Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

jak si našetřit na vstupní kapitál ??


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 93
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pripada mi, ze moznosti vydelat si se odviji od toho jake mas/mate schopnosti a zejmena zvlastni schopnosti ;-).

Vetsina lidi zije tak nejak na pohodu, az tak se nepredre a co vydela, to utrati/uzije si. Proto je urcity prostor vydelat si nadstandardne, pokud clovek 1) tvrde a sikovne pracuje 2) minimalne spotrebovava. Coz jde, pokud nejsou dalsi zavazky. Pokud bych nemela zadny zdroj poradneho prijmu a rychle potrebovala vydelat Kc 100 000, odstehovala bych se na nejakou dobu do nejake casti statu, kde se da bydlet v zasade skoro zdarma, jedla bych vlocky a jablka ;-) a pracovala bych od rana do vecera z domu po internetu na necem, kde je ukolova mzda. Napriklad se da prekladat z anglictiny nejake manualy.

Pokud clovek zadne zvlastni schopnosti nema a/nebo ma dalsi zavazky, tak je to tezke. Kazdopadne tech Kc 100k mi pripada ze neni tak zavratne, nekdy pomuze i proste jen asketicky rezim -- kdyz si clovek uvazi, ceho vseho se vlastne klidne muze na omezenou dobu bez problemu zrici (protoze vi, nac setri).

Nez vypukla krize, dalo se proste na rok odjet do ciziny delat cokoliv; ted nevim co takove au-pairky atd. berou za plat.

Ale tento typ reseni plyne z moji osobnosti (rozjizdet nejake obchodni podnikani za ucelem vydelani si -- des a hruza, klienti, zakazky, partneri, nedej boze podrizeni, ... brr. Ale nekdo na to ma naturu.)

Preju hodne inspirace. M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak na to musim trochu oponovat. ze by se dalo vylozeně tvrdou a sikovnou praci vydelat nejak na trading se podle me neda rict a urcite zalezi na moznostech jak si psala. ale např. muj otec (55 let) už má značnej problem sehnat lepší práci a takhle v této by nebyl shopen za jeho plat vydělat tolik peněz. Na druhou práci nemá čas protože je touto zatížen a přeci jenom i tak už by to byl docela risk ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky:

Tak pokud bychom mluvili o klasické práci a o věku, pak to určitě může být problém a většinou bývá. Ovšem v době internetu, kdy existuje spousta možností přivýdělku např. na dohodu o práci ... nemusíme k ostatním kritériům, jakými může být např. věk, vůbec přihlížet.

Ale je třeba se tím nějakou dobu zabývat a hledat vhodné příležitosti. Pokud má člověk např. nějaké znalosti, které by šly prakticky využít u nějaké menší skupinky lidí, kterým by je mohl poskytnout, pak je možné nabízet poradenství prostřednictvím internetu např. ... Příklad - chcete radu na to a to téma - zašlete otázku - zašlete sms (zpoplatněná např. 20Kč) a dostanete fundovanou odpověď - jak po formální stránce - jestli ŽL nebo jakou formou ... to je na další dohledání.

Sám to nedělám, jen jsem si na toto téma dělal drobný průzkum.

Nákladnější cesta může být nějaký eShop - tam jsou ale větší počáteční náklady - vytvoření eShopu, přednákup zboží (pokud to není domluvené s výrobcem přímo na základě objednávek od zákazníků) atd.

Doufám, že jsem se stále držel tématu, chtěl jsem jen ukázat, že to jde ... a oproti fyzickému podnikání (např. typu otevřu si restauraci) to jde i s mnohem menšími náklady.

