Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Trading a život u moře – Lanzarote #2


Doporučené příspěvky

taky jsem byl nejakou dobu v anglii a rad se tam vracim i kdyz bydlet bych tam nechtel...

k tem bohatym... Joe Ross ma na konci knihy trading je byznys par zamysleni na tema moudrost a hloupost... Trading je tak uzasna vec ze pokud chcete byt ziskovy (specialne intradenni trading) tak musite se naucit obrovske mnozstvi dovednosti a sebepoznani atd... a to dohromady bych nazval taky moudrost (pokora, skromnost, ochota ucit druhe "zadarmo")... ti druzi kteri zbohatly na zaklade nejakeho "uzasneho" napadu a celkove nic moc pro to nemusi delat a penize jim jen tak samy padaji tak to jsou lidi kteri si neprosli nejakym velkym procesem a proto se tak chovaji a delaji dojmy na "obycejne" lidi... nazval bych je spis jako hlupaky s penezama nez jako bohati lidi... bohatsvi neni o penezich...

A jeste k charite bych dodal ze me udivuje kdyz se s nekym bavim o charite a on rekne ze kdovi kde ty penize skonci ja radsi nic nedavam.. .toto neni otazka kde penize skonci.. pokud studujete bohate lidi ( ne hlupaky s penezama ) tak vite ze naprosta vetsina povazuje davani jako jednu z nejdulezitejsich vlastnosti nebo "podstaty" bohatstvi. Takze pokud to myslite s bohatstvim vazne tak automaticky 10% (nebo treba 5%,15% to je jedno) jde ihned na nejakou podporu nebo dobrocinnost, mozna sponzoring. A pokud si nejsem jist jestli ta spolecnost s myma penezama neco udela tak bud zalozim svoji nadaci, nebo si najdu opravdu dobrou nadaci, a nebo ty penize jednoduse "fouknu" z okna napr tim ze je poslu na unicef a budu verit ze s tim neco delaji...
Ale prosimvas nereste veci typu kdovi kde to skonci, radsi se naucte taky davat... a tim padem budete vic dostavat a vic davat a porad dokola :)

Kazdopadne Petre dekuji za pekny konkretni clanek a reknu vam ze hodne premyslim o Lanzarote :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 33
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

