Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

jak si našetřit na vstupní kapitál ??


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 93
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

MERKUR1: rozhodne s tebou suhlasim, niet viac co dodat.

tomm02: som rad ze to tak beries. sam som bol zvedavy na reakcie, predsa len som napisal to dost uprimne. Vidim ale ze tu chodia inteligentny ludia a to sa mi na tomto serveru paci.

krakra: trocha si to zle pochopil.
vysvetlim.
150 ludi boli nadseny tym co im firma ponuka, ale ked prislo na to co je ich povinnostou a ulohou (pri com to nebolo nic strasne, jednoducho obchodovat) tak uz sa im to tak nepacilo. Pretoze aj napriek tomu ze firma ponukala kurzy , seminare a rozne materialy, aj napriek tomu 149 ludi nebolo ochotnych zmenit, ucit sa nieco nove v zivote co im da slobodu po ktorej tuzia. Len jeden s nami podpisal zmluvu ale ten aj napriek tomu ze sa pokusil, neuspel,pretoze to vzdal, jednoducho mu bolo tazke urobit nieco pre ten uspech a zmenu zivota. Tu sa opat vraciam k tomu ze dnes je v mode sediet na riti a zarabat miliony. (netvrdim ze je to nemozne, je mozne sediet na riti a zarabat miliony) ale aj ty ludia ktory to teraz dokazu museli pred tym nieco urobit a nedosiahli to hned.
je to ako s tradingom, AJ TAM musime sa ucit, studovat, menit svoje zvyky, ucit sa dicsipliny atd atd, jednoducho pretvorit cast svojho zivota aby sme v nom uspeli. A tiez je vidinou uspechu vela penazi, sloboda atd. Tak (dovolim si tvrdit) ako v profesii obchodnika / obchodneho zastupcu. nenadarmo sa hovori ze obchod je najlepsiie platenou pracou na svete ale najslabsie platenym flakanim sa. A JE TO TAK. a plati to vo velkom zmysle aj pre trading.

Ked som sa dostal na tuto stranku a zacal stuodvat, ucit sa s radostou atd, bol som vdacny, ze takato stranka existuje a bol som vdacny vesmiru / bohu, ze ma doviedol tu. (uz som pisal ako som sa dostal k burze). S nadsenim som o tom rozpraval inym ludom, nie to ze budem milionar atd, to nie, lebo viem ze tak skoro nebudem. Ale jednoducho som svojim znamym, kamaratom hovoril o moznosti zarabat si slusne a pri tom oproti zamestnaniu alebo podnikaniu sa nenervovat na externych veciach ako su dodavatelia, odberatelia, faktury, zamestnanci atd. ALE treba tomu venovat cas.
Kazdemu som povedal co keby som ti povedal o moznosti pomocou ktorej dokazes byt bohaty clovek (po vsetkych strankach) ALe musis sa venovat studiu a zdokonalovaniu par rokov.
Tak mi povedal, nieco v tom zmysle ze "och ta to tak dlho mam studovat?". Ale pri tom som mu nepovedal ani o co sa jedna, lebo ked som uz pocul odpoved ani som o to nemal zaujem.
Je irioniou ze dnes vela ludi studuje vysoke skoly, straca tam cas 5 roky s vidinou ze ked vyjde zo skoly, tak im robota sama padne do lona. Pri tom si neuvedomuju ze roky od konca strednej skoly a zmaturovania, do 27 az 30 rokov (vtedy vychadzaju zo skoly vysokoskolaci) su najlepsie roky pre to skusit podnikat. Pretoze este tam je priestor na chyby, na zdokonalovanie a na ucenie sa. Skrachovat ked byvam u rodicov je nieco ine, ako skrachovat ked mam rodinu, dieta a musim to zivit. Co chcem povedat, je to ze venovat sa skole kazdy povazuje za rozumne, a nieco co sa od inch ocakava a nieco co im prinesie lepsiu buducnost. Opak je pravdou. kolko vysokoskolakou skonci podradbou pracou na urade alebo v cudzine v sklade? ... jednoducho povedane preco ked niekomu poviete ze "mozes sa mat v zivote dobre ale musis studovat par rokov svedomito" tak vam povie nie dakujem. Ale vysoku skolu ktora mu nic neda okrem papiera s ktorym si dnes moze rit vytriet, tak tam svoj cas straca. Rozdiel v komoditach alebo inom podnikani je ten, ze tam sa cas investuje, na vysokej skole sa straca. (nikoho nepresvedcam o tom ze to tak, je, je to len moj nazor). Dnes ked sa opytate niekoho co chce robit, vam povie, chcem podnikat, chcem sa mat dobre, chcem mat peniaze. Ale co preto urobi? vystuduje vysoku skolu. Preco nevystuduje nieco co mu v zivote bude platne?
Ty mudrejsi ked tak citam prispevky su skolaci, vysokoskolaci a uveodmuju si skutocnost a venuju svoj cas podnikaniu v podobe tradingu, lebo to je podnikanie, uspech tam zavysi na nas na nasich schopnostiach. A stavim sa ze ked niekomu poviete spoluziakovi co robite tak vas vysmeje. Ale zotrvajte v tom, budete sa mat lepsie jak ty co sa vam teraz smeju. Lebo pestujete v sebe zakladnu vlastnost a to je vytrvalost a teda uspesny budete kdekolvek a v comkolvek. Bohatstvo je postoj k zivotu.