Dobrou noc :),

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Zdravím vás přátelé
Tohle téma mě zajímá, protože jsem pořád ve fázi shánění vstupného kapitálu. Píšete moc pěkně, ale... Pořád (pokud jsem četl dobře) se tady opakuje podmínka: pokud nejsou jiné závazky.
Ale co když jsou? Jako třeba mám já. Jsem ženatý, mám nemocné dítě, žijeme z jednoho zdravotníckého platu, z toho platíme hypotéku a léky, a taky je nutno se oblíct a najíst. Mám to vzdát? Ne, to odmítám.
Svou situaci řeším tak, že: do konce roku 2010 bylo možno otevřít si účet u BrokerJet už za 500 eur. A jelikož jsem víc dohromady dát nemohl, otevřel jsem si live účet. Ale ještě neobchoduji, protože si uvědomuji, že i na forex je to málo. CHodím na brigády a už mám nachystaných dalších 300 eur, které si tam uložím. I to ještě stačit nebude, ale pomaloučku se k plánované častce 3.000 eur blížím. Pokud něco prodělám, účet doplním protože brigáduji dál. Jestli bych měl dát dohromady celou částku, nikdy bych se k ní nedopracoval, protože vždy je někde něco, co je nutné hned zaplatit.
To je má cesta. Možná je to i myšlením. Kromě klasických začátečníckých problémů přemýšlím i nad tím, zda se učit italsky, nebo španělsky a jak to bude s docházkou malého do školy až budeme chtít odejít na chvíli za teplem na jih. Možná se mi smějete, ale snažím se své cíle vidět. Chci za nima jít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim vsechny pritomne.
V tomto oboru jsem sice zacatecnik a zatim spise procitam vse co tu najdu a zkousim si demo verzi jedne obchodni platformy. a jen tak si zkusil bez priprav otevrit 1kontrakt corn a zachvili byl virtualni ucet o 145tis. Kc chudsi.

Nicmene k tematu.
nektere z uvedenych cinnosti se asi vsem nelibi ale jsou to priklady.
Jsem takovy prumerny obcan: zamestnanec,manzelka na matersky, dite,hypoteka a tak. Z hypoteky jsem si ulil penize na ojete BMW, pri praci jsem zacal prodavat herbalive- tam potrebujete min. 10-20tis. na nakup zbozi a ziskate maximalni marketinkovou podporu a zisky z prodeje 25-50%.
Nebo jine spolecnosti co prodavaji formou multi level marketingu, ziskate temer zdarma zkusenosti jak se stat uspesnym prodejcem. Ostatne jsem se na to vykaslal prodal BMW docerpal hypoteku a nechal si vytvorit internetovou aukci s platbou za prihoz.( v dobe kdy jsem mel volne penize mi trading nebyl manzelkou schvalen). Tak jsem zacal pri zamestnani podnikat.
Trochu jsem podcenil vstupni kapital, nicmene drzime se 5 mesicem, je to casove, financne narocne. Tohle sice nedoporucuji je to velke riziko a chce to spoustu penez.
Za tu dobu jsem tedy nasbiral spousty dalsich zkusenosti a aukci pripravuji k prodeji.
Misto toho pripravuji eshop, kde pronajem muze byt jiz od 150Kc mesicne a kdyz budete hledat muzete najit velkoobcho, kde muzou zbozi odesilat primo koncovemu zakaznikovi a to vasim jmenem. nedoporucuji obchod s elektronikou to je skoro jistej krach. eshop musite dostat na dobre pozice ve vyhledavacich a tyto informace se daji ziskat od nekolika tisic do nekolika desitek tisic.
Z toho vypliva, sezente si za par penez nejaky nezazivny a mizerne placeny prividelek nebo si otevrete eshop a puste se do podnikani. Nicnene k uspesnemu podnikani potrebujete znalosti, ktere zamestnanci nemaji.
Ja mam ted dve moznosti, prodat aukci nebo si ty penize na trading vydelat podnikanim a ro take neni lehke.

preji vsem uspesne obchodovani :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To shaman78

Dobrý deň. Nieje dôvod sa smiať. Mám podobný problém so vstupným kapitálom lenže som v úplne inej situácii. Len teraz som dokončil VŠ a pravdepodobne na ňu idem ďalej študovať a pracovať. Nemám záväzky a ani choré dieťa. (To mi je ľúto).

