Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

jak si našetřit na vstupní kapitál ??


Doporučené příspěvky

marta1216:

UK/Irsko to ma rozdelene podla toho kto kolko zaraba cize cim viac tym viac dani platis, ako zo vsetkym to nieje take jednoduche a su rozne druhy sub dani ktore sa platia (a nemusia sa ani volat dane). Samozrejme existuju tax credity ktore potom celkovu vysku dani znizia..

Tu su nejake linky, bohuzial neviem presne ako je to v ostatnych krajinach, treba pohladat vo wiki a googli..

www.revenue.ie
www.hmrc.gov.uk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 93
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zo svojej vyplaty (ako zamestnanec) odvadzate minimum odvodov. Vas zamestnavatel odvadza vsetky odvody.
tj napriklad ak zarobis 663 eur (20 000sk) mesacne v cistom. to je v hrubom cca 863 v hrubom ale tvoj zamestnavatel dava za teba cez 1000 statu. zamestnavatela to stoji 60 percent nie teba. tebe priamo z vyplaty odpocitava minimalnu ciastku oproti tomu co on musi zaplatit statu. cize tu nieje na mieste sa stazovat...

Opat riesite nepodstatne veci. ako ponizit dane, ako sporit. Aj to je riesnie, uskromnit sa, ale to uz je zivot plny kompromisov. Ale je to jednoduchsie ako zobrat svoj zivot pevne do ruk a zmenit ho. To je opat to co hovoril som v predchadzajucich prispevkoch, ze opat len riesenie ako sediet a stazovat sa ze tam mi beru tolko z vyplati tam tolko.
- Zacnite podnikat
- chodte do cudziny zarobit
- robte pre niekoho ineho na zivnost, kde budete platena od vykonu nie od casu.
je plno plno plno moznosti.

Ked budete mat dost nebudete riesit dane, lebo pochopite ze dane su beznou sucastou nasho zivota. aj v tradingu budete platit dane tomu sa nevyhnete.


Clovek nic nezmeni pokial neuvidi a neuveri ze jeho rovnovaha je narusena.

At sa dari.
Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:

SUhlasim s vacsinou z tvojho prispevku, len to ze "ak budete mat dost nebudete riesit dane" je hlupost. Cim viac budes zarabat (je jedno ako) tym viac by sa mal clovek pozerat ako nerozhadzovat za nieco co nemusi, vela ludi sa ani nepozrie ake dane plati, co platit musi a co nemusi ale stale plati (podotykam toto nieje len o daniach, ludia/firmy platia za sluzby/material bez toho aby sa pozreli ci je nejaka sluzba/material niekde lacnejsia a kvalita rovnaka). Ludia co maju vela penazi by asi neplatili velke peniaze danovim radcom len tak pre nic za nic.
Len nazorny priklad ak niekto zaraba "dost" ze riesit dane bude:
100000 rocne a moze usetrit na daniach 5% mozno si clovek povie ved co, je to len 5000
ak niekto zarobi
1000000 rocne a usetri 5% to je uz 50000
Teraz to staci vynasobyt 10 rokmi setrenia.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dost zaujimava diskusia, ak mozem, pridam sa.

a) Vysoka skola - mam jednu za sebou. Vybrala som si obor, ktory nema kazdy a tak mi velmi dobra praca vyslovene "padla do lona" este mesiac pred statnicami (tie som samozrejme uspesne zlozila). VS pre mna znamena aj do buducna velmi dobru istotu. Pocas studia som brigadovala kde sa dalo, takze som uz mala nejaku tu prax.. Dalo mi to slusny vstupny kapital na letenku do zahranicia, kde som nasledne bola 2 roky.

b) zahranicie - urcite by sa to malo skusit, hlavne vo veku 20-25 rokov. Je to skusenost, clovek ziska nadhlad...

c) po zahranici som sa vratila (momentalne CR) a vdaka angline som ziskala este lepsiu pracu, aku som mala predtym (myslim financne). Vdaka tomu som s prehladom nasetrila na vstupny kapital a momentalne vytvaram financnu rezervu, ktoru pouzijem, ked pracu opustim. Samozrejme, ma to tienistu stranku.. nie som svojim panom. Ale od toho je tu cas venovany tradingu.. cize moja cesta, ako raz dosiahnut presne to, co chcem.

