami, pokial sa vrhnes do tradingu tak velmi opatrne a obozretne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

jiste jsou lidi, kteri se ze svych chyb nepouci. Jiste je spousta takovych, kteri brzy zapomenou a delaji stale tytez chyby. Ale ja mezi ne nepatrim a dnes uz jsem velice opatrny nez se do neceho pustim. To je taky duvod proc se rok a pul ucim obchodovani, na nic nespecham a obchodovat na ostro bych chtel zacatkem pristiho roku. Samozrejme jen pokud budu mit funkcni system, kteremu budu 100% verit. Plne chapu, ze nemusim v obchodovani uspet. Proto samozrejme budu obchodovat jen s casti penez, o ktere si muzu dovolit prijit. Svym prispevkem jsem chtel podporit hlavne vuli a trpelivost lidi, kteri chteji v tradingu byt uspesni. A take rict, ze prekazky jsou od doto, aby se prekonavali a chyby od toho, aby je clovek priste neopakoval.

Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo kdybych tehdy dokazal rozlisovat pomer rizika a zisku. Nehledal vselijake zkratky jak zbohatnout. Dokazal si vse predem radne spocitat. A v neposledni rade prijmout urcitou ztratu. Byl by ten pribeh uplne o necem jinem. Dnes se tomu musim zasmat kolik jsem tehdy nasekal chyb.

Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
i ja jsem se nakonec rozhodla neco o sobe napsat. Je mi 42 let a uz tri tydny nedelam nic jineho nez,ze ve svem volnem case ctu kompletne vsechno na tomto serveru a komoditam propadavam cim dal vic. Je to asi rok co se snazim ujasnit si v cem chci investovat a protoze ziju take jako jedna z mala v USA tak studuju vse co se da ohledne jakehokoliv investovani zde sehnat, a ze toho je. Myslim,ze jsem svoji parketu nasla a velmi velmi dekuji za tenhle uzasny server.
Neco malo o mne. Vystudovala jsem gymnazium,hned se vdala a protoze byla doba komunismu a pracovat se muselo,tak jsme s manzelem vzali spravcovstvi a snili o tom,ze chceme svou firmu. To se take podarilo a rozjeli jsme firmu na vyrobu hracek,ktera nas moc dobre zivila. A kdyz myslim dobre tak opravdu myslim dobre. Zivila nas dobre do te doby nez se podarilo memu muzi presvedcit mne a syna k otevreni pobocky podniku v USA a k trvalemu presidleni (legalni status). Vse by asi dobre fungovalo ,ale muz nas se synem opustil a vratil se zpet do Cech. Behem jednoho pul roku jsem prisla o veskere iluze,ktere jsem kdy mela. Zustala jsem sama se skoro 15tiletym synem a naprosto bez financnich prostredku. Nikdy bych neverila,ze je to mozne. Obrovsky pad z vysky na dno a jeste ne sama. Jedine co mne tenkrat napadlo jak se dostat z obrovske deprese bylo dal se venovat praci na hrackach ikdyz vlastne uz nemela smysl. Vzala jsem tenkrat syna a zaridila mu home school (system uceni doma anebo pres internet,plati jako normalni skola) nabalila auto hrackama a vyjela po statech tyto veci nabizet galeriim. Trvalo mi dva roky nez jsem se psychicky vzpamatovala a dva roky jsem takto jezdila a syn takto studoval po hotelich na laptopu. Krome peti statu znam cele USA. Ikdyz tyto hracky nemaji budoucnost,protoze to byl uz jen zbytek co tady zustal,tak mi to strasne moc psychicky pomohlo. Uz jen proto,ze kdyz nemate ani dolar navic,tak musite prodat ikdybyste nemohli. A kdyz mate k tomu syna,tak si proste nic jineho dovolit nemuzete. Po tech dvou letech vlastne firma skoncila a ja musela nastoupit do prace ikdyz jsem nikdy ve svem zivote pod nikym nepracovala pokud nepocitam to spravcovstvi. Vzdy jsem pracovala jen na vlastnim. Dnes delam dve velmi malo placene prace a neminim se s tim smirit. Syna cestovani hodne poznamenalo a samostudium mu prineslo obrovske vyhody. Dnes studuje stredni skolu a u toho jiz dualne studuje vysokou. Ja musim sama za sebe rict ,ze mne ten obrovsky pad hodne posilil a myslim,ze o tom co dokaze psychika toho vim jiz hodne,ale i presto se hodlam ucit a hodlam se znovu dostat tam kde jsem byla pred prijezdem do USA. Ja vim,mohla jsem se vratit,ale ja neutikam nikdy z boje. USA mam hrozne rada,prave proto ze je postavene na penezich a na sile cloveka. Bud to dokaze nebo ne. Pocitam ,ze komodity mi k tomu dopomuzou,protoze jednoduse mne celou pohltily.