Ja som avšak rozmýšľal nad tým, že by som si najprv našporil menšiu čiastku (a aj keď sa to nebude viacerým páčiť) a začnem s nižším kapitálom (do 1000EUR). Je to kvôli jednej veci. Aby sa nestalo to, že našporím si kapitál cca 4000 a začnem obchodovať a jednoducho sa nebude dariť a prerobím. Potom čo ? A tak si našporím menší kapitál a začnem obchodovať v malom množstve miniloty a pod. Viem že to každý odsudzuje ale ako tu niekto napísal. Lepšie obchodovať miniloty s realnými peniazmi (cvičíme aspoň nejak psychológiu obchodovania, ktorá je veeeeľmi dôležitá) ako obchodovať na deme s 10000USD.

A tým som len chcel povedať to, či by pre Vás nebolo lepšie začať si trénovať psychológiu takto. Aby sa nestalo to, že našporite horko tažko 3000USD a prerobíte ich. Tak by ste našporili 1000USD začali obchodovať a pomaly by ste si možno aj našporili tých zvyšných s tým, že už by ste mali skúsenosti aj s realnými obchodmi.
Jednoducho kým budete mať všetky potrebné peniaze trénovať psychiku a možno ak sa bude dariť aj s týmto skôr dosiahnete tých 3000USD. Psychológia je naozaj dôležitá a ako tak čítam ako je tažké zohnať vo Vašej rodine vstupný kapitál , neviem si predstaviť čo by spravilo s vašou psychikou ak by ste o tie peniaze aj prišli.

Je to len môj názor. Ja reálne neobchodujem. Preto berte túto možnosť ako pohľad niekoho kto zatiaľ študuje veci o tradingu a číta názory iných.

Marcossoft

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj marcossoft,
i nad touhle možností jsem uvažoval. A to tak, že bych měl připravenou částku (třeba 300-500 eur) a pokud bych ji prodělal, doplnil bych si ji. Jenomže, asi budu muset změnit brokera. Ten, co jsem teď u něj (brokerjet) si účtuje poplatek 20 eur (10 open, 10 close) za obchod. A to do půl lotu, pak je to nějkých 2,6 nebo tak nějak. Prostě kdybych u něj chtěl začít s miniloty musel bych být hodně úspěšný a to zatím nejsem, takže je to začarovaný kruh.
Východisko vidím v tom, že se podívám po jiné společnosti.
Co se týče psychologie, ještě dva dny po podepsaní smlouvy se mi svíral žaludek už jenom s pouhého vědomí, že kdykoliv můžu kliknout myší. Další krok na cestě k cílům. V této oblasti se mám ještě hodně co učit.
Taky znám názory mnohých o výšce vstupního kapitálu, ale asi jsem se narodil ve znamení osla, protože přes všechno věřím v úspěch.
Jo a jinak se věnuji forexu, jelikož na vstup do komodit bych fakt neměl. Občas jde studium samo, občas se musím nějak nakopnout. Třeba se s manželkou díváme na nabídky nemovitostí na jihu. V tomhle ročním období je to motivace jako kráva :)
Přeji Ti hodně úspěchů příteli. Ať je Tvůj backtest hodně v plusu a live účet ať nezná červených čísel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

kde sehnat kapitál jsem v životě řešil již vícekrát - na začátku podnikání, nebo např. po té, co mne okradl společník o firmu ap. Nicméně vidím zde více reálných možností vzhledem k velikosti počáteční investice:

1) dobrý MLM projekt - jako vedlejší příjem je reálné si vytvořit kapitál 100k (myslím v korunách) tak asi za 2 - 3 roky.
2) prodat to, co nepotřebuji, např. výměna bytu za menší - samozřejmě s dobře spočítaným cenovým výnosem, mimochodem také může snížit provozní náklady rodiny a to se také počítá...
3) jednorázové brigády o dovolené - opět si myslím, že do dvou let se dá našetřit zajímavý obnos
4) změna práce, kde navýšení příjmů odkládat a tak našetřit...

