Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Mechanicke strategie: rozhovor s Martinem Lembákem


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

z toho článku to na mě působí tak, že prakticky neexistuje možnost dlouhodobě profitovat jako malý obchodník na Forexu.
Přitom například pár EURUSD na mě působí mnohem vyrovnanějším dojmem bez výrazných gapů a náhlých změn na rozdíl například od trhu se Zlatem. Pokud ale velké instituce manipulují natolik zásadně s trhem, není pak lepší se věnovat akciím nějakých obskurních podniků? Protože svým způsobem se budou velké instituce zajímat o jakýkoliv potenciálně výnosný trh, ať už forex, komodity, akcie velkých podniků, nebo ne?

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,
rozhovor bezva!

superspooky: jakto, dobra zprava pro forexaky, kdyz budou obchodovat vice diskrecne maji sanci, hovorilo se o nizke efektivite mechanickych systemu, je zde krasne videt, ze delat to, co vetsina nebyva buhvijak ziskove..

maxwell: to ja se ani nedivim, ze nejlepsi mechanici i diskretari maji podobne vysledky, zalezi tez, jake za tim stoji usili a naklady na to zhodnoceni, nevim esli to ten jejich index taky zohlednuje...?


PS: vydelat se da na vsem.... ale jenom nekdo:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pravděpodobně myslel mít vlastní mechanický systém na forexu. Ale jak píše roman06 - díky diskréčnímu přístupu by mělo jít vydělávat na velkých pohybech jako velcí hráči.
Osobně si myslím že pro intradenní obchodování je forex jeden z nejtěžších trhů (osobní názor) vyplývá to hlavně z backtestu mechanických systémů co jsem testoval a určitých rad ostatních FX traderů. Každopádně jsem přesvědčen, že i na intraday FX se dají vydělat velmi slušné peníze...chce to jenom čas.

Zargut

PS. skvělý článek

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Děkuji za článek...

To je mi velmi blízké o čem on mluví. 20-40% ročního zhodnocení kapitálu u kvalitních MOSů mohu potvrdit stejně jako nad 100% (je nutno podotknout, že řada podobných systémů toto zhodnocení vykázala za rok 2009, stejně jako většina solidnějších podílových akciových fondů po ztrátovém roku 2008 vykázala zisk 70-80%).

Autorům tohoto serveru jsem poslal mail, a jelikož neodpovídají, tak se zeptám tady ještě jednou: Můžu napsat článek na financnik.cz? Je evidentní, že diskuse je tady kvalitní, a mnoho lidí má vysokou úroveň finanční gramotnosti. Já bych v naprosto konkrétních příkladech chtěl popsat základní přístup k prognózování časových řad, který mají za jádro MOSy vyšších stupňů v Societe Generale.

Děkuji případně adminům za odpověď---
Link to comment
Sdílet pomocí služby

superspooky: Ci je trh manipulovany alebo nie, vzdy pojde iba do dvoch stran. Ak je to naozaj tak ze banky neustale ovladaju forexovy trh (comu osobne neverim) tak ti staci ako drobnemu obchodnikovi rozpoznat kedy zacinaju manipulovat do ktorej strany. Je dobre vediet o tom ako funguju velki hraci ale vsetko sa aj tak odrazi v cene na trhu.

Myslim si ze chyba je v rozmyslani: "banky proti nam bojuju a nemame sancu". Mozno by bolo lepsie rozmyslat: "Naucim sa vstupovat podobne ako banky a zobnem par omrviniek z kolaca".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nechal jsem se zaskočit mírným pesimismem v článku, ale z mého backtestu vyplývá, že ten trh obchodovat lze a i v reálu to celkem fungovalo, tedy dokud se nedostavily obligátní začátečnické chyby a naprostá neznalost fundamentů, na čemž nyní pracuji.

Osobně se mi líbí teorie fundamentálních zpráv jako katalyzátorů pohybů.

A tohle možná to patří do jiné diskuze, ale zajímal by mě názor někoho kdo se orientuje ve fundamentálních zprávách na situaci z 13/8 kdy po vyhlášení FEDu, že ekonomika US je v horším stavu, než si všichni mysleli, tak dolar prudce posílil. Čekal bych pravý opak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Děkuji konečně za odpověď,

Článek bych napsal naprosto dostupným pro průměrného obchodníka jazykem. Jednalo by se v něm o základních přístupech k efektivnímu vědeckému prognózování časových řad (grafu měnových kurzů) s použitím moderních algoritmů. Názvy AOSů a společností, které je využívají bych mohl kdyžtak nezveřejňovat. Jedna se o dost inovativní věci, ale zároveň dostupné pro pochopení, proto si myslím, že by to mohlo vyvolat opravdu produktivní a skvělou diskuzi, která mě po pravdě řečeno v Českem forexnetu chybí...

Každopádně vidím to následovně: Článek si připravím, pošlu Vám ho, Tomáši, na email, a pokud se vám nebudu líbit, nebo bude příliš těžký, nebo prostě z nějakého důvodu usoudíte, že na hlavní stránku nepatří (což si myslím, že zrovna tam je jeho místo), pak si založím na fóru zvláštní vlákno, ve kterém budeme na toto téma diskutovat, a případně i na další téma jako je neurosíťové prognózování, což se věci bezprostředně dotýká.

Doufám, že takto je to v pořádku a mohu na článku začít pracovat.

S pozdravem,
Zbygnev Bonko
Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...