Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

KDO JSME A CO DELAME


tomnes

Doporučené příspěvky

Dobrý den,
Jmenuji se Petr Múčka, je mi 26 let, jsem z jižní Moravy a studuji poslední ročník na VŠB-Tu v Ostravě (strojařinu). Nikdy mi to nepřirostlo k srdci (možná proto jsem musel rok opakovat) a abych se přiznal tak jsem to začal studovat proto, že jsem se nedostal na fakultu ekonomiky. Myslel jsem si, že si na to nějak zvyknu,bohužel se tak nestalo a čím dál jsem se prokousal, tím víc mi bylo jasné, že bude problém živit se něčím k čemu mám v podstatě odpor.
Pak jsem se dostal čistě náhodou na konci července ke komoditám, poté co jsem narazil na finančník. Počáteční opatrnost vystřídala euforie po přečtení on-line manuálu a všech dostupných článků na finančníku. Následovalo stažení TNT a zjištění že to není tak jednoduché jak se mi zdálo , návrat k manuálu. Znovu TNT, znovu testování a následná návštěva kurzu ID obchodování. Pak to šlo ráz na ráz, kurz byl pro mě osobně hrozně podnětný (Tomáši a Petře díky) a od té doby jsem ve fázi paper-tradingu a studia všemožné literatury a knih (Dr.Elder,Dougles), otevřel jsem účet u IB (s pomocí Tomáše) a včera ho fundoval, pokud to půjde podle mích plánů tak hodlám testovat zhruba do konce února a pak se vrhnout na trénink psychologie v ostrém obchodování. Tento týden jsem si objednal workshop spreadového obchodování, protože k ID chci ještě dělat něco pozičního (klidnějšího :-))a spready se mi zdají jako dobrý nápad.
Nemám vůbec iluze, že bych obchodováním s komoditami zbohatl, ale chtěl bych se slušně živit tím co mě baví. Bohužel to má pro mě i stinné stránky, mám dělat diplomku, připravovat se na státnice a jediné co dělám, tak ležím od rána do večera v komoditách. Po novém roku to budu muset rozdělit 1:1 tak to snad zvládnu. Nicméně to je ten nejmenší problém, když čtu některé předchozí příspěvky a vidím co musí někteří lidé všechno obětovat aby se komoditám mohli věnovat tak před nimi smekám.
Asi se budu neustále opakovat, ale znovu děkuji zakladatelům těchto stránek a dále pak všem co ve fóru pomáhají začátečníkům jako jsem já. Snad budu taky jednou moci předat svoje zkušenosti dál…

Mnoho úspěšných obchodů všem (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 372
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

No koukám že se tu objevují docela zajímavé příběhy a tak taky něco přihodím


Je mi 18 let a jsem vystovaný autoelektrikář a teťkon dělám nástavbu v podnikání.Už na praxi v autoservisu jsem si řek že chodit 40let do práce a nakonec jít do důchodu není zrovna nic pro mne. Po nějakém čase zamnou přišel spolužák s docela zajímavým buzinesem a já vtom našel způsob jak si vydělat na své sny. Dostalo se mi do rukou několik knížek např. síla snů a já začal uvažovat docela jiným způsobem např. že na své sny sy můžu vydělat i já , že finanční nezávislost neni pro ostatní lidi , ale i pro mne. Nezdálo se mi však příliš výhodný dávot svoje naděje jen do jednoho způsobu a tak jsem po chvilce brouzdání dorazil na finančníka, který mne naprosto uchvátil. A od té doby zkouším a zkouším zkoumám grafy atd.

JInak jsem docela rád že nepatřím k lidem , kteří každou příležitost zkoumají z milionu úhlú a hledají výmluvy proč je ten a ten buzines špatný.