Z vlastní zkušenosti ale vím, co určitě NEDĚLAT pro získání prostředků na investování:
1) nikdy si nepůjčujte, a už vůbec na úrok na tuto investici, pokud kalkulujete, že to ze zisku budete splácet!
2) nikdy nepřemlouvejte jiného člověka aby "do toho šel s vámi" - vy to budete dělat a on pomůže kapitálem!
3) nikdy nečekejte laciný výdělek za malou investici v nějakém programu, vstupu do systému (letadla ap)

Jak si šetřím já?
1) mám práci a ještě umím řemeslo - přivýdělek 3 - 5 tisíc měsíčně
2) topení v domku - místo dražší varianty plynu a el. jsem několik dní pracoval v lese a mám dřevo zdarma - 10 tis ročně
3) malé auto = malé náklady na provoz po změně vozoparku - ročně 10 - 20 tisíc
4) levná dovolená - nejedu k moři = dalších 10 tisíc
atd. Jak moc hezky psal Tomáš - vyhrává trpělivost, vytrvalost a cílevědomost
Držím palce všem, kdo jdou za svým cílem poctivě a nehledají zrádné zkratky (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

potvrzuji platnost zákonu přitažlivosti :) pro ty, kdo neví, doporučuji snímek The Secret nebo Opus. Velice příjemně vás to naladí a povzbudí

Marcossoft:
[ital]Lepšie obchodovať miniloty s realnými peniazmi (cvičíme aspoň nejak psychológiu obchodovania, ktorá je veeeeľmi dôležitá) ako obchodovať na deme s 10000USD. [/ital]

já nevím do jaké míry natrénuješ psychiku na minilotech ... to je právě asi ta zrada psychiky. Nemyslím si, že tvoje mysl bude reagovat stejně, když ztratíš 10 EUR na minilotech nebo 100 EUR na full. Je to podle mě velký rozdíl, takže tohle, co popisuješ si myslím bude fungovat jen málo... ale za pokus to možná stojí :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska je v mode sediet na zadku, obvinovat urady, stat, susedov, nadavat na spravy, lamat si ruky nad situaciou a tisko ocakavat ze niekto, nieco, samo prinesie mi peniaze a zivot ktory chcem.
Chodte na urad prace, vsimnite si denne kolko nezamestnanych ludi ktory hladaju pracu chodia okolo vypisu pracovnych volnych pozicii a totalne to ignoruju. A ked uz sa niekto k tomu vypisu priblizi tak listuje tam a listuje a hlada nedajboze nejaku poziciu riaditela, ved on kuchara, casnika (aj ked je to vyuceny) robit nepojde, to je pod jeho uroven a tak ten vypis zavrie a ide domov s pocitom ze on pracu hladal. osprvedlni sa sam pred sebou. Je plno prilezitosti ako peniaze zarobit, staci chciet, hladat moznosti, su vsade na okolo nas. ALE vyzaduju si aby clovek ked uz tu prilezitost ma, aby nieco preto urobil, ucil sa, skumal nove veci, prekonaval sam seba. Je ironiou ze venujete roky studia, skusania, testovania tradingu ale napriklad venovat mesiac poctivemu vzdelavaniu napriklad nato aby som mohol ist robit obchodnika alebo inu profesiu, tak to ani nahodou. (hned sa dostanem k tym obchodnikom). Namiesto toho hladaju sa sposoby ako zhodnotit peniaze o 3 percent rocne! CIze opat sa hlada sposob ako sediet na zadku a dufat, cakat, ze to pride samo (sami sa peniaze zurocia, len ich tam vlozim a nemusim pre to nic robit) Tak to nefunguje. Ked ceme nieco mat, musime preto nieco robit. Ten kto sa boji nieco pokazit, nikdy nic mat nebude. Kazdy clovek ktory v zivote nieco dokazal, milionary bohaty ludia, prv zacinali s chutou nieco dokazat, na tej ceste padali na hubu, zivot im prinasal rozne prekazki, niektore prekazky ich zhodili na zem, vzdy sa ale postavili a isli dalej, neskor sa tie prekazky naucili obchadzat alebo preskakovat ale vzdy aj ked opat padli, mali v mysli svoj ciel a jednoducho kracali cestou bez toho aby stratili zmysle svojej cesty, teda svoj ciel.
Ciele niesu vysledky ale aktivity. Definovat si ciel (chcem byt bohaty) nic neznamena.
ale definovat si aktivity ktore nas k cielu dovedu a postupne tie aktivity prebudzat v zivot a v pohyb, to uz znamena ovela vacsia sanca ze sa k cielu priblizime.