Preji vsem hezky den
Monika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Monique:
...pády až ke dnu, jedno z jakého důvodu, pokud je člověk přežije v relativně OK zdraví psychickém i fyzickém, umí ohromně motivovat a nažhavit dál. Až jste v USA jste přímo v centru dění, i když i odsud jsme tam po linkách taky hned. Pokud vytrváte můžete se právě v tomto byznyse skvěle najít a vyškrábat se zpět, být zcela nezávislá na komkoliv.
Přeji Vám úspěch, možností je zde nespočet, jen se najít v tom co právě Vám bude vyhovovat
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

to miroslavCZ:
Ked som začal čítať tvoj príbeh tak som si myslel že niekto píše o mne.
Mám 19 a momentálne tiež študujem odbor ktorý sa týka Hotelníctva a ces.ruchu ale maturovať budem až budúci
rok pretože u nás je tento odbor 5 ročný.
Tiež ma to zo začiatku bavilo(asi v 3. ročníku ma začala baviť viac ekonomika...)ale zistil som aj že táto práca sa nedá robiť celý život a nie je ani dobre platená.
Začal som sa teda zaujímať o možnosti investovania penazí a natrafil som na Financníka( už ani neviem ako som sa
sem preklikal na internete)ale potom som naň bohužial trochu zanevrel a skúsil som finančné poradenstvo.Vyzeralo
to velmi lákavo ale zistil som že na to aby som presviedčal ludí kam dávať ich peniaze nemám povahu.
Na škole máme možnosť ísť na 5 mesiacov na prax(Rhodos,Cyprus,Kréta ja som si vybral Rhodos). Tam som si zarobil nejaké peniaze ale nevedel som kam ich investovať až som ich nakoniec dal do podielových fondov ale to iba dočasne(asi na 2-3roky) kým neprídem na to ako ich zhodnotiť lepšie. Tak som sa vrátil k Financníkovi, objednal si knihu od Tomáša a Petra a začal sa poriadne vzdelávať a tak ma to zaujalo že by som chcel byť full trader ale na to mám ešte veeeela času.Cez týžden škola ,posilovňa takže na štúdium mám približne hodinku denne ale ja sa nikam neponáhlam, radšej si všetko podrobne naštudujem a až potom sa do toho pustím naostro:)
Aj ked môj kamarát zvykne hovorievať "Pomaly dalej zájdeš ale rýchlejšie si tam skôr." ja sa držím iba 1. časti tohto výroku:)
Prajem vela ziskových obchodov:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý večer přeji všem :)

Také já přišpěji, ikdyž si připadám tak trochu méněcenný v porovnání s vámi, kteří jste si před poznáním tradingu vybudovali docela slušnou kariéru (vlastní firmy, vedoucí pozice ve firmách, práce v USA). Je mi 21 let, vystudoval jsem podnikatelskou školu, po škole jsem scháněl práci, nenašel, tak jsem odjel sbírat ovoce do UK, návrat do ČR, momentálně pracuji jako obchodní referent v jedné malé firmě, při zaměstnání studuji psychologii, závodně hraji tennis a jako přivýdělek, ikdyž opravdu hodně malý - 500Kč/měs. dělám instruktora jogy, to ovšem dělám ze zábavy. O tradingu jsem se dozvěděl náhodou, klikal jsem na netu a klikal až jsem se proklikal na stránky Finančníka. Asi jako každý jsem měl ze začátku o obchodování na burze nevalné mínění, pročetl jsem si manuál, ten mě uchválit, ale pak jsem zjišťoval, že to není zase tak lehké, ale vydržel jsem, studuji všemožné už (teprve) od března, z vášně do komodit se stala doslova spalující vášeň, házení klacků pod nohy od okolí už nevnímám, jestli mám nějakou silnou vlastnost, tak to cílevědomost, nenechám se odradit, vydám ze sebe to nejlepší a budu se živit tradingem. Myslím si, že cilevědomost, motivace a disciplína je to nejdůležijší na cestě za úspěchem. Stanovuju si cíle zvláště na den, týden, měsíc, rok, dlouhodobé cíle, je skvělé si splněné cíle pak odškrkávat a zároven to učí disciplíně, vřele doporučuji všem. Jedním mým cílem je 1.1.2009 začít s tradingem na živo. Proč se chci živit tradingem ? Chci být v něčem profesionál, chci aby mě práce bavila a chci být svým pánem.

