Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Da sa niekde tradovat TF 1 bod=$1 ?


Doporučené příspěvky

to Kennard:
bol by som velmi opatrny pri ponukach takychto "brokerov".
Velkost bodu, ticku a jeho hodnota su nastaveniami burzy ktora tento trh obchoduje. Zober si to ako hocijaky iny produkt. Ten kto ho vyraba urci parametre daneho produktu. V tomto pripade je to burza NYSE. Ak budes obchodovat trh TF s inym nastavenim znamena to ze neobchodujes centralizovany produkt burzy. Bolo to tu popisane x krat. Existuju rozni brokeri ktori ti ponuknu rozne zlavy, poplatky zadarmo atd. pri obchodovani. Datafeed sa bude velmi podobat originalnemu produktu. Dost dolezity rozdiel je ze v pripade originalneho produktu ide o velmi prisne regulovany biznis s jasnymi pravidlami a dohladom vlady nad dodrziavanim pravidiel. V tomto prostredi maju vsetci teoreticky rovnake podmienky. Ak budes obchodovat u nejakeho brokera ktory iba kopiruje datafeed trhu a poskytuje ti ho dalej, neobchodujes na centralizovanej burze ale proti samotnemu brokerovi. Nikdy to ale nebude 100% fair-play, lebo broker bude vidiet tvoje SL a prikazy v trhu. Je to akoby si hral karty s niekym kto ti vidi do karat a ty jemu nie. Bude iba zalezat na tom ako takyto "broker" zneuzije alebo nezneuzije tieto info. Kazdopadne sa nemusi riadit pravidlami burzy a v podstate moze urobit hocico.

Ak vies anglicky tak odporucam precitat Lefevre: Reminiscences of a stock operator. Jesse Livermore zacinal v principe u podobnych "brokerov". Na zaciatku minuleho storocia fungovali miesta kde mohli bezni ludia obchodovat lacnejsie ako priamo na burze. Volali sa bucketshopy. Z burzy kupovali data a zverejnovali ich. Nasledne mohli ludia vstupovat do fiktivneho trhu kde bucketshop vzdy zaujal akoby opacnu poziciu. T.j. nemalo to daleko od stavkovania. V knihe je velmi pekne popisane ako bucketshopy svojich zakaznikov podvadzali.

V kazdom pripade prides o dolezitu istotu regulacie a dohladu nad trhom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dakujem vam obom za reakciu aj info ohladom doveryhodnosti brokera ktory tajketo nieco ponuka.

Uz som totiz robil TF cez Ninju a Mirus a kedze som bol podkapitalizovany tak asi viete ako to dopadlo. Presiel som na demo a preto som sa pytal na ten tick za 1-2 dolare ze by som chcel po tych mesiacoch dema znovu prejst zivy trh. Kedze som sa popalil tak som chcel zacat s mensim objemom.

Mozno teraz tresnem hlupost ale existuje ETF ktory by"kopiroval" / choval sa podobne ako TF?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ohladom tejto vety z clanku:

"Bohužel se v případě intradenního obchodování vztahuje na ETFs stejná zákonná podmínka jako na jakékoliv jiné akcie – akcie i EFTs lze intradenně obchodovat pouze s účtem od 25 000 USD (tato podmínka neplatí pro obchodování komodit, kde není velikost účtu pro intradenní obchodování omezena žádnou spodní hranicí)."

..by som sa rad opytal- je moznost obchodovat IWM (iShares Russell 2000 Index Fund) sledujuci index Russell 2000 aj s uctom pod 25 tisic USD?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...