Co ma v CR aj SR neuveritelne zaraza je to, ze dnes mladi ludia naozaj len kecaju a nadavaju (napriklad na Novom Zelande som sa s tym naozaj nestretavala)... kecaju o tom, ako velmi chcu nieco dosiahnut a nadavaju na veci, ktore im stoja v tom tie veci dosiahnut... Nech sa teraz pani neurazia, ale pride mi, ze dnesni muzi su v tom kecani este vacsi machri, ako zeny... Pride mi, ze prototyp mladeho slovaka/cecha je chlap vo veku 30-35 rokov, nezamestnany, zijuci u maminky a stazujuci sa na vladu, dane, zdravie, pocacie...
Napriklad byvalemu partnerovi som Xkrat naservirovala skoro na striebornom podnose ponuky prace, co som pre neho vystrachala na nete, stacilo , aby tam poslal zivotopis.. vzdy sa naslo aspon 5 vyhovoriek, preco by ho tam aj tak nevzali...
A najviac ma iritovala veta "Ty to nepochopis, tebe sa proste vsetko dari, ja na to nemam"... cize prelozene "Daj mi pokoj, chcem si v klude dokukat serial a brat podporu, ved maminka ma hladom umriet nenecha"

Zrhnute a podciarknute... kdekolvek zijeme, akoukolvek zivotnou etapou prechadzame, mali by sme svoje sili mobilizovat k realizacii svojich snov a neplytvat ich na nareky a ponosy a staznosti na tazky zivot :)

Som sa nechala uniest :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Inak, nerozumiem celkom tejto diskusii. " Jak si našetřit na vstupní kapitál ?? " sa inak povie "kde mám zarobiť" - alebo v úplne zjednodušenom tvare - "ako mám zohnať peniaze". Nie som si istý či táto otázka patrí sem, alebo na nejakú burzu práce... Pamätám sa ako krátko po novembri 89 J.Bartoška reagoval v TV na nejaký list k ktorom sa pisateľ pýtal odkiaľ má Michael Jackson toľko peňazí. Bartoška sa zahľadel do kamery a povedal: "Prostě je vydělává..."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mikky182 suhlasim s tebou.
ale dane zaplatis tak ci tak, ked zarabas, dane musis zaplatit aj keby si sa roztrhal tak ich zaplatis.
To ze ty si znizis zaklad dane je tvoja sikovnost, ale niekedy jednoducho su zisky vacsie ako naklady a nemozes si kupovat kazdy rok auto len preto aby si ponizil zaklad dane, aj tak auto sa odpisujes 5 rokov. to jedine zeby si kupil kazdemu auto. Alebo nehnutelnost ked kupis ta sa odpisuje este dlhsie. to uctovnicka vie, ja sa o take veci nestaram.
Su aj ine moznosti ako si ponizit zaklad dane ale jednodoucho stale zaplatis dan a s tym sa treba zmierit.
Vyhovarat sa na dane je len akesi dobre ospravedlnenie neuspechu ze "nemam zato tolko lebo platim tomu podzu**** statu okrada ma". atd. cize opat stazovanie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stranger:

Lem som reagoval na tvoj vyrok ze ked budem mat dost nebudem riesit dane. Jasne ze sa dani nezbavis. Chcel som poukazat na to ze stale zarabat viac je len jedna cesta niekto napriklad bude cisto len setrit a nasetri si potrebny kapital.

Vyhovaranie sa nema zmysel, ked je pred tebou stena je zbytocne stazovat sa ze tam je, ona tam zostane, treba ju obist, preskocit ci podliezt no a niekedy ani tazka technika na demolaciu nieje naskodu ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

možná že se Vám některým zdá že téma jak vydělat peníze sem nepatří ale já myslím že patří, je nás dost co s tím už dost dlouho zápasíme i několik let, a co se daní týká myslím si že je dost důležité jestli vám zdaní částku 60% anebo třeba jen dvaceti... na výsledku je to určitě vidět
vy mladí se ke svému kapitálu dopracujete brzy, ale my co jsme se o komoditách dozvěděli až později musíme se nejdřív vyplácat ze všech závazků a najít cestu k tomu jak našetřit
ráda bych si jednou třeba jen přivydělávala pomocí komodit k důchodu... a nebo pomocí obchodování s komoditami mohla odejít do předčasného důchodu ... ta představa že možná ani v 65 letech nedosáhnu na důchod je hrozná, tak proč si čekací dobu nezkrátit třeba o celých deset nebo patnáct let

nevíte někdo jaké daně jsou třeba v rakousku ?? když mám profesi kde se budu odrážet od 8,5 euro na hodinu což je asi dejme tomu 1360 euro na měsíc, jak se to v rakousku daní ?? kolik by mi z toho zbylo čistého ?? M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj. Mohl by jsi mi prosim prozradit jakou zajimavou práci si našel. Zkouším vydělat peníze ve společnosti OVB. Je to firma co se zabývá finančním poradenstvím, ale asi to zrovna není to pravý ořechový pro mě. Můžeš mi prosím říct, pokud to není tajný co si dělal ty?? Nebo napsat aspon webové stránky kde bych se dověděl víc?? Díky Karel

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...