Jinak děkuji provozovatelům finančníka za jejich ochotu a skvěle vedené stránky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,

rozhodl jsem se, že přispěji také svojí troškou do mlýna. Je mi 26 let, vystudoval jsem gympl a poté nástavbu (obor cestovní ruch), hned poté mě šoupli na vojnu a od té doby jsem uvíznul v "krysím závodě", kde bojuji už tři roky (pracovník zahraničního obchodu jedné velkoobchodní firmy). Práce mě svým způsobem baví, ale už téměř od počátku jsem si začal uvědomovat, že to není to pravé ořechové, začal jsem poznávat realitu každodenního byznysu, se kterou se stále nemohu ztotožnit, jelikož je natolik vzdálená mým morálním a ideovým hodnotám (nechci zabíhat do detailů, ale snad chápete o čem mluvím), že to vyvolává obrovský konflikt uvnitř sebe samotného a není možné to dlouhodobě vydržet. Začal jsem tedy pomaličku pátrat po něčem co by mě uspokojilo daleko více, ale ne a ne to najít. Asi tak před dvěma měsíci jsem absolutní náhodou (nic neříkající zmínka někde v diskusním fóru) narazil na stránky Finančníka a jakoby v ten moment do mě uhodil blesk. Okamžitě jsem si vytisknul manuál a téměř všechny články, začal pročítat fórum a dělal si poznámky do sešitu. Další spád byl velmi rychlý - účast na obou kurzech Finančníka, studium Spreadového workshopu. Najednou jsem si uvědomil strašně důležitou věc, že mám doslova hlad po každé nové informaci, myšlence, nápadu a to je něco co už jsem strašně dlouhou dobu nepoznal. Rozhodnul jsem se pojmout veškeré studium komodit jako návštěvu vysoké školy, pro jejíž absolvování udělám 100% a jestli mi to přinese nějaký (hmotný) užitek to se teprve uvidí. Každopádně už teď vím, že mě to určitě obohatí jako člověka, protože server Finančníka je natolik komplexní, že mi otevřel cestu k mnoha novým knihám a myšlenkám, ke kterým si dovolím tvrdit bych se jinak nikdy nedostal.

Na závěr tedy vyslovuji veřejné díky Petrovi a Tomášovi za jejich neuvěřitelnou práci (tu) i všem aktivním pisatelům v tomto fóru!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nepatrim zatial ku komoditnym obchodnikom (nedostatocny kapital), ale tiez by som chcel napisat to co o sebe. Ja som studen gymnazia zo Slovenska -- Orava. Po tom co mi domov zaviedli net som hladal moznosti ako si zarobit a nebit 100% zavisly na rodicoch. Vyskusal som citanie mailov (td), rozne HYIP (High Yeld Investment Program) kde slubovali 1%/den.
Precital som si ich plany a objavil som tajomne slovicko FOREX. Hladal som na Google (Stranky v slovenskom jazyku) a naslo financnik.cz. Pozriem -- a zistim, ze lepsi zaciatok som si ani nemohol priat. Hned som vyskusal VT (Najskor www.4ex.cz). Ale tu na fore ma osvietil SID (vrela vdaka). Demo cez cmsfx a idem demo trading. A kedze som celkom zdatny programator zaujima ma problematika AOS. V priebehu tyzdna som napisal tri AOS. Prve dva boli stratove a treti vykazuje zisk 46 pips/den. Test 12 dni cca 55 obchodov -- tymto by som chcel vyzvat SIDa, aby nam aj on priblizil svoje zaciatky (ak to nevadi ostatnym), pretoze SID je skutocne velka osobnost a mozeme len dakovat, ze ho mame podobne ako ostatnych. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravim všechny tradery,

jsem sice teprve krátkou dobu registrovaným účastníkem finančníka, ale chtěl bych se taky troškou podělit o tom, kdo jsem a co dělám.

Je mi 24 let a mám vystudovaný 2 školy, obchodní akademii a vyšší odbornou školu územně-správní, obor uzemní správa a samospráva. Přesně tak, úředničina :-) Studium jako takový jsem zakončil v létě 2004 a od tý doby se snažim najít zaměstnání nebo aspoň takový, o kterym vím, že bych ho dělal rád. Pracovní zkušenost, i když minimální, jsem již pobral, nicméně mé první a zatím poslední zaměstnání nemělo dlouhého trvání, a to jsem si myslel, že by to mohlo být docela slušný místo (asistent soudního exekutora). :-) Alespoň to byla zkušenost a nyní vim, že nic podobného bych už asi dělat nechtěl.

Protože mám teď docela hodně času, tak jsem se jenom tak brouzdal netem a snažil se najít něco o tom, jak by se dali vydělat slušný peníze. Najela mi stránka Finančníka a po přečtení prvních odstavců jsem si řekl: TO JE ONO!!!! to je to, co chci dělat. Sice jsem úplně na začátku, ve fázi sbírání kdejakých informací, ale jsem naprosto nadšenej (přítelkyně tvrdí, že i posedlej :D) A můžu s naprostou jistotou říct, že tohle je ta cesta, po který bych se chtěl ubírat. I když bude dlouho, dlouho trvat, než dojdu do cíle (pokud tam vůbec dojdu :)), rozhodně si myslim, že bude moc pěknej pocit říct, že jsem v životě něco dokázal. Tohle je můj cíl, něco v životě dokázat.