[bold]roman06[/bold]: jak dlouho jsi byl v UK? Tyden? Prijde mi to tak,sorry. A co pises o tom "uzasnem" napadu,to je blabol,sam trading o sobe je jak ty rikas "uzasny" napad,a pokud mas hlavu ze neco vymyslis tak jsi prece vic nez ostani lidi kteri chodi do prace a poslouchaji sefy a musis to dat nejak najevo. Pochybuju ze kdyz obchodujes s minimalne desitkami lotu na burze tak stale zijes ve 2+1 na predmesti,jezdis ve Fabii a chodis s chlapama do hospody. Proste budes chodit v obleku od Bosse, luxusni restaurace, dovolene, auta...atd.,proto to vsechno delame,pro svobodu, prachy a ze nas to bavi. S tou charitou mas svym zpusobem pravdu (myslis ze kdyz chces tak si cestu najdes),ale je to kazdeho vec prece ne. Ja radsi investuju do lidi kteri s tradingem zacinaji,nebo pomaham lidem kteri maji vetsi moc pomoci nekomu dalsimu,ale muj zivot je vzdy na prvnim miste. A chci videt cloveka ktery dava 15% z prijmu na charitu,dalsich 20% na dane... To pak asi nejsi moc ziskovy ze. Prijde mi to jako nabozensky fanatizmus. A vsichni jedem na Lanzarote,protoze je tam Petr... mate prece svoji hlavu a svuj zivot,stejne jako mas svuj trading plan a styl ne! Promin ale tohle pochlebovani se mi tak prici ze jsem mel husi kuzi a musel reagovat,asi to hodne lidi na**re,ale to mi nevadi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06, "zbohatli z nejakeho napadu a penize jim jen tak padaji...". No nevim, kolik takovych lidi bude, myslim, ze podstatne min nez traderu. A to ze meli napad bych rozhodne v dnesni dobe, kdy je know-how to nejcennejsi, co muze byt, nepodcenoval a nedelal bych z toho neco mene cenneho nez to, ze nekdo vydelava na burze.
Jinak trading delam kvuli penezum a svobode. Ta svoboda z meho pohledu plyne prave z toho, ze muzu vydelavat dostatek penez (kdekoli) na to, abych zil zivot podle sebe neomezovany financemi a konvencemi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny na finančníkovi a skládám poklonu Petrovi a Tomášovi za vše co dělají a tady prezentují.
Rád bych přispěl trochou taky do diskuze o životě v zahraničí. Žiji přes 7 let v USA na Floridě a mohu porovnávat s ČR i s ostatnímy staty, které jsem navštívil. Upřimně život v USA je dost odlišný od toho co jsem znal a kde jsem žil. Je to dáno mentalitou a výchovou američanů, kteří jsou upřímní, sebevědomí, hodně hrdí na svou vlast , nezávislí a což se mi tu hodně líbí , že nejsou závistiví. Tady má každý možnost ukázat a dokázat co v něm je a to platí do písmene. Do USA jsem odjížděl skoro bez znalosti angličtiny, teť se domluvím bez problémů. Jak už to mnozí tu psali, pobyt půl roku nebo déle v cizí zemi vám dá víc než roky učení ve škole. Vrátil bych se k tomu jak se tu žije.
Bydlení na Floridě je bezproblémové dá se vybírat z obrovského množství nabídek od 650 $ za měsíc apartmán, duplex nebo malý domek. Platí se na začátku každého měsíce s tím, že musíte složit tzv. deposit ve výší jednoho nájmu, který vám bude po skončení pobytu vrácen. Ubytování se nabízí na min. 6 měsíců a výše. V součastnosti se dá ale domluvit i jinak. Normální apártmán, duplex nebo malý domek má 2 - 3 pokoje, obývací místnost, kuchyni a 1 - 2 koupelky. Je vybaven většinou vším co potřebujete. Sehnat si musite jen věci do obýváku a postele. Za vodu platime 60 $, za el. v zimě okolo 80 $ v létě 180 $. Přihlášní vody, elektriky a internetu s TV je otázka 30 minut. Cabel kde je asi 600 programů z toho 150 HD plus premiové programy pro sledování fotbalu v Evropě a vysokorychlostní internet stojí 148 $. Sehnat se daji i laciné balíčky od 29 $ na měsíc.
Nutnost je v USA auto, ty jsou tu myslím nejlacinejší na světě většinou s automatem. Přihlášení (registrace) se odvíjí od ceny kupovaného auta. Pojištění je tu od 350$ do 600 $ za 6 měsíců. Benzín je tu laciný momentálně tankuji za 2,80 $ za galon, to po přepočtu vychází asi na 14 Kč za litr. Takže spotřeba se tu neřeší. Řidičák se tu udělá za hodinu i s jízdama, stojí okolo 35$, který vám slouží zároveň jako ID - identifikační karta. Silnice na Floridě jsou bez děr, široké a většinou dva a více pruhů a to neplatí jen pro dálnice.
Co se týče jídla , tak je většinou lacinější než v ČR. Dražší je zelenina a ovoce ale maso, pečivo a vlastně vše ostatní je lacinější. Pivo Plzeň, Heineken, Corona, Guinness, Forester ( 0,33 l ) atd 6 ks za 6-8 $. Elektronika je zhruba o 30 - 50 % lacinější než ČR. Oblečení neskutečný výběr, značkové je mnohdy několikanásobně lacinejší než v ČR.
Florida nabízí výborné pačasí po celý rok. Koupání je možné od poloviny Března do Října , k dispozici jsou všude zadarmo perfektě upravené hřiště na tenis, volejbal, basket aj. Pokud někdo rád jezdí na motorce, tak je tu celoroční sezona. Vzduch je tu díky blízkosti oceánu čistý a svěží ikdyž je venku 37 st. Kdo má problémy s alergiema nebo astma, tak tady na to zapomene.
Napsat by se toho dalo ještě spousta, ale je to zbytečné, nejlepší je vlastní zkušenost. Přeji na závěr všem traderům, ať si splní své sny a žijí tam , kde se cítí nejlépe. Já na tom tvrdě a usilovně pracuji, v tom mi pomáhá i finančník.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marcucci jojo mate pravdu... ja to tady beru tak, ze pokud neco chci rict tak to reknu ale uz to nebudu obhajovat protoze vidim ze to vede do hadek akorat a urcite jsem nektere lidi tim oslovil takze neni potreba si dal argumentovat... diky za nazory, ja si na svem dal trvam protoze moje cile jsou daleko vyssi nez treba auta obleky restaurace... A taky jste me nepochopil protoze sam ve svem planu veci typu luxusni dovolene, obleceni a auta mam a tento styl vyzaduji.
To co jsem tim chtel rict je, ze vydelavanim obrovskych penez na trzich moje cesta zacina... vase cesta konci... mejte se...