Opat soms a rozpisal
Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja som zarobil normálnou prácou na SSSSlovensku viac ako zarábajú v zahraničí. Pre mna nie su peniaze problém lebo pracujem pretože chcem poracovať a nie preto abi som zarábal. A mne to trvalo 5 rokov kým som sa vypracoval a teraz si odrobím 2 týždne a na mesiac mám postarané a venujem sa iným veciam - napr. :trading

Takže na slovensku sa dá zarobiť len treba robiť. Len tý ktorým sa nechce odchádzajú do zahraničia.

(tu)


Život je boj a tak musíme bojovať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cashflowz
cisla boli obrazne uchadzacov bolo cca (43) ze mnoho ludi chce zmenit zivot svoj mat peniaze, mat sa dobre, ale nic nesu ochotny pre to urobit. Firma nepozaduje od obchodnikov nic co sa neda dosiahnut, jednoducho tak ako vsade pozaduje aby clovek pracoval a nie sedel na zadku. Ak mate firmu a sedite na zadku tiez nic nezarobite, preco by firma mala brat ludi ktory sedia na zadku ale chcu zarabat? to je proti logike a zakone prezitia. Vela ludi si zvyklo byt platenych za svoj CAS. nie za svoju pracu. za cas su plateny ty ktory idu do prace ako zamestnanci nieco robia (nerobia to na 100 percent a nekedy si trufam povedat ze ani na 10 percent) jednoducho travia svoj cas (travit cas a pracovat v praci je nieco ine) a cakaju kedy odbije ich hodina a cavi domu... Podnikatel, niekto komu zalezi na uspechu je plateny od svojej prace nie od svojho casu. V tom je rozdiel, ze ked zamestnanec sedi na zadku nic nerobi dostane vyplatu (skor ci neskor poleti ale dostane vyplatu)
podnikatel ak sedi na zadku a chodi do prace travit cas nie pracovat tak nedostane nic. nic nezarobi.
Ak ale pochopi ze do prace nechodi preto aby tam travil cas ale preto aby pracoval, tak zarobi aj 10 nasobne co zarobi zamestnany a ked si firmu rozbehne tak zarobi 20 nasobne viac a moze sediet na dovolenke, lebo budu robit na neho iny. opat zamestnany. cize ide o to kto sa kde uchyti a kto na co ma odvahu aby zmenil svoj zivot.