Je to celkem vysoká laťka, ale času mám před sebou hodně a neni kam pospíchat, všechno pomalu a s rozvahou. Ne nadarmo se asi říká, že cesta k velkému cíli vede přes mnoho malých. :-)

Tak to je asi zatím vše, samozřejmě jsem plnej otázek, doufám, že na ně začnu postupným studiem dostávat odpovědi a když ne, jste tu přece vy, kteří rádi poradí :-)

Chtěl bych Vám popřát mnoho, mnoho úspěšných obchodů a radosti z nich. Tomášovi a Petrovi bych chtěl poděkovat za finančníka, který mi odhalil cestu, kterou jít. Jestli bude úspěšná či nikoliv, záleží jenom na mně. Pánové, dobrá práce, jen tak dál :-)

Mnoho zdaru do roku 2006 přeje

Zdeněk

Zároveň

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím
je mi 33 let, jsem vyučen + nástavba, dálkově jsem dostudoval VOŠ krizové řízení takže úplně mimo obor. Na stránky jsem dostal kontakt na jiném fóru a musím říci že jsem dosti nadšen. Jsem OSVČ mám firmu již 8 let s poměrně úzkým zaměřením a tím pádem menším množstvím potenciálních klientů, na oplátku je zase velmi málo konkurence. Teda myslím tu kvalitní konkurenci, té nekvalitní je dost stejně jako v každém jiném odvětví. Poslední 3 roky jsem zkoušel peníze které jsem vydělal zhodnotit v maloobchodě nejdříve textilním to byla naprostá chyba, nyní v květinách což je sice lepší ale zatím po roce fungování to vydělá s bídou pouze na sebe a zaměstnancům na výplaty. Konkurence je veliká a situace v českém maoobchodě se lepšit nebude, takže jsem rozumně usoudil že buď přidám ke květinám ještě služby u zákazníka což snad celému obchodu prospěje. Kdo z Vás měl někdy zaměstnance ví že výběr je dosti omezen, pokud se jedná o schopného jedince, pokusí se osamostatnit a dělat sám na sebe, pokud se jedná o neschopného jedince tak to obchodu neprospívá. Takže je třeba volit střed a dělat kompromisy. Pokud si vzpomenu na začátky své činosti tak jsem se snažil vždy dělat zakázky sám , pouze pokud jsem z časových důvodů nestíhal tak jsem dal práci i jiným. Takže svým způsobem jsem zmenšil rizika reklamací neboť jsem kolikráte nechápal jak někdo může odvést nekvalitní práci. Nechápal jsem taktéž jak to že někdo dokáže práci dělat komplikovaně když to jde kvalitněji a jednoduše. A vždy mě dokáže překvapit odpověď zaměstnance když např. přiveze auto z autorizovaného servisu po výměně spojky a čistě náhodou když do toho auta sednu po 3 měsících a slyším divné hučení a po sešlápnutí spojky to ztichne tak když uhodím na zaměstnace co to je, tak se dovím že to už je delší dobu a dělá od od té výměny spojky tak na otázku proč mi to nikdo neřekl se dozvím " No já nevím" /nejednalo se o ženu ale o muže/což je drtivá odpověď na vše co se zaměstnancům nepovede. Proč nedokážou trochu popřemýšlet o tom co dělají, vím těší se na svačinu, na oběd, na to až půjdou domů, na výplatu, na volný víkend, ale práci berou jako nutné zlo s kterým se nedá nic dělat. Samozřejmě že to není případ všech zaměstnaců. Neváží si prostředků a nářadí a když si koupím 8 let starou toyotu tak vidím že jsou naštvaní protože si myslí jak pan šéf vesele utrácí peníze,které mu oni vydělali. Ale dost kecání už jsem mimo téma. Tak že jak jsem řekl jsem absolutně nadšem těmito stránkami protože pokud se mi podaří eliminovat riziko které se nazývá zaměstnanec, tak opět budu svým pánem. Za 8 let se mé náklady na provoz firmy zdvacetinásobily, ale pocit mám že vydělávám tolik nebo o něco málo více než když jsem dělal všechno sám. Takže jsem ve stádiu kdy hltám informace, pročítám fóra, věci které mi přijdou důležité vysosávám do extra složky, nakoupil jsem knihy a jdu do toho, protože je leden a lepší klidové období není. V březnu začne sezóna a to se budu muset opět naplno věnovat firmě. I když někdo psal že člověk nemusí být matematikem tak se obávám že toto bude pro mě tvrdý oříšek, ale vzhledem k tomu že si myslím že mám dobré schopnosti co se týče organizace a načasování tak snad časem budu vidět i ty věci které teď nevidím. Myslím že žádné další otázky nemám, protože si myslím že všechno bylo podrobně zvěřejněno v textech i ve fóru. Samozřejmě že těžko říci zdali to půjde či nikoliv, je to otázka psychiky už jen proto že jsem kdysi prošel částí života jako gambler a jsem rád že jsem se toho zbavil takže raději budu opatrný ale byl bych rád kdybych byl schopen po prázdninách spustit nějaké obchody na ostro. Alespoň si myslím že to není špatné období na začátek stejně jako v každém jiném obchodě. Jen mě mrzí že jsem tyto stránky nenašel dříve. Tak ať se Vám všem daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Z vysoké matematiky nemějte strach. Já osobně jsem např. naprostý "antimatematik". Nakonec zjistíte, že komodity jsou o dodržování určitých základních pravidel a ve finále hlavně a hlavně o vlastní psychice a disciplíně (to je ten tvrdý oříšek).
Přeji Vám, aby se to povedlo. ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lisakus, já nejenom že jsem matematický analfabet, ale i si příliš nerozumím s počítači. A vidíte - dnes se s klidem komoditami živím :-) Není to nic složitého. Vlastně jde jen o to zvládnout psychiku, vše další už je výrazně jednodušší.