Pavel K. chapu kam miris a urcite mas pravdu.. to proste nejde tady napsat jak to myslim takze nechame to tak :)

ps v anglii jsem byl celkem tak 5 mesicu... nevyhovuje mi pocasi... tak nevim proc me tak napadate

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja treba Anglii taky nemam rad. Ale je to jenom muj osobni postoj a to neznamena, ze je to spatna zeme. Muj duvod je ale trosku jiny nez pocasi.

Kdyz jsem tam byl asi ve 12ti nebo 13ti letech (nekdy okolo roku 95) na zapade (kolem Exeteru) na vymennem pobytu, tak to bylo naprosto uzasne. Jeden z mych nejlepsich zazitku. Zilo se tam uplne jinak, nez v Cesku. Lidi si mohli mnohem vic dovolit. Bydlel jsem u rodiny, kde tata byl automechanik a mama byla prodavacka v obchode. Bydleli v klasicke anglicke radovce, meli 2 auta, 3 decka a plny dum zvirat (ten tata choval treba i sovy). Kdyz jsme se po 14ti dnech vratili do Ceska, tak jsem pri setkani s nasima brecel, ze tam chci jet zpatky... byli z toho trochu rozhozeni. Predpokladam, ze v te dobe se ve mne zrodila myslenka, ze chci pryc :)

Pak jsem se tam vratil asi o 10 let pozdeji, kdyz jsme tam meli jedno firemni skoleni - kousek nad Londynem v takovem letnim sidle - nepamatuju si, jak se to jmenovalo, ale byl to takovy zamecek na venkove. Ten komplex byl neco, co si predstavim pod pojmem "Country club" pro "bohate"... Ale ta cesta tam, to byl zazitek. Rozhodli jsme se jet hromadnou dopravou misto taxi, abysme si to trosku uzili. Prvni prekvapeni uz na Heathrow, kdyz jsme vlezli do metra. Nabehla tam zasahovka a vyhodili nas ven, ze to prvne musi prohledat, jestli tam neni nahodou nekde nejaka bomba. Ok. Nikde ani jeden odpadak, aby do nej nekdo nahodou nehodil bombu. Ok. Pak jsme teda dojeli nekam na nadrazi a jeli jsme vlakem. Vlakem z vesnice A do vesnice B nekde uprostred niceho. Neco jako spoj ze Znojma do Satova v Cesku. A najednou koukame, jak se tam na displeji opakovane zobrazuje "If you see anyone or anything suspicious, please call this number: .....". To uz mi prislo trochu moc. Anglie je take misto, kde vas vystopuji 3 mesice zpatky podle auta, protoze vsude jsou kamery, ktere ctou a zaznamenavaji SPZ. Nebo kde delali pokus s detmi, ze jim misto karticky od knihovny implantovali do ruky cip. Deti byly nadsene, ze neztrati karticku, prilozi nekam ruku a ono je to nacte, ale pro me je takova budoucnost opravdu desiva. Svoboda podle me vypada uplne jinak nez ocipovani nonstop sledovani obcane, jak vystrizeni z "Endgame: Blueprint for Global Enslavement" od Alexe Jonese. No ale tohle jsem napsal jen tak na zamysleni, nechtel jsem nikoho odradit :) Nekomu naopak muze vyhovovat, ze zije v iluzi bezpeci.