... zasa sa rozkecavam :)

at sa dari
Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas262: Nevim proč bych měl bejt super špica odborník na vydělání pár desítek tisíc což se normálně dá třeba za 3 měsíce v rakousku na farmě. Jsem student takže dělat toho moc nemužu, protože u nás ve městě toho moc neni a brigád mam pár ale za málo ;)

Měl jsem na mysli právě třeba nějakou agenturu která sprostředkovává sběr ovoce v létě nebo práci někde na farmách atd.
zrovna na slovensku jich je pár spolehlivejch který chtěj nějakej poplatek až po zařízení práce. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky: jasně, to byl jen můj názor víceméně vycházející ze zkušeností mých vlastních a mých přátel. Já osobně bych do toho nešel, ale aspoň budeš mít na co vzpomínat ;) Jinak každopádně doporučuju pořešit to bez agentury, pokud to je jen trochu možné a za ušetřené peníze raději udělej nějaké trades :) Good luck!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky: na agentury se vykašli. Jeď do nějaké turistické oblasti UK nebo Ireland, nejlíp v červnu. Obejdi pár hotelů, restaurací, hospod a job seženeš. Za měsíc si vyděláš 1,5k-2k € podle štěstí a šikovnosti. Zlepšíš si Eng víc než za 4 roky na střdní. Dělat přes prázdniny číšníka-poskoka ještě nikoho nezabilo.
Na zběr ovoce se vykašli, budeš dřít jak otrok, za minimum peněz a naučíš se maximálně tak polsky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky:

Osobne si myslim ze nieje potreba ist cez agenturu, zalezi na tom co chces robit a ako si na tom s jazykom krajiny ktoru si vyberies.

Myslim si ze je velmi optimisticke povedat ze "job sezenes" to vobec nemusi byt pravda, momentalne to nieje lahke ani v Irsku ani v UK (v UK by som povedal to bude lahsie) Treba pocitat aj s tym ze sa to nepodari, tym nechcem odradzat ale realita je taka ze prace je malo uchadzacov vela..nedostane sa na kazdeho.

Ak sa vyberies do irska/uk tu mas nejake linky:

fas.ie/en/
jobseekers.direct.gov.uk/homepage.aspx?sessionid=a3e6026c-0fb5-4d97-9d9f-b36a952156be&pid=3
www.irsko.exil.sk/

vela stastia (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Beru to podle vlastních zkušeností z doby cca před 5 lety. Door to door s resume v ruce a vždy (byli jsme takhle 3x) se mě i dalším kamarádům podařilo během týdne najít v pohodě práci. Je to míň pohodlný něž poslat resume online na nějaký jobseek weby, ale funguje to.
Ale může to být samozřejmě teď už jinak. Každopádně letní brigáda v zahraničí je (byl) dobrej nápad a dobrej zdroj peněz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JJ pred 5 lety to tu bolo inak sam som pomohol dost znamim sa zorientovat a nasli si pracu celkom rychlo no casi sa zmenili som len chcel na to upozornit.
Brigada ako taka v zahranici je velmi prospesna vec o peniazoch teraz nehovorim, skor to cloveku umozni sa naucit nieco nove lebo je v novom prostredi (btw to je tiez v knihe trading couch)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

líbí se mi vaše příspěvky a díky za různé inspirující připomínky,
měla jsem taky hromadu závazků a povinností, ale systematicky se z toho dostávám, mám práci a tak si šetřím na stavebku,momentálně se jako různé firmy snažím snižovat náklady naší rodiny, docela vážně každý týden probírám letáky a jíme jen to co je v akci :) odrůstají mi děcka, a odcházejí z domu, prakticky bych mohla být za dva roky jako svobodná, uvažovala jsem také nad tím jak toho využít když do důchodu pořád ještě víc jak dvacet let, a výdělek v cizině mi připadá rozumná volba obzvláště proto, že u nás jsou šílené daně (z každého mého platu berou 4,5 % zdravotní poj, 6,5 % sociální ,15% finančnímu úřadu a to za mě platí zaměstnavatel 9% zdravotní, 25 % sociální, když si to spočítáte odevzdáme na daních 60%) a našetřit si tak je strašně obtížné
uvědomila jsem si to, když jsem se mi podařilo na šéfovi vyškemrat zvýšení platu, ale ve finále to po zdanění málem nebylo ani poznat

neporadíte mi někdo na kterých www.stránkách by se daly zjistit jaké aktuální daně jsou jinde v evropě ??

díky Marta1216

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...