Samozřejmě, držím palce všem.

Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím všechny,

je určitě dobré se představit, když se také občas účastním diskuzí na stránkách finančníka.

Takže předně, je mě 23 let. Vystudoval jsem SPŠ stavební, obor pozemní stavitelství. Abych tak řekl, nikdy jsem tomuto moc nepřišel na chuť. Následovala VOŠ škola, obor vodohospodářské stavby. Plynule jsem přešel do praxe a nyní jsem cca půl roku zaměstnán ve vodohospodářské projekci. Dálkově jsem 1 semestr studoval VUT, ale z různých důvodů jsem tohoto zanechal.

Avšak stále i po zanechání studia se snažím sebevzdělávat...Mým předsevzetím, abych tak řekl, jakým směrem vykročit, bylo stát se finančně nezávislým, což je v mém oboru myslím v prvních....letech docela tvrdý oříšek.

A proto:

finance?-peníze-ekonomika(krátká zastávka u knih o ekonomice)-investice(zastávka u různých typů spoření,investic ap.)-komodity(náhodné otevření stránek finančníka při hledání diametrálně rozdílné věci)

Nyní veškerou svou pozornost věnuji komoditám. Pro mé technické smýšlení se obracím ke knihám o statistice, pravděpodobnosti ap. Samozřejmě nevyjímaje stránky finančníka... Pro mé vizuální schopnosti a představivost se snažím trhy sledovat v rámci formací.

Mé cíle?:

Konečně jsem našel směr, ve kterém se mohu dostatečně sebevzdělávat, věnovat pozornost věci, která dokáže člověku přinést finanční nezávislost a předně, kde je člověk závislý pouze na svých schopnostech a nemusí své myšlenkové postupy vysvětlovat někomu, koho vlasně ani nezajímají.

S pozdravem Jiří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

dovolte abych se také představil :). Stránky finančníka jsem objevil přibližně před čtvrt rokem, v lednu jsem se zúčastnil úvodního kurzu do e-mini a od té doby každý den od půl čtvrté hledím do grafů :) a občas přispěji nějakou otázkou, či poznámkou do diskuze.