Hodně úspěchu nejen v tradingu všem

"Úspěch znamená dělat to nejlepší, co můžeme, s tím, co máme"
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

To Robert, Monigue

musím smeknout před vámi, co všechno jste zažili a museli vydržet. na druhou stranu to určitě nevěřitelně zocelí. a to v tradingu jednoznačně budete potřebovat. protože trading je hlavně o zodpovědnosti dodržovat obchodní plán. na toto téma bylo napsáno neuvěřitelně mnoho, je zajímavé, jak stejně neuvěřitelně mnoho lidí "traderů" se dopouští stále stejné chyby - obchodování bez plánu, bez ochodního systému. je to pořád dokola. sám jsem začínal podobně, bez plánu, plný elánu a viděl jsem ty hrnoucí se dolary. omyl, dolary se sice hrnuly, ale pryč z mého účtu. půl roce "tradingu" jsem odevzdal pár set dolarů jiným, ale na druhou stranu mi chyby daly to, že jsem se zastavil a říkal si:"takhle to dál nejde". a pracuju na obchodním systému.
pokud jste se vyhrabali ze sra..., máte jistě obrovskou vůli a touhu uspět. ta mnoha současníkům chybí. 80% lidí je jako listí na hladině potoka - kam proud, tam lístek. téměř všechny zmizí beze stopy na dně koryta. přesto tyto lidi nijak nezatracuju. bez nich by nebyl chleba, nejezdili bychom v autech apod.
jenom malá část si zvoli nezávislý způsob života, ať jsou to umělci, architekti a ........ tradeři. pro tyto lidi představuje práce radost a hlavně svobodu.
proto, pokud jste obstáli v životě, máte velkou šanci obstát i v tradingu. důležité je nic neuspěchat. je to běh na dlouhé trati. jistě každý na tomto webu mi dá za pravdu, že rok, dva nic neznamenají. úspěch se dostaví, nebo nedostaví až za dlouho, ale potom je to jako by jste prohlédli a nabrali druhý dech.
přeji vám hodně úspěchů v dalším životě a v tradingu.

hrabal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Brý den,
Také přispěji a troufám si tvrdit že můj příspěvek bude v něčem originální a to v mém věku.
Nedávno jsem slavil 15. narozeniny :-)
Znamená to že mám "vystudovanou" teprve základní školu a ted se chystám do prváku na střední školů spojů a Informatiky. Ke komoditám jsem se dostal na podzim roku 2006 a byl jsem tím přímo uchvácen.
Do nedávna jsem se živil - no živí mě rodiče - ale přivydělával jsem si překupnictvím ehm něčeho nelegálního a drogy to nejsou víc bohužel neprozradím. Moje výnosy činili až 20 000,- měsíčně v pouhých 13 letech :-)
Chtěl jsem ale víc chtěl jsem statisíce měsíčně a tak jsem hledal způsob jak toho dosáhnu. Nalezl jsem ho na této stránce a tím bych chtěl také vyjádřit své velké díky =))
Momentálně obchoduji forex intradenně na 1hodinových grafech a za pomoci upraveného WCCI.Upraveného jak v periodách tak ve strategii výstupů.
Obchodovat jsem začal na ostro před 3 dny s 300 USD účtem a s 0,1 lotem.
Dnes jsem na 363 USD.
V demu se mi dařilo přímo výtečně a první live dny jsou také perfektní.
Tím bych se s Vámi chtěl rozloučit a sami vidíte že obchodování není výhradou věku ani inteligence.
Sám jsem měl na základní škole 3jky jak za známky tak i z chování (opss).

Přeji příjemný zbytek dne a těm co se do live chystají přeji opravdu pevné nervy.

krakrkre :-o))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny

je mi 29 let, mám syna, a jsem zdravotní sestra. vdaná. Knížky Kiosakiho čtu asi tak už pět let, naprosto mě uchvátily, a díky nim jsem si uvědomila, jak jsem na tom finančně bídně.Takže jsem dle jeho rady (co nejvíc vydělat, ušetřit, naučit se investovat) vrhla napřed na hledání způsobu, jak v zaměstnání vydělat dost peněz, abych mohla investovat (přitom aby netrpěla nijak rodina) a začala jsem se dál vzdělávat. Vůbec to nebylo jednoduché , musela jsem hodně slevit ze svojí pohodlnosti, dodělat si v Rakousku školu, udělat tam povinnou praxi, najít si práci, vyřešit pracovní povolení. Ale podařilo se.
Další bod byl, hledat něco, co budu mít ráda, a naučit se v tom , jak se říká chodit. Takže jsem hledala výraz Kiosaki na netu, a naskočil mi FINANCNIK (je to asi 3 měsíce) . Krásně zpracovaný web, přehledně a jasně, perfektní provedení. Přiznám se ale, že jsem zpočátku nebyla moc nadšená z množství informací, které se budu muset naučit, ale díky seriálu psychologie, krůček po krůčku se učím, zkouším a zjišťuju, že se začínám do komodit zamilovávat. Přizpůsobila jsem dokonce i chod domácnosti tak, abych mohla aspoň dvě, dvě a půl hodiny denně studovat. Teď jsem zrovna ve fázi, kdy s komoditama vstávám a chodím spát. Přizpůsobila jsem tomu i svůj denní režim,( joga meditace atd) . Moc se těším na opravdový trading, jsem zvědavá. Ale počítám , že ještě tak půl roku se budu vzdělávat, pak backtestovat, a pak se do toho pustím. Díky moc Tomáškovi a Péťovi za to, že založili a spravují finančník tak bezvadným způsobem!!!!!!