Jeste jeden komentar k tomu prispivani na charitu. Vzdavani se svych penez ve prospech nekoho, kdo je potrebuje vic, je podle me velice slechetne. Ale radsi ty penize dam treba nekomu znamemu, kdo by si moc chtel koupit nejakou vec, ale nema na ni, nebo kdo je ve financni tisni, nez abych ty penize jen tak "fouknul" nejake organizaci a doufal, ze s nimi neco udelaji (neco jineho, nez ze zaplati svoji vlastni administrativu). V mem pripade nejde o problem vzdat se svych penez, ale o to, aby ty penize opravdu sly nekam, kde jsou potreba a kde pomuzou. Jinak je rovnou muzu venovat nejake nasi politicke strane :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


to h0moun.

Jak je to teť s vizouvou povinností nevím, to se musís zeptat na ambasádě. Do USA te teť jezdíš bez víza a pokud by si tu chtěl být a dělat trading tak by ses měl opět informovat na ambasádě ohledně udělení pracovního víza. Já jsem teť v období kdy cítím že potřebuji změnu prostředí. Florida pro většinu lidí zní exoticky a luxusně, ale když je tu člověk dlouho jako já, tak to vidí už jinak zevšední to.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mě zatím bude stačit když se trochu oteplí a budu si moct zajet na kole do sousední vesnice, lehnout si tam na záhrádku v koutku přírody a dát si dvě piva. Prostě jen tak relaxovat, poslouchat vítr, štěbetání ptáků a přemítat jaké další kroky nejlépe podniknout na cestě v tradingu. Bohatí více pracují se svou intuicí a ta funguje nejlépe v relaxovaném stavu.
Jinak Vám pánové finančníci přeji ať se máte na ostrově krásně a všechno ať se daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Několikaměsíční souvislý pobyt v zahraničí spojený s prací nebo studiem by měl být pro každého mladého člověka povinností.
Bydlím v Jižních Čechách. Líbí se mi zde krajina, lesy a střídání ročních období, cítím se zde doma. Mám zde známé, přátele a vazby, které bych nazval "povinnosti", ale spíše je to zodpovědnost. Podporovat dobré a správné a stavět se proti hloupému a špatnému. Naše svoboda není oddělitelná od svobody ostatních.
Ano, je tu spousta skutečností, proč by každý nejraději utekl. Když pominu ceny a daně, je tu i část hloupého závistivého obyvatelstva, zvyklého mít vše "zadarmo". Jinde se zatím nedostali ke slovu.
Setkávám se ob čas s lidmi kteří odešli jako mladí a jako staří se vrací. [ital] (Jak člověk stárne, tak to na něj asi padne, nebo co. Něco jako puberta.) [/ital] Zde vztahy už nemají, v zahraničí nikde nevrostli a doma nejsou, zde se jim známí rozprchli a krajina a vesnice se změnily. Přijíždějí "domů" a je zde jiné městečko s cizími lidmi... Moc smutné být starý a sám a já na to recept nemám. Jen to zmiňuji.
Vidím že můj příspěvek může vyznít proti článku, ke kterému se diskutuje. To bych nerad. Jen jsem chtěl ukázat možnou druhou stranu mince. Přeji vám všem úspěch a vše hezké.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stravil jsem take skoro 10 let zivota v cizine (vetsinou USA) a mohu to vsem vrele doporucit. Zivotni zkusenosti jsou tim co posouva cloveka dale.
Na druhou stranu muzu rict z vlastni zkusenosti, ze vsechno casem muze zevsednet. To co vypada prvni roky jako exoticky raj se behem dalsich let muze promnenit v neco uplne jineho. Zmena je zivot! Zmena lokality dodava cloveku zivotni silu, nove napady a potrebny nadhled.

