Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Trading a život u moře – Lanzarote #2


Doporučené příspěvky

Pobyt v zahranici? Mne pomohl prekonat deprese, ujasnit si co chci od zivota a co je v zivote dulezite. Proc? Asi proto, ze venku se clovek vlastne podruhe narodi. Jak se uvedete, tak vas lidi budou brat, muzete zacit od nuly a znovu.

Ziju 4 roky v Italii. S krizi tu je opravdu velky problem najit praci, takze doporucuju prijet financne zajisteni. Bydleni s klidem sverte realitkam, ale v zadnem pripade si nemovitost nekupujte, jen pronajmete. Veskere financni zalezitosti jako dane, pojisteni, bankovni ucty, apod. ridte striktne z Cech! Tady se totiz plati dane uplne ze vseho (z auta, z bazenu u domu,...) a driv nebo pozdeji na vas skoci financni policie, coz je velmi efektivni instituce. Takze delejte a zijte si tu jak chcete, ale pro mistni urady zustante navzdycky jen turiste. Protoze to co se u nas povida o italske byrokracii je pohadka pro deti...ujistuji, ze realita je o moc drsnejsi. A radeji nemente ceskeho doktora.

Naklady na bydleni se hodne lisi podle lokality, cim vic na jih, tim levnejsi. V Rime neporidite pod 600 Eu, ale jiz v mensich mestech Lazia cca 500 za byt v centru. Podle me se nejlepe vyplati pronajmout si dum (nebo cast domu) na venkove, kde budete mit garaz a kus zahrady za velmi prijatelnych 350 Eu bez sluzeb. Nejdrazsim nakladem krome najmu jsou poplatky za plyn. Zapnout topeni na 2 hodiny denne behem zimniho pulroku vas prijde na vic nez 100 eu mesicne.

Jinak benzin srovnatelny, potraviny srovnatelne, elektronika a obleceni rozhodne levnejsi nez v Cechach. K tomu pripoctete nekonecne mnozstvi kulturnich zazitku, more v blizkosti max 2 hodin, lyzovani i v centralni Italii, golfove hriste v kazdem provincnim meste, spoustu slunecnych dni. A hlavne kulturu restauraterstvi jakou v Cechach nedosahneme ani za sto let.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 33
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

  • 5 months later...

I já se podělím.

Odešla jsem do zahraničí pár let po revoluci, t.j. v době, kdy to ještě nebylo zas až tak běžné jako dnes. Naložila jsem auto polovinou svého bytu a odjela do Španělska (do Barcelony, rok jsem pak taky strávila na Kanárech).

S těžce naspořenými řechtáčky z Čech jsem usilovala o legalizaci pobytu (dávno před vstupem ČR do EU) a sháněla slušnou práci. Trvalo to rok, a když jsem měla na účtě už jen 3000 peset (cca 20 Eur) a byla skoro zoufalá, našla jsem svoji první dobrou práci. Pak už to všechno šlo nějak samo ... (španělsky jsem uměla dobře už tenkrát a motivací ke studiu byl sen "jednou se tam dostat" a to i přesto, že to dlouho vypadalo dost nemožně - mluvím o době 20 let zpátky). Žila jsem mezi Španěly (pardon, Katalánci :-), prakticky (kromě rodiny a nejbližších kamarádů) jsem ztratila kontakt s Čechami (nikdy jsem ovšem nepřestala do nebe vynášet naši kulturu a vzdělanost - když jsem srovnávala se španělskou úrovní, mnohem, mnohem vyšší a kvalitnější).

Měla jsem možná štěstí, ale hodně jsem na sobě taky makala (jazyk, obecný kulturně-politický přehled) a podařilo se mi nejen získat výbornou práci, ale hlavně spoustu přátel. Paradoxně jsem pro ně byla bankou (ti Španělé, kteří často ještě v 35 letech bydleli u rodičů a neměli žádné náklady si ke mě, cizince bydlící v pronájmu a bez jakéhokoliv zázemí, ke konci měsíce chodili půjčovat :-))) (což dokazuje skvělé možnosti kombinace šikovného Čecha žijícího v zahraničí)

I když jsem se po 8 letech (z rodinných důvodů) rozhodla vrátit, po Španělsku se mi stýská a pohrávám si s myšlenkou se tam vrátit a zůstat už napořád. Proč? Prvním z milionu důvodů je to, že mi schází ta TĚŽKÁ POHODA, kterou španělé žijí (a tu člověk pozná, až když "zapadne" a naučí se ji vnímat, chápat a nejlépe sám i provozovat - to chvilku trvá, ale stojí to za to!!!), která chrání nervy, srdce, hlavu a prodlužuje (a samozřejmě zkvalitňuje) život. Ať už jste uklizečka, manager nebo třeba trader, vaše nejčastější myšlenky nebudou "nestíhám", "nemám čas", "nemůžu si to dovolit". Čas se najde (i díky posunu aktivit směrem do večerních a nočních hodin), že nestíháte zas až tak moc nevadí, protože nikdo ani moc nečeká, že byste někde měli být včas a dovolit si můžete všechno (i když na to nemáte - ale to už je trochu jiná kapitola a hlavní důvod nedobré současné ekonomické situace Španělska). Jenže to nikomu žíly nerve, hlavně když je na dobré jídlo, dobré vínko, zábavu, a tak to asi má být!
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Zdravim vsechny uspesne i zatim neuspesne tradery..Ja uz procestoval kus sveta,Australie,Cina,jihovychodni Asie,taky jsem zil jsem nekolik let v USA,na Novem Zelandu a momentalne ve Francouzkych Alpach,ale trading mi porad nejde. Jsem hodne emocionalni clovek coz je asi muj nejvetsi problem..Jinak co se tyce zivota v zahranici,to je jen osobni volba,,hodne zalezi na tom odkud z CR jste a jake mate rodinne zazemi a pratele.Jelikoz jsem ze severni Moravy kde bohuzel vsichni co znam travi socialni zivot v hospode a smogova situace se tam vymkla z kontroly,tak je tam obcas zajedu navstivit ,ale radeji uprednostnuji zivot v zahranici nejlepe v horach nebo u more..Bud budete sdilet zivot s vlastni rodinou a prateli nebo si ho sam uzivat ve svete (neco za neco) ..Nakonec je to stejne uplne jedno, zivot leti jako voda..

Kazdopadne zkusenosti a zazitky ze sveta jsou nepopsatelne..USA,Francie a Zeland,nekvalifikovane prace,,nadprumerny vydelek,uzijete si , usetrite a citite se svobodny....to je moje zkusenost

Hodne stesti ,odhodlani a hlavne zdravi vsem..

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...