S pozdravem eliskalisticka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahoj jmenuji se Jaromír (jak jinak :) a je mi 29,

vystudoval jsem IT průmyslovku a pak jsem se trochu plácal, se střídavými úspěchy, na IT vysokých školách.

Jelikož PCčka stojí celkem pěkné peníze, tak jsem začal dělat jako živnost na druhé vysoké adult (pornografie na webu).

Mezi tím byla tak různě civilka, nějaké brigády a podobně, prostě nuda :).

Ke komoditám jsem se ještě nedostal, zatím jsem si koupil pár akcií (12* O2). Ani nevím, jak jsem se dostal na finančníka. Čtu Lidové noviny, občas Hospodářské, ekonomie mě obecně velmi zajímá. Čtu Samuelsona, Smithe a vše co se mi dostane pod ruku. Samožřejmě jsem taky nedávno četl Kiyosakiho Do důchodu mladý a bohatý, Nejbohatší muž v Babyloně a film Záměna je jeden z mých oblíbených :) (miluju filmy s dobrým koncem). Prostě akcie a komodity tady byly pořád nějak se mnou, jen jsem nevěděl jestli je můžu obchodovat i s mým kapitálem, a teď už vím, že to jde :).

Obecně myslím, že intradenní obchodování je velmi časově náročné (stres, obchodování v předem určený čas), a tak ho rozhodně nechci dělat. Vše co mě zajímá je jak se finančně zabezpečit. Pro začátek chci jen uložit přebytečné peníze tak, aby mi tyto peníze zabezpečily do budoucna jistý zdroj příjmu a já mohl méně pracovat a měl více volného času. Nic víc.

Rozhodně nechci vyměnit minulé IT správcovství a nynější adult za intradenní obchodování, protože to je vše stejně časově náročné. Na to, že nemám nad sebou nikoho jsem si už zvykl. Nikdy jsem nebyl nezaměstnaný a "pod někým" jsem pracoval jen na brigádách a občas jako živnostník mi lidé zadávali práce (ať už v adultu a nebo v IT).

Obecně mě už velmi dlouhou dobu zneklidňuje má budoucnost (důchod a tak). Myslím, že je to poměrně vzdálená doba, ale jde o princip. Když na to nebudu myslet, tak můžu skončit v 70ti bez peněz. Když budu, tak můžu jen získat (tím, že půjdu do důchodu (důchod myslím finanční, ne nicnedělání, to je na člověka zabiják, sám vidím, že kdo v důchodu nedělá, s tím to jde fyzicky i duševně s kopce) dřív).

Obecně "normálně" smýšlejícím lidem je do hlav vsugerováváno. Kup si na hypotéku dům. Na půjčku televizi, pak si zajeď s Provident na dovolenou. Netrap se s důchodem, 1M Kč na penzijním fondu tě za 50 let zabezpečí (když vezmu v úvahu inflaci a pravděpodobnost měny, tak je to k smíchu). Když se ti to zdá málo, dej si navíc životní pojištění se "spořením". Tahle paleta standardních produktů mi nahání hrůzu (kromě hypotéky, té člověk mnohdy neunikne). Myslím, že dané produkty jsou účelově postaveny pro prospěch jiných a ne daného jedince a že je dav jen masírován reklamou a držen v nevědomosti, což je velká škoda. Nakládání s akciemi, úvěry a obecně financemi by se mělo vyučovat na základní škole.

Takže tak. Akcie nejsou má cílová stanice, je to jen malá součást mého plánu. Obecně akcie jsou fajn, ale dávám tím peníze vlastně do podniku jiných, takže pokud mám svůj vlastní (dobrý plán na podnikání) raději je dávám tam, než někomu jinému (protože mám nad nimi větší kontrolu a rozhodně vím o své živnosti více, než o podnikání O2). Zaměstnance nemám, jsem perfekcionista :(, takže by to pro mě(ně) byl určitě bič.

Jinak akcie považuji za zajímavý smysl podnikání (stejně jako adult, i když se to nezdá (rozhodně komunita adult webmásterů je více než zajímavá, neznám více otevřenou a spravedlivou skupinu lidí, kteří si na nic nehrají)). Rozhodně se s akciemi zatím dobře bavím, a o to si myslím jde v druhé řadě (po penězích) nejvíc :).

Mějte se fajn.

Jinak postupně tady vše čtu, ale zatím moc nepíšu (není co, mám málo zkušeností).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...