Doporucuji dobre stranky zamerene na pronajem bydleni ve svete (hlavne US), kde najdete fotky a ceny pronajimanych nemovitosti: www.vrbo.com/ Vetsinou jde o apartmenty a condominiums s plnou vybavou pronajimane primo vlastniky nemovitosti na dobu od 1 tydne do nekolika mesicu dle domluvy (VRBO = Vacation Rentals by Owner). Skvela vec kdyz chcete stravit treba 2 mesice na horach nebo u more. Vetsina cond (v US) ma v cene internet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja jsem odjel do zahranici v prvni rade proto, abych si mohl udelat obrazek o tom, jak to funguje jinde. Jenom pak muze clovek opravdu posoudit, jake to je v Cesku. Prijel jsem sem v 21ti letech a za tu dobu, co jsem tady, se mi dost vyrazne zmenil pohled na svet a take se mi zmenily hodnoty (prvne jsem si myslel, ze v tech letech je to normalni, ale kdyz prijedu zpatky a vidim nektere svoje vrstevniky, tak vidim, ze to asi normalni neni :)). Poznal jsem velke mnozstvi lidi z naprosto odlisnych koutu sveta, vyslechl jejich zkusenosti a nazory na zivot a mel jsem moznost si udelat obrazek na plno veci, o kterych jsem do te doby nemel ani paru. To je podle me to nejvetsi bohatstvi, ktere v zahranici muzete ziskat a v CR se k nemu dostanete velice obtizne. Ale samozrejme zalezi, co v zahranici delate a v jakych vrstvach se pohybujete. Pokud vyrazite do Irska na stavbu s bandou polaku, tak to urcite taky muze byt zajimava zkusenost, ale obzory to asi moc neotevre :)

Obcas navstivim svou pratetu, ktera mi vzdycky rika "ja te stejne obdivuji, jak v tom svete muzes zit. Ja se vzdycky divam na televizi, jak se tam jenom krade a vrazdi. To by nebylo nic pro me.". Podobnym vyrokum se musim od srdce zasmat. Media a jejich "obraz sveta" ;)

Nebo dalsi usmevna situace. Jednou jsme tady tak sedeli 3 cesi v hospode a samozrejme jsme mluvili cesky. To mistni svycari moc nepobrali a tak vsichni v tichosti sedeli u svych stolu a poslouchali tu rec. Bylo mi uplne jasne, ze se snazi prijit na to, co to je. Pak uz to jedna holka nevydrzela a prisla se za nami zeptat. Rekli jsme ji, ze jsme z CR a je to cestina. "Aha, Ceskoslovensko, jasne to znam" odpovedela :). Nejak jsme se chvilku bavili a ptala se nas, jak se nam libi ve Swajzu. Odpovedeli jsme neco ve stylu, ze to docela ujde. Tak zacala vykladat, jak je Swajz nejlepsi zeme k zivotu, vsechno je super uzasne a nevim co jeste. Tak jsem se ji zeptal, jestli nekdy byla v zahranici. Odpovedela ze ne. Tak jsme se zasmali a tim nase konverzace skoncila.

Pokud mate aspon trosku moznost, jedte se podivat ven. At vidite, jake to opravdu je. A az nekdy budete priste svedky konverzace, kde nekdo zaryte tvrdi, treba ze Svycarsko je zeme bohatych, nejsou tam zadne socialni problemy a vsichni jezdi v Mercedesech, budete se moci usmat a uvest veci na pravou miru ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...