Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Intradenní obchodování a změna volatility trhů


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 36
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jeden ze zpusobu, kterym identifikuju chop na sp500 je ten, ze se vytvori volumove silna usecka (vetsinou na nejake SR), pak se v jejim tele do strany vytvori dalsich 7-10 svicek, po tom zakreslim high a low tohoto congestion a v jeho ramci neberu zadne signaly (napr. DT, DB a 123, ktere v nem casto vznikaji a jsou vetsinou falesne. Tento priklad akorat ted na es. Od identifikace chopu se trh v jeho ramci pohybuje uz pres pul hodiny.

12929

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Markan:

musim trochu nesouhlasit ohledne predvidatelnosti po otevreni trhu. Vemte si treba dnesek. Pokud budete pracovat s vyssim TF, napriklad 15m a budete zde pravidelne sledovat formovani swingů v premarketu a zakreslovat treba TL, ale take klidne nekolik dnu zpet, tak mate vysokou sanci urcit smer po otevreni, protoze vsichni chteji obchodovat a byt u toho aby o neco neprisli. Takze dynamika je ocekavana. Dnes se pruraz vykresloval trochu dele, ale kdo si pockal tak jej dostal mezi 15.45 - 16.oo na 15m TF. Silna SR uroven a odraz do longu podporeny prurazem TL Potom bylo treba jit na nizsi TF a vstoupit do trhu v pravy cas, coz byva nejtezsi cast obchodu spolecne s vystupem. Hlavni problem dneska byl ten, ze vstup nebyl zajimavy z hlediska RRR, protoze chytry trader by spekuloval nekde k urovni 6950 a vstup by byl nekde kolem 6940 se SL100. Je zde RRR1/1 a to nema z meho pohledu vyznam riskovat kapital.

V dnesni dobe je opravdu velmi hodnotne /a vzdy bylo/ podporavot nizsi TF vyssim. Cim vice silnejsich motoru tim rychlejsi start letadla ....

at se dari focus :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Předem chci říci, že moje zkušenosti pocházejí z backktestu a papertradingu na trhu NQ, ještě nemám live zkušenost. Berte to proto prosím pouze jako můj současný stav poznání trhů k zamyšlení.
Vůbec nepracuji s fixními PT a pouze v omezené míře s fixním SL. Co se týče SL, při trendovém obchodování na začátku seance při braní pouze signálu 0/v s dotykem EMA34 (dle výkladu Petra na eminiII) umisťuji SL pod/nad předchozí swing. Někdy tak je SL 3 ticky, někdy dva body. PT volím podle situace na trhu buď na High/Low dne nebo klidně i výše/níže při zachování RRR minimálně 1:2-2,5. K papertradingu se ale jen zřídka dostanu při otevření trhu, proto většinou "obchoduji" od 19:30 do 22:00 proti trendu. V takovém případě mám PT definovány na SR úrovních - 15 min. opening range, EMA204 a premarket range. Podle síly předchozích pohybů tak volím úroveň, kde umístím PT. SL je většinou 8 nebo 9 ticků, případně může být i více, jestliže tím SL umístím pod/nad nějakou menší SR úroveň či swing.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To all

[bold]Zapomeňte na nějaké „zázračné“ indikátory, které by uměly predikovat volatilitu předem - nic takového neexistuje, to vám garantuji.[/bold]

S TYMTO ZASADNE NESUHLASIM. Ono stačí si do googla zadať BID and ASK volatility.
Pre market s LIMIT a STOP príkazmi platí:

BID UPTICK minus BID DOWNTICK = BID TICK
ASK UPTICK minus ASK DOWNTICK = ASK TICK
ABSOLUTE TICK = BID TICK minus ASK TICK
samozrejme ABSOLUTE TICK je nutne vyhladiť nejakým SMA alebo EMA - to je už na vás.

ak ABSOLUTE TICK rastie tak sa blíži veľký pohyb len škoda že neviem predpovedať, že na ktorú stranu.
Je potrebný namakanejší soft, ktorý aj niečo stojí a špičkový dátový provider. Väčšina traderov obchoduje
podľa jednej ceny a tou je cena BID ktorá vykresľuje grafy na cenu ASK sa nejako zabúda - ich škoda.
Vynikajúco to funguje na OTC trhoch, kde BID a ASK sa často správajú asynchrónne. Neviem ja burzové
produkty veľmi neobchodujem pokiaľ na burze je BID a ASK častejšie synchrónny teda sa správajú rovnako-
respektíve SPREAD sa často nemení tak by som sa zaujímal do oblasti LEVEL2 s 10 BEST BID and 10 BEST ASK.
verím a cítim, že z týchto dát by sa dalo niečo získať - nejaký ten edge.
Ja som sa snažil zistiť či môže ASK a BID vzájomná interakcia predpovedať na ktorú stranu pôjde trh toto bol
môj povodný zámer - samozrejme svatý grál som nenašiel ale náhodou som natrafil nato, že je možne predpovedať
väčšinu veľkých pohybov 75% na základe interakcie medzi ASK a BID - skúšal som to iba na OTC trhu - takže neviem
či by to fungovalo aj vám na burze - ale opakujem je nutný kvalitný dátový provider, ktorý si dá záležať na každom
ticku a samozrejme na nejakom vlastnom indikátore, ktorý dokáže zvládnuť počítať a zobrazovať horenapísaný
vzorec.

Pokiaľ niekto má zručnosti napísať pre burzové produkty takýto indikátor budem iba rád som zvedavý či by to
fungovalo aj vám. Za pokus si myslím, že to stojí.

TICK - počet zmien ceny nie veľkosť!!!. Napriklad z 800 na 799,50 potom na 799,40 a potom na 799,50 v tychto pohyboch sú 2 DOWNTICK-y a 1 UPTICK

Hodne rozvahy
nickirout



Link to comment
Sdílet pomocí služby

focus:
přesně tak,v podstatě každý systém je o trpělivosti a akceptování ztrát.Potom je to jednodušší ale také nudnější(mluvím sám za sebe),je to nudná rutina a tohle dodržet bývá někdy těžké.Tak třeba mě už ani netěší PT i třeba nějaký větší např.500usd,je mi v podstatě jedno jestli utržím ztrátu nebo PT :).
Vzpomínám si jak jsem v počátcích byl téměř v euforii při PT 250usd a těžce frustrován při každém stop-lossu,ted je to nuda,ale jsem profitabilní.
Tak přesně takový trading je :)
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...