K tomu obchodnikovy co som spominal.
Pred par mesiacmi sme vo firme vyhlasili vyberove konanie na poziciu obchodnik / obchodny zastupca.
telefon, notebook, dovolenky a podobne beenefity boli samozrejmostou, auto aj na sukromne ucely taktiez. plat mesacne minimalne 1100 eur - 3100 eur.
Prihlasilo sa cca 150 ludi. z roznych krajov slovenska. Nadseny boli ked asistentka im rozpravala (niekedy aj ja) o ponuke no ocka im len tak svietili, uz sa videli ako si kupuju toto hento tamto, ako sa ich zivot zmeni k lepsiemu. Viete s kolkymi sme podpisali zmluvu? s jednym, ktory si povedal, skusim to. Opat ale sa dostavame k tomu o com stale pisem. skusit len, nic neznamena. Keby mal naozaj zaujem o taky plat benefity a lepsi zivot, tak by preto aj nieco urobil. On si povedal, skusim to. 2 meesiace ziadna aktivita, potom samozrejme vyhadzov. O com to svedci? Ludia nez maju nieco urobit, radsej ostanu v svojej ulite kde sa citia dobre na vonok (lebo nemusia nic robit) ale vo vnutry len pomaly umieraju, bez absolutne ziadnej sance na lepsi bohatsi zivot kym nezmenia svoj postoj k zivotu. Dnes je v mode sediet na zadku, nic nerobit a cakat, dufat ze sa nieco zmeni.


Opat som sa nechal uniest a rozpisal som sa.

V konecnom dosledku som chcel vystihnut to, ze cesta nevedie cez nic nerobenie (sporenie z mizernym urokom) naopak, treba zivot chytit pevne do ruk a dokazat to. Ze to bude cesta tazka? ano bude, v zivote nic co stoji zato nedosiahneme lahko. Ale kazdy clovek je obmedzeny len svojim mentalnym a desevnym postojom, inak dokaze cokolvek.

At sa dari
Lukas


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stranger: Tvoje príspevky sa oplatí čítať už len klôli motivácii (ktorej mám síce dosť) ale nikdy nie dosť. Nech ti to vydrží aspoň mám čo čítať.


(tu)

Jednoduchá rada:
Každý kto si chce zarobiť na vstupný kapitál musí pracovať,pracovať ,pracovať a zasa pracovať. A keď sa po 2 a 3 rokoch pozrie na svoj účet zistý že má peňazí až,až. A potom pochopí že v tradingu je to o tom istom : práca,práca a samá drina.


Trhy nikomu neutečú, trhy tu boli aj budú.

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 tomm02: na Slovensku sa poctivou prácou peniaze nezarábajú. Na Slovensku sa zarábajú peniaze sedením a prdením do kresiel v parlamente alebo v dozorných radách, predajom emisií, nástenkovými tendrami, tunelovaním eurofondov alebo výskumom výstroje Ubersoldiera XXI storočia...! :(

15851

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To abrams.

Já bych s Tvými závěry nesouhlasil, protože mám na Slovensku několik známých, velice úspěšných, obyčejných lidí, kteří nesedí nikde u koryt, ale rozhodli se vzít život do svých rukou a živí se nejrůznějšími aktivitami, které nejsou doménou nějakého území, ale nechají se dělat v rámci celého středoevropského regionu.
Dnešní mladí lidé mají vzdělání, znají cizí jazyky a to mohou v praxi využívat. Pokud jsou schopni pouze od šesti do čtrnácti hodin plnit rozkazy zaměstnavatele, pak jim chybí hlavní předpoklad samostatnosti, která je v tradingu hodně důležitá. Proto by si měl každý položit tuto otázku a pokud si odpoví, že má v sobě kus kreativity, že něčemu rozumí, pak vydělání peněz nemusí být žádný problém. Kolem nás je mnoho šancí a je pouze na nás jestli hozenou rukavici dokážeme zvednout, nebo ji necháme ležet. Kdo šance nevidí, to je jenom jeho problém, ale potom ať si nestěžuje a nesvádí svoji lenost na okolí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...