V červnu 2005 jsem skončil VOŠ zahraničního obchodu a prakticky hned se zadlužil a založil vlastní firmu = import + velkoobchod. Až teď se pomalu začínají vracet plody tvrdé práce v podobě podepsaných (budoucnost ukáže) výhodných smluv

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nějak se sem nevložil zbytek :( ...takže pokračování zde:

Nejtěžší pro mě na obchodování je ta přísná disciplína, klid a chladný styl, který počítá i se ztrátami. Ztráty příjmám hodně těžko a stále se snažím vymyslel nějaký vlastní pattern, nějaký vlastní indikátor, který bude ztráty dokonale potlačovat. Jsem trochu naočkovaný mojí prací, která moc se ztrátami nepočítá. Přitom naprosto chápu, že ztráty jsou součástí obchodování a že mnohdy jejich frekvence bývá větší než frekvence zisků. Prostě s tím právě moje psychika bojuje... Mám za sebou cca 200 paper obchodů a cca 150 demotradových obchodů, které celkově výchází velmi dobře. Stále ale nejsem spokojen a pracuji na ideálním způsobu vystupování v YM.

Na druhou stranu mě komodity naprosto pohltily. Je to skvělá příležitost zcela nové seberealizace. A úžasné je to, že ke všemu stačí počítač, připojení na internet a moje hlava. Je to víc než hon za co možná největším obnosem peněz, jde o to dosáhnout pocitu, že jsem to dokázal.

Děkuji autorům finančníka a všem kdo se tu dělí o své zkušenosti!

Jarda101

Link to comment
Sdílet pomocí služby

!! nevím, jestli jsem již neodeslal omylem neúplný příspěvek, tak ho ještě zopakuji!!


po přečtení těchto zajímavých příspěvků jsem se rozhodl napsat něco o sobě.
je mi 46 let a s komoditami jsem se začal seznamovat v listopadu loňského roku. do obchodu mě zasvětila sestra, která byla na úvodním školení Ar.. od té doby jsem jim propadl a chtěl bych se postupem času obchodem živit.
vystudoval jsem VŠ elektro v Praze a po krátké vojně jsem pracoval do roku 91 v PZ KOVO. poté v euforii doby jsem začal samostatně podnikat. v roce 94 jsem s několika lidmi založil obchodní s.r.o., dováželi jsme přírodní kámen z Itálie, keramiku ze Španělska, dveře z Kanady. po mnoha letech spolupráce jsme zjistili, že už to neklape jako dříve a já jsem prodal podíl ve firmě a začal podnikat sám. po záplavách v roce 2002 jsem přišel o část zboží a od té doby jsem se plácal obchodem a životem jak se dalo. od roku 2004, kdy jsem azvřel provozovnu, dělám obchody od stolu doma a pracuji jako obchodní zástupce pro různé firmy.
v tomto období jsem ale pocítil, jak chutná moc, kdy šéf nebo majitel neocení úspěch (ten se předpokládá) ale i drobný neúspěch dá pěkně sežrat.
v mých 46-ti letech pomalu zjišťuji, že i VŠ a mnohé zkušenosti jsou pro většinu společností nezajímavé a že je stále těžší sehnat zajímavější práci. Rozhodně nechci skončít jako prodavač v supermarketu přilepený 12 hodin na židli za mrzký peníz, abych se v pokročilém věku ohlédl za sebe a viděl pouze šeď a nudu.
v komoditách vidím jedinečnou a téměř jedinou a poslední šanci jak si život uspořádat tak, aby mi nikdo nediktoval, co mám a jak udělat, kdy do práce a co nejpozději z práce, aby se to šéfovi líbilo, apod.
zatím provádím PT na TNT, ale nakonec jsem se rozhodl, že se nejdříve budu věnovat intradennímu obchodu a jakmile vydělám pár dolárků navíc, budu obchodovat i spredy.
vím, že je to dlouhá cesta , ale věřím, že s radami a pomocí p. Nesnídala, Podhajského, ale i ostatních traderů stanu na bájném Olympu.
P.S. je to trochu nadnesené ale prostě chci žít slušně a bez stresů a buzerace nadřízených. snad se mi to zdaří.


Mirek (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mirku,
mluvíš mi z duše. Je mi 45, takže už dávno za zenitem, co bychom si namlouvali.
Nelituji ničeho, čím jsem v životě byl, ALE LEPŠÍ JOB UŽ NÁM NIKDO NENABÍDNE !
Patřím mezi lidi, kteří neustále hledají, bádají a pátrají po něčem "co by za to stálo...". Po všech stránkách.
Od chvíle, kdy jsem objevil komodity už nehledám.
Hodně zdaru. Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...